Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 5

Препоръчан отговор

Лицензът предстои да си го закупя ... той не е за нов компютър както се подразбира.И за това питам дали е възможно ако се наложи след няколко месеца пак да си го инсталирам/преинсталирам/.До сега не съм ползвал легален Windows но ми писна от кракове активатори и т.н.

Благодаря на nahalnik за подробното описание но няма да се справя по този начин ако ми се наложи.Единствено искам да знам дали е възможна повторна инсталация.Дори и да не може аз пак ще си го закупя!

Не е нужно да го закупуваш , а просто да кажеш на някой твой познат (студент) да ти даде студентски оригинален Windows (какъвто си поискаш) :)

Попринцип е забранено , но неможе да се проследи :) Windowsa  е напълно оригинален и действаш за студенти (за какъвто ще се пишеш ти) :)

Не че е нещо но да попитам.Когато постави другата клавиатура, ОС започна ли да терси драйвери за устройството?

Ясно е написано ,че клавиатурите не изискват драйвери , следователно няма какво да търси ОС :)

Днес клавиатурата на компютъра отказа да работи, сложих и друга но и тя не работи.Явно уиндоус 7 нещо се сбозил.Публикувано изображение

Или може би имаш проблеми с буксата (което е по вероятно) !

Някой пробвал ли е Service Pack 1 ?! Отвчера съм с него и като , че ли Мозилата товари повече преди да го сложа ?!

Като цяло Мозилата си е тежичък браузър , защо направо не го смениш? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

============================================================ Windows 7 system requirements: ============================================================ CPU: Minimum: 800 MHz 32-bit (x86) o

Пробвайте да почистите старите и счупени кодеци с помощта на K-lite Tweak Tool. Останалите можете да видите и изтриете ръчно с помощта на Autoruns => секцията Codecs   Друго за което се сещам е, че

Не мога да се стърпя и ще кажа. Да живее Windows  7 още дълги години!

Публикувани изображения

Не че е нещо но да попитам.Когато постави другата клавиатура, ОС започна ли да терси драйвери за устройството?

Оправих се  ,благодаря .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Инсталирах Уиндоуса по едно обяснение, обаче останаха 800GB, които не се появиха в дял. И започнах всичко от начало, инсталирах го и се появи новия дял, но се оказа, че имам два Уиндоуса. И двата 7-ци. Как да оставя само един.. Всичко става на новозакупен лаптоп и това са първите инсталации, преди това нямаше нищо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах Уиндоуса по едно обяснение, обаче останаха 800GB, които не се появиха в дял. И започнах всичко от начало, инсталирах го и се появи новия дял, но се оказа, че имам два Уиндоуса. И двата 7-ци. Как да оставя само един.. Всичко става на новозакупен лаптоп и това са първите инсталации, преди това нямаше нищо.

Явно при втората преинсталация само си създал дял Д от незаделеното пространство но не си форамтирал дял С.

Сега преинсталирай отново, и форматирай С.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно при втората преинсталация само си създал дял Д от незаделеното пространство но не си форамтирал дял С.

Сега преинсталирай отново, и форматирай С.

Ами аз докато чаках отговор пробвах трети път, като очаквах или да се оправи или да станат 3 :D. Обаче този път натиснах формат на всеки един дял и то стана, както и ти каза :) Благодаря

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, нямам идея къде да пиша, и дали съм избрала правилното място, но имам един въпрос и мисля да го задам тук, ще съм б;лагодарна ако някой отговори.Опитвам се да преинсталирам лаптоп dell studio 1535, но стигайки до биоса и задавайки да буутне от двд/сд не ми зарежда от диска . И сега на къде?(опитвала съм да преинсталирам лаптоп и друг път и се е получавало)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, нямам идея къде да пиша, и дали съм избрала правилното място, но имам един въпрос и мисля да го задам тук, ще съм б;лагодарна ако някой отговори.Опитвам се да преинсталирам лаптоп dell studio 1535, но стигайки до биоса и задавайки да буутне от двд/сд не ми зарежда от диска . И сега на къде?(опитвала съм да преинсталирам лаптоп и друг път и се е получавало)

А след като задаваш да буутне от CD/DVD-то, запазваш ли настройките?

Може DVD устройството да не работи или диска да се е повредил?!

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да давам save and exit.

Провери диска дали се чете на друг компютър и се увери, че четящото устройство на лаптопа е изправно.

Ако имаш флашка под ръка, опитай да преинсталираш с нея, или запиши Уиндоуса на нов диск..

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините са много  - не работещо двд устройство , лош/ надраскан, блажен диск , не записан като хората - това се сещам на първо четене 

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди месец преинсталирах друг компютър и всичко беше ок, а за четящото устройство когато сложа диска тръгва , хм....дали не аз не правя нешо както трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни го когато тръгне да бутва , дали развърта диска , чегърта , мъчи се или изобщо не се допитва до устройството .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочете ли поста на колегата от предишната страница? По-конкретно този тук

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

След последната автоматична актуализация на 7-цата ми, при нов старта на екрана ми изписва, че не може да открие файл с име MOM.Implementation, което не ми говори нищо.

Търсих нещо свързано с това но не открих.

Моля за помощ!

Благодаря за всяко мнение и препоръка.

БОБИ

Редактирано от bobimihi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

търсил си грънциhttps://www.google.bg/search?q=MOM.Implementation&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:unofficial&client=firefox-nightly&channel=rcs&gfe_rd=cr&ei=Id9OU-7TLM3c8ge164GIBAнай-малкото и без да четеш резултатите могат да ти хрумнат поне няколко идеи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Колеги" как да разкарам тая икона за синхронизацията ? Какво си играх в NAS сървара (разглеждах) докато KIS сканираше пц-то и в место да му дам да копира файл от падащото меню (това по спомени ос работеше забавено и замръзваше на моменти) явно съм маркирал друга команда и ми се появи това долу в дясно. Сега едната ми папка в NAS е за синхронизация (и аз не знам даже къде ще я синхронизира понеже е над 1тб а диска на пц-то е 500гб !!!)

Та как да го прекратя и разкарам от трея и да махна и папката от синхронизация ?

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Колеги" как да разкарам тая икона за синхронизацията ? Какво си играх в NAS сървара (разглеждах) докато KIS сканираше пц-то и в место да му дам да копира файл от падащото меню (това по спомени ос работеше забавено и замръзваше на моменти) явно съм маркирал друга команда и ми се появи това долу в дясно. Сега едната ми папка в NAS е за синхронизация (и аз не знам даже къде ще я синхронизира понеже е над 1тб а диска на пц-то е 500гб !!!)

Та как да го прекратя и разкарам от трея и да махна и папката от синхронизация ?

Управление на офлайн файловете->забрана на офлайн файловете

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Управление на офлайн файловете->забрана на офлайн файловете

Иконата продължава да стой в трея а преди я нямаше. Снощи пак му дадох някаква забрана и изчезна всичко от NAS-a направо бях пред нервен срив. После какво му разреших и се появиха.

Сега като му дадох забрана си стоят но и иконата продължава да стои и папката (папка1) и тя стой още (от втория скрийн шот) ! Как мога да я изтрия от там ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иконата продължава да стой в трея а преди я нямаше. Снощи пак му дадох някаква забрана и изчезна всичко от NAS-a направо бях пред нервен срив. После какво му разреших и се появиха.

Сега като му дадох забрана си стоят но и иконата продължава да стои и папката (папка1) и тя стой още (от втория скрийн шот) ! Как мога да я изтрия от там ?

рестарт на машината

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

рестарт на машината

Рестарт и същата работа. После още веднъж повторих забраната и ОС ми предложи рестарт, чудно защо първия път не реагира така. След рестарта (втория) нещата се оправиха.

Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рестарт и същата работа. После още веднъж повторих забраната и ОС ми предложи рестарт, чудно защо първия път не реагира така. След рестарта (втория) нещата се оправиха.

Поздрави.

Възможно е нещо да не сте избрал първия път. Но щом сега нещата са наред :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, пробвах с търсачката и изпълних препоръчаните гимнастики. Днес получих съобщение "Plugged in, not charging.Consider replacing your battery".Модел-Asus X54H, все още в гаранция (още един месец от 24 общо), но гаранцията на батерията изтече миналата година. Ето какво направих: >Disconnect AC

>Shutdown
>Remove battery
>Connect AC
>Startup
>In Device Manager, Under the Batteries category, right-click all of the Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery listings, and select Uninstall (it’s ok if you only have 1).
>Shutdown
>Disconnect AC
>Insert battery
>Connect AC
>Startup
Резултатът беше, че батерията се зареди до 100 %-Fully charged и Consider бла-бла. Много съм далеч от БГ, иначе приятелят ми да го е оправил вече, а тук няма какво да направя,затова се обръщам към вас. След малко ще направя следното: 
  • [*]Go into Control Panel [*]Go to the System category [*]Select View Advanced System Settings [*]Go to the Hardware tab and click the Device Manage button [*]Under the Batteries section right click on the “Microsoft APCI-Compliant Control Method Battery” and select “Uninstall” [*]Agree to the warning to uninstall [*]Perform a Windows Update. If you don’t this, your next update will probably break this fix [*]Shutdown your computer [*]Remove the battery for 1 minute [*]Reinstall the battery [*]Turn on your computer with your AC adapter since your battery is probably dead [*]Windows should automatically recognize the “new” battery hardware and reinstall the driver for you [*]Your battery should start charging again

Надявам се това да проработи, гледам го от CNET, за доста хора е имало ефект. Мисля, че проблемът е в батерията-просто се е изхабила. Не знам, тук напрежението в електрическата мрежа ми се струва малко нестабилно, дали това не е оказало влияние? Гаранцията не ми върши работа тук, а да пращам лаптоп до БГ няма начин. Май няма друг вариант, освен като се прибера да си купя нова батерия. 

Моля за препоръки, разбирам какво правя и ще очаквам от вас само указания. Дано пък нещо да помогне, ако не ще си стоим включени постоянно. Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам проблем на инсталацияра на windows 7.правя го с флашка,windows-a си го зарежда на компа,по време на инсталацияра изписва че компа трябва да се рестартира за за да продължи инсталацията,рестартирва се и...започва инсталацията от начало.моля помогнете

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам проблем на инсталацияра на windows 7.правя го с флашка,windows-a си го зарежда на компа,по време на инсталацияра изписва че компа трябва да се рестартира за за да продължи инсталацията,рестартирва се и...започва инсталацията от начало.моля помогнете

След рестарта извади флашката.

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато стигнеш до момента,когато ще се рестартира windows-а махни флашката,тоест даваш на рестарт и когато се изключи монитора дърпаш флашката!

После когато отново се покажи логото на windows 7,пъхаш отново флашката и инсталацията ще си продължи!

Това го правиш след всеки рестарт!

Успех! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ninov
      здравейте закупих от германия компютър с windows  10 ъпдейтван от windows 7. но на немски сега искам да го инсталирам на български мога ли директно да  кача windows 10 Компютъра е с оригинален windows 7 ключ прочетох че ако директно инсталирам windows 10 мога да загубя електрония ключ
    • от Refoll
      В момента лаптопа ми е с 10-ка и има ли вариант да добавя и 7-ца без да скапя всичко понеже гледам и чета, че първо се инсталира по-старата версия и след това по-новата ?
    • от rabotlivko
      Здравейте приятели, 
       С преинсталиран уиндоус съм и машината ми работеше перфектно, но уви... Последните два дни забелязвам, че машината става бавна. Отворих таск мениджъра и видях. че explorer.exe ми взима 6гб от рамта?
      Някой да се е сблъсквал със такъв проблем? 

Предварително Ви благодаря!
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер колеги !!! От няколко дни имам един много странен проблем който преди НИКОГА не ми се е случвал и незнам вече към кой да се обърна за помощ,защото не ги разбирам много проблема може да е от от дънната платка от захранването видеокартата или някоя плочка рам да прави проблеми !!! Но нека да не гадая а да ви споделя проблема и се надявам някой от вас да може да помогне !!! Проблема започна когато чаках да ме пусне в игра на League докато бях в Loading Screen екрана стана черен компа заби рестартирах го след като зареди ми излезе прозорец с надпис :
      Сигнатура на проблем:
        Име на проблемно събитие:    BlueScreen
        Версия на ОС:    6.1.7601.2.1.0.256.1
        ИД на езикова променлива:    1026
      Допълнителна информация за проблема:
        BCCode:    124
        BCP1:    0000000000000000
        BCP2:    FFFFFA8004CF98F8
        BCP3:    0000000000000000
        BCP4:    0000000000000000
        OS Version:    6_1_7601
        Service Pack:    1_0
        Product:    256_1
      Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
        C:\Windows\Minidump\102018-17531-01.dmp
        C:\Users\COMPUTER\AppData\Local\Temp\WER-41546-0.sysdata.xml
      Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:
        http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0402
      Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
        C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt
      А когато отворих Event Viewer в графата на Errors имаше един BugCheck Event 1001 който изглеждаше така :
      Компютърът е рестартиран от проверка за грешки. Проверката е: 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xfffffa8004d598f8, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000). Разтоварването е записано в: C:\Windows\Minidump\102018-18375-01.dmp. ИД на доклада: 102018-18375-01.
      И 4  Event ID 18 WHEA Logger които изглеждаха така :
      A fatal hardware error has occurred.
      Reported by component: Processor Core
      Error Source: Machine Check Exception
      Error Type: Bus/Interconnect Error
      Processor ID: 0
      Processor ID: 1
      Processor ID: 2
      Processor ID: 3
      Проверих температурите на процесор/видеокарта/харддиск всичко си е ОК с тях Снощи направих system restore и след това всичко си беше наред цяла вечер не ми е правило проблем но днес същата работа когато отворя браузера или клиента на League екрана става черен и след рестарт ми дава прозорец с надпис :
      Windows се възстанови от неочаквано затваряне и отдолу следното :
      Сигнатура на проблем:
        Име на проблемно събитие:    BlueScreen
        Версия на ОС:    6.1.7601.2.1.0.256.1
        ИД на езикова променлива:    1026
      Допълнителна информация за проблема:
        BCCode:    124
        BCP1:    0000000000000000
        BCP2:    FFFFFA8004CF98F8
        BCP3:    0000000000000000
        BCP4:    0000000000000000
        OS Version:    6_1_7601
        Service Pack:    1_0
        Product:    256_1
      Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
        C:\Windows\Minidump\102018-17531-01.dmp
        C:\Users\COMPUTER\AppData\Local\Temp\WER-41546-0.sysdata.xml
      Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:
        http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0402
      Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
        C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt
      ето и частите на системата ако е нужно да се знае : Windows 7 64bit SP 1
      Процесор : Процесор
          Intel Xeon E5420 @ 2.50GHz  
      Оперативна памет
          4,00ГБ Двуканална-канална DDR2 @ 403 MHz 
      Дънна платка
          BIOSTAR Group G31-M7 TE
       Графика
      1024 MB ATI Radeon HD 4600 Series (Gigabyte) HD4670
      Storage
          232GB Western Digital WDC WD2500JD-55HBC0 ATA Device (SATA)
      Силно се надявам проблема да не е сериозен и да не се налага подмяна на някой компонент,защото в момента нямам финансовата възможност
      P.S. - Незнам дали тази вечер отново ще мога да вляза да отговоря на въпросите ви понеже този проблем с черен екран започна да го прави и когато вляза в браузера Ако не стане от компа ще пиша от телефона !!! Мерси Предварително на всички които ми помогнаха да реша проблема !!!

• от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване