Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

От Opera 11 насам абсолютно всеки (или почти) userscript може да функционира като разширение - горното разширение е порт на скрипт, който си съществува от едно време.

Иначе не знам защо винаги се гони някакво сравнение с друг браузър - Opera си има собствена философия по отношение на някои неща. Но да, с вградения Wand донякъде може да се компенсира липсата на на autocomplete като в другите браузъри.

Именно, аз просто обяснявах факта, че на пръв поглед е странно отсъствието на въпросната функция, но след като се свикне с браузъра се осъзнава, че тя е ненужна и че Opera, настина е по-различен браузър от останалите и макар неговото недооценяване - 2% пазарен дял, браузъра е много удобен и веднъж използван по-продължително, е трудно да се смени с друг.;-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Искам да попитам за проблема на Операта при отваряне на PDF. Откакто я ползвам, повече от 4-5 години, като отворя линк и директно ми зареди пдф-а като таб в браузера - Операта крашва след известно време или като затворя този таб. рестартира се отново и ако не изключа своевременно този таб на пдф-а ще продължи да си се крашва. Толкова ли им е проблемно да оправят този бъг?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен никога не е имало такъв проблем а и предполагам имаш предвид Adobe Reader. Мога да те посъветвам само да пробваш някъв алтернативен вариант. Например Foxit Reader.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам Acrobat Pro, но имам и Foxit - той ми е за активна употреба, по-лека програма е. В настройките му давам да е по подразбиране И има опция за избор как да отваря pdf файловете - в самия браузер или не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Инструменти-Настройки-Разширени-Сваляне - в полето за тЪрсене пишеш "PDF" и махаш отметката на "Без управляваните от Опера типове". Би трябвало да ти изкара файловото разширение "pdf" - Маркираш го - Промяна и слагаш отметка на "Показвай запитване за сваляне". Така би трябвало да не ти го отваря в таб. Това разбира се не обяснява проблема защо крашва.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инструменти-Настройки-Разширени-Сваляне - в полето за тЪрсене пишеш "PDF" и махаш отметката на "Без управляваните от Опера типове". Би трябвало да ти изкара файловото разширение "pdf" - Маркираш го - Промяна и слагаш отметка на "Показвай запитване за сваляне". Така би трябвало да не ти го отваря в таб. Това разбира се не обяснява проблема защо крашва.

Освен това на адрес opera:plugins може да се види какво е инсталирано и какво Opera познава - може там да се махне отметката от Acrobat - това също е начин при следващо отваряне на pdf файл да те пита с какво да го отвори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих си Foxit. Е явно проблема си е бил в Акробата. Сега с Foxit Операта отваря пдф-и в табове по колкото си искам и няма никакъв проблем, най-важното, не се крашва браузера. Просто указах да ползва плъгина на Фоксит за Mozila. Благодаря за помощта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам "проблем" с download manager-а на Opera и по-точно с историята /history/. В конфига стигнах до TransferWindow -> Keep Entries Days, но за жалост промяната нямаше никакъв ефект. Пази последните пет-шест и толкова. Някой да има някаква идея за решаването на "проблема"?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам "проблем" с download manager-а на Opera и по-точно с историята /history/. В конфига стигнах до TransferWindow -> Keep Entries Days, но за жалост промяната нямаше никакъв ефект. Пази последните пет-шест и толкова. Някой да има някаква идея за решаването на "проблема"?

При чисто затваряне на Opera не би трябвало да се губят, въпреки че и на мен общо взето ми пази 5-6 последни сваляния. Мисля, че става въпрос за бъг.

http://my.opera.com/...c.dml?id=905371

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помощ!!! Проблем с Opera 11.62. След обновяването на версията - това е последната налична, се блокираха страниците на GOOGLE, Google mail, Yahoo mail. В Интернет експлорер се отварят, а в Opera - не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помощ!!! Проблем с Opera 11.62. След обновяването на версията - това е последната налична, се блокираха страниците на GOOGLE, Google mail, Yahoo mail. В Интернет експлорер се отварят, а в Opera - не.

Отвори opera:config и потърси 'Enable content blocking' - предполага се, че има отметка, махни я и щракни Save. Ползваш ли някакви разширения?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава го върни както си беше (иначе няма да ти блокира реклами и т.н., ако имаш активен филтър). Сигурен ли си, че точно след ъпдейта не се отваря? Виж дали не ти е пуснато Turbo. Натисни F12 на произволна страница и в отворилото се меню виж дали има отметка пред 'Enable Opera Turbo'.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДА! След обновяването се получи и браузера започна да се стартира много бавно - около 1 минута след като чукна иконата . Турбото е изключено. Инстлирах по-стара версия, но и там се олучи същото. Явно някъде си пази някакви настройки от последното обновяване. Успях да отворя Google uk???!!! ... но Google не ще!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@vlado100 , защо не пробваш с чиста инсталация? Ако се притесняваш за линкове и пароли, просто може да ги синхронизираш, ако не си го направил. Аз имах доста проблеми доскоро със старата си Опера, понеже от версия 7 или 8 не съм ползвал инасталация на чисто. Май имаше някаква версия, при която пощата ми не захапваше, но аз все пак винаги копирах останалите настройки. Така положението се влоши дотолкова след една от версиите 11, че само чистата инсталация оправи нещата. Отначало исках да синхронизирам всичко, но се оказа, че като върна старите настройки, пак се получава същата работа. Затова синхронизирах само паролите и линковете, а всичко останало си настроих отново. Скоро имах проблеми и с краш при опит за ползване на Java приложения. Какво ли не правих, за да оправя нещата, включително преинсталации на чисто. Оказа се обаче, че проблемът не бе в моя телевизор, а в Java, която пак по подобен начин само ъпдейтвам. След почистване на всичко, спряха и тия крашвания.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДА! След обновяването се получи и браузера започна да се стартира много бавно - около 1 минута след като чукна иконата . Турбото е изключено.

Инстлирах по-стара версия, но и там се олучи същото. Явно някъде си пази някакви настройки от последното обновяване.

Успях да отворя Google uk???!!! ... но Google не ще!!!

А опита ли да почистиш кеша и историята? Има нещо грешно в цялата работа - даже и да се зададе някаква горна граница, временните файлове се трупат и не винаги Opera си ги изтрива.

Напиши 'opera:config' в адресното поле и на отворилата се страничка виж какво пише след 'Opera Directory' - отвори папката, в нея трябва да има двайсетина папки, от които те интересуват три - cache, icons и vps - затвори Opera и изтрий всичко от въпросните папки (с това заличаваш история и съдържание на страниците - това, по което се търси, плюс favicons - иконките, които се показват до адреса, просто обикновено с времето се натрупват доста - нямат пряко отношение към проблема ти, но просто профилактично ги затрий).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чистата инсталация е последното нещо, което аз бих пробвал, но пък щом е помогнала - хубаво...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чистата инсталация е последното нещо, което аз бих пробвал, но пък щом е помогнала - хубаво...

Колега, аз се мъча от 2005 година с Опера. От тогава постоянно ъпдейтвам, а когато преинсталирам, просто копирам някои папки с настройки. Мисля, че веднъж почнах отначало всичко, но отново продължих с ъпдейтите, за да се стигне до какви ли не ситуации с краш, товарене на процесор и какво ли не. Писал съм доста и в тая тема, за да ви питам за решения. Само чистата инсталация оправи нещата и то без да връщам настройките от Opera Link. Върнах си само паролите, защото няма как да ги върна, освен тая функция или с директно копиране. И понеже не съм се задълбочавал, къде точно се пазят паролите и дали може да се импортират, съм копирал цели папки от aplication data, преди синхронизацията на Опера да ми свърши черната работа с паролите. ПОради това постоянно копиране и ъпдейтване, работата толкова се бе забатачила, че единствено чиста инсталация реши проблемите. А и доколкото знам, от години се препоръчват чисти инсталации на Опера. Явно има защо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е че чиста преинсталация е най-добрия вариант понякога, лично ми се е случвало крашване след ъпдейт, беше при старите версии, 10 и нещо ... С последните засега няма проблем с обновяванията, всичко си е тип топ ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубавото на Опера вече е, че всичко може да се прави без страх, че ще се загуби нещо. Страхотна организация на почти всичко. Исках да пробвам и с уж най-бързия браузер на Google, но ето, днес търся едни снимки, появяват се резултати, пускам да превърта автоматично и картината насича много гадно и неритмично. Пускам същото търсене с Опера, всичко върви сравнително гладко. С google chrome искам да си направя бързо стартиране, не мога. Искам да си организирам линковете така, че да са ми под ръка, пак не мога или незнам как. Искам малко шаренийка, няма. Иде ми да цъкна на ключето, за да ми зареди паролата, не може. Не, че и Опера винаги е цвете за мирисане, но според мен е едно ниво над конкуренцията, включително с вградения си мейл клиент, заради който не се отказах навремето от Опера. Просто ме привлече това, че докато си сърфирам с браузера, получавам и мога да пратя писма, без да стартирам някаква отделна програма, която товари допълнително компа, а когато нямам нет почва да се магарясва и да не работи както трябва. Визирам специално Mozilla Thunderbird. Oсвен всичко, за нищо на света вече не искам да заменя прозрачния си аеро скин. Така му свикнах, че всичко друго ми изглежда като на Windows 98. Е, има и доста недостатъци, които човек трудно оправя сам, като например последния ми проблем с Java приложенията, когато при стартиране просто браузера крашваше каквото и да правя. Едно сложно почистване на Java инсталациите реши проблемите, но интересното бе, че с Google chrome стараниците с Java тръгваха, при IE се появяваше съобщение за проблем, а Опера направо си крашваше. И много други подобни проблеми, които дразнят много, а решения се намират трудно. Много често чак след ъпдейт, както при последния проблем до версия 11.50 ако не греша с Java script и прекалено товарене на процесор, бавно зареждане на определени страници. В Опера не ми харесва и това,че има малко възможности за настройки или поне не са изнесени на видно място. Например, в момента ме дразни липсата на изглаждане при разглеждане на снимки в браузера. Когато не са в оригиналния си размер, са много назъбени. Търсих из настройките някаква опция за качеството на снимките, но не намерих. Някой да знае решение на проблема, защото е дразнещо как се изобразяват снимки в браузера. Вече си ги тегля на компютъра и ги разглеждам с друга програма. Та има ли някаква опция за изглаждане? И дали тия неща не се регулират от драйверите на видеокартата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване