Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

преди 3 часа, sound написа:

A ти как си обясняваш, че от всичките бивши соц. републики само на България все още им виновен комунизма? Всичките просперират, само нашата държава пропада - странна работа, а?! Деба мекеретата ви крадливи деба!!!! Комунизма, та комунизма, пък че три десетилетия не се спряхте да крадете викаш не е от значение, не е никакъв фактор. Гербери, бесепари, депесари ..... все сте долняци, от вас държава не става и никога няма да стане!

Отговора е в това което не ме доцитираш след "как си обясняваш... " :

Как си обясняваш Германия, където бившите райони на  ГДР , въпреки налетите 2 трлн евро, имат проблеми и в икономиката, която така и не успява да настигне регионите на ФРГ, и забележи с демографията също - който може се изнася пак в по развитите райони на ФРГ .

И това в най големия мотор на ЕС икономиката !  Каквоочакваш от нас да се случи с "магическа пръчка" ??

Все "новия ви строй " е виновен. Смешници :)

И ще добавя онази омразна думичка "лустрация".

Защото и това е причина останалите бивши соц страни да просперират, а ние да тъпчем на едно място и да копаем дъното.

Пак ще попитате - къде са тия агенти комунисти бре... Ми ето ви ги . Има ги в правителството още. министри си имаме, отделно че всички ключови отрасли , директори, управители, а и в частния бизнес са пак такива.

Преобладаващо.

https://desebg.com/reshenia/4034--35-

ми няма как да стане, другари, няма как. Плюйте си "злата демокрация" и си мислете че "тя ви сра в гащите , а не вие" /перефразирам поговорката/.

И аз щях да го кажа това , да те цитирам : "Деба мекеретата ви крадливи деба!!!! " 

Само пропусна "комунисти" преди думичката  крадливи деба

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А осъзнавате ли, глупоста на тази тема? И особено на заглавието? Сами си вкарваме такива определения - най-тъжно място, най-лошо място. Явно обичаме, да се правим на жерви и да се саможаляваме. Нито с

Докъде се докарахме: България е №1 в Европа по робски условия за населението Покъртителните данни са от доклада „Индекс за робството“ за 2014 година, оповестен днес    

Според мен am-am e на някакви много тежки наркотици. Около 400 000 българи са работещи бедни а 2000000 живеят със заплата до 600 лв. Аз съм извън тези две категории и пак не хвърлям хилядарка за уикен

Публикувани изображения

преди 17 минути, miro20 написа:

.... къде са тия агенти комунисти бре... Ми ето ви ги . Има ги в правителството още. министри си имаме ....

Ооооо има, има я и на следващите избори ще гласуваш пак за тях - особено и най- вече за главния, че без негова височайша светлост за къде сме, налЕ (;

Долняци!!! Това е - не ставате, само си прехвърляте топката за "замажи очи", ма то вече не останаха очи тука, изнесоха се към чужденеция, че не искат да ви гледат повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Не искат крадливи комунисти да гледат.  Съжалявам че  те разочаровам, но не аз а вие като мои опоненти  сте в тази категория.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо няма вие - другарю. Второ лицемерието ти е прекалено очевадно - ти хем така, хем бат бойко наш човек. Ами не - не става с такива тънки сметки, сори. Не става да ми се правиш на върл противник и критик на соца, пък същевременно да ми тиражираш на най- утепания въшльо, рожба на същия този соц. - хранен, отгледан и гален от баш комунистите в България. За това казвам, че не става държава по този начин, ама ти не, та не - проценти, ръстове, какво пишело в еди кой си вестник. Сякаш ми трябва да прочета във вестник, как живея аз, как живеят хората около мен и на какво прилича средата, в която се намираме. Ако тази тиква не е комунист, то не знам кой тогава е - той откърмен с червено мляко, ти ще ми го пробутваш за някаква си алтернатива. Е - що правиш така. Ми щото имаш файдица някаква и ти е през дедовия за всичките тези неща дето пишеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По голямо лицемерие от вашето няма. Все били едни и същи, пък никога не ви чул да плюеш г-жа Лъжа или някой от явните цоциалисти комунисти. Все друг ви е виновен, все е "злата демокрация" която "дошла и съсипала хубавия ни цоциализъм" . Е да, ама не.  Точно обратното. Докато още в обществото няма ясна позиция че всичко това си е наследство и следствие от фалиралия соц и "стандарта" който имахме тогава, оправия няма да има.

Да, все още и от сините са "преоблечени комунисти". Да, така е. Такива бяха и от СДС. Защото "Другарите" ви подготвиха процесите предварително. Но идеята бе друга.

Никога не говорите за "лустрация". Все някак си плюете и нея и всички опити да се загърби  това крадливо поколение червени управници. При една лустрация и ББ си заминава. И министрите му от ДС си заминават, и още една камара хора от държавния апарат !

Ама не щете.

Лицемерие не ами гьонсуратлък и лицемерие едновременно е това вашето.

И "стокхолмски синдром" .  Вижда се ясно и по тенденцитие не само да се осъди и загърби това пагубно крадливо управство, но има и тенденции да се възроди в лицето на някакви неграмотни сталинисти  и още по заблудени "националисти" които много странно са националисти но на друга държава  :) 

Би било смешно ако не бе толкова тъжно.

преди 5 часа, sound написа:

Ако тази тиква не е комунист, то не знам кой тогава е - той откърмен с червено мляко, ти ще ми го пробутваш за някаква си алтернатива. Е - що правиш така.

Не съм казвал че не е комунист. Но защо ми пропагандирате неща и посоки на държавата които са в пъти по зле от насоките които имаме сега , особенно с ЕС, НАТО и т.н. ?

"Евразийството" ли  е алтернатива ?? 

Опитах наскоро се да сравня реалните параметри на държавите в орбитата на сегашна РФ , или тези които са извън ЕС но са пак постсъветски  .

Еми те са в пъти по зле бре. Колко "умен" трябва да си за да загърбваш европейски стандарт, европейски обороти в бизнеса, свободата, възможностите, и да отиваш при нискоразвити държави с 50 $ пенсии ??? И с още по крадливо , в пъти по крадливо управление, каквото сега е в РФ  което да ти е ментор, и което и сега ни краде и натрапва монополни изнудвачески цени на суровините ???

Сравни и държавите пак от постсъветското пространство, но загърбили и отхвърлили тотално комунистическите простотии които ръсите тук , и които широко се интегрират в ЕС. Еми в пъти по добре са.

Пълен нонсенс е това вашето хейтърство.. 

И лицемерие както сам каза. Това именно вашето е лицемерие  и тъпа пропаганда за наивници.

пп

Ах да.. А примера с Германия обясни ли си го ? Разбра ли го ?

Защо и сега , в най мощната икономика на ЕС източните постсъветски райони на ГДР са все още изостанали от ФРГ ? Въпреки налетите 2 трлн евро ?

Защо имат и там демографска криза и източногерманците се изселват в по развитите региони на ФРГ ???

Там си нямат ББ тиквоча, имат си огромна финансова поддръжка, и какво ли не,  и пак не могат се оправят. Защо а ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коефициентът на Джини - поредният показател, от който много трябва да ни е срам

Това е икономическият показател, който изследва неравенствата в доходите в една страна. България все още е на последно място

Цитат

В България коефициентът на Джини за миналата година е най-високият в ЕС.

Това е икономическият показател, който изследва неравенствата в доходите в една страна.

България е все още на последно място в ЕС по коефициент на Джини. България има по-висок коефициент на Джини спрямо страни като: Алжир, Бангладеш, Бутан, Босна, Буркина Фасо, Китай, Египет, Етиопия, Габон, Индия, Ирак, Израел, Монголия, Мианмар, Непал, Нигер, Северна Македония, Пакистан, Сиера Леоне, Тунис и Виетнам.

В голяма част от изброените страни в момента има военни действия или някакъв тип масови безредици, но въпреки това, те имат по-малък проблем с неравенствата, отколкото България, ако гледаме коефициента на Джини.

phpmvjlrx_559x*.jpg

Проблемът на България е, че тя е сред първите във всички възможни индикатори за бедност и неравенство. Когато бедността и неравенството са само в едно измерение, може да го считаме за по-малко рисково. В България това е тотално: ние сме с най-високи нива на монетарна бедност, с най-високо ниво на социална депривация, ние сме сред първенците по коефициент на Джини, ние сме сред първенците и по съотношение на дохода на горните и долните 20% от населението. Това е огромна разлика във възможностите.

В България механизмите за преразпределение, които се използват обичайно в модерните държави, в голямата си част са блокирани, пример - данъчната ни система.

Основните постъпления идват от данъци, свързани с потреблението, като ДДС и акцизи, което генерира допълнителни неравенства.

Данъчната ни система е една от причините за монетарната бедност в България.

Б. ред. - Румен Гълъбинов е бивш председател на Агенцията по застрахователен надзор (2002 г.) и зам.-председател на Комисията за финансов надзор (2003 г.). Завършил е ВИИ "Карл Маркс" (сега УНСС), специалност "Икономика", магистърска степен. Има следдипломни квалификации от Университета на Джорджтаун, Вашингтон, САЩ (Банков рисков мениджмънт), Университета "Сeйнт Джон", Колеж по застрахователен и рисков мениджмънт, Ню Йорк, Университета "Екситър", Англия (Банки и финанси).

...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.06.2019 г. в 17:36, gagodrago написа:

Регистрира се само за да ни кажеш колко лош бил комунизма?

АБЕ АЗ НА РАЗНИ БАЙ-ГАНЬОВЩИНИ ЛИ ДА ВЯРВАМ, ИЛИ НА ОЧИТЕ СИ?

ПРИ КОМУНИЗМА В КИТАЙ ХОРАТА СЕ ВОЗЯТ НА УЛТРА-БЪРЗИ И ТЕХНОЛОГИЧНИ ВЛАКОВЕ

---------

При тоталитарния боковизъм в България през 2018-та година хората са натъпкани във първобитен влак с 3 смърдящи на кенеф вагони от втората световна война, а балъците в първа класа се возят прави, натъпкани като в консервна кутия...  ха-ха-ха...😀 ебаси тъпия боковизъм.

2111606644.jpg

https://btvnovinite.bg/bulgaria/koshmarno-pribirane-s-vlaka-v-poslednija-pochiven-den.html

----------------

Сори, ама аз предпочитам комунизма.

По-горе съм писал, четете книжки преди да се излагате. В китай режима е капиталистечески комунизъм. В Северна Корея е чист комунизъм. Покажи снимки от техните влакове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bai_Ganio написа:

По-горе съм писал, четете книжки преди да се излагате. В китай режима е капиталистечески комунизъм. В Северна Корея е чист комунизъм. Покажи снимки от техните влакове.

Пълни глупости.

Китайска комунистическа партия

Китайската комунистическа партия, съкратено ККП (на традиционен китайски: 中國共産黨, на опростен китайски: 中国共产党, на пинин: Zhōngguó Gòngchǎndǎng, българска система: Джунгуо Гунчандан), е политическа партия в Китай, основана през 1921 г. Генералният секретар на ЦК на ККП е Ху Дзинтао (2002). Китайската комунистическа партия има приблизително 86 700 000 членове (50 300 000 членове през 1991 г.), като 3 400 000 от тях са от нисшите партийни организации. Печатните органи на ККП са вестник „Жънмин жъбао“ и списание „Циушъ“. Към момента ККП е най-голямата партия в света.

Крайната цел на партията е осъществяването на комунистически обществен строй. Китайската комунистическа партия се ръководи в своята дейност от принципите на марксизма-ленинизма, идеите на вожда Мао Дзъдун и теориите на председателя Дън Сяопин.

--------------

В Северна Корея управлението е като в България - тоталитаризъм. Начело на държавата е някакъв угоен, дебел тъпак, който еднолично управлява държавата и си прави каквото му скимне за сметка на данъкоплатците. Също както в България Боко тиквата еднолично управлява държавата, с единствената разлика, че българският угоен тъпак освен, че е дебел е и доста дърт...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, miro20 написа:

Еми в пъти по добре са.

Добре са я, а колегите от Румъния и Унгария знаеш ли какво са ме питали - "как не сте му прерязали гръкляна още на този вашия Бойко"; е заради това са добре, щото не се мижат на кой продажник по- напред да слугуват. Разликата м/у Нинов и Борисова е никаква - освен може би в пола, ама пак не е сигурно. Като, че ми дойде Нинова, какво - ще ни завре у Евразия ли хахахахха не ми говори приказки за малки деца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.01.2019 г. в 0:04, miro20 написа:

Защото цоциалистическата ви фейк-пропаганда представя това като геноцид.

А това не е геноцид, а ВЪЗМОЖНОСТ.

Защото друга, след фалиралия соц,  нямаме.

Много от тези "подложени на геонцид" както е според теб, се връщат в България , колкото да си оправят някои документи, и пак .. обратно в "злата загниаща Европа " ....

Какво ти пречи да "просперираш " и в процъфтяващия пост-съветски лагер ?

т.е. Евразия ?

Никой не ти пречи .

Жив геноцид си е – изкуствено поддържани ниски заплати; ниски пенсии; закриване на болници, на училища; липса на индустрия и прогонване на народа по чужбина. А на тебе кой ти пречи да просперираш, ами киснеш 24 часа, 7 дни в седмицата във форума в раздел Политика. После не бил платен трол и не лъжел. Сигурно леля ти е умряла и ти оставила голямо наследство, или чичо ти (я раздуй, може и да ти повярваме тоя път) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.06.2019 г. в 10:24, miro20 написа:

Все "новия ви строй " е виновен. Смешници :)

Смешко си ти. Защо не се индустриализира България, а се правят пътища (то па едни пътища). Наложи се дори Тиквата като откри 1-2 цеха, да лъже, че всеки ден открива завод (ама пусти избори – тогава се лъже дори явно).

А на Тиквата и такивата като теб са виновни Орешарски, Путин, соца. Не си видиш посрания гъз, ами лъготиш и се присмиваш дори.

на 30.06.2019 г. в 2:03, lsmurf написа:

А дали някой от днешните пушачи ще се докосне до Ударник . Ти наясно ли си що за гадост бяха тези "цигари" . Тогава продаваха и БТ с филтър но бяха 1,20 лева та по коректно е да сравняваш тях със сегашните. И как ще стане тази работа и звамата ми дядовци бяха върли тютюнджии и пушеха по двапакета дневно ако бяха на БТ нямаше да стига пенсията само за цигари. Ясно ми е че заговорим ли за онова време надяваш розовите очила и тичате да правите някаква абсолютно безсмислена пропаганда на строй който историята е отрекла тотално. Все едно аз да седна да правя пропаганда на първобитно общинния строй защото видиш ли при него няма бедни и богати няма пари няма банки а на мен това ми харесва.

Нещо бъркаш. БТ беше 1,20 лъва след 79-та някъде, до 89-та. Тогава и Арда, нелоши цигари, беше 60 стотинки. Та 61 БТ е било вероятно 40-50 стотинки, ама няма как да го знаем това, щото още не сме били в проект🙂

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.06.2019 г. в 23:54, miro20 написа:

Как си обясняваш Германия, където бившите райони на  ГДР , въпреки налетите 2 трлн евро, имат проблеми и в икономиката, която така и не успява да настигне регионите на ФРГ, и забележи с демографията също - който може се изнася пак в по развитите райони на ФРГ .

Ти как си обясняваш, че за 20-30 години (времето на Дън Сяопин и малко след него) Китай настигна Япония (а сега изпревари САЩ). Как си обясняваш, че Чехия и Унгария без да им наливат 2 трилиона евро са по-добре икономически от бившата ГДР. Самите германци (ФРГ) саботират индустрията на бившата ГДР. Като милеят толкова за тях, защо позволяват на Фолксваген да откриват заводи в Китай, Словакия, Турция, но не и в бившата ГДР (за вестите всичко е най-вече бизнес и не им пука за някакви ости, ако не бъркам имената им, ама са горе-долу тъй). А, Лъжко.

на 1.07.2019 г. в 1:04, sound написа:

Първо няма вие - другарю. Второ лицемерието ти е прекалено очевадно - ти хем така, хем бат бойко наш човек. Ами не - не става с такива тънки сметки, сори. Не става да ми се правиш на върл противник и критик на соца, пък същевременно да ми тиражираш на най- утепания въшльо, рожба на същия този соц. - хранен, отгледан и гален от баш комунистите в България. За това казвам, че не става държава по този начин, ама ти не, та не - проценти, ръстове, какво пишело в еди кой си вестник. Сякаш ми трябва да прочета във вестник, как живея аз, как живеят хората около мен и на какво прилича средата, в която се намираме. Ако тази тиква не е комунист, то не знам кой тогава е - той откърмен с червено мляко, ти ще ми го пробутваш за някаква си алтернатива. Е - що правиш така. Ми щото имаш файдица някаква и ти е през дедовия за всичките тези неща дето пишеш.

Навря го тоя, Миро ли е, Киро ли е, в кучия гъз. Браво!

Бе Киро кьорав, чакай г-жа Лъжа да стане премиер, че тогава да я плюем. Ние и на нея няма да простим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, karadzha написа:

Ти как си обясняваш, че за 20-30 години (времето на Дън Сяопин и малко след него) Китай настигна Япония (а сега изпревари САЩ)

Обяснявам си и още как . Защото китайския  комунизъм няма нищо общо с нашия и съветския.

Как си обясняваш, че Чехия и Унгария без да им наливат 2 трилиона евро са по-добре икономически от бившата ГДР. Самите германци (ФРГ) саботират индустрията на бившата ГДР.

Не знам колко са "по добре"  унгарците и чехите от германците, това някаква твоя измишльотина ли е ?  :)  Но разбира се са по добре от нас и от други постсъветски страни.

Причината е една - че там загърбиха и зачеркнаха отдавна комунистическото си минало, проведоха и лустрация и т.н.. и нямат такива малоумници пропагандатори на комунизъм като вас тук.

Пробвай да си плямпате цоциалистическите глупости там. Освен за смях, за нищо друго не ставате :)

Германците от ФРГ били саботирали индустрията на ГДР ??? Това що за простотия пък е ???

Алооо балоните... до съвсем скоро , даже не знам дали е спряно вече, но западногерманците имаха данък помощ за източногерманците !. Освен наливаните 2 трлн евро за тази инфраструктура !

Като милеят толкова за тях, защо позволяват на Фолксваген да откриват заводи в Китай, Словакия, Турция, но не и в бившата ГДР (за вестите всичко е най-вече бизнес и не им пука за някакви ости, ако не бъркам имената им, ама са горе-долу тъй)

те и американците си изнесоха много от производството в Китай. Въпрос на бизнес  и евтина работна  ръка.

Какъв е проблема ? ? Това не ти е цоциализъм за да ти наложат - тоя завод трабва да работи ето така, и да плаща заплати ето такива. После се чудите защо соца фалира.

Точно заради такива партийни, а не пазарни малоумщини.

А, Лъжко. 

Нямам нито една лъжа казана :)  Докато постоянно оборвам такива смехории като твоите. :)

Навря го тоя, Миро ли е, Киро ли е, в кучия гъз. Браво! 

Бе Киро кьорав, чакай г-жа Лъжа да стане премиер, че тогава да я плюем. Ние и на нея няма да простим. 

Типичен гаменски език на хора без аргументи.  То си личи кой на кого какво е наврял. 

А за г-жа Лъжа не съм те видял нещо да си възмутен от досегашните и гафове или биография на видна приватизаторка :)

преди 3 часа, karadzha написа:

Смешко си ти. Защо не се индустриализира България, а се правят пътища (то па едни пътища)

Ами давай почвай бе комунист /това е обида да/  такъв :) Индустриализирай.

Подозирам че като всеки комунист много обичате тези думички , без дори да им разбирате смисъла :) :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Не знам колко са "по добре"  унгарците и чехите от германците, това някаква твоя измишльотина ли е ?  :)  Но разбира се са по добре от нас и от други постсъветски страни.

Причината е една - че там загърбиха и зачеркнаха отдавна комунистическото си минало, проведоха и лустрация и т.н.. и нямат такива малоумници пропагандатори на комунизъм като вас тук.

Пробвай да си плямпате цоциалистическите глупости там. Освен за смях, за нищо друго не ставате :)

А дали трябва да ти припомням, че в Чехия партията на А Бабиш управлява със социалдемократи и комунисти?:speak:

преди 3 часа, miro20 написа:

те и американците си изнесоха много от производството в Китай. Въпрос на бизнес  и евтина работна  ръка.

Какъв е проблема ? ? Това не ти е цоциализъм за да ти наложат - тоя завод трабва да работи ето така, и да плаща заплати ето такива. После се чудите защо соца фалира.

Точно заради такива партийни, а не пазарни малоумщини.

За това ли сега Тръмп прави всичко възможно да върне производството в САЩ?

Сигурно е по-глупав от теб или е пропуснал този урок по икономика!:angry:

Или защото разбраха, че без производство една страна е обречена!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам нито една лъжа казана е типичният стил на Миро ""Истината""".  Стига сте го провокирали да пише глупости и лъжи - ще вземе да отиде да поплува в река Дунав....  че не се знае какво ще му се случи. Може още да не се е научил да плува.    После кой ще папагали да ни разсмива и весели тук!?!   

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.нар. Мирчо е психично болен.

Всяка вечер проверява по няколко пъти под леглото си за руснаци, комунисти, Решетников и Путин. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, miro20 написа:

.......................

Алооо балоните... до съвсем скоро , даже не знам дали е спряно вече, но западногерманците имаха данък помощ за източногерманците !. Освен наливаните 2 трлн евро за тази инфраструктура !

..............................................

Спомням си, че през 50-те години на миналия век във фишовете за заплатите в раздела удръжки имаше графа "10% за София"!

Много години цяла България работеше за София, а и сега и така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, miro20 написа:

Ами давай почвай бе комунист /това е обида да/  такъв :) Индустриализирай.

Подозирам че като всеки комунист много обичате тези думички , без дори да им разбирате смисъла :) :)

Не съм по комунист от твоя идол Тиквата, комсомолче. За твое сведение ме изключиха от Комсомола още 86-та. А ти си бил комсомолец и даже сега си такъв, и такъв ще си умреш. Иначе днес си с ГЕРБ, утре с други силни на деня, душицо черна.

Като му дойде времето точно това ще правя, ще индустриализирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, M.Николов написа:

А дали трябва да ти припомням, че в Чехия партията на А Бабиш управлява със социалдемократи и комунисти?:speak:

Все едно някой да ми "припомня " че сме с турско правителство, щото видиш ли, ДПС подкрепя един път сини, друг път червени /повече пъти/ трети път герберисти .

спекулираш и си го знаеш :)

Хайде да направим всичко което Чехия , Унгария и др постъветски страни направиха за лустрация и за наритване на комунистическото си наследство и зависимости , и тогава да говорим.

Щото нали знаеш поговорката за жабата и коня дето го подковавали... :)

преди 21 часа, M.Николов написа:

За това ли сега Тръмп прави всичко възможно да върне производството в САЩ?

Сигурно е по-глупав от теб или е пропуснал този урок по икономика!:angry:

Или защото разбраха, че без производство една страна е обречена!

ПАк спекулираш. Въобще не давам "акъл на Тръмп". Просто показвам примери че това не е прецедент някакъв, а си е динамичен процес.

преди 11 часа, dedidi написа:

Спомням си, че през 50-те години на миналия век във фишовете за заплатите в раздела удръжки имаше графа "10% за София"!

Много години цяла България работеше за София, а и сега и така.

Примера с германците го дадох в отговор на тъпотията че западногерманците умишлено саботирали източногерманците.

А то не само не е така, а е точно обратното, че освен наливаните 2 трлн евро, но и данък за източноевропейците си имаха или още имат !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, miro20 написа:

Все едно някой да ми "припомня " че сме с турско правителство, щото видиш ли, ДПС подкрепя един път сини, друг път червени /повече пъти/ трети път герберисти .

спекулираш и си го знаеш :)

Ама нали ги били забранили бре?Лустрация туй онуй!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, M.Николов написа:

Ама нали ги били забранили бре?Лустрация туй онуй!

Още веднъж :

Хайде да направим всичко което Чехия , Унгария и др постъветски страни направиха за лустрация и за наритване на комунистическото си наследство и зависимости , и тогава да говорим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

70% от българите получават сега под средната месечна заплата от 1200 лева, като масовите възнаграждения варират между 700 и 800 лева. При философ Миро колко е възнаграждението?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер. Я да сравним : Средната заплата в Чехия по последни данни е еквивалент на 2470 лв.

и :

Цитат

Александър Вондра говори с гордост за това това, което политиците на прехода в Чехия са постигнали. И в основата на този успех постави първите действия – закриването на службите на комунистическия режим, въвеждането на лустрация още през 1991 година и обявяването на режима за незаконен през 1993.

https://clubz.bg/20443-kak_chehiq_se_osvobodi_ot_komunizma

Все още ли не виждате пряката връзка между това кои държави  бързо и отдавна са се оттървали от комунистическтие зависимости и стандарта на живот ?

Дали ще се сетите защо ние сме на дъното че и копаем това дъно ? С никога непровеждана лустрация и с възход на цоциалистиески блянове, утопии, сталинистки , рашистки и подобни простотии ??

Ми няма как да стане бе другари. Няма как.

Връзката между тези неща е пряка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, attj написа:

70% от българите получават сега под средната месечна заплата от 1200 лева, като масовите възнаграждения варират между 700 и 800 лева. При философ Миро колко е възнаграждението?

Намери кого да питаш :getout:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""Връзката между тези неща е пряка."""  А бе, Миро, разясни какво означава това -на хора, които не са философи като теб.  Моята брутна заплата в България е по-висока от средната в Чехия и какво от това?  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване