Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ами просто цъкай с другия бутон на мишката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е като цъкам с десния бутон на линковете какво ще стане според теб? Edit: Явно е било от флаша понеже след преинстал се оправиха нещата.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо когато съм с инсталиран Adblock и искам да гледам някой трейлър в http://www.imdb.com/ трейлъра не почва. Нещо adblocka го блокира и не тръгва. Как да направя да не го блокира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо когато съм с инсталиран Adblock и искам да гледам някой трейлър в http://www.imdb.com/ трейлъра не почва. Нещо adblocka го блокира и не тръгва. Как да направя да не го блокира?

Като влезеш в сайта, на празно място в страницата(най-дясно) даваш десен бутон и избираш "Блокиране на съдържанието".Появява се още една лента горе, от там избираш "Подробно".От полето "Блокирано съдържание" триеш двата реда,затваряш менюто (от "затвори"), и в лентата натискаш "готово". Накрая натискаш да се обнови страницата(Ctrl+R).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета да ви питам защо когато пусна да речем някой клип в Youtube за момент ми изписва да си обновя версията на Flash player до последната като се има в предвид че аз съм с нея. И другия въпрос е защо понякога като изляза от опера процесът не се спира т.е опера е затворена а процесът си върви и като опитам да я пусна отново не става. Трябва да спра въпросния процес и чак тогава. Мерси предварително.

Редактирано от ludiq94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ще може ли да ми каже как се сваля с µTorrent през опера. Знаех го но съм забравила как ставаше в настройките. спомням си че имаше ИМЕЕ но как и къде не си спомням а се омотах из настройките и на 2 програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ще може ли да ми каже как се сваля с µTorrent през опера. Знаех го но съм забравила как ставаше в настройките. спомням си че имаше ИМЕЕ но как и къде не си спомням а се омотах из настройките и на 2 програми.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дперата ми е 11.52 и е на Бг. това не го намерих търси ми MIME за попълване при настройките за сваляне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дперата ми е 11.52 и е на Бг. това не го намерих търси ми MIME за попълване при настройките за сваляне

Oтваряш нов таб и пишеш в него opera:config и ти излиза Редактора на настройките.

Кликваш на Bittorrent и махаш тикчето от Enable, след което кликаш на SAVE и рестартираш Opera.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dark - разликата е че ме пита къде да запише файлчето и след това трябва през uTorrent да го посоча и едва след това да започве да се сваля. Преди бе след като в торентта на сайта посоча кой да се свали ме пита къде да се свали филма, програмата и след ОК започва да се сваля. Мисля че без да посочим MIME на uTorrent няма да стане поне така предполагам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dark - разликата е че ме пита къде да запише файлчето и след това трябва през uTorrent да го посоча и едва след това да започве да се сваля. Преди бе след като в торентта на сайта посоча кой да се свали ме пита къде да се свали филма, програмата и след ОК започва да се сваля. Мисля че без да посочим MIME на uTorrent няма да стане поне така предполагам

Опитай с това: http://my.opera.com/bulgarian/forums/topic.dml?id=297354

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Angello - линковете ми свършиха работа - Благодаря ти. този път ще си запиша линка и част от темата за да не се мотая друг път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли проблеми с Java, след ъпдейт на Опера до 11.60? При мен спряха да се зареждат до края страниците и Java приложенията не работят. Опитах с последни ъпдейти, но същата работа. При махане на отметката за Java, страниците се зареждат докрай, но пък не мога да разглеждам Java приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли проблеми с Java, след ъпдейт на Опера до 11.60? При мен спряха да се зареждат до края страниците и Java приложенията не работят. Опитах с последни ъпдейти, но същата работа. При махане на отметката за Java, страниците се зареждат докрай, но пък не мога да разглеждам Java приложения.

За коя отметка на Java говориш, за тази в opera:plugins ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За коя отметка на Java говориш, за тази в opera:plugins ли?

Говоря за отметката, която се намира в менюто "бързи настройки/JavaScript" и в менюто "настройки/съдържание/ JavaScript". Излиза ми следното съобщение за тая страница:

[1.1.1970 г. 02:00:01 ч.] JavaScript - http://www.facebook.com/plugins/like.php?api_key=256557267689109&channel_url=https%3A%2F%2Fs-static.ak.fbcdn.net%2Fconnect%2Fxd_proxy.php%3Fversion%3D3%23cb%3Df2e00a1b6094db2%26origin%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.kaldata.com%252Ff4d00374b0e598%26relation%3Dparent.parent%26transport%3Dpostmessage&extended_social_context=false&href=http%3A%2F%2Fwww.kaldata.com%2Fforums%2Findex.php%3Fshowtopic%3D176044&layout=button_count&locale=bg_BG&node_type=link&sdk=joey&send=true&show_faces=false&width=200

Timeout thread: delay 3000 ms

Uncaught exception: TypeError: Cannot convert 'm.parentNode' to object

Error thrown at line 59, column 2161 in <anonymous function>() in http://static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/v1/yS/r/ilEfzp56Mzn.js:

m.parentNode.removeChild(m);

Нямам си на идея какво е това и защо се появи. С други браузери всичко си работи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си качил разширение Buscomplete, го изключи и пробвай. При мен то пречеше на страниците да се зареждат докрай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говоря за отметката, която се намира в менюто "бързи настройки/JavaScript" и в менюто "настройки/съдържание/ JavaScript". Излиза ми следното съобщение за тая страница:

[1.1.1970 г. 02:00:01 ч.] JavaScript - http://www.facebook....false&width=200

Timeout thread: delay 3000 ms

Uncaught exception: TypeError: Cannot convert 'm.parentNode' to object

Error thrown at line 59, column 2161 in <anonymous function="">() in http://static.ak.fbc...ilEfzp56Mzn.js:

m.parentNode.removeChild(m);

Нямам си на идея какво е това и защо се появи. С други браузери всичко си работи нормално.

Java не е същото като JavaScript, не се обърквай.

Възможно е това да е проблем с browser.js файла (който служи да поправя разни грешки в некадърно написани сайтове).

Какво можеш да пробваш: отвори opera:config#UserPrefs|BrowserJavaScript (или отвори opera:config и търси за Browser JavaScript, същото е), задай стойност 1 и щракни Save (най-долу в същата секция). Рестартирай Opera и пусни проверка за нова версия (Меню > Помощ > Проверка за обновления - или не знам как точно ще е на български, ползвам англоезичен интерфейс). Ще ти излезе съобщение, че няма нови версии, понеже 11.60 излезе скоро, но заедно с това ще се извърши проверка за нови версии на browser.js и при нужда този файл ще бъде обновен.

Но, както казаха вече, такива проблеми може да се причиняват от някое разширение, тъй като 11.60 е с нов JavaScript енджин и част от разширенията може все още да не са обновени във връзка с това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си качил разширение Buscomplete, го изключи и пробвай. При мен то пречеше на страниците да се зареждат докрай.

Я кажи по-подробно къде да гледам.

Java не е същото като JavaScript, не се обърквай.

Възможно е това да е проблем с browser.js файла (който служи да поправя разни грешки в некадърно написани сайтове).

Какво можеш да пробваш: отвори opera:config#UserPrefs|BrowserJavaScript (или отвори opera:config и търси за Browser JavaScript, същото е), задай стойност 1 и щракни Save (най-долу в същата секция). Рестартирай Opera и пусни проверка за нова версия (Меню > Помощ > Проверка за обновления - или не знам как точно ще е на български, ползвам англоезичен интерфейс). Ще ти излезе съобщение, че няма нови версии, понеже 11.60 излезе скоро, но заедно с това ще се извърши проверка за нови версии на browser.js и при нужда този файл ще бъде обновен.

Но, както казаха вече, такива проблеми може да се причиняват от някое разширение, тъй като 11.60 е с нов JavaScript енджин и част от разширенията може все още да не са обновени във връзка с това.

Пробвах това, но не се получи. Някакви други идеи?

Сега забелязах, че като натисна бутона "в ширина", страницата се зарежда. Пуснах едно слайдшоу и следващата снимка се показва. След това обаче отново спира и не може да зареди следващата страница.

ПП: Благодаря ви! Играх си доста време, докато накрая открия какво е това разширение Buscomplete, което се оказа причина за увисването на браузера. Въпреки всичко, пак ми излиза конзолата за грешки понякога, но всичко се зарежда и си работи. Изключих я за да не ме дразни. Преди това направих чисти инсталации и всичко си работеше перфектно, докато не прехвърлих старите данни от предната инсталация на Опера. Тогава по случайност видях това Buscomplete, което явно съм теглил преди месец-два, за да видя какво е, но съм забравил. Странно, защо с предната версия всичко си работи. Бях направил проба с Opera 11.51, инсталирана върху тая, само дето пощата ми не може да работи с тая версия.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голямо разочарование с това обновяване до 11.60. Безкрайно бавно започна да зарежда страниците, дори се усъмних в интернет доставчика си. Върнах се на 11.52 и всичко е ок. Някой има ли обяснение? Нямам разширение Buscomplete. Edit: След няколко дни, след наново направен ъпдейт, Операта сега "лети"!! :clown: Нямам обяснение. (както при първият ъпдейт, така и сега, нямам стартирани допълнителни процеси, които да повлияят).

Редактирано от 2bourne (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голямо разочарование с това обновяване до 11.60. Безкрайно бавно започна да зарежда страниците, дори се усъмних в интернет доставчика си. Върнах се на 11.52 и всичко е ок. Някой има ли обяснение? Нямам разширение Buscomplete.

При мен пък е точно обратното. Когато обнових от 11.52 до 11.60 страниците започнаха да се зареждат още по-бързо. Като цяло се държи доста добре. Използва по малко рам от 11.52, а в същото време е по-бърза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен имаше проблем с браузването и натоварване и се върнах на 10.52. Всичко е ок вече.

https://addons.opera...advanced/1.3.4/

NoAdsAdvanced - предполагам знаете за този блокър, но аз вчера го открих. Много ефективен.

Преди:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

След:

Публикувано изображение

и лесно отблокирване:

Публикувано изображение

Редактирано от metodidamianov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен имаше проблем с браузването и натоварване и се върнах на 10.52. Всичко е ок вече.

https://addons.opera...advanced/1.3.4/

NoAdsAdvanced - предполагам знаете за този блокър, но аз вчера го открих. Много ефективен.

...........................................................................

И от мен колко ефективен е Ad Muncher :

post-211055-0-36021500-1323450187_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесвам го много, но за съжаление е платен. Иначе е най-добрият, който съм пробвал. И не е насочен само към определен браузър, а повечето блокъри са такива...

Публикувано изображение

Редактирано от metodidamianov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тази сутрин има един проблем с Опера. В YouTube не работят субтитрите,като проверих при Хром и ИЕ... там няма проблеми с бутона. Да попитам дали и при Вас го има този неприятен момент? Вероятно причините са в YouTube,но повече мнения не са излишни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване