Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Благодаря, saentist, но аз не искам автоматично попълване, а автоматично да ми collect-ва въведените потребителски имена, или мейли и т.н. и да ми ги предлага докато изписвам.

Май липсата на тази благинка за първи път я виждам в браузър.

Когато си запомнел/а името и паролата, но след това си излязъл/а от профила си просто трябва да натиснеш на ключето горе в ляво и то ще те впише автоматично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма автоматично събиране на имена и други, а трябва да ги въвеждам ръчно, да ги запаметявам и т.н. с ключето. :( доста смотано!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има го, но е направено малко по-различно.

Ако примерно ползваш няколко мейла, при първото въвеждане на всеки един от тях Opera пита дали да го запомни (заедно с паролата). После е достатъчно при повторно влизане да цъкнеш на иконката с жезъла, за да се впишеш.Ако има въведени повече от един имейл, излизат всички в прозорец, и можеш да си избереш.

По-нагледно:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от Mr. McPherson (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма автоматично събиране на имена и други, а трябва да ги въвеждам ръчно, да ги запаметявам и т.н. с ключето. :( доста смотано!

Не можеш да обявиш нещо за "смотано", защото не можеш да работиш с него и си свикнала по друг начин да стават нещата. Веднъж въведени, ако си разрешила Password Menager да ти запомни паролата и потребителското име, не виждам какво толкова сложно има да се натисне едно ключе. Това е направено с цел сигурност на потребителите, защото не всеки иска паролите да му се помнят автоматично и да са достъпни за всеки. Аз не виждам нищо чак пък толкова сложно да се натисне едно бутонче, дори за мен е много по-удобно и добре измислено, но пък ако не те устройва, браузъри колкото искаш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А вместо жезъл може да се използва "Ctrl+E".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, Mr. McPherson.

djagi, искаш да кажеш, че варианта браузъра да ти запомни името И паролата е много по-secure отколкото да ти запомни и предложи само име??? Не го разбирам това. Предлагането само на името за влизане (както прави хром и мозила) е много по-сигурно отколкото да ти се запомни и името и паролата (защото няма друга алтернатива).

Не се заяждам просто доста, доста неприятна изненада... сори за офтопика.

Благодаря за помощта. ,

Разбрах това, което ме интересуваше ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, Mr. McPherson.

djagi, искаш да кажеш, че варианта браузъра да ти запомни името И паролата е много по-secure отколкото да ти запомни и предложи само име??? Не го разбирам това. Предлагането само на името за влизане (както прави хром и мозила) е много по-сигурно отколкото да ти се запомни и името и паролата (защото няма друга алтернатива).

Не се заяждам просто доста, доста неприятна изненада... сори за офтопика.

Благодаря за помощта. ,

Разбрах това, което ме интересуваше :eek:

До колкото е достатъчно сигурно паролите и потребителските имена да се защитят с Master password... Лично аз нямам доверие браузър да ми пази потребителските имена (и паролите), ползвам KeePass

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че търсиш някакъв вид autocomplete. Ако е така, го има във формата на разширение, само дето не знам колко добре работи. Можеш да пробваш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е autocomplete, Disasterpiece. Наистина ли никой не е виждал такова нещо, не, не го вярвам ! :hush: Реална ситуация - имам регистрация в 15 сайта с 3 различни никове. Решвам да се регистрирам в 16-ти сайт - един клик и под полето за ник изскачат 3-те никове, които съм използвала. Клик на град и излизат всички неща, които съм използвала за регистрация в други сайтове. Не е ауто коплийт. Имам банкиране на няколко карти например само клик на полето за име и изскача списък с всички имена, с които съм се логвала там. Както писах по-горе - с Хром съм откакто го има въобще... и тази опция я има. Това го има и в файърфокс и в опера го имаше преди май. Не ми казвайте, че никой не знае за какво иде реч. Честно... ще сложа картинки :*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е autocomplete, Disasterpiece.

Наистина ли никой не е виждал такова нещо, не, не го вярвам ! :hush:

Реална ситуация - имам регистрация в 15 сайта с 3 различни никове. Решвам да се регистрирам в 16-ти сайт - един клик и под полето за ник изскачат 3-те никове, които съм използвала. Клик на град и излизат всички неща, които съм използвала за регистрация в други сайтове. Не е ауто коплийт. Имам банкиране на няколко карти например само клик на полето за име и изскача списък с всички имена, с които съм се логвала там.

Както писах по-горе - с Хром съм откакто го има въобще... и тази опция я има. Това го има и в файърфокс и в опера го имаше преди май. Не ми казвайте, че никой не знае за какво иде реч. Честно... ще сложа картинки :*

Разбрахме те... Още първия път :D Тази функция, която търсиш, лично на мен не ми липсва и никога не ми е липсвала - въпрос на навик. Все пак има екстенжън, който я добавя (прочети внимателно указанията).

https://addons.opera....72/?display=en

едит: имаш и друг вариант - да си попълниш данните във Forms и после с десен бутон -> Insert Personal

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам buscomplete :nono:

Все пак обърни внимание какво са писали потребителите по въпроса със сигурността.

Opera не би било лошо да го добавят като функция, която да може по желание да се активира, но аз лично не бих я ползвал. Password manager-а (който също не ползвам) дава достатъчно функционалност и достатъчно сигурност ако се ползва и Master password. От друга страна, тази autofill функция ще ми разкрие потребителските имена, което за мен не е приемливо и пак ще се наложи да попълваш парола, което пък сравнено с Password manager-а е по-бавно и неудобно. Дано в бъдеще разширят възможностите на Forms, това според мен би било най-доброто решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо лично към никого, но според мен е глупавичко да си харесаш как работи даден софтуерен продукт и после да търсиш същото поведение в друг. В този ред на мисли Opera просто е различен браузър. В никакъв случай не перфектен (то кой ли друг е) - да, има си трески за дялане, но аз лично не бих го сменил в близките години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите проблеми относно нестабилната работа на Опера продължават! Постоянно на някой сайтове не ми зарежда докрай и "мисли". С друг браузър и същите сайтове проблеми няма. Вчера мина ъпгрейд и се надявах да се оправи, но УВИ! За съжаление на на шота не се вижда курсора и "мислещото" кръгче, но горе се вижда как не е зареден сайта докрай.

Публикувано изображение

Редактирано от icemans (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо лично към никого, но според мен е глупавичко да си харесаш как работи даден софтуерен продукт и после да търсиш същото поведение в друг. В този ред на мисли Opera просто е различен браузър. В никакъв случай не перфектен (то кой ли друг е) - да, има си трески за дялане, но аз лично не бих го сменил в близките години.

На мен също много ми харесва браузъра, но понякога ми се иска да го разкарам за миг, поради многото бъгове и несъвместимости, но впоследствие не мога да привикна пак да се върна към Firefox...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите проблеми относно нестабилната работа на Опера продължават! Постоянно на някой сайтове не ми зарежда докрай и "мисли". С друг браузър и същите сайтове проблеми няма. Вчера мина ъпгрейд и се надявах да се оправи, но УВИ! За съжаление на на шота не се вижда курсора и "мислещото" кръгче, но горе се вижда как не е зареден сайта докрай.

Имам същия проблем, мислех че не е от Опера. Но явно съм грешал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем, мислех че не е от Опера. Но явно съм грешал.

Със сигурност не е в Opera проблема, след като при едни го има, при други - не. Може би най-лесно може да го проверите като пуснете Opera на виртуална машина с настройките по дефолт и последни версия на flash.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мога да изтрия историята в опера,която се намира в горния десен ъгъл (т.е. гугъл) ? Пробвах да изтрия цялата история не се получи .. Някакви идеи ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

там където пише днес най-от ляво има една стрелка цъкни на нея и историята за днес ще се свие и ако под папката днес не пише нищо то значи предишна история няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми показва история и в същото време пак ми излизат тези глупости в операта .. Не са изтрити ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако под "историята в опера,която се намира в горния десен ъгъл (т.е. гугъл)" имаш предвид историята на търсенията в сърч бара, то затвори браузъра и изтрий файлът "search_field_history.dat", който би трябвало да се намира някъде в папките на Опера. Когато стартираш браузъра историята няма да я има, но при ново търсене този файл ще бъде създаден отново и ще съхранява иснторията на новите търсения. Не намерих вариант да се забрани запазването на историята на търсенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време наблюдавам, че в Опера под Дебиан имам проблем с писането на буквата "Ъ" когато пиша отговор в този форум и в още някой. Не мога да пиша само малко "Ъ", вместо това ми включва BOLD функцията и започвам да пиша удебелено докато не го натисна пак. Голямо "Ъ" мога да си пиша. На други места няма проблеми! С друг браузЪр сЪщо няма проблеми - само при Опера! Дайте сЪвет, че е много дразнещо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как да накарам това чудо да не се показва всеки път като цъкна някъде?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване