Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Също така, когато съм с Линукс операта, не може да се набере "ъ" от клавиатурата, и това го прави само в този сайт.

И при мен е така, не се набира буквата, а вместо това следващите букви излизат удебелени, и аз см на Линукс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Това с връщането назад със стрелката го има и при мен, явно обновленията на новия форум не се "харесват" на Операта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е в Opera, по-точно в интерпретатора им на JS. Изключи го и ще пишеш:

ЪЪЪЪЪЪЪЪЪ

ъъъъъъъъъъъ

И аз имах посоченият проблем с буквата Ъ под Linux дистрибуция + Opera. Проблемът наистина беше с произход връзката на JS интерпретатора и някаква специфика в "изпращането" на някои знаци от кодовата/знаковата таблица под Linux. Решението, което ти даваш е интересно, но по този начин се нарушава частично функционалността на сайтове.

Друго решение е модване на JS скриптовете на сайтовете, така че този бъг да се избегне, обаче за жалост никой администратор на някой от мажорните форуми в България не го е направил.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах посоченият проблем с буквата Ъ под Linux дистрибуция + Opera. Проблемът наистина беше с произход връзката на JS интерпретатора и някаква специфика в "изпращането" на някои знаци от кодовата/знаковата таблица под Linux. Решението, което ти даваш е интересно, но по този начин се нарушава частично функционалността на сайтове.

Друго решение е модване на JS скриптовете на сайтовете, така че този бъг да се избегне, обаче за жалост никой администратор на някой от мажорните форуми в България не го е направил.

Третият начин е кръпка в browser.js, но за целта проблемът трябва да стане известен на разработчиците на Opera.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, я вземете по един браузър. Защо се мъчите с тази Opera...

В интерес на истината с Opera се мъча най-малко, другите браузъри са ми като дървета...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, я вземете по един браузър. Защо се мъчите с тази Opera...

А Opera не е ли браузер?

Мисля, че темата е за Opera, не за друг браузер. Това, което ти предлагаш ще си е твое лично мнение, което аз не подкрепям.

За мен Opera е единственият удобен браузер и съм му върл почитател.

В интерес на истината с Opera се мъча най-малко, другите браузъри са ми като дървета...

+1 Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Opera не е ли браузер?

Мисля, че темата е за Opera, не за друг браузер. Това, което ти предлагаш ще си е твое лично мнение, което аз не подкрепям.

...

За мен Opera е единственият удобен браузер и съм му върл почитател.

Споделях и аз тази любов едно време, но си остана там в миналото. По много причини. Към ден днешен, Операта за мен не е браузър, а контраизгъзица на конкуренцията, която освен всичко друго, със своите безкрайни капризи е едно допълнително мъчение за разработчиците. Хау!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделях и аз тази любов едно време, но си остана там в миналото. По много причини. Към ден днешен, Операта за мен не е браузър, а контраизгъзица на конкуренцията, която освен всичко друго, със своите безкрайни капризи е едно допълнително мъчение за разработчиците. Хау!

Разработчиците им се плаща да се мъчат, а тези които им плащат си плащат, за да могат после да се пъчат.

Opera си рендва най-бързо и учудващо е най-пестелива откъм ресурси, па и върви най-добре на хардуера, който имам с по 30отворени таба.

Това Fireshit или Google Krom не го може, да не говорим сигурно как ще лаги Internet Exploder с 30таба...

Отделно, че Opera Software са иноватор в някои доста важни Web технологии като CSS, браузерът им е добър.

В някои случаи Opera се държи доста педантично към стандартите и некадърната работа на разработчиците си избива доста по-добре.

Ако това за теб е недостатък, за мен е предимство. Във всеки случай, Opera има малък, но стабилен дял на пазара, Opera Software имат най-добрият мобилен браузер и харесва ли това на разработчиците или не, те трябва да се съобразяват с хората и да правят страници и продукти, максимално съвместими с 4-те мажорни браузера - IE, Opera, Mozilla Firefox, Chrome.

Защо смяташ, че Opera не е браузер, защото е различна в някои неща ли? Ама то различията й с другите браузери са част от философията й.

Нека не забравяме и че Opera е и един от пионерите всред Web browser-ите, оцелял и до днес.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен Опера е най-удобният браузер. Със следните настройки върви идеално:

Opera 11.52 configuration how to:

Preferences (advanced tab, top to bottom)

Uncheck Show thumbnails in tab cycle

Uncheck Show thumbnails when hovering tabs

Uncheck Enable thumbnails in tabs

Uncheck Show tool tips

Uncheck Enable program sounds

Uncheck Enable animated Images

Uncheck Enable sound in web pages

Check Enable plugins only on demand

Check Disk cache empty on exit

Check Delete new cookies when exiting Opera

Uncheck Enable Fraud and Malware Protection

Select Auto-update Do not check for updates

Uncheck Send referrer information

Uncheck Enable Geolocation

Uncheck Enable Visual hints

Appearance

Uncheck Enable special effects

Select Panel placement Off

Check Show panel toggle at the edge of window

Additional Downloads and Add-ons

NotScripts (A high quality extension that provides "NoScript" like javascript blocking with

the easiest to use interface). Set it to Whitelist + Same Origin (WL+SO).

https://addons.opera...ils/notscripts/

Facebook blocker (Block connections to facebook from third-party sites. Prevents Facebook

from tracking your browsing behaviour)

https://addons.opera...cebook-blocker/

urlfilter.ini (adblock for Opera)

http://my.opera.com/Alpha-Toxic/blog/ or http://www.fanboy.co...lock/opera.html

Main List+Tracking List

CSS Element Filter (use with urlfilter.ini)

http://www.fanboy.co...elements-v4.css

Combined English and Bulgarian Spell checking Dictionary (bg+en.zip)

http://my.opera.com/...c.dml?id=286386

Adobe Flash Player 10,3,183,10 (set it to never check for updates)

Changes in opera:config

Disable BitTorrent

opera:config#BitTorrent|Enable

Unselect "Enable", click "Save", and BitTorrent is disabled.

Disable Opera Unite

opera:config#UserPrefs|EnableUnite

Disable Search Field On Error Pages

opera:config#UserPrefs|SearchFieldOnErrorPages

Disable the missing plug-in detection and automatic installation wizard

opera:config#AutoUpdate|PluginAutoInstallEnabled

Enable Show Dropdown Button In Addressfield

opera:config#Show%20Dropdown%20Button%20In%20Addressfield

(for Opera 11.61) Disable address bar google search suggestion

uncheck the Addressbar Content Search option at opera:config page

Редактирано от Tiho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен Опера е най-удобният браузер. Със следните настройки върви идеално:

Ти не знаеш ли ,че вече има AdBlock добавка за Opera, която се инсталира лесно и има много от функциите, за които преди това ръчно е трябвало да се извършват действия? :)

https://addons.opera.../opera-adblock/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпробвах я тази добавка преди няколко месеца - изглежда доста добра и с хубава функционалност. Но нещо не работеше при мен както трябва/някакви проблеми се получиха. Докато не я оправят напълно спокойно може да се ползва urlfilter.ini и това, което горе е описано.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разработчиците им се плаща да се мъчат, а тези които им плащат си плащат, за да могат после да се пъчат.

Opera си рендва най-бързо и учудващо е най-пестелива откъм ресурси, па и върви най-добре на хардуера, който имам с по 30отворени таба.

Това Fireshit или Google Krom не го може, да не говорим сигурно как ще лаги Internet Exploder с 30таба...

Отделно, че Opera Software са иноватор в някои доста важни Web технологии като CSS, браузерът им е добър.

В някои случаи Opera се държи доста педантично към стандартите и некадърната работа на разработчиците си избива доста по-добре.

Ако това за теб е недостатък, за мен е предимство. Във всеки случай, Opera има малък, но стабилен дял на пазара, Opera Software имат най-добрият мобилен браузер и харесва ли това на разработчиците или не, те трябва да се съобразяват с хората и да правят страници и продукти, максимално съвместими с 4-те мажорни браузера - IE, Opera, Mozilla Firefox, Chrome.

Защо смяташ, че Opera не е браузер, защото е различна в някои неща ли? Ама то различията й с другите браузери са част от философията й.

Нека не забравяме и че Opera е и един от пионерите всред Web browser-ите, оцелял и до днес.

Добре го каза, съгласен съм с всичко.

Колкото до AdBlock, предпочитам да не ползвам добавка за блокиране на реклами, използвам urlfilter.ini, подобно на Tiho.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе аз не знам човек, дето е почнал да работи с Опера да се е отказал, ама щом казвате... Хубавото при Опера е, че сравнително бързо се оправят разни бъгове. Разбира се, появяват се нови, ама какво да се прави :P Иначе, това което много ценя в Опера са: вградения имейл клиент, жестовете с мишка,начина на запазване на пароли, интересните аеро скинове, които откак открих, изобщо не искам да чувам за други :) Разбира се, интересни нещица са прозорците за бързо избиране, Opera Unite и най-вече синхронизацията на пароли, отметки, ленти с отметки и така нататък. Не знам колко от тия неща ги има и при други браузери, но всички те са накуп в Опера и лично за мен са много удобни. Вече не се чудя какво да правя при преинсталация, за да не ми изчезне някоя парола или просто да си върна бързо предишния изглед на браузера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е точно защото се опитват да се праат на универсален интернет клиент, за това и успехите на опера като браузър са ясно видни! Хъхъхъхъ. П.П. На уеб разработчиците не се плаща да се мъчат, а да правят продукти и да имплементират определена функционалност в тях! За да бъде тяхната работа ефективна са измислени стандартите. А опера е на Вие с основните. Само им поглеждаш DOM модела и ти умира коня. Гледаш имплементацията на CSS-ите и припадаш. Закачаш един дебъгер и падаш колко ексепшъни фърчат насам натам. Това сериозни камъни в градинката на операта. Да не говорим за непрестанните размествания в интерфейса. Настройките плуват от едно място на друго в почти всяка минорна версия. Поддръжаката за старите скинове спира да работи неочаквано с някоя нова версия. Да и оправят поне плъгин контейнера и може и да почнат хората да я броят за нещо...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След преинсталация на ОС, Опера не ми синхронизира лентата с отметките, за пьрви пьт ми се случва това. В Opera Link си излизат. Дали има начин да вьзстановя лентата в предишния вид, имах много табове за превод, речници и др, не ми се тьрсят наново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Dark, това вече си е тролене и оффтопик. ТЕМАТА е за Opera.

Opera е пионер всред WebBrowser-ите. Chrome, Firefox... те се появяват далеч след появяването на Opera.

Opera има интегрирани много функции и out of box е много повече от Firefox. И в интерес на истината, ползвам и някои от добавените й функционалности, например , E-mail клиента...

Eдна от причините за по-слабото разпространение е, че до версия 8 тя беше платена или с рекламки - shareware.

С версия 8 това рязко се променя и става тотално и напълно безплатна.

A разработчиците ако щат да се мъчат, ако не щат - да си сменят професията и да стават общи работници по строежите.

Лично аз съм писал странички и под Opera най-добре могат да се видят потенциални проблеми, докато някои други браузери замазват некадърността на web програмиста. Нека отбележа и че все повече страници стават напълно съвместими с Opera, изглежда това е камък в твоята градина. До скоро нямаше и друг кадърен WebBrowser за мобилни устройства, Opera и там са пионер.

Opera Software ASA са и съвместни разработчици и пионери в CSS стандарта. Ами съжалявам, но ако си свикнал всички страници да ти започва CSS-а с -moz , къде тези разширения не са описани в CSS стандарта, ако не бъркам, аз лично не бих се забърквал.

Непрестанни размествания в интерфейса не само няма, ами от 3-4версии насам няма никакви мажорни промени. Някъде към Opera 11 се появи нов прибран изглед на менюто с 1бутон, вместо лента, но това само с 1 отметка може да се промени.

Ползвам тема, която е писана за Opera v9 и още работи напълно нормално, провери я - Opera Minimal and Refreshed.

Oтносно plugin контейнера - не знам какво визираш, ако искаш още 1 процес точещ ресурси, като във Firefox, понеже техният браузер иначе все се срива, то аз не съм видял чести сривове в Opera. И си има добавки вече дори, аз ползвам цяла 1 - Adblock и то от чист мързел.

Навярно си по-наясно от мен, че всеки браузер си има особености в реализирането на стандартите, това ти да ми плюеш Opera е все едно аз да ти плюя Firefox, понеже не е Internet Explorer. Aко не ти харесва да правиш съвместими страници, как да ти помогна?

Аз лично ползвам Opera от години и не бих я сменил с друг лагав, бъгав браузер като Chrome или Firefox, с вечните му memory leak-s.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е точно защото се опитват да се праат на универсален интернет клиент, за това и успехите на опера като браузър са ясно видни! Хъхъхъхъ.

П.П. На уеб разработчиците не се плаща да се мъчат, а да правят продукти и да имплементират определена функционалност в тях! За да бъде тяхната работа ефективна са измислени стандартите. А опера е на Вие с основните. Само им поглеждаш DOM модела и ти умира коня. Гледаш имплементацията на CSS-ите и припадаш. Закачаш един дебъгер и падаш колко ексепшъни фърчат насам натам. Това сериозни камъни в градинката на операта. Да не говорим за непрестанните размествания в интерфейса. Настройките плуват от едно място на друго в почти всяка минорна версия. Поддръжаката за старите скинове спира да работи неочаквано с някоя нова версия. Да и оправят поне плъгин контейнера и може и да почнат хората да я броят за нещо...

Много е просто - не харесваш Opera, не ползваш Opera.

Иначе си е много универсален клиент даже - обяснявано е за това назад по страниците (и от мен, и от други потребители).

Не знам как стоят нещата от страната на разработчиците, не пиша сайтове, но предполагам, че ако започна да пиша, точно Opera ще ми прави най-малко проблеми - също както с всекидневната употреба.

Въпрос: има ли браузър, който се съобразява на 100% със стандартите? Все още не, струва ми се...

Колкото до настройките - не знам за какво говориш, прозорчето си е едно и също от Opera 9 насам (изключая новите неща, които просто са наместени при старите). Същото и за opera:config. Единствено менютата се поразместват (само че обикновено с мажорна, не минорна версия, както твърдиш), но това се поправя лесно, което пък ме навежда на мисълта, че в никой друг браузър нямаш такава свобода за настройка и персонализация.

А скиновете - единствено спряха поддръжката на windows native, доколкото си спомням - ами така са преценили...

Плъгин контейнера - в Opera 12 вече е в отделен процес, не знам какво повече може да се направи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оперката я следя от 5 версия и всичките и болежки са ми известни. Няма как да бъде сериозен браузър поради ред причини и нейното разпространение го доказва :) Специално за simtech, -moz CSS атрибутите са предназначени за вътрешна употреба в chrome, ако някой ги използва, си е за негова сметка, аз говоря за неспазване на стандартите :) И на последно място, но не и по важност. Не мога, а и не искам да спра който и да е, да се мъчи с оперетката. Просто гледам че се оплаквате...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оперката я следя от 5 версия и всичките и болежки са ми известни. Няма как да бъде сериозен браузър поради ред причини и нейното разпространение го доказва

Специално за simtech, -moz CSS атрибутите са предназначени за вътрешна употреба в chrome, ако някой ги използва, си е за негова сметка, аз говоря за неспазване на стандартите

И на последно място, но не и по важност. Не мога, а и не искам да спра който и да е, да се мъчи с оперетката. Просто гледам че се оплаквате...

А кой браузер е сериозен? Firefox, който е бъгав и лагав или Gogle Chrome, който просто е несериозен. А може би InternetExplorer, който е с лоша слава?

Кой бразуер спазва стандартите напълно? Тук само седим да се дразним Opera почитателите с хора, които ползват друг браузер?

Аз не се оплаквам и особени проблеми с Opera под Windows съм нямал, под Linux става определено омазване в интерпретацията и изпращането на клавиши, което е комплексно. Никой не се мъчи с Opera и ако Opera не спазва стандартите, защо при повечето сайтове функционира нормално?

Въобще, в момента говориш с чиста неаргументирана фенщина и тролене. Много добре знаеш, че няма браузер който да спазва всеки стандарт на 100%, игнорираш постиженията на Opera Software ASA, които са ПИОНЕРИ в много неща, където другите чак в последствие са се сетили да изплагиатстват.

А разпространението на Opera за десктоп е неголямо, а Opera за мобилните устройства, я помисли???

То и Internet Explorer е имал 50-60% дял, това добър браузер ли го прави? Просто върви с Windows.

Защо разпространението е малко - ами заради различната философия, защото се изисква малко МИСЛЕНЕ, до скоро нямаше добавки(не че нещо ми липсваше и тогава) и до определена версия е била платена. Всичко след това е просто инерция на другите браузери, понеже потребителите просто са свикнали с бъгавото и не могат да прогледнат за по-доброто. Не е важното да е хубаво, а да е познато...

A вие като сте кодери, ще пишете сайтове, съвместими с Opera на 100% и ще й вдигате дяла. Всичко друго е нежелание и твърдоглавие за налагане на определени браузери на база предпочитания, нищо че има и други такива браузери. Мързеливостта, нежеланието, твърдоглавостта и закостенялостта НЕ СА оправдания и не са показатели, по които хората трябва да се водят.

Aко ще ми говориш за стандарти, то Opera Software ASA са създателите на концепцията на CSS.

Why Opera is the best browser on Earth?

1. It's the fastest!

The Opera browser has been continuously ranked as the fastest since the introduction of the Carakan engine in version 10.50. The latest upgrade Opera 10.60 has shown the fastest results on several benchmarks such as SunSpider, JSBenchmark and Peacekeeper. When I tested the newest (or pre-release) versions of Opera, Chrome, Safari and Mozilla Firefox (Minefield) at my machine (CPU: Intel Core 2 Duo Processor T5750; GPU: Intel® GMA X3100), the Peacekeeper benchmark results were as follows:

Opera v10.60 - 5018 points

Chrome v5.0.375.86 - 2316 points

Minefield v3.7a6pre - 1820 points

Safari v5.0 - 1622 points

2. It's the most innovative!

Opera has been known for introducing new features long before they become mainstream. It was the first browser to implement tabbed browsing, mouse gestures and the sophisticated SpeedDial - a way to display visual bookmarks in a grid when opening a new tab. In addition, one of the earlier releases of Opera was the first one to score a perfect 100/100 result at the Acid3 test and also, it was the Opera developers who firstly proposed and demonstrated the HTML5 < video > element in early 2007. But, what else would you expect from a company whose CTO is the inventor of the CSS (Cascading Style Sheets) concept?

3. It's an all-in-one solution for optimizing your web browsing experience!

Opera is the only web browser that you can talk to. It gives the user a combination of the previously mentioned mouse gestures, keyboard shortcuts and voice commands to control it. Additionally, you can browse faster on slow connections with the Opera Turbo feature, you can always write correctly in your language thanks to the in-line spell-checker and you can also share your favorite content with your friends via the Opera Unite platform. The list of possibilities to ensure a safe, secure and enjoyable web browsing experience is endless.

4. It's a trusted brand!

Opera's security features are of the highest degree and up-to-date. According to Secunia's research, Opera has the smallest number of vulnerabilities in comparison with the other web browsers. Furthermore, Opera doesn't use misleading tactics in their marketing like some companies might, which greatly adds to its credibility. The single fact that Opera Software has been started and it is owned by Norwegians, contributes to the notion of Opera of being a trusted and reliable solution for browsing the Internet.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъхъхъ. Щом за теб простите истини са тролене - дерзай...

Истината зависи от гледната точка, а твоята като гледам е защитаването на бъгави програмни продукти като Firefox в тема, която далеч не е предназначена за бъгавите програмни продукти като Firefox. Те почнаха да версии с мажорно номерче всеки ден.. И така едни и същи бъгове в 5-6 поредни версии си остават налице.

Да пишеш колко зле е Opera в тема за Opera някак не върви много. Нито каза кой браузер защитаваш, нищо нищо.

Пренебрегна и факта, че от Opera Software ASA създават стандартите и функциите, които други браузери после просто ПЛАГИАТСТВАТ, за да могат да запазят дяла си. Промълча си и че Opera е най-разпространеният мобилен браузер и учудващо в някои държави има дял над 40-50%

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам причина да се спори, дали Опера е добър браузер или не. Ако не бе за мен, щях да съм го сменил отдавна. Обаче си карам с него от 2004 година. Проблемът на другите браузери през времето ( лично за мен) бе, че не предлагаха някои неща, които Опера предлагаше за обикновения потребител. Например, запазването на паролите. При всички други браузери паролите се пазят по някакъв много странен начин за мен, че даже имаше и програми за запазване на пароли!!! Само да имаше кой да се занимава с глупости, ама аз не съм от тях. След това да вземем жестовете с мишка. Аз от години си превъртам страниците "на ръка". Това е едно от нещата, което винаги ме е отказвало да мина на друг браузер. По инерция тръгвам да превъртам страниците с мишката и нищо не става! Казват, че имало начини за всичко...сигурно има, ама нямам нерви да се ровя за разни добавки. След това се появи и мейл клиента, който все още доколкото знам го няма в други браузери. Само Google се опитват да налагат нещо свое, но тоя браузер вече го инсталирам само по погрешка с някоя програма, когато не внимавам и бързам. Пробвах да карам с отделен мейл клиент като Mozila Thunderbird, но не става. Едно, че тоя клиент винаги е включен, дори когато да кажем играя и не искам нищо да ме притеснява и второ, ако не го направя да се стартира сам, я се сетя да го направя, я не. За мен това е загуба на време и средства. В Опера нещата са си все едно караш кола с автоматик, безключов достъп и запалване. Натискаш копчето, влизаш, палиш и потегляш. Даже не се налага да пускаш музиката, щото сама си тръгва или да се тормозиш с разни дреболии като климата. Имало бъгове...ами има, дразнещо е понякога. Не се отваряли сайтове...ами не се отварят един път в месеца. Затова има и IE. Някои сайтове искали IE за нещо си...ами нека си искат, ще им го дадем. В общия случай обаче човек като мен ходи на познати места, свиква с нещата и недостатъците не ми правят впечатление. Ето, например в някои сайтове има проблеми с използването на Java Script. Когато е включен, сайтът зарежда минути или изобщо не зарежда докрай. Хубавото е, че може да се изключи тоя Java Script веднъж завинаги за тоя сайт и проблемите изчезват. Сега,,,само за един-два сайта да сменям Операта с някой неудобен браузер, не става. Опера нямала дял...а защо няма дял? Някой запитвал ли се е? Ами преди годинки в ЕС се опитаха да подложат крак на Microsoft с техния вграден браузер, като ги задължиха версиите за Европа да не ползват вградени програми и да има избор на отделния човек. Да, но това само за Европа, доколкото ми е известно или поне така се говореше навремето, скоро не съм чел нищо по въпроса. Освен това, кой ползва компютър? Вярно, вече всички, но 99 % от тия "всички" са просто потребители и каквото им наложат, това и ползват. Налага се IE с една ОС и това е. Защо обикновения потребител да се занимава с глупости, търсейки друг браузер? Сега по подобен начин се налага и Google Chrome, инсталирайки се с 50 % от програмите, които човек се опитва да ползва. Все в един момент по невнимание го прави и си казва, какво пък толкова, още един браузер. Обаче аз напоследък търсех Google търсачката в IE и о, чудо, такова животно няма. Няма даже и при търсачките им, от които уж трябва да избирам. Големите си подливат вода взаимно и се опитват да налагат своето. И аз трябва да играя по гайдата им ли? Ами те така ще ме мотаят до безкрай и ще ми налагат какво да ползвам и къде да си давам парите. То е ясно къде - в техните джобове. Ама нека поне срещу тия пари предложат Продукт с главно "П" . Вчера някакъв чикиджия по БТВ тръгнал да ми обяснява, как 30 000 сме гледали филми по кината, а 300 000 теглели от Замунда и сие. Демек, ощетили сме създателите на тия продукти и държавата 10 пъти, защото видите ли, 300 000 делено на 30 000 било равно на 10. Значи, аз ако на месец отделям 20 лева за кино, ако не тегля от Замунда, ще отделям 200. Ама видиш ли, игрите били още по-голяма индустрия от киното и там още толкова пари, че и повече трябвало да влязат в държавата. И така, ние даваме още 200-250 лева за игри. Ама знаете ли, че програмите били още по-голяма далавера и от игрите? Ха, ето ти още 300 лева за хазната! И сега какво става? 750 лева аз трябва да отделям за тия трите неща..ало...балоните, хората се чудят как да се нахранят физически и като няма какво да хапнат, се успокояват духовно! Какви 750 лева, какви 4 милиарда годишно? Я да видим 2 милиона работника с 270 лева минимална заплата колко прави за година? Ами то излиза, че 60 % от заплатата си трябва да даваме за забавление. Сметките нещо излизат криви. Извинявам се за офтопика.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване