Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тор

Дискусии: Любовни романи (Част 5)

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Благодаря, остават

Лий Майкълс - Неочаквана развръзка редактор? :)

"Неочаквана развръзка"редактор - Саша Попова

на "Любов в кадър" същата.

Редактирано от tuleva (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Неочаквана развръзка"редактор - Саша Попова

на "Любов в кадър" същата.

Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Много се чудих къде точно да пиша, но виким тук ще е. Исках да ми предложите някакви книги за четене, но да са подобни на авторките като Джоана Линдзи и Тереза Мадейрос, просто тези две авторки ги обожавам, а вече изчетох всичко тяхно Ясно е, че няма да е точно като тях, но просто като начин на писане да ми споменете някакви подобни, като тях. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Много се чудих къде точно да пиша, но виким тук ще е. Исках да ми предложите някакви книги за четене, но да са подобни на авторките като Джоана Линдзи и Тереза Мадейрос, просто тези две авторки ги обожавам, а вече изчетох всичко тяхно Ясно е, че няма да е точно като тях, но просто като начин на писане да ми споменете някакви подобни, като тях. :)

Здравей, ако не си чела Джули Гарууд, значи е време да го направиш. Тя ми е любимата авторка. Най-любимата ми книга "Венчило с Дявола", "Венчило с варварина", "Брачна авантюра", "Принцеса Алесандра" и "Непокорни желания", скоро ще има и още една ;) Отделно Дара Джой пише прекрасно. Ако искаш нещо лондонско прочети "Тази нощ или никога", ако искаш нещо по-фантастично хвани поредицата Матрицата на съдбата "Рицарят на един трилион звезди", "Реджар", моята любима книга "Надареният", "Докосване на фамилиер". Също Джуд Девъро пише страхотно. От нейните аз най-много харесвам "Сърце от лед", "Сърце от пламък" и "Рийгън". Но каквото и да подхванеш нейно няма да съжаляваш. Същото се отнася и за Аманда Куин, обожавам всяка една нейна книга без изключение. Авторки, които пишат прекрасно са и Кристина Дод, Катрин Каултър, Хедър Греъм, Джудит Макнот, Кони Мейсън, Сюзън Джонсън. Ако ти се чете нещо с каубой, веднага подхващай седемте невести на Лей Грийнууд. Отделно, не бива да се забравят и преведените книги на Дрийм Тийм, Джулия Куин, Елизабет Бойл, Карън Хоукинс, Елоиза Джеймс, Кара Елиът и Сюзън Елизабет Филипс. Ох, ако си чела само Джоана и Тереза от сега нататък избора е мноооого голям.

Попринцип няма две авторки, които да пишат еднакво, защото всяка си има собствен стил на писане. Но щом историята те грабне, няма да обърнеш внимание на стила на писане. Авторките които ти изброих са едни от Кралиците на Романса.. Може да съм пропуснала някоя, амаааа не са една й две ;) А ако решиш да четеш и съвременно, вече ще имаш още по-голям избор.

Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джули Гарууд съм я чела, и нейните всичките, които си изброила, авторката е много добра :) :Д Дара дЖОЙ не я знам, но ще видя за нещо нейно. Джуд Девъро или Хедър Греъм, помня че бях чела нещо тяхно, но май не ми хареса стила и на писане, както и същата работа с Кони Мейсън, онзи ден бях почнала "Лед и екстъз", историята е хубава, но просто стила и на писане не ми харесва. В смисъл искам да ми въздействат, както става при Тереза и Джоана, при Кони има много разговори, а малко описания, пък мнохго описания на секс. :Д Та, както и да е...Ще видя да прочета също за Кристина Дон, Катрин Каутър, Джудит Макнот, също не съм чела нищо нейно, Сюзън Джоунс Бяха ми предложили на Аманда Куинс и сега ще взема да прочета Красавицата и Звярът, ако ми хареса ще се заема и с другите и произведения. Не, значи чела съм и други авторки, но просто тези двете ми харесват най-много и за това споменах само тях. Джулия Куин също съм я чела и съм прочела всичко нейно. Авторката е страхотна. Та благодаря ти за отговора, определено ще се заема с новите имена, които ми даде :) Чела съм и няколко съвременнни, но си падам повече май по историческите :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте! Чудех се дали някой би могъл да ми препоръча някои авторки на съвременни любовни романи? Досега съм чела все исторически и наистина ме грабват, а от съвременните - на Барбара Делински. Обожавам я! Та, препоръчайте ми нещо :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Чудех се дали някой би могъл да ми препоръча някои авторки на съвременни любовни романи? Досега съм чела все исторически и наистина ме грабват, а от съвременните - на Барбара Делински. Обожавам я! Та, препоръчайте ми нещо :D

Здравей, аз лично от съвременните обожавам книгите на Джейн Ан Кренц, това е псведоним на Аманда Кук. Имам всичко нейно и просто съм очарована, книгите й са прекрасни. Линда Хауърд също пише божествено, а и да не забравяме Нора Робъртс. Е при Нора аз лично харесвам повечепоредиците й, не ми допадат някой от самостоятелните й книги. Също така от съвременното обичам Елизабет Лоуъл, тя има няколко чудесни поредици, а "Да бягаш от страх" и "Неподходящ заложник" са две книги които просто задължително трябва да се прочетат. Крими поредицата "Бюканън" на Джули Гарууд също е сред фаворитите ми. И разбирасе страхотните морски прехотинци на Марлис Мелтън. О и новата ми любимка Сюзън Елизабет Филипс. Попринцип знам, че има хора които харесват книгите и на Сандра Браун и Лайза Клейпас, но аз не съм им фен затова тактичо ще замълча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, докато чакам 4-та, 5-та и 6-та книга от Братството в електронен вариант, съм в чуденка коя поредица да започна да чета - Джорджина Кинкейд, Гробовете дясно/ляво или Среднощен ловец :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, докато чакам 4-та, 5-та и 6-та книга от Братството в електронен вариант, съм в чуденка коя поредица да започна да чета - Джорджина Кинкейд, Гробовете дясно/ляво или Среднощен ловец :)

Още две ръце и два крака за Среднощен ловец. Подхванеш ли първата няма да можеш да спреш, толкова са вълнуващи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

veselina... поредицата нежна ли да е или може да е по-вампирска?Ако да, можеш да помислиш и за Анита Блейк Всички преведени на бг са качени където трябва-само не знам, кой ги изтипосал с етикет фентъзи, ужаси - второто не намирам за вярно.

Редактирано от Plqsak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

veselina... поредицата нежна ли да е или може да е по-вампирска?Ако да, можеш да помислиш и за Анита Блейк Всички преведени на бг са качени където трябва-само не знам, кой ги изтипосал с етикет фентъзи, ужаси - второто не намирам за вярно.

Издателството, Гале, така ги е изтипосало. Кои сме ние, че да спорим с тях. ;)

http://www.infodar.com/autors.php?autor=%CB%EE%F0%FA%EB%20%CA.%20%D5%E0%EC%E8%EB%F2%FA%ED

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам си аз, че много обичате котки, но в Дрийма решихме да проверим какво мислите за вълците. Та хайде още малко да опознаем породите с Вълкът на Елизабет. Знаете къде му е леговището и Плами и целия екип ще чакат вашите отзиви. Аз междувременно да разцелувам целия екип начело този път с Плам, Ин и Гай за поредната и доста чакана чудесия. На вас приятно четене и благодаря за търпението ви, което надявам се не се е изчерпало до днес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още две ръце и два крака за Среднощен ловец. Подхванеш ли първата няма да можеш да спреш, толкова са вълнуващи.

Слушам и изпълнявам :) Вчера си купих първата книга и тези дни ще я подхвана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушам и изпълнявам :) Вчера си купих първата книга и тези дни ще я подхвана.

Мила, преди да почнеш да я четеш си купи втората, или си свли фен превода, защото от опит ти казвам, първа свършва по такъв начин, че ще искаш веднага да почнеш втора и ако я нямаш ще те е яд, и любопитството ще те изгризе зверски. Аз така прочетох първа още като излезе и тъй като Ибис не бяха пуснали втора изчетох фен превода. Хубаво, че го имаше иначе мъката щеше да е голяма. Просто края на книгата е такъв, че просто няма да имаш търпение да започнеш следващата, за да видиш как продължава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено по-вампирска :ph34r: Аз и другите книги ги предпочитам малко по-изчистени от твърде много любовни трепети. Така, че като чета книги с вампири, искам зъби и кръв, освен всичко останало ;) Аз за това до момента избягвам поредици от сорта на Здрач и Дневниците на вапмира. Нещо са ми по-сладникави за този жанр от желаното. Поне филмите.

Много се радвам за новата книга от другите ми зъбати любимци :) Великден ще е много приятен, благодарение на Дрийм Тийма :clap:

Мила, преди да почнеш да я четеш си купи втората, или си свли фен превода, защото от опит ти казвам, първа свършва по такъв начин, че ще искаш веднага да почнеш втора и ако я нямаш ще те е яд, и любопитството ще те изгризе зверски. Аз така прочетох първа още като излезе и тъй като Ибис не бяха пуснали втора изчетох фен превода. Хубаво, че го имаше иначе мъката щеше да е голяма. Просто края на книгата е такъв, че просто няма да имаш търпение да започнеш следващата, за да видиш как продължава.

Наистина ли е толкова зарибяваща, вече съвсем ми наточи любопитството :) А фен превод къде има? Май не се сещам да е от Дрийм Тийма. Че по другите форуми, още не съм набрала мненията, за да чета преводите.

Редактирано от veselina_s_p (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено по-вампирска :ph34r: Аз и другите книги ги предпочитам малко по-изчистени от твърде много любовни трепети. Така, че като чета книги с вампири, искам зъби и кръв, освен всичко останало ;) Аз за това до момента избягвам поредици от сорта на Здрач и Дневниците на вапмира. Нещо са ми по-сладникави за този жанр от желаното. Поне филмите.

Много се радвам за новата книга от другите ми зъбати любимци :) Великден ще е много приятен, благодарение на Дрийм Тийма :clap:

Наистина ли е толкова зарибяваща, вече съвсем ми наточи любопитството :) А фен превод къде има? Май не се сещам да е от Дрийм Тийма. Че по другите форуми, още не съм набрала мненията, за да чета преводите.

Пиши ми на скайп nikita1204 да ти дам фен преводите на 2 и 3. Аз също не си падам по разните лигни, от сорта на дневниците на вамприа, академия за вампири и разни такива, дето главните са някви ученички, дето им е голям проблем с кое момче да станат гаджета и там с разните им, училищни проблеми, около вампирските истории. Вече не съм ученичка и ми се струват доста глуповати. (Извинявам се на феновете на подобни поердици, нищо лично, всеки си има вкус). Тук ще намериш, кръв, бой, алкохол, малко сълзи, любов и мънинко романтика от дъжд на вятър. Особено за кръвта няма да си разочарована, през 2 странинци главната така я подреждат, че все има нужда да се насмучи от главния за да оживее. :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям, щом са ти такива изискванията за вамп книги, то тогава ще се влюбиш в тази поредица. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета по случайност и мен ме е обхванала вампирската вълна и трябва да призная, че последното, което съм очаквала е да ме грабне така силно този жанр. :clap: В момента чета "Вампирът, който ме обичаше" на Тереза Медейрос и е страхотна :) Исках да попитам дали някъде я има първата книга от поредицата? Или пък случайно дали е в списъка с бъдещите фен преводи? В сайта на авторката прочетох, че третата от поредицата май не е издадена все още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета по случайност и мен ме е обхванала вампирската вълна и трябва да призная, че последното, което съм очаквала е да ме грабне така силно този жанр. :clap: В момента чета "Вампирът, който ме обичаше" на Тереза Медейрос и е страхотна :) Исках да попитам дали някъде я има първата книга от поредицата? Или пък случайно дали е в списъка с бъдещите фен преводи? В сайта на авторката прочетох, че третата от поредицата май не е издадена все още.

Мила, в нашия такер напиши: "Teresa Medeiros - After Midnight / След полунощ" и ще намериш първата книга :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази поредица на Тереса не съм я чувала, хубава ли е? Аз от нея съм чела само Дракона със зелените очи и много ми харесаха. Основно заради мъжкия персонаж. Онзи тип беше много готин :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази поредица на Тереса не съм я чувала, хубава ли е? Аз от нея съм чела само Дракона със зелените очи и много ми харесаха. Основно заради мъжкия персонаж. Онзи тип беше много готин :ph34r:

Първата е полу-вампирска ;) Втората е вампирска, но няма да задоволи жаждата ти за кръв. Романите са хубави, но са исторически и любовни. Наблегнато е най-вече на това, а не на вампирските работи. Но иначе ако искаш нежно по-нежно, приятно и романтично, подхващай ги няма да съжаляваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мила, в нашия такер напиши: "Teresa Medeiros - After Midnight / След полунощ" и ще намериш първата книга :P

Благодаряяя :) Намерих я, аз просто съм проверила само във фен преводите и като видях, че я няма реших, че явно не е преведена още :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаряяя :) Намерих я, аз просто съм проверила само във фен преводите и като видях, че я няма реших, че явно не е преведена още :)

О дори на книжния пазар можеш да я намериш, издавана е у нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко помощ, моля Трябват ми преводач, редактор и коректор на Дяволско желание от Лори Макбейн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...