Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тор

Дискусии: Любовни романи (Част 5)

Препоръчан отговор

Мисля, че тук е мястото да попитам - дали има издадени книги на български език на Стефани Лоурънс. Успях да прочета книгата й "Годеницата на дявола" ; разбрах, че е част от серията "Синстър". В един блог попаднах на информация за тази серия, където бяха дали резюмета само на някои от книгите. Затова ще се радвам, ако някой ме ориентира дали има още книги на български и къде мога да ги намеря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, подновявам си питането от Февруари 2012г., кога ще издадат новата книга на Джудит Макнот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Момичета, подновявам си питането от Февруари 2012г., кога ще издадат новата книга на Джудит Макнот.

Someone Like You ( предишно заглавие: Can't Take My Eyes Off of You ) - за тази книга ли става дума? На http://knigi-sepphoras.blogspot.com пише, че се очаква да излезе на 27. 05. 2014 г., а дотогава има доста време.

Редактирано от Амарилис (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мили дами, темата отдавна стана, "Къде да търся еди какво си" - в тази част проявявам разбиране, пращам на лични информация. НО!!! Защо смятате, че се закри темата "Линкове към любовни романи?" Защото има проблеми с издателствата, че са сканирани техни книги. А какво правите в момента /не че не е ясно, че книги сканирани има за "вътрешно ползване"/, но не е нужно да се "навира" в очите на всички, особено, когато става дума за нови книги. Така че спрете с размяната на мейли - ако е наложително, имате си лични контакти.

Мисля, че тук е мястото да попитам - дали има издадени книги на български език на Стефани Лоурънс. Успях да прочета книгата й "Годеницата на дявола" ; разбрах, че е част от серията "Синстър". В един блог попаднах на информация за тази серия, където бяха дали резюмета само на някои от книгите. Затова ще се радвам, ако някой ме ориентира дали има още книги на български и къде мога да ги намеря.

За съжаление на Бг няма, мисля че при рускините могат да се намерят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Права си - не е умесно,дори аз не съобразих,а знам правилата.Благодаря за напомнянето.

Момичета имам предложение-скайпа ми е paollli-намерете ме и ще създадем група-Любовни романи,в която можем да си приказваме и обсъждаме,без да нарушаваме правилника-защото виждам ,че има нужда,а тук очевидно не става.Така и комуникацията между нас ще е по-лесна.Имам скайпа само на 3-4 човека и ако не възразявате още днес ще създам групата и ще Ви добавя,а който има желание да ме добави и започваме..

Лек ден от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление на Бг няма, мисля че при рускините могат да се намерят.

Благодаря! Цялата поредица съм я намерила на руски, ама тайничко се надявах, че съм изпуснала нещо на български. Нищо, все пак и на руски ме устройва  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, всички роптаем и се ядосваме, че издателствата издават все по-малко любовни романи, а в същото време с това нелегално разпространение на сканирани нови книги правите така че изобщо да спрат. Ясно е, че никой не може да ви спре да разменяте, но всичко опира до нашето създаване. Нарочно бях питала тук за книги които не са излезли за да ви подсетя че става прекалено и да видя реакцията. Но явно нещата са излезли извън контрол.

Редактирано от bonbon4e13 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде, сега да не се обвиняваме-всеки ще си прецени за себе си и ще си вземе поука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за нарушаването на правилата,исках само да помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, преди 2 - 3 години излизаше поне един любовен роман на седмица, сега излиза ... средно 1 на месец и това е заради сканирането? Не го вярвам! Това ми звучи като... Оправдание! Благодарна съм на всяко издателство, което издава подобен род литература, но просто ... не могат да ме задоволят като страстен читател. Чета средно между 10 - 20 книги на месец, но с ръка на сърцето мога да призная, че не бих могла да си позволя да си купя толкова книги (не, че някой е тръгнал да ги издаде!). Няма да обсъждам средната заплата, нито цената на книгите, но моето лично мнение е, че връзката и уважението трябва да е двустранна, между нас - потребителите, и издателствата, които ни предлагат (предоставят). Когато всяка новоиздадена книга се бави все повече във времето и струва все - повече, а бюджета си ти е все същия... Не е необходимо да си математик, за да изчислиш какво ще стане. И обратно! Колкото по - малко книги се издават (според моето наблюдение), са по - скъпи, по - малко купуваш... ииии... Аз лично си купих рийдър, започнах да чета на английски и руски, продължавам да си купувам книги, но... започнах и повече да се вмествам в бюджета си. Ако харесам дадена книга - купувам я, но вече съм много по - пестелива в избора си по една проста причина - заслужава ли си тази книга място в библиотеката ми или мога да си я препрочитам на рийдъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента за мен като опция най-  ме устройва варианта на е-книга на любовните романи. За съжаление в България това все още не е  достатъчно популярно и закупените ми книги се броят на пръсти. Единствените ми достъпни електронни книги (освен издадените на български) са тези от руските сайтове. Друг е въпросът, че от дадени серии например някои от романите ги пускат и като книжни тела, и като електронни, а останалите - само като книжни. Логично би било, цялата серия да я има и като книги, и като версия за четец, но... Просто понякога ми е трудно да разбера логиката на издателствата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласна съм, но нека и издателствата мислят за нас потребителите.

Първо цените на електронните книги би трябвало да са с 30-40% по евтини (спестени разходи за печат, дистрибуция (маржовете онлайн са доста по малки) и т.н.). Отделно цената се намаля със времето, и има много безплатни таккива. За референция вижте цените на новите книги в амазон.

Второ, логично е електронната книга да излиза с хартиената. Ако въобще издадат, то това се случва месец-два след излизането на книгата от печат. За да избера дали да си купя нова книга, аз лично предпочитам да изчета една глава, за да видя дали ще ме грабне. Много малко издателства го правят.

Трето нямам място вкъщи за книги, и досега закупените ми стоят в шкафове и се чудя къде да ги преместя, за да не чистя нонстоп прах от тях и да ми заемат излишно място. 

Затова съм си купила електронен четец и искам да си получа закупената книга веднага, а не след 3 дни. Когато издателствата започнат да ни ценят като клиенти , с удоволствие ще си купувам електронни книги. Факт е че имам закупени над 100 такива от амазон, и не повече от 10 от български издатели. Защо ли? :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
minkova, абсолютно съм съгласна. Тъй като не знам езици, за мен остава чакането за дадена книга на български или руски език.  А и сегашното ми местоживеене ме кара да търся електронните книги. Досега единствено трилогията на Силвия Дей - "Кросфайър" е пусната и в двата варианта; втората книга излезе едновременно и като книжно тяло, и като е-книга. Предпочитам да мога да прочета откъс от даден роман, за да реша дали ми харесва или не. Разчитам на прочетеното, по-малко се доверявам на приятели, защото не винаги вкусовете ни съвпадат. Повечето от издателствата се стараят да публикуват страници от книгата  при рекламирането й..  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предпочитам да мога да прочета откъс от даден роман, за да реша дали ми харесва или не. Разчитам на прочетеното, по-малко се доверявам на приятели, защото не винаги вкусовете ни съвпадат. Повечето от издателствата се стараят да публикуват страници от книгата  при рекламирането й..  

Това няма да прозвучи добре, но малко от моите приятели четат ( без значение от жанра )  :) и затова аз също не мога да се доверя на техните мнения. Още повече, че чета предимно криминалета и любовни романи. И аз предпочитам да мога да прочета да речем първата глава от някоя нова книга. Началото ми е достатъчно. Ако е достатъчно грабващо, то рано или късно си я купувам. Ако ли не - не. И така.

Ето сега например, от сума ти време се чудя дали да си взема " Ловен сезон " на Линда Хауърд, въпреки че авторката е една от любимите ми. За новата и " Забранено минало " също имам известни колебания, но май съм по - скоро " За ".  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, преди 2 - 3 години излизаше поне един любовен роман на седмица, сега излиза ... средно 1 на месец и това е заради сканирането? Не го вярвам! Това ми звучи като... Оправдание! Благодарна съм на всяко издателство, което издава подобен род литература, но просто ... не могат да ме задоволят като страстен читател. Чета средно между 10 - 20 книги на месец, но с ръка на сърцето мога да призная, че не бих могла да си позволя да си купя толкова книги (не, че някой е тръгнал да ги издаде!). Няма да обсъждам средната заплата, нито цената на книгите, но моето лично мнение е, че връзката и уважението трябва да е двустранна, между нас - потребителите, и издателствата, които ни предлагат (предоставят). Когато всяка новоиздадена книга се бави все повече във времето и струва все - повече, а бюджета си ти е все същия... Не е необходимо да си математик, за да изчислиш какво ще стане. И обратно! Колкото по - малко книги се издават (според моето наблюдение), са по - скъпи, по - малко купуваш... ииии... Аз лично си купих рийдър, започнах да чета на английски и руски, продължавам да си купувам книги, но... започнах и повече да се вмествам в бюджета си. Ако харесам дадена книга - купувам я, но вече съм много по - пестелива в избора си по една проста причина - заслужава ли си тази книга място в библиотеката ми или мога да си я препрочитам на рийдъра.

Тук пропусна малко статистика. Преди 2-3 години този форум беше една тема и се сканираха само книги, които ги няма на книжния пазар средно от по 6-7 години нагоре, съответно издателите успяваха по-ефективно да избият разходите си за права, превод, редакция, печат и разпространение на съответните романи. Сега, макар и да се опитваме да си затваряме очите, всяка новоизляза книга от романтичния жанр се сканира на втория ден и се разпраща за "лично ползване" измежду бая народ. Нека гледаме на фактите, като на такива. Веднъж нещо пусне ли се в интернет, то достига до неопределен брой хора. Съответно първите месеци, в които произведението е на пазара и се очаква да осигури по-голямата част от постъпленията за потушаване на разходи и съответно натрупване на приходи, понасят сериозен удар с този "безобиден" скан. 

Нека се присетим за дискусиите, които се водиха в този форум преди време. Не случайно тогавашната група сканиращи приеха да се въздържат от създаването на електронен вариант на роман, ако не е изминала поне една година от издаването му. Доводите, които взеха превес тогава, важат и сега. Просто сами си подкопаваме книжния пазар, но за съжаление ще е прекалено късно в един момент. На мен лично не ми пречи да чета и на английски, знам го езика, но не в това е върпосът. България е малка страна, в която романтичния жанр се смята за петоразрядна литература, дори не за второразрядна. Има някои основни принципи на пазара и те важат не само за литературата. Имам предвид, че колкото по-малък е пазара, толкова по-трудно е да си избиеш разходите за продукта и толкова по-високи са цените. Затова в Америка да си купиш продуктите на Apple е много по-малък лукс отколкото тук в БГ. Всичко е въпрос на търсене и предлагане. Обаче търсенето на сканирани книжни издания не показва на издателя, че има нужда да предлага. Той вижда колко бройки има закупени от тиража и когато те систематично намаляват с всеки следващ любовен роман, то решава, че няма търсене (още повече, че няма и покритие на разходите) и съответно спира предлагането. Това също е проста математика. Чета и слушам постоянно мнения, че освен това книгите са с прекалено високи цени. Ами сравнете цената на хляба от преди 6-7 години и сега например. Спомням си когато беше 45 ст., сега е от 80 ст. нагоре, почти двойни. А цената на бензина колко беше - лев и стотинки, а сега? Та малко ми се губи логиката при очакванията специално за книгите (защото за други стоки не виждам чак такава упоритост) да стоят вечно на 5 лв. Еми няма как да стане.

Съгласна съм, но нека и издателствата мислят за нас потребителите.

Първо цените на електронните книги би трябвало да са с 30-40% по евтини (спестени разходи за печат, дистрибуция (маржовете онлайн са доста по малки) и т.н.). Отделно цената се намаля със времето, и има много безплатни таккива. За референция вижте цените на новите книги в амазон.

Второ, логично е електронната книга да излиза с хартиената. Ако въобще издадат, то това се случва месец-два след излизането на книгата от печат. За да избера дали да си купя нова книга, аз лично предпочитам да изчета една глава, за да видя дали ще ме грабне. Много малко издателства го правят.

Трето нямам място вкъщи за книги, и досега закупените ми стоят в шкафове и се чудя къде да ги преместя, за да не чистя нонстоп прах от тях и да ми заемат излишно място. 

Затова съм си купила електронен четец и искам да си получа закупената книга веднага, а не след 3 дни. Когато издателствата започнат да ни ценят като клиенти , с удоволствие ще си купувам електронни книги. Факт е че имам закупени над 100 такива от амазон, и не повече от 10 от български издатели. Защо ли? :)

И аз съм имала подобни мисли преди време, затова се поинтересувах, порових се тук таме и разбрах каква е работата. Вярно електронните книги не изискват листа, мастило и печатни коли, но също си имат стандарти. Тук говорим за електронни сертификати/защити. Съответно и това изисква специалисти и заплащане. При нас още се правят бебешки стъпки в сравнение с мащабите на Амазон, още повече, че каквито сме услужливи... ами то един ще плати за електронната книга и десетки, че и стотици ще я прочетат, след като я прати на няколко приятелчета по мейла. Затова има логика малко издателства да се престрашават.

Редактирано от Lindsey (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека да не говорим за цени на бензина и хляба (всички ги знаем). Аз говоря за заплати, т.е. колко книги можеш да си позволиш да купиш на месец! И аз знам, че издателствата няма да изкарат нищо, ако не разчитат на любителите (да не кажа маниаците) на любовни романи, които купуват, защото искат да притежават или  са чели в нета за дадена книга, или дадена книга. Живота поскъпна, но заплатите си останаха същите. Затова... сериозно. Колко книги може  да си позволи човек да купи на месец, със средна заплата?

От друга страна бих казала, че за мен един срок от 2-3 месеца да не се сканират новите книги е в реда на нещата. Аз лично, ако не съм си купила дадена книга  до 1 месец от издаването и, значи въобще няма и да я купя или вероятноста да я купя е не повече от 10%.

Има и изключения разбира се. Ако не съм знаела за дадена книга ( не съм чела нищо за нея или не ми я е препоръчал приятел, чиито вкусове ни са близки) и намеря книгата в нета, или дискусия, която да събуди любопитството ми към книгата (да прочета глава от книгата), и прочетеното ми хареса... Ще си издиря книгата и ще си я купя! По този начин започнах да чета и купувам паранормални романи.

И все пак моите думи... са верни за мен: Нашите издателства не могат да ми удовлетворят желанието количествено за любовни романи! Ще се направи ли нещо по въпроса?  Някое издателство мисли ли въобще по въпроса? Заслужава ли си да се обсъжда въобще този въпрос?

Не знам!

Но съм благодарна от все сърце на ентусиастите, които отделят от личното си време, да сканират, превеждат, редактират и оформят книги, които иначе не бихме прочели на роден език, не можем да си позволим да купим или сме пропуснали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз обичам книгите. Особено любимо ми е да седна с книга която харесвам, независимо колко пъти съм я чела. Библиотеката ми, обаче, е пълна с книги, които даже не съм довършила. И съм си купувала книги, които  преди това съм прочела в електронен вариант, последните сканирани и изтеглени от вас, Така че, мисля, който има желание и възможност да си купува книги, ще го прави, независимо от това има ли ги в нета или не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дискусията на тази тема върви от край време и подхваща все един и същ въпрос. Колко ще ни струва сиренето? Казвам сиренето защото напоследък се изненадах че по скъповато ми иде от пържолите. Така това като отклонение. Да се върнем на душата където е и проблема. Качествен продукт ще продължи да се продава и при завишени цени. Ама някак трябва да се наложи на пазара и тук идва услугата на всички разпространители и рекламодатели. Тоест книгата има себестойност в която е вложен и труд и права и изработка, но до нея трябва да турим и онези без които няма как да стигне до нас читателите. Силно ще замълча по въпроса колко взимат те, за да посегнем ние към аромата на печатарска хартия от една нова книга. Пак толкова ще кажа и по въпроса колко често мога да си позволя да посегна. Та за това иде реч. Душата май и тя иска сирене, ама и то е с пари.

Редактирано от cheetah (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз не искам да коментирам  факта че в една от най-бедните държави в Европейският съюз-България една книга струва колкото деветнадесет хляба.Повода за който ще си изкажа своето мнение е че издателствата издават доста нехаресвани авторки и скучни книги,така че доста читатели се въздържат да ги копуват.Във форуми в които се превеждат книги има теми: Предложения за фен преводи и читателите дават идеи за интересни книги които са чели и биха искали да видят преведени на бг.Ако издателствата искат да имат много читатели които да копуват книгите им трябва да се допитват до тях и да издават по-увлекателни книги като читателя няма да устои да си купи тези книги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам за намесата, но не се сдържах. Вие или не разбирате къде е проблема, или се правите умишлено, че не го разбирате. Какви нехаресвани автори? Лайза Клейпас и поредицата "Хатауей", която съсипвате с това сканиране и разпространяване ли е "нехаресвана"?!? Щом е "нехаресвана", защо я искате сканирана да я четете? Едва ли някой от вас си умира да прочете сканирано нещо, което не харесва. Как можете изобщо да извъртате нещата откъм тоя ъгъл. Всички знаем, че има едни издателства, втори, трети... и т.н. и качеството при всички не е еднакво. Да, има такива, които не се стараят. Това обаче прави ли всички издателства такива? Как може да слагате тоя общ знаменател. Издателствата издавали по 1-2 книги на месец? А вие колко можете да си позволите да си купите? Кажете, че ще си купувате по 15-20 книги месечно (всеки месец) и издателствата може би ще се замислят за разширяване на продукцията си. Не сте ли се замисляли, че издават според покупателната способност на българина (която е мижава с ниските заплати и високите цени, арана е фактологично права по темата)? Издателствата не можели да ни удовлетворят нас читателите с броя издадени книги... а ние читателите дали удовлетворяваме издателствата с броя купени книги... или само пискаме по форумите "пратете ми сканирана нова книга". gineva и още 50 човека като нея и като мен биха си купили дадена книга, въпреки че я има сканирана, но тези 52 човека общо са твърде далеч от тиража на един роман. Моля, не се старайте да ме опровергавате, като помолите 53 души да напишат, че биха го направили. Сигурна съм, че ще съберете дори 55. Не твърдя, че съм точна математически, но е факт, че такива хора са малко... твъъъърде малко за да имат издателствата доказателство, че това се търси (един тираж на роман не е от 100-200 броя за цяла България. Ако беше, тогава цените щяха да са други и това, което сега ни се вижда скъпо, тогава ще ни се вижда като пари за близалка) и трябва да се издава... а не да го зарежат и да спрат издаването му, защото е петоразряден жанр. Само не се оправдавайте с това, че издателствата (и като не слагате уточнение поименно, това означава, че според вас всички са такива) не издават харесвани автори и книги. Ако не ги харесвате, защо ги искате да ви ги пращат по мейли и затрупахте форума с пет страници от типа "Може ли и на мен да пратите?" Не защитавам конкретно Ергон, но за мен Лайза Клейпас си е страхотен автор с много добри попадения. Сканирането на новите й книги, ще доведе неминуемо до спад в продажбите, и ще си чакаме да издават Лайза на куково лято. Чакате ли другата й поредица за "увехналите цветя". Ами ще има да си чакате - вие пратете последните им книги на 5000 човека (най-малко), пък после издателството да чака някой да я купи. Като не се купува, нали се сещате, кога ще я издадат пак? Ще си четем бози като Джейн Фийдър и Розмари Роджърс, щото те не се търсят сканирани. Замислете се малко по въпроса и вижте не само черно-бялата страна (има и много сиво в темата) и погледа от самолет. Слезте на земята и се огледайте във всички посоки и тогава пак говорете. Не всеки има свободното време да посещава курсове по английски, немски, френски, испански и да научи всички езици, за да не се чувства ощетен от липсата на романи, до която ще доведе сканирането на новоиздадени книги на втория ден. Имайте някакво благоприличие и им дайте малко време да си организират разпространението на издаденото. Тази тема сме я дискутирали, има си отделна тема с анкета. Мнозинството си е дало вота там. Мисля, че е коректно да се съобразите с това и да не хитрувате през мейлите, защото дали една книга ще е качена или разпратена през мейла, тя изтича като вулкан за отрицателно време от "вътрешното ползване". Да не споменавам колко е досадно за заклетите форумци и читатели като мен да влязат тук, видели ново мнение, и да очакват някакъв коментар за книга, породена дискусия за автор, поредица, роман и т.н. и единственото, което виждаме да е "пратете ми най-новото на мейла" - 5 страници. Това по повод изказването на луничката90, че тук не можело да се коментира и трябвало да се прави група в скайп. Кой ви е спрял да коментирате книгите бе, хора? Нали темата се казва "Дискусии за любовни романи". А вие какво точно коментирахте, когато плясък ви направи забележката? "моля, пратете ми", "може ли и на мен", "и на мен ако може"... и така до безкрай.

Редактирано от NELG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам момичета, много сте се разгорещили в спора. Не мисля, че е нужно да се ядосвате една на друга, тъй като всеки си има свое собствено мнение по въпроса.  :) И аз съм от нетърпеливите и макар че критикувам някои преводи ( или по - точно печатните грешки в тях и стилистичното им оформление ) не мога да се сдържам, когато на пазара излезе нова книга. Особено, ако книгата е дело на Лайза, Линда или пък на Сюзън Филипс. Иска ми се всеки месец да си купувам най - малко по 2 - 3 ( и то не само любовни ), но не мога, тъй че се задоволявам с по една на месец или през месец, както дойде.  :) Знам, че сама съм си виновна, 'щото то не може 300 - 400 страници да ги изяждам за нула време. Звучи като самохвалство, но наистина е така. Започна ли да чета, няма спиране.....

А относно цените, само да вметна нещо.... Панаирът на книгата в НДК продължава до утре включително ( за който не знае ). Някои от издателствата правят доста големи отстъпки ( не всички разбира се, но все пак... ). От приятелка например знам, че си е купила новите две книги на Борис Акунин вместо за 36,00 лв., за 24,00.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, на панаира има страхотни отстъпки. Аз лично се снабдих с няколко отдавна набелязани книжки, до които все не достигах (било заради липса на финанси, било заради липса на време за обикаляне по книжарници). Много съм доволна от придобивките. Сега предстои да си намеря и време за четене, но отсега предвкусвам страхотни часове с друга от любимките ми, освен Лайза - Джуд Деверо, както и Линда Хауърд и Никълъс Спаркс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно си признавам, че ви завиждам искрено ( па макар и благородно) , заради Панаира на книгата. И изобщо заради възможността да се поровите из книгите и да си изберете новите четива. За мен като вариант остават е-книги (сравнително все още редки в България) или отпуските, за да се снабдя с книги. Признавам си, че дори и да не участвам в отделните теми и игри, ги чета редовно и от тях си набелязвам различни интересни книги. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мила Нелг,създадох такава група,защото честно си признавам,че нямам възможност да си купувам новите книги на такива цени.За мен въпреки че работя и уча е непосилно 15,20 лв.за книга-затова търпеливо си изчаквам срока за сканиране на нови книжки.А Хатауей поредицата има книги от 2009,2011  -така че не виждам какъв е проблема.Докато книгите са толкова скъпи винаги ще има хора,които да разчитат на “незаконно„разпространение.Точно затова и спрях да си купувам „Братството на черния кинжал„книгите са страхотни , но много скъпи и непосилни за мен.И въпреки че разбирам доводите ,че като няма търсене няма и предлагане и съм съгласна с тях-това не ми помага да си купя нова книга.Затова си я набавям по друг начин.И няма смисъл от обвинения-както казах всеки сам се простира според чергата и възможностите.А от родните издателства-одавна съм разочарована-да ,имат попадения , но колко са и на какво качество превод.

За пример,онзи ден отидох да си купя“Великолепно„втора употреба,от много време се каня,но нямах възможност-и какво да видя дори употребявана е 10,12 лв.Еми много ми е-ще чакам  да я сканират.Дори хората  занимаващи се с книги втора ръка вдигнаха изкуствено цените.Преди по 5-6 лв.сега 10 и нагоре.И после ми говорете ,че скъпо излизало издаването на книга.Да скъпо е -но чак 15 лв.-не знам може и аз да не разбирам.Преди голяма книга беше 2-3 лв.Вярно както казахте и хляба е поскъпнал ,но тогава да е бил 30 стотинки-което прави пак 7-8 лв.в момента за книга ,а не двойно.Така че....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...