Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Момчета защо когато отворя даден линк първо ми се отваря таб с началната страница и до него таб с избрания линк? Не може ли направо да си отваря линка без началната страница ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля някой който има готов urlfilter.ini (т.е човек който си е блокирал рекламите почти навсякъде) да ми пише Л.С и да ми го прати. Ще съм му благодарен. :shake_puter:

Заповядай: http://my.opera.com/Alpha-Toxic/blog/

Не гледай датите на постовете, обновява го много често Петко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой да наблюдава проблем като моя, Opera 11.51 да не помни паролата за gmai? Давам да се запомни, но при следващ опит да влезна с magic wand, ми изписва грешна парола?!? P.S Забравих да спомена, че пробвах да изтрия и кеша на браузъра.

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А страниците със запаметени пароли?

Tools-Delete Private data-Delete password protected pages&data

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А страниците със запаметени пароли?

Tools-Delete Private data-Delete password protected pages&data

Това ако го направя ще ми изтрие всички пароли на сайтовете, а аз не искам това, понеже после на всеки един трябва да я пиша пак и да я запомни.

Пробвах, чрез изтриване на запаметен сайт от полето за търсене, но резултат няма. Дали по гореописания метод ще стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда, че преди няколко дни гугъл промениха входната страница и от тогава една добавка в лисицата, която проверява автоматично за нова поща там вече не може да го прави. При мен след като направих нов запис на данните в операта влиза без проблем. Пробвай да изтриеш стария логин и се логни ръчно, за да ги запише отново. Спомням си, че преди време имах проблем с пощата на гугъл - когато в адресното поле напишех gmail.com не можех да се логна с операта, а с този линк, който води на същото място ставаше:

https://www.google.c...e.com%2Fmail%2F

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден на всички значи днес си изтегли Опера 11.51 и влязах в фейсбука и там ми писаха сърца сиреч <3 обаче аз не ги виждам някой може ли да ми каже какъв е проблема и защо не ги виждам и мога ли да го оправя ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това според теб хардуерен проблем ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това според теб хардуерен проблем ли е ?

А кой казва, че е хардуерен? Но си има тема за Операта, там трябваше да се зададе въпроса. Редактирано от eleena1999 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Беше объркала раздела и беше в хардуер , а даже пък и две теми :no-no: Ето тук му е местото :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, ясно, колкото до проблема, пробвай деинсталация на операта, изчистване на папката в C:\Documents and Settings\user\Application Data\Opera\ и C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Opera\ и нова инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от 10-ина дни операта показва тази

Публикувано изображение

грешка, когато качвам снимки или свалям файлове. Грешката не прекъсва работата на програмата, просто цъкам около 10 пъти OK и се тегли файла, но дразни МНОГО.

Версия 11,51

windows 7 pro 64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вЪпросния DLL файл е дефектен, смени го

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес опера 10.50 се бъгна и ще се наложи да я преинсталирам но искам да си запазя паролите и сайтовете който съм запаметил в спид диал. Как може да се направи? С уиндовс хп съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен е по следния начин:

Paths

Preferences

C:\Program Files\Opera\profile\operaprefs.ini

Saved session

C:\Program Files\Opera\profile\sessions\autopera.win

Bookmarks

C:\Program Files\Opera\profile\bookmarks.adr

Opera directory

C:\Program Files\Opera\profile

Cache

C:\Program Files\Opera\profile\cache

Help documents

C:\Program Files\Opera\profile\opcache

Mail directory

C:\Program Files\Opera\profile\mail

Plug-in path

C:\Program Files\Opera\program\plugins

C:\Program Files\Windows Media Player

C:\Program Files\Java\jre6\bin\new_plugin

User CSS directory

C:\Program Files\Opera\profile\styles\user

при теб почти със сигурност няма да съответстват, тоест, търси в директорията на потребителския ти профил. Аз просто я инсталирам не по дефолт, тъй че ще има разлика, но търси същите папки и файлове. Търси Opera\profile\, там се намира всичко, и паролите и кукитата, и всичко останало. Много пъти е коментирано. Ще се ориентираш по съответните имена на файловете. А следващия път, поне за отметките и за бързото набиране, не би било зле да ползваш синхронизацията. Това е едно от най-удобните неща и до колкото знам, пак опера първи я въведоха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има доста

Днес опера 10.50 се бъгна и ще се наложи да я преинсталирам но искам да си запазя паролите и сайтовете който съм запаметил в спид диал. Как може да се направи? С уиндовс хп съм.

Има поне 3 варианта да ги запазиш:

Да ползваш синхронизиране чрез Opera Link (долу вляво)

Да запазиш wand.dat и speeddial.ini файловете, които се намират в C:\Documents and Settings\XXXX\Application Data\Opera\Opera

Да ползваш ето тази програма, която ще ти помогне да архириваш всичко, което искаш, че и повече:

http://my.opera.com/...ort-export-tool

Редакция: Сега като се замисля, аз ползвам 11.51, така че пътя до папката с файловете при теб може да е друг, както е дал джаги. След като си с 10.50 бих ти препоръчал програмката с нея е много лесно.

Редактирано от HristoX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има доста

Има поне 3 варианта да ги запазиш:

Да ползваш синхронизиране чрез Opera Link (долу вляво)

Да запазиш wand.dat и speeddial.ini файловете, които се намират в C:\Documents and Settings\XXXX\Application Data\Opera\Opera

Да ползваш ето тази програма, която ще ти помогне да архириваш всичко, което искаш, че и повече:

http://my.opera.com/...ort-export-tool

Редакция: Сега като се замисля, аз ползвам 11.51, така че пътя до папката с файловете при теб може да е друг, както е дал джаги. След като си с 10.50 бих ти препоръчал програмката с нея е много лесно.

Там, където е инсталирана Opera, има файлче на име operaprefs_default.ini

Отворено в текстов редактор, в него ще пише разни работи. Интересува ни редът Multi User в секцията [system] - ако срещу него има нула, то нужните файлове са в подпапка profile, а ако има единичка - Start > Run > %appdata%\opera и нужната папка ще се отвори.

Аз лично не разчитам сляпо на Opera Link, понеже все още не дава достатъчно възможности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

profile папката ще е в папката на Opera (независимо къде е тази папка, може и на друг диск да е), ако при инсталирането е инсталирана като портативна. Аз винаги така я инсталирам, защото само аз си ползвам компютъра и не искам да си търся настройките из потребителските профили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

profile папката ще е в папката на Opera (независимо къде е тази папка, може и на друг диск да е), ако при инсталирането е инсталирана като портативна. Аз винаги така я инсталирам, защото само аз си ползвам компютъра и не искам да си търся настройките из потребителските профили.

На всяка вече съществуваща инсталация на Opera (от десета версия насам, ако не се лъжа) можеш да преместиш profile в основната директория - отваряш въпросния файл (виж предния ми пост) и променяш Multi User от 1 на 0. При следващото стартиране ще имаш папка profile в папката на Opera под Program Files. Само не мога да гарантирам, че нещата ще се преместят в такъв случай, но винаги е хубаво да си имаш едно копие на папката.

Иначе и аз напоследък карам само на портативни инсталации, понеже едновременно имам и ползвам няколко билда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време забелязвам някакво зависване на Операта и то предимно във Фейсбук. Не ми зарежд нацяло, постоянно върти часовника уж, че мисли нещо и така докато не я рестартирам. Чистя кеш, но пак същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да се надяваме, че като дойде 5 ноември всички проблем с фейсбук ще изчезнат заедно с него...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа защо не ми излизат предишно въведените стойности за полетата. Например като се логвам някъде или като попълвам поле с мейл или друго инфо, което съм писала и преди това. От скоро съм с опера, до сега бях с хром и ми излизаше подсказка с въвежданите неща, както и на ФФ, на опера не излиза... ?

Редактирано от Kastelliano (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

целта на функцията е да се избегне ненужно даване на данни

иначе десен клавиш "Вмъкване на готово">"Редактиране"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, saentist, но аз не искам автоматично попълване, а автоматично да ми collect-ва въведените потребителски имена, или мейли и т.н. и да ми ги предлага докато изписвам. Май липсата на тази благинка за първи път я виждам в браузър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване