Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Енергията не е "душа", енергията за човешкото тяло се произвежда в митохондриите в клетките, които както и ядрото са обикновени биологични машини, без душа или съзнание.

Нима наистина смяташ, че това производство на енергия в клетките става абсолютно несъзнателно и непрограмирано?

Защо тогава в един момент клетките спират да се обновяват? Някъде четох, че учените били установили специален код в ДНК-то, който давал възможност клетките да се обновяват максимално до някакво число, след което този процес се прекратява, клетките спират да се обновяват и тялото умира. Ако кракнат този код, ставаме почЕти "безсмъртни" и "вечно млади", Шунята.

Още никой не е успял май да даде точна формулировка на това що е енергия. Аз лично не знам какво е и затова не се опитвам да казвам какво е или не е енергия. Знам, че някои видове енергия могат да бъдат засечени с уреди и инструментариум, с който разполагаме, други видове енергия можем дори непосредствено да установим с осезание още в тази си форма, но си мисля, че е прекрасно, че след смъртта този съзнателен принцип, наречен душа се свежда само до потенциал за нов живот, защото представяш ли си мъката и страданието, ако оставахме съзнателни и след смъртта си и да осезаваме и осъзнаваме постепеннот и бавно нихилиране на всяка една част от нашите тела?…

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нима наистина смяташ, че това производство на енергия в клетките става абсолютно несъзнателно и непрограмирано?

Защо тогава в един момент клетките спират да се обновяват? Някъде четох, че учените били установили специален код в ДНК-то, който давал възможност клетките да се обновяват максимално до някакво число, след което този процес се прекратява, клетките спират да се обновяват и тялото умира. Ако кракнат този код, ставаме почЕти "безсмъртни" и "вечно млади", Шунята.

Още никой не е успял май да даде точна формулировка на това що е енергия. Аз лично не знам какво е и затова не се опитвам да казвам какво е или не е енергия. Знам, че някои видове енергия могат да бъдат засечени с уреди и инструментариум, с който разполагаме, други видове енергия можем дори непосредствено да установим с осезание още в тази си форма, но си мисля, че е прекрасно, че след смъртта този съзнателен принцип, наречен душа се свежда само до потенциал за нов живот, защото представяш ли си мъката и страданието, ако оставахме съзнателни и след смъртта си и да осезаваме и осъзнаваме постепеннот и бавно нихилиране на всяка една част от нашите тела?…

Да, смятам че процесите в клетката са несъзнателни, но не и че са непрограмирани. Първите проучвания на ДНК и първите разкрития относно инструкциите записани в нея започнаха преди няколко години в зората на 21 век. Всички процеси които трябва да създадат новия индивид и да го поддържат известно време жив са записани в този код, от това заключвам че процесите в клетката и не само в нея са програмирани. Процесите в клетката са несъзнателни и затова има един прост факт като доказателство - вирусите. Щом вирусът достигне ядрото на клетката, той предоставя на ядрото й неговата ДНК която няма нищо общо с ДНК която е произвеждала допреди малко и започва да я копира и възпроизвежда. Представи си процеса като машина в която подават перфорирана лента(ДНК с инструкциите), ядрото(машината) не осъзнава зловредната ДНК че започва да печати вируси и си ги шляпа на ишлеме, вирусите запълват цялото ядро, унищожават го, разпростират се в съседните клетки и там започва същият процес, който може да доведе до унищожение на целият човешки организъм.

И да кракнат кода и да станем безсмъртни теоретично, пак няма да сме такива на практика, защото я някой метеорит, вирус, климатични промени или още няколко хиляди фактора могат и ще ни пратят в небитието, както се е случило с динозаврите и както ще се случи и с нас, обречени сме на унищожение и забвение, така че каквото правим; мислим, учим се, забавляваме ли се, да го правим сега, но и интелигентно с перспектива и бъдеще за нашите деца. Това е личното ми мнение.

Ти си един от малкото хора с които може да се води нормална дискусия в този форум, съзнание отворен тип, подлежащо на усъвършенстване, към което се стремя и аз. В съзнанието ми няма догми които да не могат да се променят и да не рухнат пред логиката и ясните факти на истината. Да много неща не знаем, но не бива да спекулираме с това, а да се концентрираме върху реалните проблеми, в темата за будизма постнах една притча по този въпрос.

Редактирано от Śūnyatā (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, смятам че процесите в клетката са несъзнателни, но не и че са непрограмирани. Първите проучвания на ДНК и първите разкрития относно инструкциите записани в нея започнаха преди няколко години в зората на 21 век. Всички процеси които трябва да създадат новия индивид и да го поддържат известно време жив са записани в този код, от това заключвам че процесите в клетката и не само в нея са програмирани. Процесите в клетката са несъзнателни и затова има един прост факт като доказателство - вирусите. Щом вирусът достигне ядрото на клетката, той предоставя на ядрото й неговата ДНК която няма нищо общо с ДНК която е произвеждала допреди малко. Представи си процеса като машина в която подават перфорирана лента(ДНК с инструкциите), ядрото(машината) не осъзнава зловредната ДНК че започва да печати вируси и си ги шляпа на ишлеме, вирусите запълват цялото ядро, унищожават го, разпростират се в съседните клетки и там започва същият процес, който може да доведе до унищожение на целият човешки организъм.

И да кракнат кода и да станем безсмъртни теоретично, пак няма да сме такива на практика, защото я някой метеорит, вирус, климатични промени или още няколко хиляди фактора могат и ще ни пратят в небитието, както се е случило с динозаврите и както ще се случи и с нас, обречени сме на унищожение и забвение, така че каквото правим; мислим, учим се, забавляваме ли се, да го правим сега, но и интелигентно с перспектива и бъдеще за нашите деца. Това е личното ми мнение.

Ти си един от малкото хора с които може да се води нормална дискусия в този форум, съзнание отворен тип, подлежащо на усъвършенстване, към което се стремя и аз. В съзнанието ми няма догми които да не могат да се променят и да не рухнат пред логиката и ясните факти на истината. Да много неща не знаем, но не бива да спекулираме с това, а да се концентрираме върху реалните проблеми, в темата за будизма постнах една притча по този въпрос.

Не забравяй, че целият ни организъм е изграден от клетки и дори мозъчните клетки могат да бъдат атакувани от вируси.

Това означавали, че те са несъзнателни? Ако е така, както казваш, тогава се оказва, че съзнателността е нещо напълно отделно и независимо от тялото и етърналистите се оказват напълно прави в заключенията си? 

Редактирано от дакини (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяй, че целият ни организъм е изграден от клетки и дори мозъчните клетки могат да бъдат атакувани от вируси.

Това означавали, че те са несъзнателни? Ако е така, както казваш, тогава се оказва, че съзнателността е нещо напълно отделно и независимо от тялото и етърналистите се оказват напълно прави в заключенията си? 

Съзнанието не е в мозъчните клетки и не е материално, ако беше материално щеше да бъде наблюдавано, то е вид енергия или поле, но съществува като контактува и се поддържа от процесите в мозъка до някаква степен. Да, това означава че мозъчните клетки са несъзнателни, просто са с по различни функции, както клетките на черният дроб примерно. Съзнанието е съставно и е зависимо от материята, клетките в мозъка, без тях не може да съществува или функционира, въпреки че някои много им се иска това да не е така. ЕЕГ регистрира електрическата активност на мозъка контактувайки със съзнанието, но още какви връзки и процеси протичат, как се свързват различните материални форми и енергии, проявявайки се временно във психо-физическата форма на човешкият индивид тепърва предстои да бъдат откривани. 

Този разговор определено ще стигне до точка в която няма да имаме достатъчно информация, но това значи ли че трябва да спекулираме на корем и да се сравняваме с етерналистите? Напълно прави въз основа на какво, въз основа на вярата в това че са прави :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съзнанието не е в мозъчните клетки и не е материално, ако беше материално щеше да бъде наблюдавано, то е вид енергия или поле, но съществува като контактува и се поддържа от процесите в мозъка до някаква степен. Да, това означава че мозъчните клетки са несъзнателни, просто са с по различни функции, както клетките на черният дроб примерно. Съзнанието е съставно и е зависимо от материята, клетките в мозъка, без тях не може да съществува или функционира, въпреки че някои много им се иска това да не е така. ЕЕГ регистрира електрическата активност на мозъка контактувайки със съзнанието, но още какви връзки и процеси протичат, как се свързват различните материални форми и енергии, проявявайки се временно във психо-физическата форма на човешкият индивид тепърва предстои да бъдат откривани. 

Този разговор определено ще стигне до точка в която няма да имаме достатъчно информация, но това значи ли че трябва да спекулираме на корем и да се сравняваме с етерналистите? Напълно прави въз основа на какво, въз основа на вярата в това че са прави :D

Напълно прави, че съзнанието е нещо различно и напълно отделно от материята, че е вечно и безначално, мхм.

Просто те му викат Бог, а ти съзнание - what's in the name?, след като излиза, че говорите за едно и също?

Не се опитвам да те критикувам с този си пост, но приликите между твоето и тяхното разбиране са поразителни, ако се замислиш. Или поне на мен така ми изглежда отстрани. Може и да греша, разбира се. За мен съзнанието не е нещо, което е отделно от материята - самсара има безчислено много нива и светове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И съзнанието не е материя, то е поле което контактува с мозъка и тялото, то е Душата, то е вечно, независимо е от материята

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно прави, че съзнанието е нещо различно и напълно отделно от материята, че е вечно и безначално, мхм.

Просто те му викат Бог, а ти съзнание - what's in the name?, след като излиза, че говорите за едно и също?

Не се опитвам да те критикувам с този си пост, но приликите между твоето и тяхното разбиране са поразителни, ако се замислиш. Или поне на мен така ми изглежда отстрани. Може и да греша, разбира се. За мен съзнанието не е нещо, което е отделно от материята - самсара има безчислено много нива и светове.

Няма лошо и да ме критикуваш, ако имаш основателна причина и факти в подкрепа на тезата си. Скоро ме нарекоха и плужек, беше забавно  :lol6: Мога да се замисля над всичко което мога да осъзная като истина. Но ще трябва да те разочаровам, защото прилики между моето и тяхното разбиране няма, причината си я изтъкнала сама, това е вярата в съществуването на нещо "вечно и безначално", следователно и неизменно битие. Дори и да не симпатизирам на учението на Буда, в което това изложение противоречи на основните положения приети от всички будисти(силно казано всички разбира се, почти всички пишещи в темата за будизма приемат съществуването на нещо "вечно и безначално"). В нашата Вселена дори и да е безначална, не се наблюдава нищо вечно и независимо от други условия и причини, за това такива теории са само предмет на вярата. Всичко в нашата Вселена е съчетано от други елементи, затова е условно и относително. "Аз"-ът погрешно се идентифицира с душата, а знаем какво представлява той.

Това има ли нужда да се коментира? От един-два реда коментари с удебелен шрифт(придавайки им тежест) преминахме направо на изменение на коментарите на другите и поставянето на думи които не са изричали. Творческо безсилие? Има и такива моменти, но 19к коментари си е доста...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това има ли нужда да се коментира? От един-два реда коментари с удебелен шрифт(придавайки им тежест) преминахме направо на изменение на коментарите на другите и поставянето на думи които не са изричали. Творческо безсилие? Има и такива моменти, но 19к коментари си е доста...

поправих ти грешките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съзнанието не е в мозъчните клетки и не е материално, ако беше материално щеше да бъде наблюдавано, то е вид енергия или поле, но съществува като контактува и се поддържа от процесите в мозъка до някаква степен. Да, това означава че мозъчните клетки са несъзнателни, просто са с по различни функции, както клетките на черният дроб примерно. Съзнанието е съставно и е зависимо от материята, клетките в мозъка, без тях не може да съществува или функционира, въпреки че някои много им се иска това да не е така. ЕЕГ регистрира електрическата активност на мозъка контактувайки със съзнанието, но още какви връзки и процеси протичат, как се свързват различните материални форми и енергии, проявявайки се временно във психо-физическата форма на човешкият индивид тепърва предстои да бъдат откривани. Този разговор определено ще стигне до точка в която няма да имаме достатъчно информация, но това значи ли че трябва да спекулираме на корем и да се сравняваме с етерналистите? Напълно прави въз основа на какво, въз основа на вярата в това че са прави :D

Предпазливо си се изразил, цитирам те дословно: "съзнанието не в мозъчните клетки и не е материално...но съществува като контактува и се поддържа от процесите в мозъка" . Значи съзнанието е извън мозъка и контакува с мозъка за да поддържа съществуването си, но мозъкът НЕ го поражда (или генерира), така се разбира. Продукт на мозъка ли е съзнанието или не? Редактирано от Sleda (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предпазливо си се изразил, цитирам те дословно: "съзнанието не в мозъчните клетки и не е материално...но съществува като контактува и се поддържа от процесите в мозъка" . Значи съзнанието е извън мозъка и контакува с мозъка за да поддържа съществуването си, но мозъкът НЕ го поражда (или генерира), така се разбира. Продукт на мозъка ли е съзнанието или не?

Ако ти отговоря на този въпрос ще получа Нобелова премия, но не разполагам нито със средства, нито със знания в момента, за да завърша един такъв процес. Поради тази причина забелязваш, че не спекулирам с неща които да познавам. Мозъкът е изследван до някакво ниво, съзнанието още по-малко, как тогава да разберем дали съзнанието е продукт на мозъка? Ако трябва да спекулирам по-логично ми изглежда да е продукт на мозъка, а мозъкът да играе ролята на някакъв вид биологичен реактор, който от материята произвежда това фино енергийно поле, от което в последствие се развива и еволюира съзнанието. Нека не забравяме, че човешкото съзнание е преминало от доста елементарни стадии, до състоянието в което се намира в момента. Дали този процес е еволюция или деволюция също не знаем, но знаем че съзнанието се променя, че е зависимо от мозъка, зависимо от материята и от множество други фактори, следователно не е вечно, безначално и неизменно, а условно, съставно, относително и смъртно. Вярата в несъществуващи неща я възприемам като вирус, мозъчна недостатъчност изразяваща се в халюцинации, подобна на тази в предсмъртните състояния, които са пагубни за човешкото съзнание и еволюцията му в дългосрочен аспект. С две думи сън наяве, който е зависим също и от възрастта и от здравословното състояние на организма. В краткосрочен има някакви ползи, визуализиране от болен човек че оздравява с помощта на Бог или някой светия, но и не винаги свързан с вярата, което води до обратната връзка между съзнанието и материалното тяло, която връзка също не е проучена достатъчно и може само да се спекулира, както и правят огромни маси от населението на планетата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето, признаваш сега, че самият ти не знаеш отделно ли е от тялото и клетките ни съзнанието или не е, а малко по-нагоре беше сигурен, че клетките ни са несъзнателни?

Нормално, не се притеснявай. Това са си едни от най-разпространените номера на съзнателността, която се е изпълнила със себе си и смята, че знае абсолютно всичко, без да отчита несъвършенството на сетивата ни и оттам недостатъчното информация, с която оперираме, за да обясним света. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съзнанието не е продукт на мозъка и няма нищо общо с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аргументация някаква, Хайдучке, няма нужда от лозунги.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аргументация някаква, Хайдучке, няма нужда от лозунги.  Публикувано изображение

от коя тема да ти вадя извадка

за прераждането, за Бог, за Ванга...

избери си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от коя тема да ти вадя извадка

за прераждането, за Бог, за Ванга...

избери си

Ти си избери източника, ти твърдиш нещо - аргументирай се.

Плакатните лозунги от времето на соца вече не фърфят.

Казваш "съзнанието не е продукт на мозъка и няма нищо общо с него." Смяташ думите си за достатъчно натоварени с достоверна информация, предполагам, че дори не се сещаш да добавиш някакъв аргумент в тази връзка? Просто си се пляка нещо си, щот така ти иде отвътре, пък после ходиш да ревеш по разни други теми, че онези, които умеят да се аргументират по-добре от теб, "осират" темите, тъй като изказват противоположно на твоята вяра мнение? Смешно е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си избери източника, ти твърдиш нещо - аргументирай се.

Плакатните лозунги от времето на соца вече не фърфят.

Казваш "съзнанието не е продукт на мозъка и няма нищо общо с него." Смяташ думите си за достатъчно натоварени с достоверна информация, предполагам, че дори не се сещаш да добавиш някакъв аргумент в тази връзка? Просто си се пляка нещо си, щот така ти иде отвътре, пък после ходиш да ревеш по разни други теми, че онези, които умеят да се аргументират по-добре от теб, "осират" темите, тъй като изказват противоположно на твоята вяра мнение? Смешно е. 

отдавна съм се аргументирала

виж ми мненията по темите

прочети и д-р Ибън Алегзандър

препоръчвам ти го

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето, признаваш сега, че самият ти не знаеш отделно ли е от тялото и клетките ни съзнанието или не е, а малко по-нагоре беше сигурен, че клетките ни са несъзнателни?

Нормално, не се притеснявай. Това са си едни от най-разпространените номера на съзнателността, която се е изпълнила със себе си и смята, че знае абсолютно всичко, без да отчита несъвършенството на сетивата ни и оттам недостатъчното информация, с която оперираме, за да обясним света. 

Никога и никъде не съм твърдял че знам абсолютно всичко. Това което знам за момента ми е достатъчно за да надграждам съзнанието си и да не се поддавам на спекулации и необосновани вярвания, затова за днес ще приключа с разсъжденията по темата, защото неизбежно ще бъда подлаган освен на обоснована и на необоснована критика, не визирам теб. Мисля че се изразих достатъчно ясно относно съществуването на нещо вечно, безначално и неизменно наречено "душа" и приложих съответните аргументи от действителността в подкрепа на съжденията си. Благодаря и се надявам, че диалога ни е бил полезен, за мен беше. Сега следва да се заема с нещо по-съществено ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

препоръчвам ти го

А, ок. Мошеникът-некадърник го препоръчваш за пореден път като авторитет. 

Него вече го разисквахме. Ако не си спомняш, споделих достатъчно информация във връзка със "сериозността и достоверността" на неговите преживявания и че са му отнети лекарските права, тъй като е осакатил доста свои пациенти.

Железни агументи, Хайдучке, спийчлес съм и се оттеглям почтено, сразена от силата на твоята мисъл. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти отговоря на този въпрос ще получа Нобелова премия, но не разполагам нито със средства, нито със знания в момента, за да завърша един такъв процес. Поради тази причина забелязваш, че не спекулирам с неща които да познавам. Мозъкът е изследван до някакво ниво, съзнанието още по-малко, как тогава да разберем дали съзнанието е продукт на мозъка? Ако трябва да спекулирам по-логично ми изглежда да е продукт на мозъка, а мозъкът да играе ролята на някакъв вид биологичен реактор, който от материята произвежда това фино енергийно поле, от което в последствие се развива и еволюира съзнанието. Нека не забравяме, че човешкото съзнание е преминало от доста елементарни стадии, до състоянието в което се намира в момента. Дали този процес е еволюция или деволюция също не знаем, но знаем че съзнанието се променя, че е зависимо от мозъка, зависимо от материята и от множество други фактори, следователно не е вечно, безначално и неизменно, а условно, съставно, относително и смъртно. Вярата в несъществуващи неща я възприемам като вирус, мозъчна недостатъчност изразяваща се в халюцинации, подобна на тази в предсмъртните състояния, които са пагубни за човешкото съзнание и еволюцията му в дългосрочен аспект. С две думи сън наяве, който е зависим също и от възрастта и от здравословното състояние на организма. В краткосрочен има някакви ползи, визуализиране от болен човек че оздравява с помощта на Бог или някой светия, но и не винаги свързан с вярата, което води до обратната връзка между съзнанието и материалното тяло, която връзка също не е проучена достатъчно и може само да се спекулира, както и правят огромни маси от населението на планетата.

Какво значи "съзнанието Е ИЗСЛЕДВАНО до определено ниво. От кого е изследвано? Самото съзнание изследва себе си, трудно е да се каже какъв резултат ще се получи...Ако 500 грама биологична материя генерира това което съм аз, ако е така, това за мен би било по-голямо чудо от съществуването на Бог.Но и аз не знам.

Може би съзнанието не е продукт на мозъка. Ако наистина го знаеш, ти си щастливка. Но и така да е, все пак съзнанието има много общо с мозъка. Може би мозъкът е инструмент на съзнанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би съзнанието не е продукт на мозъка. Ако наистина го знаеш, ти си щастливка. Но и така да е, все пак съзнанието има много общо с мозъка. Може би мозъкът е инструмент на съзнанието.

Ако това че съм се върнала от Там и живея втори живот може да се нарече щастие с тия ви понятия...

Ами наречете си го както си искате, за мен няма никакво значение.

Мозъкът е инструмент само и единствено на тялото ни.

При астралната каталепсия това е неговата последна безпомощност и вик - и до тука.

Само ти сигнализира - че те няма - но не може да ти помогне.

Връща те Съзнанието. Пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

препоръчвам ти го

Честно да ти кажа, не съм виждал истински аргументи от теб.

:-)

И за да не бъда голосволен, ще напомня, че попитах за т.н. "памет", която се намира в ядрото на която и да е телесна клетка, до колко тази "памет" е свърза със съзнанието и до колко не е част от него.

Грубата форма на "паметта" е изразена в структурата ДНК.

Съзнанието, което циркулира в който и да е човек, непрекъснато се мени от ситуации, от впечатление и тези впечатления се запечатват в т.н. "памет", но това не означава, че те остават като "замръзени" в нея.

Не, те реагират.

В Будизма и Хиндуизма това се нарича "самскара" ("санскара").

Те имат силно влияние в кармичния закон. Изискват го, може да се каже. Това са въпросните семена.

Например ако човек понесе някакво телесно страдание и болка, то не остава само като телесно, а се преживява и на ментално, на етерно, на астрално и пр. нива и няма ниво, на което да не се преживее.

При следващо събитие, ако нещо напомни, някаква ситуация да речем, на човека за предишното събитие, при което той е преживял страдание, въпреки, че няма да преживее реално същите причини за отминалото вече страдание, е съвсем вероятно и често срещано явление да преживее страданието, точно същото, "благодарение" на въпросната памет, асоциация, спомен.

Подобно и в сънищата - там тялото почива и няма реално някаква причина то да изживява болка, но в съня сънува човек че някой го ръга с нож в корема и се събужда усещайки че съзнанието е превърнало болката в реално събитие. След като човек се усети, че това е просто сън, болката изчезва.

Или друго - става дума за ампутираните крайници, които са "усещани", като сякаш е още там крайника, от самия човек с ампутацията.

Това в източните религии се нарича съзнание на органа.

Тялото и съзнанието са неразревно свързани и това е одавна ясно и в Йога, и в Дао, и в Будизма, че даже и в Християнството, Исляма и Юдаизма.

Даже "свързани" не е точната дума. Тялото е съзнанието в грубия му плътен вид (това не означава че съзнанието не може да циркулира и без тяло; може, но не и проявено в твърдо-материалната сфера). То е негова изява/проява. Каквото е съзнанието ти, като ниво, такава и форма гради - едни съзнание са ниски по ниво, други са средни, а трети са на висши нива, затова едни са проявени като камъни, други като растения, насекоми, птици, риби, животни въобще и хора, а трети като светли, ефирни същества, които може да наричаш както щеш - ангели, богове, пазители...

Промяната в съзнанието води до промяна в тялото, всъщност се случва почти веднага.

Затова адептите и великите седхи са овладели трансформацията, на този принцип лежи. Затова може отровата да бъда превърнато в лекарство и в нещо безобидно, мръсната вода да стане чиста, болния да оздравее, сакатия да изцелее, слепия да прогледне и мъртвия (ако не е минало прекалено много време) да се съживи.

Затова е и възможно Възкресението е победата над смъртта.

И това не е известно само в Християнството, но просто в другите учения се нарича по друг начин. В Дао напремир се говори за видове безсмъртни...

Затова и Беинса Дуно и всеки буден човек би те посъветвал да работиш на три нива - на ниво ум, чрез мислите, да имаш чисти мисли, на ниво сърце, чрез чувствата, да освободиш сърцето от изпеляващите емоции, и на ниво тяло - физически действия, щото лозето иска и мотика.

Във Ваджраяна се казва, че има три тела на Буда (Трикая), като всичко в тази т.н. от нас "груба сфера", е Нирманакая, Падмасамбхава Буда.

Редактирано от rurk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Беинса Дуно, пък и не само той, а всеки, който реално работи със себе си, свидетелствува, че ако имаш проблем с тялото, сиреч на физическо ниво, то реално имаш проблем на духовно ниво и на душевно.

Прочистиш ли духовното си ниво - висшия ментал, то ще се отрази веднага и на висическо ниво.

Затова на постигналите Самадхи/Нирвана/Просветление се променят и телата. При много от тях намалява нуждата от храна и сън. Имат различна енергия.

Ако прегледаш някои клипчета в тубата на Лазарев, ще видиш че цялата му "Диагностика на кармата" лежи на този принцип - на това, че тялото е грубата проява на съзнанието.

Не е нужно да се доверяваш сляпо на този или онзи. Препровери в себе си, чрез пряката опитност.

Съзнанието в грубата си проява е оформения мозък, като инструмент и всички енергийни импулси, които се стрелкат между невроните.

Централната Нервна Система е глания дял на съзнанието, но не и единствен. Съзнанието присъства, изгражда и Периферната Нервна Система, с всичките и т.н. плексуси и жлези с вътрешна секреция, както и органи и системи - кръвоностна, лимфна, костна... та чак до корена/ядрото на която и да е клетка.

Не напразно и такива като леля ти Вера Кочовска, като Мулдашев и пр., се занимават и на физически план с т.н. "стволова клетка" и толкова държът на нея.

Та тук Дакини е права.

Неаргументираните крайни констатации са изключително тъпо нещо.

Затова е по-добре човек да пише "според мен е... ".

Когато "Порталът към съзнателен живот" функционираше като форум активно, въобще не се позволяваха подобни прояви/изкази и това беше една прекрасна и градивна практика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недоказани глупости на килограм. Пиша този пост, само за да уточня, че не харесвам целия буламач, а харесах само първото изречение от което се състоеше поста ти(Честно да ти кажа, не съм виждал истински аргументи от теб.), а след време си допълнил поста със стандартните за теб бълнувания. Жалко че няма опция да се премахва харесването на даден пост след време, за да не се ползва злонамерено, по-логично би било да се напише нов пост, ако продължението няма връзка с началото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недоказани глупости на килограм. Пиша този пост, само за да уточня, че не харесвам целия буламач, а харесах само първото изречение от което се състоеше поста ти(Честно да ти кажа, не съм виждал истински аргументи от теб.), а след време си допълнил поста със стандартните за теб бълнувания. Жалко че няма опция да се премахва харесването на даден пост след време, за да не се ползва злонамерено, по-логично би било да се напише нов пост, ако продължението няма връзка с началото.

Имаш правото да хресваш и нехаресваш, както и правото на мнение.

Останалите хора също имат право на преценка за кое е "буламач"и кое не е.

Хехе :-)

Всеки който чете си преценява, къде субективно, къде обективно и пише най-вероятно с ясното съзнание, че ще бъде преценяван. :-))

Редактирано от rurk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност ние всички имаме по 4 спътника в Живота:

Четвъртият ни спътник е тялото.
Без значение колко време и усилия полагаме.
Един ден то ще остарее и ще ни остави.

Третият ни спътник е богатството.
Когато умрем, то ще отиде при други хора.

Вторият е семейството и приятелите.
Без значение колко много пъти те са били до нас.
В края на пътя, те могат просто да стоят до нас.

Първият е духа.
Често го пренебрегваме.
Преследвайки богатство, власт и удоволствия.
Въпреки това Духът е единственият, който ще ни последва, винаги.
Погрижи се за него Сега. Защото той е част от теб и ще е с теб.

Винаги.

Завинаги.

10537161_610206299093318_524145543805435

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...