Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Разбрал съм те съвсем правилно, въпреки някои грешки в коментара :) "Официалният" "сайт" е просто индексната страница на сайта, не е отделен сайт. Технически погледнато "Форуми", също е част от сайта и също така е официална част. Практически само обявите имат известна самостоятелност, а магазина пък е напълно самостоятелен, макар тук в сайта на Калдата, да има доста сериозен интегритет на линкове и някои елементи към/от офертите.

Оооо туй много сложно за мен :) Просто споделих кога виждам това ,,каре,, и кога  не :) Успех и дано няма проблеми със сайта ,че аз почти ,,живея,,в него :D  :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сайта проблеми няма, освен че понякога от прекалено много посещения в дадени моменти(не само тук) забива сървъра, на който се хоства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами честно през последните 4-5 дни доста съм го засичал да забива,макар че през деня рядко влизам,защото съм възпрепятстван на работа.Иначе същественни проблеми не съм имал със сайта ,за което благодаря на тези,които го ,,поддържат,,(общо казано)...Но това със ,,забиването,,го засичам от няколко дена (4-5) Преди това не съм забелязвал такива проблеми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това най-вероятно е стратегия за популяризирането на сайта. :P

Също така, ако сайтът няма популярност, няма да има посещаемост, защото няма потребители, които са осведомени (чрез Facebook, примерно), че този сайт съществува. А когато няма потребители, няма и сайт. Съответно ми се струва, че няма смисъл от запитването по-горе. А ако няма сайт (форум), няма и пари. Така, че "Like Kaldata", за да има къде хората да си задават "питанията". Нали искате да пишете във този форум, или ако не искате, просто не влизайте, така няма да ви пречи бутонът "Like"(или каквато и да е подкана за нещо, което не искате да направите).

това просто за ,,сведение,,.....

Тези "сведения“ са излишни в случая. Темата си има предназначение и трябва да се ползува по него, а не да пишем глупости във всяка една втора тема, без да се замисляме. Тъй, че ако имаш проблем, продължи темата. Аз имам проблем, след като се опитам да прикача видео, където и да било из форума, излизат голи линкове, незнайно защо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам проблем, след като се опитам да прикача видео, където и да било из форума, излизат голи линкове, незнайно защо. 

Дай пример тук. Не се срамувай и опиши как точно ммм, прикачваш видео, защото такава опция за прикачени видеофайлове не съществува. Прикачени текстови файлове и изображения - да, но видеото не се прикачва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прикачени текстови файлове и изображения - да, но видеото не се прикачва

Ами значи няма да се озорвам да обяснявам като циганин пред репортер, а е време да направят опцията и за видеото, че е изкуствено да се редактира сто пъти, само и само за да се получи номера с прикачането на видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези "сведения“ са излишни в случая. Темата си има предназначение и трябва да се ползува по него, а не да пишем глупости във всяка една втора тема, без да се замисляме. Тъй, че ако имаш проблем, продължи темата. Аз имам проблем, след като се опитам да прикача видео, където и да било из форума, излизат голи линкове, незнайно защо. 

,,Приятел,,хайде да не се заяждаме пак ако обичаш!Нещо не съм на кеф за такива ,,излияния,, Иначе за проблема ти мился това е решението...Копираш си линка в поста>маркираш го и после от 3-тото квадратче горе вдясно (Специален BBCode) от падащото меню избираш Media>даваш OK и си ти ;) Така видеото ти ще се вижда (не линка към него!).Дано съм ти бил полезен и спри ако обичаш със заяжданията---не са в ничия полза! Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами значи няма да се озорвам да обяснявам като циганин пред репортер, а е време да направят опцията и за видеото, че е изкуствено да се редактира сто пъти, само и само за да се получи номера с прикачането на видеото.

,,Приятел,,хайде да не се заяждаме пак ако обичаш!Нещо не съм на кеф за такива ,,излияния,, Иначе за проблема ти мился това е решението...Копираш си линка в поста>маркираш го и после от 3-тото квадратче горе вдясно (Специален BBCode) от падащото меню избираш Media>даваш OK и си ти ;) Така видеото ти ще се вижда (не линка към него!).Дано съм ти бил полезен и спри ако обичаш със заяжданията---не са в ничия полза! Поздрави!

Колегата ти е казал как се поставя линк към видеоклип, без значение от сайта на който е качен, това е правилният начин.

Не искаш да се обясняваш?! Искаш помощ и клеветиш за виновен сайта, за проблем който е само в твоята глава, (или евентуално и в компютъра ти), а доказателства - йок. Не бях очаквал отношение (с извинение)на форумен първолак от теб

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли би трябвало да се получава: 

Публикувано изображение

Та, как по друг “по-бърз и лесен“ начина да пробвам? 

Не искаш да се обясняваш?! Искаш помощ и клеветиш за виновен сайта, за проблем който е само в твоята глава, (или евентуално и в компютъра ти), а доказателства - йок. Не бях очаквал отношение (с извинение)на форумен първолак от теб

Уча се от най-добрите, както и трупам мнения, за да настигна Господинн "слайдшоу". Разбира се, само глупак като мен е виновен, нали? колко очевидно било "то". Хубавият форум е безпроблемен, как ли не се сетих по-рано.

Хайде, ако някой му се свиди, нека оправи това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли би трябвало да се получава: 

Публикувано изображение

Та, как по друг “по-бърз и лесен“ начина да пробвам? 

Уча се от най-добрите, както и трупам мнения, за да настигна Господинн "слайдшоу". Разбира се, само глупак като мен е виновен, нали? колко очевидно било "то". Хубавият форум е безпроблемен, как ли не се сетих по-рано.

Хайде, ако някой му се свиди, нека оправи това. 

Явно тази вечер си прекалил с нещо. :)

Не би трябвало това да се получава. То буквално нищо не се е получило, освен да се види пространство под подписа ти, а коментарно поле въобще няма...Но аз не искам снимка, а коментар в който си писал нещо и си се опитал да сложиш и линк към видео, като този в който пиша аз сега. Видео:

http://vbox7.com/play:ff9383cf

П.П. Хм, да не се опитваш да си поставиш видео в подписа :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама проблеми с видеото ли имаме??????? Как и защо???? Аз никога не съм имал, не съм и чувал някой да има......... http://www.youtube.com/watch?v=zjHoIHro_h8 За евентуална проба...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно тази вечер си прекалил с нещо. :)

Разбира се, "малко пих и се напих", но просто се шегувам в момента.  

То буквално нищо не се е получило...

Буквално правя “всичко“, което е нужно. Но буквално, както и сами виждате гради ми Господине, нищо не се получава. Пробвах и със текст, ама пак е "буквалния“ неуспех.   

П.П. Хм, да не се опитваш да си поставиш видео в подписа :D

Постоянно се "опитвам" да прикача видео към подписа. Пак същото.   

Ама проблеми с видеото ли имаме??????? Как и защо????

I don't know. Правя всичко нужно, но за кой ли път да повторя, че нищо не се получава?  Просто не става, това е!   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Тогава ще те почвам, щом се опъваш.  :) Забравил си да ни осведомиш за обичайните неща, които ако беше чел темата по-назад щеше да знаеш. Трябва да ни осведомиш за името и версията на браузера, който използуваш. Проблемът стои ли при използуване на друг браузер, ако имаш инсталиран такъв. Откога е проблема и спомняш ли си какво си правил точно преди да започне да се случва, като пипане на настройки на браузера, изтегляне и използуване на приставки, добавки, разширения, скинове за въпросният браузер?...Можеш да ни осведомиш какво точно си правил в опитите да решиш проблема. Също така обновявал ли си старите версии на добавките, на разширенията..На флаш, на джава и прочие други, което ако не си обновил, вероятно са останали такива, които са несъвместими със новите версии на браузера.

Пример как можеш да разбереш дали има проблеми заради стари добавки при Лисичката:

Публикувано изображение

Натискаш линка, който съм маркирал със зелен фон(на твоя компютър, не тук в коментара :D)и се отваря страница в друг таб, където ще изчакаш малко да завърши проверката.

В последствие, може да възникнат и други въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С една дума, оптимизирайте форума за Android...

Проблема е с форума и Android. Ситуацията - SwiftKey Keyboard, Opera Classic, Android > 4.1, таблет и телефон. Отварям пълната версия на форума, мобилната е неизползваема за мен... Става дума за това, че една от полезните функции на клавиатурата, подсказките при писане, която освен че пести много време, е и един вид като правописна проверка, изобщо не действа във форума. В други форуми, както и на главната страница, коментарите под новините, няма никакви проблеми. Имайки предвид това, че тук се прави постоянно някакъв автоматичен запис..., предполагам е от това. Аз полза от тази функция не виждам, освен за шпиониране на това, какво е изтрил потребителя преди да го публикува... Няма да се изненадам и да получа отговор на въпроса си преди да съм го постнал... Другото, което не работи, то не е само едно де, клавиатурата, която между другото е м/би най-ползваната платена клавиатура за Android, с милиони инсталации, още няколко функции не и работят, като пак ще подчертая, това е само в този форум, с други нямам проблем, една от тези функции е бързото изтриване на текст. Другото е, че форума лагва дори с Nexus 7. И ако на настолния не виждам ни една едничка реклама, отваряйки го през Android мога да си обясня от къде идва лага, ама примерно маймундите ми ги отваря супер бързо, без никакво бавене.

Проблем има и с Tapatalk, и не ползвам вече Tapatalk за този форум. Проблема е с теми, които са с повече страници - зарежда се само първата (примерно, според настройките) и нататък уж ги зарежда и останалите, а си седи на една и съща страница. Тоест, не е използваем Tapatalk с този форум. Не казвам, че е тук проблема, но отново, проблема в други форуми го няма. Имам купена и последната 4-а версията на приложението, още не съм пробвал с нея, просто повече ми харесва старата, но предполагам, ще е същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не съм правил нищо, той проблемът си е от преди, както и не знам защо прави така. Имам добавка Adblock само, друго не съм инсталирал, защото не ми се занимава със глупости.  Версия за Google Chrome е: 29.0.1547.57m . A за Firefox: 23.0.1.  Браузърът, който ползвам пълноценно, когато влизам във форума е Chrome, разбира се. Но такъв проблем има и при Firefox, когато пробвах. Но при няколко кратни опита да прикача видео, трябва да редактирам от три до четири пъти. Което пак си е загуба на време. Просто поставям линка, без специалният BB код. Понякога се получава, но рядко. Както казвам, след трети или четвърти път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама проблеми с видеото ли имаме??????? Как и защо???? Аз никога не съм имал, не съм и чувал някой да има......... ...... За евентуална проба...

проба или не - това с видеото и аз го срещам като проблем, и при това доста често. да вземат да го оправят, че никак не е приятно да се мъчиш да поставиш видео и да получваш един среден ..... пръст!

Редактирано от Bily-79 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не съм правил нищо, той проблемът си е от преди, както и не знам защо прави така. Имам добавка Adblock само, друго не съм инсталирал, защото не ми се занимава със глупости. 

Версия за Google Chrome е: 29.0.1547.57m . A за Firefox: 23.0.1. 

Браузърът, който ползвам пълноценно, когато влизам във форума е Chrome, разбира се. Но такъв проблем има и при Firefox, когато пробвах. Но при няколко кратни опита да прикача видео, трябва да редактирам от три до четири пъти. Което пак си е загуба на време. Просто поставям линка, без специалният BB код. Понякога се получава, но рядко. Както казвам, след трети или четвърти път.

Принципно системата може да прихваща и пляснат линс с видео...освен ако напоследък някоя настройка не е нарушила действието на съответната фунционалност. Тъй като аз нямам проблем с Файърфох по описаният от колегата който те осведоми за най-добрият начин, ще пробвам и с директно поставен линк, но може и да не се получи...

http://vbox7.com/play:a4c40fe85b

...ммм при мен и това работи...Явно проблема е при теб, не с форума

Под Опера всичко е наред, пробвал съм.

След малко ще редактирам с опит през Хром. П.П. Пляскам!:

http://vbox7.com/play:5e0ee5c7

http://www.youtube.com/watch?v=zJsXuO9AapE

Потвърждавам проблем с пляснати линкове към видео през Хром. Проба по правилният начин:

http://www.youtube.com/watch?v=zJsXuO9AapE

проба или не - това с видеото и аз го срещам като проблем, и при това доста често. да вземат да го оправят, че никак не е приятно да се мъчиш да поставиш видео и да получваш един среден ..... пръст!

Никаква мъка не е. Ако не знаеш къде е бутона за избиране на вида комбинация, Скалата го е обяснил в коментар №1508. А ако не те мързи съвсем поставяш линка и го форматираш "ръчно" с ограждане с команда: Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно проблема е при теб, не с форума

Не,  при мен проблем няма, защото със Firefox от време на време, ми дава да прикачам само видео от vbox7, хем “пляснат“, без никакви проблеми. А при Chrome си е същото, без успех, както и при "Опера".  Но стига задавайте глупави въпроси, ами някой да оправи този проблем, или да програмира нова опция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,  при мен проблем няма, защото със Firefox от време на време, ми дава да прикачам само видео от vbox7, хем “пляснат“, без никакви проблеми. А при Chrome си е същото, без успех, както и при "Опера". 

Но стига задавайте глупави въпроси, ами някой да оправи този проблем, или да програмира нова опция. 

Хм, как си представяш, че ще стане? Изчакай отговор от глобален модератор или администратор. Те също ще проверят дали има проблем със самият сайт, спрямо описаният от теб с въпросните браузери и ще се работи по въпроса, ако и те установят същото, защото не твърдя че с Хрома при мен всичко е тип-топ. Не съм правил нова инсталация на този браузер специално за проверката, не съм му трил история, кеш и бисквитки.... Но нещо ми се чини, че се опитваш да заповядваш да го направят? Не знам наистина днес какво ти става, но това отношение не очаквай да ти се размине току тъй!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, как си представяш, че ще стане? Изчакай отговор от глобален модератор или администратор.

Щом има проблем, когато се опитвам да прикача видео, така си представям и решението му. Въпреки, че и глобални модератори видяха темата, единия от тях писа. Ще чакам, не е проблем това. Писах защото имам проблем, не защото ми харесва да пиша из този раздел. 

Но нещо ми се чини, че се опитваш да заповядваш да го направят? Не знам наистина днес какво ти става, но това отношение не очаквай да ти се размине току тъй!

На мен също ми се чинят много неща, но си мълча, нали? А и не приемам заплахи, това да е ясно! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да се въздържате от офтопици и обиди!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След толкова дърления за това видео и толкова постове изписани, не съм сигурен, че някой ще забележи моя пост, който остана някъде назад в темата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди около час си смених потребителското име във форума. Потвърдих през имейла, но сега когато се опитам да вляза с името ми дава грешка и ме допуска до профила ми само ако влизам с имейл. Въпросът ми е защо става така и дали е нормално в началото след смяна на името. Извинявам се ако в тази или друга тема във форума има подобно питане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След толкова дърления за това видео и толкова постове изписани, не съм сигурен, че някой ще забележи моя пост, който остана някъде назад в темата...

Оптимизирането за Андроид, предвид това че съществуват няколко основни версии и доста техни подверсии, както и че има различни промени, правени за конкретните модели смартфони  от техните производители, не е шега работа. Проблемите с течение на времето няма да намаляват, а ще се увеличават. Работи се и се прави каквото е възможно, но трудно се наваксва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди около час си смених потребителското име във форума. Потвърдих през имейла, но сега когато се опитам да вляза с името ми дава грешка и ме допуска до профила ми само ако влизам с имейл. Въпросът ми е защо става така и дали е нормално в началото след смяна на името. Извинявам се ако в тази или друга тема във форума има подобно питане.

Влизаш си с името с което си се регистрирал.Потребителското име можеш да си го сменяш,но не и това за вход.Поне мисля,че беше така.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...