Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Фен съм на браузъра Опера и работя с него.С операционна система съм Уиндоус 7 Ултимейт.От известно време 4 дена при набиране сайта на замунда,сайта не се отваря и се изписва надписа Connection refused: ######:80 .Ако сайта го отворя с интернет експлорер всичко е нормално.Явно проблема е в операта,но къде?Моля за помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ХЕЛП!! Отдавна се чудя, как да спра спама в пощата си и по-точно с меил клиента на Опера. Има ли начин да блокирам нежелани писма с точно определен подател, понеже се оказва, че съм регистриран в някакъв сайт, в който съм сигурен, че не съм се регистрирал с тоя си имейл, но ми пращат писма и единственият начин да се откажа, явно е да вляза в акаунта си. Само, че не мога, а при опит да получа паролата си и името, не става, понеже данните били грешни. Изобщо, има ли настройки за автоматично триене на спама?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон върху "Spam" -> Properties

Публикувано изображение

За десен бутон изобщо не се бях сетил, а се рових навсякъде :) Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости giordano

Здравейте. Има ли начин да се намали ширината на табовете в Opera? Ползвам последната официална версия. OS Windows 7 \32bit. Благодаря. Проблемът е решен. Променят се тези стойности в skin.ini файла на темата - Pagebar max button width и Pagebar min button width.

Редактирано от giordano (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем с браузера Опера,който имах и с Мозилла и заради това я премахнах,а именно като стратирам понякога браузера от иконката на десктопа,не се отвария а ми изкарва съобщение,че има процес на Опера,който не е приключил и не може да се отвори,а да спра процеса от task menager и наистина от там спирам процеса на Опера и след това се отваря, с Мозилла беше същата работа и се случваше непрекъснато...с Chrome, Maxton и IE нямам този проблем,но ми се иска да ползвам Опера,имате ли идеи как може да се оправи? Windows XP SP3

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами поизчисти малко тоя компютър. Най-напред почваш от там - кеш, меш, регистри, мегистри и така нататък. Виж и дали Opera не се опитва да се синхронизира, докато ти си мислиш, че е изключена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали е предвидена възможност при стартиране на Опера с предишна сесия да не се зареждат автоматично всички табове (Нещо подобно на ключа browser.sessionstore.max_concurrent_tabs=0 в firefox при който възстановените табове се зареждат при първо превключване)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля някой който има готов urlfilter.ini (т.е човек който си е блокирал рекламите почти навсякъде) да ми пише Л.С и да ми го прати. Ще съм му благодарен. :ph34r:

Редактирано от ludiq94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля някой който има готов urlfilter.ini (т.е човек който си е блокирал рекламите почти навсякъде) да ми пише Л.С и да ми го прати. Ще съм му благодарен. :ph34r:

http://my.opera.com/bulgarian/forums/topic.dml?id=741762

Приятно четене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е доста старо и затова ще помоля някой ако е така добър да ми прати готов urlfilter.ini

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой да хелпне на 11.51 как да забраня детачването на табовете? Много често ми се случва, особено сЪс табове сЪс видео сЪдЪржание, като го цЪкна с мишката и да се детачне. И какво по дяволите става с "нов отговор" ? натисна ли Игрек бутона без шифт ми се активира БОЛД функцията? P.S. ludiq94 - http://www.filefactory.com/file/ceb6393/n/urlfilter.ini не е много пЪлен де.

Редактирано от Frankie (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля някой който има готов urlfilter.ini (т.е човек който си е блокирал рекламите почти навсякъде) да ми пише Л.С и да ми го прати. Ще съм му благодарен. :)

Аз ползвам филтърът на Тамил http://my.opera.com/Tamil/blog/ad-block и съм много доволен, като се има предвид колко е кратък. Пробвай го и сам си прецени. Също така на страницата има връзка и към други филтри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли начин когато примерно натисна 2 пъти върху даден текст да не ми излиза менюто с потърси, копирай, изговори и т.н а просто да маркира текста ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли начин когато примерно натисна 2 пъти върху даден текст да не ми излиза менюто с потърси, копирай, изговори и т.н а просто да маркира текста ?

Предполагам, че и това не е проблем да се направи. Ако искаш, можеш да промениш контекстното меню, като редактираш файла (при спряна Opera) standard_menu.ini (намира се в папката ui в директорията на Opera). Отваряш го с текстов редактор и търсиш [Hotclick Popup Menu] - можеш да изтриеш или редактираш това, което смяташ, че е излишно, примерно да изтриеш контекстното меню за превод. По подобен начин можеш да редактираш и почти всичко останало в интерфейса. Все пак те съветвам промените първо да направиш в портативно копие на Opera или да направиш копие на оригиналния файл.

едит: току що пробвах. Няма проблем, просто изтрий всичко под [Hotclick Popup Menu] до [Console Hotclick Popup Menu] - резултата ще е точно както го искаш - текста ще е маркиран без да се появява нищо друго.

едит2: губиш обаче и контекстното меню при десен клик. Примерно, ако трябва да копираш и пейстнеш нещо, ще трябва да го правиш с клавиатурата.

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво по дяволите става с "нов отговор" ? натисна ли Игрек бутона без шифт ми се активира БОЛД функцията?

случайно на да пишеш под линукс че и при мен се явява (100% бъг на редактора във форума)

явно руснаците нямат проблем както преди с "твёрдый знак"

и преди няколко версии на браузера го имаше проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че и това не е проблем да се направи. Ако искаш, можеш да промениш контекстното меню, като редактираш файла (при спряна Opera) standard_menu.ini (намира се в папката ui в директорията на Opera). Отваряш го с текстов редактор и търсиш [Hotclick Popup Menu] - можеш да изтриеш или редактираш това, което смяташ, че е излишно, примерно да изтриеш контекстното меню за превод. По подобен начин можеш да редактираш и почти всичко останало в интерфейса. Все пак те съветвам промените първо да направиш в портативно копие на Opera или да направиш копие на оригиналния файл.

едит: току що пробвах. Няма проблем, просто изтрий всичко под [Hotclick Popup Menu] до [Console Hotclick Popup Menu] - резултата ще е точно както го искаш - текста ще е маркиран без да се появява нищо друго.

едит2: губиш обаче и контекстното меню при десен клик. Примерно, ако трябва да копираш и пейстнеш нещо, ще трябва да го правиш с клавиатурата.

Мерси много. А знаеш ли защо когато пусна някой клип в Youtube не мога направо да превъртя или усиля, а трябва да щракна на клипа и чак тогава излиза лентата отдолу клипа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, не съм много навътре в нещата, но последната версия на Опера взе да ме дразни. Първо, не мога да настроя спам филтъра. Какво трябва точно да направя, за да огранича някои определени податели? След това нов проблем. Без да искам цъкнах на "лента на разделите" да се показва вляво, но после ми изчезна всичко, включително бутонът "настройки". Един час се мъчих да направя какво ли не и в един момент все пак успях и си отдъхнах. Обаче преди малко нов проблем. Цъкнах с десен бутон на "spam" и смених иконката за проба. Да де, ама сега не мога да намеря старата. Ще я търся из компа, но егати недомислиците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много. А знаеш ли защо когато пусна някой клип в Youtube не мога направо да превъртя или усиля, а трябва да щракна на клипа и чак тогава излиза лентата отдолу клипа?

При мен няма нужда да щракам, като мина с мишката отгоре се появява лентата. Освен това ползвам и един екстенжън за YouTube - ExtendTube

п.п. Екстенжъните се оказаха много полезни, например Facebook blocker (край на най-противния бутон Like в сайтовете)

Момчета, не съм много навътре в нещата, но последната версия на Опера взе да ме дразни. Първо, не мога да настроя спам филтъра. Какво трябва точно да направя, за да огранича някои определени податели? След това нов проблем. Без да искам цъкнах на "лента на разделите" да се показва вляво, но после ми изчезна всичко, включително бутонът "настройки". Един час се мъчих да направя какво ли не и в един момент все пак успях и си отдъхнах. Обаче преди малко нов проблем. Цъкнах с десен бутон на "spam" и смених иконката за проба. Да де, ама сега не мога да намеря старата. Ще я търся из компа, но егати недомислиците.

За пощата не знам (ползвам си уеб интерфейса на gmail, за мен е най-удобно), но иконките се намират в Appearance -> Buttons, а по принцип бутони можеш да си добавяш всякакви, с различна функционалност, да им сменяш иконките и т.н., включително да редактираш действието което вършат и много други.

п.п. От сигурно десетина години съм с Opera, но поне от последните 4-5 години браузъри не инсталирам никакви - всичко ми е portable. Opera го добавиха като опция в инсталацията - още по-добре. Можете да си направите и по десет копия на чистата инсталация и да експериментирате - не рискувате, ако объркате нещо. А нищо не пречи да си я имате и стандартно инсталирана плюс портативна - на кой както му харесва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кофти е направено. Поставили са една иконка за спам и като я замениш с друга от менюто, съ=тарата иконка изчезва. Намериях я бързо, не е там проблема, но е дразнещо. А за спама наистина не знам как да го настроя. Уж бях направил нещо, но в един момент се оказа, че всичките ми писма са спам. Наложи се да загубя поне час, за да прегледам 14000 писма и да отсея ненужното. Ако някой знае нещо по въпроса да пише. По-горе в темата питах отново по тоя въпрос, намерих опциите за настройка, но не знам как да ги настроя. Примерно, искам да блокирам няколко адреса и изобщо да не ги получавам на компютъра си. Пробвах да блокирам мое писмо и става, но като се опитам да блокирам повече от един адрес, нещата се объркват. По-точно, аз не зная какво точно да настроя. А ползвам Опера, защото имам разни логвания по сайтове и не на всички помня данните за вход. При чиста инсталация правя всичко наново, но доста време ми отнема да нацеля данните за вход. А и пощата ползвам много отдавна и ми е по-удобно.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Набързо... Направих си един мeйл акаунт в Опера. Десен бутон на спам -> пропъртис -> и още на първото имаш долу (ако е нужно скролни) add rule и добавяш колкото е необходимо адреса отново така. Internal filter не съм сигурен как трябва да е настроен, както и в Options м/би трябва да махнеш чавката пред Apply rules onli to new messages. Къде ти е пощата? Ако е например в gmail, по-добре направи настройките там, през уеб интерфейса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, ползвам главно mail.bg. Веднъж се рових и там за филтри, ама не открих. Моята Опера е на български, но изобщо не мога да схвана, кое поле за какво е:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Как трябва да са настроени очертаните в жълто полета, за да не получавам изобщо имейли от зададените?

Какво значи, "съдържа" и "не съдържа". Ако съдържа дадените думи се изобразява или не? Изобщо не мога да схвана смисъла. Логично е, така както е написано, ако даден имейл съдържа нещо, да се изобразява. Но как се изобразява - като нормален имейл или в спам папката? Моята цел е изобщо да не се получават тия имейли на компютъра ми, а да си стоят в mail.bg. И като въведа два филтъра за различни имейли, какво трябва да пиша - "и" или "или"?

Опитвах се да експериментирам, ама както казах, в един момент всичките ми писма се прехвърлиха в спам папката и доста време загубих, за да ги оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

случайно на да пишеш под линукс че и при мен се явява (100% бъг на редактора във форума)

явно руснаците нямат проблем както преди с "твёрдый знак"

и преди няколко версии на браузера го имаше проблема

Да. Ама преди няколко версии не помня дали го усетих този бЪг. Като цяло ползвам Опера от версия 6 или 7, не помня вече. Освен, че сЪм очарован, мога да кажа сЪщо, че на моята слаба конфигурация Хром е по-бЪрз от Опера (естествено не сменям операта с нищичко).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета защо като гледам клипове в Youtube не мога да превъртам или усилвам направо, а трябва да натисна на клипа и тогава да ми се покаже лентата отдолу?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване