Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

И при мен го има проблема . Май е свързано с това че въвеждат "снеговалежи" в клиповете .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Сега проверих вградени в Калдата филми,които въобще не тръгват. Май 100% Чичко Гугъл е виновен - респективно Ютуб. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен има субтитри в опера(както и във файърфокс),само че при опера не виждам бутона за включване и изключване а при файърфокс го виждам.Иначе предположенията ми за флаш(опера и файърфокс ползват един и същ плъгин) и за джава увисват(при мен са обновени и за опера/файърфокс и за интернет експлорър/хром).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен от YouTube! Като при настройка автоматично се включват налични бг-субитри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как мога да разреша това дразнещото, че като вляза в Ютуб ми иска да цъкна два пъти върху бутона "плей"? И защо по дяволите, когато натисна бутона "Назад" ме връща в най-горната част на страницата и чак след втори клик върху "Назад" ме връща наистина вече назад??? Всеки път се налага два пъти да кликвам, пффф... Кажете ми как да го онравя, моля ви!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в Youtube дясно копче --> настройки на сайта --> мрежа --> представяне на Опера и избираш като Интернет Експлорер

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове аз имам един въпрос за опера 11.60 как да я накарам да разпознае тоз callto://протокол такаче да рънва скайпа и да набира skype профилите автомат точно както firefox щото сега ми пищи че няма разпознато разширение за callto://

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове аз имам един въпрос за опера 11.60 как да я накарам да разпознае тоз callto://протокол такаче да рънва скайпа и да набира skype профилите автомат точно както firefox щото сега ми пищи че няма разпознато разширение за callto://

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в Youtube дясно копче --> настройки на сайта --> мрежа --> представяне на Опера и избираш като Интернет Експлорер

Всичко хубаво, ама сега какво да правя с този бутон "Назад"? Трябва по няколко пъти да кликвам, за да ме върне наистина назад в предишната страница. Забелязах, че когато давам "Назад" първия път, нещо в линка в адресната лента изчезва и чак след това като дам още един път "Назад" ме пуска. Моля ви за помощ, много е дразнещо това, язък че е толкова бърза и удобна (удобна като изключим проблема с тоя бутон за връщане на предишната страница).
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко хубаво, ама сега какво да правя с този бутон "Назад"? Трябва по няколко пъти да кликвам, за да ме върне наистина назад в предишната страница. Забелязах, че когато давам "Назад" първия път, нещо в линка в адресната лента изчезва и чак след това като дам още един път "Назад" ме пуска. Моля ви за помощ, много е дразнещо това, язък че е толкова бърза и удобна (удобна като изключим проблема с тоя бутон за връщане на предишната страница).

Това се случва ако има редирект на страница към друга и е нещо в html и няма никаква връзка с броузера
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо има нагласянето на подразбиращ се браузър с callto://

Публикувано изображение

Какъв параметър се вкарва в полето параметри
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакъв, но трябваше преди да снимам да избера 'Open with default application', както се вижда даже си познава Skype. Той така или иначе протоколът е въведен точно от Skype, едва ли ще работи с друга програма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На втория скрийншот е показано какво ми изписва като цъкна върху скайпа на някой потребител в опера 11.60 а в първия е списъка протоколите. (post-51341-0-97868000-1325528372_thumb.p Искам да попитам как да разкарам втория надписpost-51341-0-05127300-1325528462_thumb.p

Редактирано от Magas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На втория скрийншот е показано какво ми изписва като цъкна върху скайпа на някой потребител в опера 11.60 а в първия е списъка протоколите.

(post-51341-0-97868000-1325528372_thumb.p

Искам да попитам как да разкарам втория надписpost-51341-0-05127300-1325528462_thumb.p

Значи най-вероятно callto не ти е регистриран системно, а не само в Opera.

Пусни следния текст в Notepad

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\callto]
@="URL: CallTo Protocol"
"EditFlags"=hex:02,00,00,00
"URL Protocol"=""
[HKEY_CLASSES_ROOT\callto\DefaultIcon]
@="C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe,1"

[HKEY_CLASSES_ROOT\callto\shell]
[HKEY_CLASSES_ROOT\callto\shell\open]

[HKEY_CLASSES_ROOT\callto\shell\open\command]
@="C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe /%1"

Съхрани файла някъде като "skype.reg" (в Save As в поленцето за име напиши името заедно с кавичките) и го пусни. В излезлия диалогов прозорец отговори с "да" и би трябвало нещата да заработят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се случва ако има редирект на страница към друга и е нещо в html и няма никаква връзка с броузера

С други браузъри не ми се е случвало. Не мисля, че проблема е в сайта.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Появи ми се следният проблем с браузъра Opera: започна да ми хаби много RAM памет, от порядъка на 450-500 MB, вчера дори стигна до 750 МВ зает RAM.

Имате ли някаква идея, на какво се длжи това и как мога да се преборя с него?

Ето и един screenshot:

Публикувано изображение

Поздрави!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам дали е проблем... В момента съм със 72 отворени таба и ми заема около 850 мб рам, но зависи от сайтове които са отворени и други неща... примерно от операционната система, добавки, флаш, джава и т.н. Това е при положение, че блокирам фейсбук, реклами и всичко излишно. Писано е - виж си настройките за кеша и изобщо настройките си погледни, ако го усещаш, че бави. Колко рам ползва, не е никакъв показател, стига всичко да е плавно, мигновено, както е при мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Появи ми се следният проблем с браузъра Opera: започна да ми хаби много RAM памет, от порядъка на 450-500 MB, вчера дори стигна до 750 МВ зает RAM.

Имате ли някаква идея, на какво се длжи това и как мога да се преборя с него?

Поздрави!!!

Орежи кеша на Opera oт настройките.

Основно правило за оперативната памет - като я има, ще се ползва.

Основно правило на Opera-ако не искаш да кешира на поразия, орежи й кеша в настройките. Някаква стойност от порядъка на 20МБ в паметта и без кеш на диска е перфектна.

п.п Ползвам браузера като основен и единствен повече от 5години.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря @Dark.Master.

edit:

Дори с ограничение на кеша до 40 МВ в паметта пак си хаби 450 МВ RAM.

Редактирано от belos_knight (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря @Dark.Master.

edit:

Дори с ограничение на кеша до 40 МВ в паметта пак си хаби 450 МВ RAM.

Opera наистина е доста гладна на моменти, но това е положението.

Някои неща, които да погледнеш - като затваряш страници, те остават в кошчето (горе вдясно). Ако не изпразниш кошчето, тези страници още са там, т.е. още са в паметта, въпреки че си ги затворил.

Можеш също така да си сложиш CleanMem - полезна програмка за дефрагментация на оперативната памет, може да ти спести няколко стотин мегабайта. И все пак нищо не върши такава работа, както наистина да имаш 4 или повече гигабайта памет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програми за оптимизация на RAM паметта не използвам, защото не вършат особена работа, а само допълнително и те товарят паметта. Всъщност съм с 4 GB RAM. И кошчето на браузъра го чистя през известно време. Това с CleanUp звучи добре, но не отнема ли прекалено много време това триене?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програми за оптимизация на RAM паметта не използвам, защото не вършат особена работа, а само допълнително и те товарят паметта. Всъщност съм с 4 GB RAM. И кошчето на браузъра го чистя през известно време.

Това с CleanUp звучи добре, но не отнема ли прекалено много време това триене?

2 секунди... Бутона съм го извел до кошчето. Трия когато се сетя, обикновено един да два пъти на ден при интензивно ползване. А използването на паметта (не хабенето, защото едва ли нещо и се хаби), може да се дължи на флаш, джава и т.н., на анимации и реклами по страниците, настройки на Опера и на самия компютър дори. Аз блокирам всички реклами, дори фейсбук. За рекламите - urlfilter.ini (тегли се от интернет това файлче), за фейсбук - Facebook blocker
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм си извел бутон CleanUp (Delete Private Data...), но е хубаво първия път да погледнете какво точно триете (Detailed Options)

В Delete Private Data сякаш единственото, което има отношение към паметта, е кеша. Другото (бисквитки, пароли, история и т.н.) са по-скоро неща, които не искаш да оставяш на компютъра от гледна точка на сигурност.

Програми за оптимизация на RAM паметта не използвам, защото не вършат особена работа, а само допълнително и те товарят паметта. Всъщност съм с 4 GB RAM. И кошчето на браузъра го чистя през известно време.

CleanMem може да се пуска само при нужда и товари (съвсем леко) само докато работи. Ако си с многоядрен процесор, няма да я усетиш.

Отново се връщаме на това, че ако има свободна оперативна памет, тя ще се използва. Проблем става единствено когато физическата памет свърши и Windows опре до виртуалната такава и започне да пише по диска.

P.S. "RAM памет" е тавтология.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване