Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Размаркирането на "Sync Speed Dial" в opera:config не помага ли?

Сега забелязах, че не помага... Публикувано изображение И в opera:config и в synchronize Opera, съм махнал отметката на Speed Dial.

P.S. Да отбележа, че това става само при начален старт на браузъра, но пак не би трябвало да е така.

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото ми трябваше го постигнах след като се сетих да запиша новото вградено standard_menu.ini и да видя от там името на раздела за О менюто. В момента то е леко модифициран вариант на силно модифицираното ми стандартно меню. Практически след малка редакция на скина (за да направя новия меню бутон по-компактен) и клавишните асоциации успях да се върна настройките, с които бях свикнал преди да въведат новото меню - редактирано меню във вид на бутон и клавиш за нов таб в началото на таббара, скрит менюбар. От спортна страст обаче - какъв начин да разкараш бутона им си открил? Разработчиците наистина са се постарали да не е възможно да го махнеш с широко достъпни средства, а ако заобиколиш ограничението (примерно ако го разкараш със скрипт) при следващото стартиране на Опера автоматично го слагат обратно. Единственият официален начин да не се показва е като се изключи целия тулбар (този в началото на табовете), а както писах всеки един път това не е решение. Съдейки по скриншота това няма да е приемливо и за теб, защото и ти имаш други бутони в него.

Редактирано от asa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега забелязах, че не помага... Публикувано изображение И в opera:config и в synchronize Opera, съм махнал отметката на Speed Dial.

P.S. Да отбележа, че това става само при начален старт на браузъра, но пак не би трябвало да е така.

В форума на Opera дискутирахме този проблем и вече е пуснат като бъг до разработчиците и в следващата версия трябва да е отстранен.Поради този дразнеш бъг си останах с 11.01

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В форума на Opera дискутирахме този проблем и вече е пуснат като бъг до разработчиците и в следващата версия трябва да е отстранен.Поради този дразнеш бъг си останах с 11.01

И аз си мислех, че нещо не е наред. Засега ще остана с тази версия, че пак ще ми "затрие" всички sped dials.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз си мислех, че нещо не е наред. Засега ще остана с тази версия, че пак ще ми "затрие" всички sped dials.

Е ти си пази бекъпче за всеки случай и си свиркай. Аз съм с 11.10 (2092) - има си проблемите, но няма да минавам на по-стара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон на прозорчето на SpeedDial и на Презареждай през и от менюто-"Никога", не помага ли?

...

A aз вече даунгрейднах до 11.01 и смятам да седя с нея за сега. SpeedDial-а все пак можех да го понеса някак, но при някои сайтове, особено при повече от 1таб пуснат изведнъж вдига 100% от процесора, както си зарежда страницата и просто блокира, и трябва да го спирам от Task Manager. Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон на прозорчето на SpeedDial и на Презареждай през и от менюто-"Никога", не помага ли?

A aз вече даунгрейднах до 11.01 и смятам да седя с нея за сега. SpeedDial-а все пак можех да го понеса някак, но при някои сайтове, особено при повече от 1таб пуснат изведнъж вдига 100% от процесора, както си зарежда страницата и просто блокира, и трябва да го спирам от Task Manager.

Аз сякаш не съм имал такива сериозни проблеми. Това, което ме тревожи, са разни дреболии, свързани със Speed Dial - например, че даже и като съм задал Thumbnail Logo Score Threshold на 1000, някои сайтове (my.opera, portal.opera.com, също и форума към my.opera) си създават грешни (и откровено грозни) thumbnails - явно мобилните версии на страниците, а също така се опресняват при преоразмеряване на прозореца, отваряне на панелите и т.н. - касае се пак за картинките на гореспоменатите сайтове. Няколко пъти писах за това в темите за shapshot-овете (понеже проблемът се проявяваше и преди 2092), но никой не обърна внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страници или сайтове, които съм отметнал с опера, как да ги премахна ? Имам предвид, премахване на отметки. В организиране на отметки не виждам премахване или изтриване. С други думи, как да премахна нещо такова ?

post-89840-0-69825700-1305043203_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страници или сайтове, които съм отметнал с опера, как да ги премахна ? Имам предвид, премахване на отметки. В организиране на отметки не виждам премахване или изтриване. С други думи, как да премахна нещо такова ?

имаш бутон "изтрий", като влизеш в "организиране на отметките"

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Аз го видях по - рано, ама не знаех, че отметките добавени от мен са в папка опера. Стана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално ли е Операта, която ми е портативна версия 11.???, свалена от сайта им да зарежда по-бавно сайтовете, отколкото Google Chrome V.11.0.696.65 (зарежда по-бързо) инсталиран и работещ под Windows XP Professional c SP 3 оригинален? Има само едно нещо, че Операта върти от външен хард с ФС FAT 32, а Хрома работи на вградения хард на компа NTFS с-ма! Кажете си мнението! Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върнете се на 11.01, която е предната е предната версия. За жалост, последната версия на Operа(11.10) има проблеми, но последната версия на FF(4.0) също има не по-малко проблеми...

за това просто използваите ИЕ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

....

IE е браузер, в който постоянно откриват по някоя дупка, все го кърпят и т.н.

Отгоре на всичкото стартира-рендва страниците по-бавно, всички след v7 имат проблеми с някои сайтове, като кликнеш за отваряне на нов таб мисли прекалено дълго, преди да реализира действие и т.н

Не, IE далеч не е по-добър от Opera! A подобни неаргументирани мнения си ги имай за себе си!!!

Тема е за Opera, не за други браузери!!!!

Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално ли е Операта, която ми е портативна версия 11.???, свалена от сайта им да зарежда по-бавно сайтовете, отколкото Google Chrome V.11.0.696.65 (зарежда по-бързо) инсталиран и работещ под Windows XP Professional c SP 3 оригинален? Има само едно нещо, че Операта върти от външен хард с ФС FAT 32, а Хрома работи на вградения хард на компа NTFS с-ма! Кажете си мнението! Благодаря!

Погледни, дали случайно Opera Turbo не е включено или на автомат. Ако е, изключи го. За мен това е една ненужна опция, която само бави, когато човек не очаква. Обикновено Opera Turbo се включва при мен, не само, когато включа торент програма, но и в много други случаи. Тогава постоянно се налагаше да я изключвам, докато вече ми писна и я изключих напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни, дали случайно Opera Turbo не е включено или на автомат. Ако е, изключи го. За мен това е една ненужна опция, която само бави, когато човек не очаква. Обикновено Opera Turbo се включва при мен, не само, когато включа торент програма, но и в много други случаи. Тогава постоянно се налагаше да я изключвам, докато вече ми писна и я изключих напълно.

Турбото е изключено, няма добавки и други подобни! Абсолютно чиста версийка е, нищо не е добавяно! Интересното е, че вкъщи на лаптопа е обратна ситуацията, само че там съм със 7-цата! Други идейки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Турбото е изключено, няма добавки и други подобни! Абсолютно чиста версийка е, нищо не е добавяно! Интересното е, че вкъщи на лаптопа е обратна ситуацията, само че там съм със 7-цата! Други идейки?

Ами най-тривиалното - почистване на кеша. Понякога при мен се забързва, след по-задълбочено почистване с програма като CCleaner или нещо подобно.

А за външния хард мнение нямам.

Редактирано от WildHorse (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задай Loading на Redraw Instantly. Иди след това до Network > Server Name Completion и размаркирай всичко.

Би трябвало да има чувствителна разлика след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На някой случвало ли му се е Opera да му изписва, че интернет връзката е бавна и предлага да се включи Opera Turbo, при все че интернета не е бавен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото ми трябваше го постигнах след като се сетих да запиша новото вградено standard_menu.ini и да видя от там името на раздела за О менюто. В момента то е леко модифициран вариант на силно модифицираното ми стандартно меню. Практически след малка редакция на скина (за да направя новия меню бутон по-компактен) и клавишните асоциации успях да се върна настройките, с които бях свикнал преди да въведат новото меню - редактирано меню във вид на бутон и клавиш за нов таб в началото на таббара, скрит менюбар.

От спортна страст обаче - какъв начин да разкараш бутона им си открил? Разработчиците наистина са се постарали да не е възможно да го махнеш с широко достъпни средства, а ако заобиколиш ограничението (примерно ако го разкараш със скрипт) при следващото стартиране на Опера автоматично го слагат обратно. Единственият официален начин да не се показва е като се изключи целия тулбар (този в началото на табовете), а както писах всеки един път това не е решение. Съдейки по скриншота това няма да е приемливо и за теб, защото и ти имаш други бутони в него.

едит: Извинявам се, прочетох внимателно какво си писал. Явно нищо ново не съм ти казал, вече си написал, че махането на този тулбар не е решение, аз си мислех, че говориш за целия таб бар... Както и да е, намерил си решение.

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Да, и при мен съм го настроил при посоченият начин и има разлика при зареждането :)

...

Или просто копченцето Del на клавиатурата..Много по-бърз начин... :)

....

Opera Turbo е функция, създадена да забързва зареждането на страници при бавна мрежа. Интересно ми е как точно тая функция "ще ти бави". Изглежда не си съвсем наясно какво прави тази функция. Исканата страница минава през прокси сървър на Opera, където се компресират изображения и т.н и се изпраща към компютъра.

...

Да, понякога се случва. Може би поради моментно забавяне на мрежата, което не се забелязва от нас, но въпреки това се отчита от програмата. Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! :) Извинявам се,ако този въпрос вече е задаван,но не мога да изключа speed dial-a в Opera 11.11.Някой може ли да ми помогне? Благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! :)

Извинявам се,ако този въпрос вече е задаван,но не мога да изключа speed dial-a в Opera 11.11.Някой може ли да ми помогне? Благодаря предварително. :)

Ето как .

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как .

Супер! Стана,благодаря! :) Кофти история-попитах,защото в предишните версии това се правеше от "Configure Speed Dial" и беше лесно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер! Стана,благодаря! :) Кофти история-попитах,защото в предишните версии това се правеше от "Configure Speed Dial" и беше лесно...

Дам, първата работа, беше да проверя там, но след като не намерих опцията, се натъкнах на тази информация. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как може да се преведе цялата страница, т.е. как то в Лисицата, SRWare Iron, CometBird, Epic се използва Google Translate. Преди година бях задал подобен въпрос и отговорите поне за мен бяха неудибни за използване, т.е. с замръзване на мишката и т.н. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване