Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Прошката и психичното здраве

Препоръчан отговор

преди 1 час, sound написа:

Тази идея - да си траеш, щото злосторника щяло някога си, някъде си, някак си, да го застигнело възмездието, в действителния живот води само и единствено до още по- големи бедствия. 

Правилното е да си траеш, освен ако не трябва спешна намеса. И докато си траеш ти си действаш както си знаеш, по отношение на този който прекалява. Ако знаеш как, виждаш резултати от твоите действия и си доволен.
Колкото по-малко го алармираш прекаляващия, толкова повече шансове имаш той да не се пази и с по-малко енергия го поваляш.
Е, понякога няма начин, трябва и директна конфронтация, щото някои животинки са особено нахални. Но неудобството е, че конфликтът е явен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това траене за което говориш е с различен мотив - в този смисъл: да. Макар, че аз поддържам малко по- друга философия, с известни разлики - не съм съгласен нито със "зъб за зъб", нито с "обърни другата буза", предпочитам, като ще ми посяга, да преваря, че да ударя пръв и то по двете бузи: действа много отрезвяващо и не се стига до крайности.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, sound написа:

....предпочитам, като ще ми посяга, да преваря, че да ударя пръв и то по двете бузи: действа много отрезвяващо и не се стига до крайности.

Дано не ти се случва да си имаш работа с някой, който знае как да те повали без да те пипа физически. Че иначе спукана ти е работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз гледам да не стигам до такива работни занимания - щото в тази работа, няма НАЙ и на всеки може да му се спука, я ребро, я зъб, я глава, я нещо, след което край и мир на праха му. Познавам човек за един шамар, 15 години затвор - самия аз се разминах на косъм в почти идентичен случай, просто имах късмет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, sound написа:

Е това траене за което говориш е с различен мотив - в този смисъл: да. Макар, че аз поддържам малко по- друга философия, с известни разлики - не съм съгласен нито със "зъб за зъб", нито с "обърни другата буза", предпочитам, като ще ми посяга, да преваря, че да ударя пръв и то по двете бузи: действа много отрезвяващо и не се стига до крайности.

това е най-доброто - удряй пръв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 11 часа, sound написа:

Мойра - аз ако чаках на съда и Бога, то сестра ми да бе изнасилена: един действителен пример от моя живот. Тази идея - да си траеш, щото злосторника щяло някога си, някъде си, някак си, да го застигнело възмездието, в действителния живот води само и единствено до още по- големи бедствия. От многото траене, 45 години престъпления и един съсипан поради тях народ, останаха без възмездие - и не стига това, ами какво реално се случи и случава на практика: същите тези престъпления/ престъпници се видоизмениха така, че да продължават с нови сили към днешна дата. А сценария, дето имало Бог, който щял да ги прати в ада (явно дори и Той не е всеопрощаващ, всичко) и/ или карма, дето щяла да им даде да разберат - съществува само на хартия. Не съхраняваме ли ние, хората, справедливостта - чувай гергено, че някой си/ нещо си друго, щяло да се погрижи.

Това, че си предотвратил нещастието, което е щяло да се случи на сестра ти няма нищо общо с прошката, а е достойна човешка постъпка.

А престъпления в България се вършени векове, не само 45 години.

Така е, защото у нас винаги е имало, има и ще има прекалено много продажници, които пречат справедливостта да възтържествува.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да простиш не означава да стоиш безучастен, когато пред теб се извършва престъпление.

Престъпленията и лошите дела се предотвратяват с всичките ти човешки сили, но без да таиш мъст и злоба в сърцето.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се, дали трябва да се прощава на всеки...Например на терористите и на идеолозите на тероризма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тероризмът е заболяване на обществото, на тълпата - така, както са всички войни, революции, политически боричкания, икономически системи.

На една болест няма какво да й прощаваш - нея трябва да я лекуваш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.03.2016 г. at 11:56, Aliya написа:

Тероризмът е заболяване на обществото, на тълпата - така, както са всички войни, революции, политически боричкания, икономически системи.

На една болест няма какво да й прощаваш - нея трябва да я лекуваш.

А би ли дала препоръки, как да се лекува тази коварна болест?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Aumi написа:

А би ли дала препоръки, как да се лекува тази коварна болест?

Както се лекува напреднало раково образование - със скалпел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тероризмът е на държавно ниво и е превърнат в политика от държави като Израел и САЩ. Тези са инвеститорите в тероризма. В момента в който спрат да инвестират в тероризма, той ще изчезне като чужд на човешката изначална природа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъпият нищо не прощава и не забравя, наивният прощава и забравя, умният прощава, но не забравя.

Томас Сас

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23 Март 2016 г. at 8:06, Aumi написа:

Чудя се, дали трябва да се прощава на всеки...Например на терористите и на идеолозите на тероризма?

ако говорим за зло - не, но има и нещо друго - не оправдавам тероризма да кажа най-напред -

това са хора, които са избрали да се преродят в този живот като такива, не всеки би направил такъв избор, целта е да бъдат привлечени колкото се може повече хора които да помогнат това зло да се прекрати

дано сте ме разбрали, Робърт Шварц и Едгар Кейси са разследвали и това, подробно с доказателства са го описали в книгите си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато става въпрос за тежки престъпления, и подстрекателство към такива да говорим за прошка е немислимо.

Парадоксалното е, че служители на закона, които би трябвало да преследват и наказват лица, извършили тежки престъпления, правят всичко възможно да ги оневинят, което също е тежко престъпление и не бива да се прощава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Когато става въпрос за тежки престъпления, и подстрекателство към такива да говорим за прошка е немислимо.

немислимо, но не и невъзможно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 18 минути, haidukpikaso написа:

немислимо, но не и невъзможно

Да, всичко е възможно.

Между другото, има християни, които прощават на главорезите от ИД.

Каквито и да са причините, направили тези хора главорези, аз не мога да простя такова нещо.

п.п. Странни грешки допускам в постовете си понякога, сигурно съм преуморена. :speak:

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Мойра написа:

Да, всичко е възможно.

Между другото, има християни, които прощават на главорезите от ИД.

Каквито и да са причините, направили тези хора главорези, аз не мога да простя такова нещо.

п.п. Странни грешки допускам в постовете си понякога, сигурно съм преуморена. :speak:

не всеки го може

простено ти е, то от смяната на времето ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, haidukpikaso написа:

ако говорим за зло - не, но има и нещо друго - не оправдавам тероризма да кажа най-напред -

това са хора, които са избрали да се преродят в този живот като такива, не всеки би направил такъв избор, целта е да бъдат привлечени колкото се може повече хора които да помогнат това зло да се прекрати

дано сте ме разбрали, Робърт Шварц и Едгар Кейси са разследвали и това, подробно с доказателства са го описали в книгите си

За да избере някой да се роди като престъпник, убиец или терорист, би трябвало всичко предварително да е предопределено - и атентатите, и убийствата, и изнасилванията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Aumi написа:

За да избере някой да се роди като престъпник, убиец или терорист, би трябвало всичко предварително да е предопределено - и атентатите, и убийствата, и изнасилванията...

ами да, точно така е, всичко е написано, сценарият е написан

идваме тук и всеки си играе неговата роля

и дори и да съм го разбрала това, да съм го проумяла - пак ми е трудно да простя на хора, които са ми причинили злини, явно ще се връщам много пъти, това с прощаването е труден урок и го учиш в не знам си колко си живота

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, haidukpikaso написа:

ами да, точно така е, всичко е написано, сценарият е написан

идваме тук и всеки си играе неговата роля

Е, ако е така, излиза, че терористите, убийците и изнасилвачите, не са виновни за нищо, защото те са само едни изпълнители и нищо не зависи от тяхната воля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Aumi написа:

Е, ако е така, излиза, че терористите, убийците и изнасилвачите, не са виновни за нищо, защото те са само едни изпълнители и нищо не зависи от тяхната воля.

да, изпълнители са, инструменти за постигането на цели и уроци на други хора от тяхната духовна или сродна духовна група, но имат право и на избор - могат да не изпълнят задачата, за която са дошли, договорката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо според теб, ще им се дават такива задачи - като убийства, атентати и прочее?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог да прости, аз не мога...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

А защо според теб, ще им се дават такива задачи - като убийства, атентати и прочее?

за да бъдат катализатори - на останалите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...