Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам инсталирана последната версия и Windows 7 Ultimate. От няколко дни се получават странни неща.

1, Не можах да пусна темата защото не ми дава да пиша в полето и се принудих да вляза с лисицата

2, Когато от един сайт щракна на препратка към друг, отваря се втория и не мога да се върна на основния

Сигурно има и още неща, но още да не съм се сблъсквал с тях.

Дали ще се оправи ако деинсталирам Операта, изтрия папката и инсталирам отново. Може би са объркани някакви настройки, но аз да не ги намирам.

1. Възможно е по погрешка да ти е спрян JavaScript. Натисни F12 и виж дали има отметка на 'Enable JavaScript'.

2. Ако вторият сайт се отваря в същия таб, то трябва да можеш да се върнеш на предишния с 'back' (назад).

За ресет на настройките можеш да пробваш следното: в адресното поле напиши 'opera:about и виж какво пише след 'Opera Directory'. Намери въпросната директория, затвори Opera и преименувай директорията. При следващо пускане, Opera ще си създаде наново всички необходими папки и ще тръгне със стандартни настройки.

Как да махна това съобщение?Появява се всеки път щом стартирам браузъра

http://dox.bg/files/dw?a=4ceeed98e6

Опитай да закачиш картинката наново, понеже всъщност си качил пряк път, не самата картинка...

Редактирано от Disasterpiece (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Здравейте, от един два дни имам проблем с Opera/та когато съм в фейса някой снимки не ми ги отваря, просто снимката стой празна ( ще ви покажа) моля дайте ми съвет какво да направя така е много гадно когато не можеш да виждаш снимките...

Редактирано от techmasteerr3 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от един два дни имам проблем с Opera/та когато съм в фейса някой снимки не ми ги отваря, просто снимката стой празна ( ще ви покажа) моля дайте ми съвет какво да направя така е много гадно когато не можеш да виждаш снимките...

Отвори настройките (Ctrl + F12), отиди в таба 'Webpages' и от падащото меню за 'Images' избери 'Show Images'.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори настройките (Ctrl + F12), отиди в таба 'Webpages' и от падащото меню за 'Images' избери 'Show Images'.

На Show Images беше Публикувано изображение

Редактирано от techmasteerr3 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иди на Advanced > History и щракни на 'Empty now' - това ще изпразни кеша, може заради това да не иска да ги зарежда. Друго - имаш ли някакви разширения за блокиране на реклами или пък зададени правила във вградения Content Blocker?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иди на Advanced > History и щракни на 'Empty now' - това ще изпразни кеша, може заради това да не иска да ги зарежда. Друго - имаш ли някакви разширения за блокиране на реклами или пък зададени правила във вградения Content Blocker?

1.-вата процедура я направих пак е така. Преди 1 мин. се обадих на интернет доставчика ми и той каза че има ли проблем с фейса и до 1-2 часа ще го оправят зареди това не ми отваря снимките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Възможно е по погрешка да ти е спрян JavaScript. Натисни F12 и виж дали има отметка на 'Enable JavaScript'.

2. Ако вторият сайт се отваря в същия таб, то трябва да можеш да се върнеш на предишния с 'back' (назад).

За ресет на настройките можеш да пробваш следното: в адресното поле напиши 'opera:about и виж какво пише след 'Opera Directory'. Намери въпросната директория, затвори Opera и преименувай директорията. При следващо пускане, Opera ще си създаде наново всички необходими папки и ще тръгне със стандартни настройки.

Опитай да закачиш картинката наново, понеже всъщност си качил пряк път, не самата картинка...

http://picbg.net/img...a4ae16a5e83.GIF

Това е

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.-вата процедура я направих пак е така. Преди 1 мин. се обадих на интернет доставчика ми и той каза че има ли проблем с фейса и до 1-2 часа ще го оправят зареди това не ми отваря снимките.

Може да имат проблем с DNS сървъра си - ако ползваш техния, от там ще да е проблема. В настройките на мрежовата карта можеш да си зададеш друг, примерно този на Google - 8.8.8.8 и 8.8.4.4, или пък OpenDNS (http://www.opendns.com/ - двата адреса в дъното на страницата).

Имаш ли устройство, което изисква ръкописно въвеждане на текст (например графичен таблет)? Предполагам, че по-скоро нямаш, но е настроено ръкописно въвеждане при езиците и затова Opera се бърка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.kaldata.com : Netcraft / Whois

IP адрес : 87.120.6.235

Страна : Bulgaria (BG)

Регион : Grad Sofiya

Град : Sofia

Ширина : 42.6833

Дължина : 23.3167

Покажи в Google Maps

Данни : IPInfoDB

Автор : PH?Явно проблема при мен е от някаква настройка която се е променила. При отваряне на препратка, тя не се отваря в нов подпрозорец/прозорец а се отваря в текущия и бутона за връщане назад изчезва. Предполагам, че някъде има настройка, която да казва на браузъра да отваря в нов под прозорец. Проблемът е, че аз не знам къде да я търся. Ако някой се сеща, да помага. Иначе съм с последната налична версия, на български език. Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://imgcrave.com/u/jbBWO.jpg

Интересува те единствената маркирана отметка - 'Reuse current tab' - не знам как е в българския интерфейс, но предполагам, че ще се ориентираш. При мен е така и линкове с target="_blank" се отварят в нов таб, както си му е редът.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема се оказа изключително тъп. По неизвестна за мен причина в меню "изглед" е махната отметката на "ленти/на разделите. Публикувано изображение

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах Adblock Opera и сега не ми отваря Zamunda и Arena, и ред други тракери. Някакви настройки?

P.S. Махнах оставих в листата само Bulgarian и се оправи, но не блокира въобще реклами, поне не в Arena и Zamunda.

Ghostery върши доста добра работа, ползвам го като допълнение към стандартния филтър.

Здравейте, бихте ли споделили настройките за него?

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, бихте ли споделили настройките за него?

Ако не се лъжа, това е филтърът, но вече не помня какво съм слагал и махал от него. Лошото е, че реално не знам каква част от правилата вътре се използват (а колкото е по-голям файлът, толкова по-негативен ефект има върху производителността, въпреки че даже и на по-стар компютър по-скоро не се усеща). Във форума на My Opera доста хора са искали да имат нещо като статистика за това кои правила се ползват и кои - не, но нищо не се е случило по въпроса и устройството на филтъра сякаш не се е променило от Opera 9 насам.

Иначе Ghostery от време на време прави проблеми с някои сайтове, но е хубаво, че лесно може да се спре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа, това е филтърът, но вече не помня какво съм слагал и махал от него. Лошото е, че реално не знам каква част от правилата вътре се използват (а колкото е по-голям файлът, толкова по-негативен ефект има върху производителността, въпреки че даже и на по-стар компютър по-скоро не се усеща). Във форума на My Opera доста хора са искали да имат нещо като статистика за това кои правила се ползват и кои - не, но нищо не се е случило по въпроса и устройството на филтъра сякаш не се е променило от Opera 9 насам.

Иначе Ghostery от време на време прави проблеми с някои сайтове, но е хубаво, че лесно може да се спре.

Благодаря! Аз инсталирах Ghostery и само ако има начин да се скрие иконата, ще е супер, но май засега няма тази възможност?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Аз инсталирах Ghostery и само ако има начин да се скрие иконата, ще е супер, но май засега няма тази възможност?

Има, има. Погледни този пост. Не е официално, но пък е напълно работещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, когато отворя над 1-2 страници в Opera, защо ми забива самия браузър за 1 мин.?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, когато отворя над 1-2 страници в Opera, защо ми забива самия браузър за 1 мин.?

Аз забелязвам този проблем, само че с много отворени табове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А при мен е с 1-2 таба и забива? как да го оправя? кеш/а в диска ми е 20 МБ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А при мен е с 1-2 таба и забива? как да го оправя? кеш/а в диска ми е 20 МБ

Няма оправяне и при мен забива, но след 30 сек. се оправя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай долу в десния ъгъл увеличаването и намаляването на страницата. Същото става и с ctrl + скролера на мишока.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще може ли да ми кажете браузър подобен на опера? на началната страница да има за бързо избиране

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще може ли да ми кажете браузър подобен на опера? на началната страница да има за бързо избиране

Ако това те спира да минеш на друг браузър - ами значи изобщо не се възползваш от това, което може Opera и май ще ти е все едно кой браузър ползваш. Доколкото знам и Safari, и Chrome (Chromium), и Firefox могат нещо подобно, кой по принцип, кой с някаква добавка, но всичко е взето от Opera.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване