Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Последният филм, който гледах...

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Това е една поетична история за еротичните преживявания на жените от раждането им до тяхното 50-летие

Филмът е забранен в Турция и Армения.

https://docs.google.com/file/d/0B5nBv_hD0uDZdjFob2ZGVXlxQzg/edit https://docs.google.com/file/d/0B5nBv_hD0uDZQ0lVbTJtUGNtbkk/edit

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

10 от 10... Какво да ви кажа, филм от години насам, който си заслужава всяка секунда. Всяка една се-кун-да. Най-накрая мога да кажа, че изгледах един стойностен Sci-Fi филм. Филм, който поражда въпрос

Страхотен филм!!! Всеки здравомислещ човек трябва задължително да го изгледа!!! По действителни събития е!!!

Който не е гледкал този майсторски създаден филм,определено бързо препуска иии...пропуска Препоръчвам го само за ценители на филмовото изкуство!Филмът е "The prestige"

Публикувани изображения

What Maisie Knew / Какво знаеше Мейси

Публикувано изображение

Твърде сериозен филм с наглед абсурден финал, но дали наистина е такъв или е най-тривиален? Към днешна дата оценката е 7,5, присъединявам се към нея с 8-ца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Delivery Man

Публикувано изображение

Много положителен и топъл филм със страхотно изпълнение на Винс Вон - филм с послание, човечен. Тръгнах да го гледам с леко нежелание и се бях подсигурил с някакъв друг филм, но много ми хареса. Много рядко правят вече сякаш такива простички ленти (Денис Дугън, Сандлър и Джеки Чан не стигат), с послание за доброта и съпричастност.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Романтика по Тарантиновски.

Публикувано изображение

Много як филм!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втората половина от двойното издание заедно с Death Proof.

Публикувано изображение

Хем психария, хем комедия, хем екшън. Какво повече...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ausgerechnet Sibirien / Изгубени в Сибир

Публикувано изображение

Искрено се забавлявах с тая комедия на абсурдната действителност, пратила педантичният немски логистик Матиас на инспекция във филиал на фирмата насред Сибир. Но най-неочаквано той среща тук това, което всъщност търси - лек срещу самотата, при това какъв!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

http://www.imdb.com/title/tt0108399

Моментални 10/10, нямам какво друго да кажа просто...

Много добър филм. Присъединявам се към оценката ти и който го е пропуснал по някаква причина задължително трябва да го гледа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

http://www.imdb.com/title/tt1413495/

Мисля, че Gary Oldman и Harrison Ford в главни роли са предостатъчна причина този филм да се гледа. Оценката в IMDB е сравнително ниска, но на мен филмът ми хареса въпреки това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Canibal / Канибал

Публикувано изображение

Не ми е лесно да оценя тоя филм. Откровената мудност на действието, особено в началото на филма в един момент подтиква към натискане на бутона "Стоп", но съм доволен, че го оставих да върви до края. Трудно разбираема е човешката психика, особено пък тая на главния герой, водещ испански шивач. На пръв поглед е неуместно да се търси аналогия между тоя филм и варианта с Антъни Хопкинс, но в един момент си помислих, че всъщност аналогия съвсем не е толкова неподходяща.

Оценката ми е 7.

..не зная на каква възраст сте,нооо все пак това определя критерийте във всичко на даден житейски етап..Затова,ако сте на 18г. не ви препоръчвам/на трети,пети на такава възраст/ да гледка сериала "Ханибал"/2013-2014/,защото е дълбоко психологичен,апотеоз на психометрия,нестандартност и извън вменявани клишета!

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Devil's Violinist / Паганини: Цигулар на дявола (2013)

http://www.imdb.com/title/tt2401715/?ref_=fn_al_tt_1

Публикувано изображение

С две думи - не съм очарована. Въобще не беше това, което очаквах. Според мен не е предаден духът и усещането за гениалния композитор и музикант.

Дейвид Гарет също не успя да ми внуши нищо мистериозно и гениално. Не бих го гледала отново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..не зная на каква възраст сте,нооо все пак това определя критерийте във всичко на даден житейски етап..Затова,ако сте на 18г. не ви препоръчвам/на трети,пети на такава възраст/ да гледка сериала "Ханибал"/2013-2014/,защото е дълбоко психологичен,апотеоз на психометрия,нестандартност и извън вменявани клишета!

Благодаря за уточнението, със сигурност ще го имам предвид. Всъщност избягвам да гледам сериали, защото са ангажиращи, а и (особено съвременните) съвсем еднозначно са ми скучни с 1-2 изключения. Ако ще е криминална поредица, "Убийства в Мидсъмър" да е, за мен по-добро на екран няма, но това си е моя оценка.

Не знам нищо за сериала "Ханибал" от 2013-2014 г. В коментара си за испанския филм "Канибал" потърсих някаква аналогия с едноименния филм със сър Хопкинс предимно заради известни прилики в сюжета, но си признавам, че сам оценявам подобно сравнение за неуместно. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Hobbit: The Desolation of Smaug / Хобит: Пущинакът на Смог

Публикувано изображение

Ако кажа, че съм разочарован - ще е лъжа; ако твърдя, че съм във възторг - не съм. Летвата е вдигната много високо от първата (по реда на показването на екран) трилогия. "Първият хобит" ми бе много интересен, също и вторият, но сякаш невидимо се запромъква нишката на лека (засега) скука и монотонност. Мисля, че сякаш безкрайно продължилата (а все още не е достъпна режисьорската версия на част 2) сцена между Билбо и Смог е неубедителна, на моменти досадна, а времетраенето й неизбежно повлиява върху крайната ми оценка. Гласувах с 8.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Welcome to the Rileys / Добре дошли в Райлис

Публикувано изображение

Пренебрегвайки коментара около превода на заглавието (всъщност става дума за една табелка върху вратата на гаража на семейство Райли), ще си позволя да кажа, че съм впечатлен за пореден път от Кристин Стюърт, правеща поредна чудесна роля, ако и да няма нищо общо (за щастие) с вампирските истории, в които се снима преди време. Много сериозен принос и на останалите две главни действащи лица - Джеймс Гандолфини и Мелиса Лео. 

Филмът е от тия, дето пораждат въпроси и дават малко отговори, та си струва всякак почти двата часа. Оценка 8.

Гледах филмът заради твоята препоръка и не съжалявам. Не бих казала, че е някакъв шедьовър, но лентата е направена добре, това, с което не съм съгласна е играта на Кристин Стюърт. Винаги казвам, че съм фен на тази девойка, не знам защо, но харизмата й адски ми действа. В този филм обаче образът й беше половинчат, така и нещо не успя да ме грабне. Като цяло бих казала за филма, е че нереалистичният сюжет, разказва за напълно реалитични и много тежки проблеми. Можеха да го направят много по-добър, идеята е била добра!

Редактирано от dindi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Като цяло бих казала за филма, е че нереалистичният сюжет, разказва за напълно реалитични и много тежки проблеми. Можеха да го направят много по-добър, идеята е била добра!

Е, то винаги може и по-добре :). Но не бих казал, че сюжетът е нереалистичен, в него няма нищо, което да не би могло да се случи всеки ден.

Що се отнася до Кристин Стюърт - съгласен съм, че това не е най-добрата й (все так с награда за най-добра актриса в Милано) роля (с известна условност като такава бих посочил участието й в "Жълтата кърпа", който някак остана встрани от "дневния ред"), но поне поддържа ниво. Не бих могъл да коментирам участието й в поредицата "Здрач", която е твърде далеч от интересите ми, ако и да се смята, че е трамплинът към популярността на Стюърт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, то винаги може и по-добре :). Но не бих казал, че сюжетът е нереалистичен, в него няма нищо, което да не би могло да се случи всеки ден.

Що се отнася до Кристин Стюърт - съгласен съм, че това не е най-добрата й (все так с награда за най-добра актриса в Милано) роля (с известна условност като такава бих посочил участието й в "Жълтата кърпа", който някак остана встрани от "дневния ред"), но поне поддържа ниво. Не бих могъл да коментирам участието й в поредицата "Здрач", която е твърде далеч от интересите ми, ако и да се смята, че е трамплинът към популярността на Стюърт.

Кое му е реалистичното? Като жена ти казвам, че не бих се навила непознат мъж на средна възраст да живее в дома ми. Няма как това да се случи "всеки ден". Аз вярвам в човешката добрина, но не мисля, че някой  хммммм възрастен човек би се навил една хлапачка да го прави на луд, а той да й ходи по дупарата. Както вече казах аз не успях да изпитам състрадания към образа на Кристин по простата причина, че сценаристите не бяха отделили време да я покажат. Това, че циври от време на време не ми помогна да разбера какво толковя видя тоз човек в нея. Явно е имало някаква прилика между нея е починалата му дъщеря, но и това остана "тайна". Това, което мога да кажа, е че The Blind Side / Сляпата страна е подобен, но много по-добър филм от този.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Като жена ти казвам, че не бих се навила непознат мъж на средна възраст да живее в дома ми...

Всъщност това изречение обяснява различните ни гледни точки. Не че аз, мъж на средна възраст, бих се навил напомняща на дъщеря ми дама да живее у дома. Но американците имат малко, да не кажа доста по-различна гледна точка от нашата, поне последното сме го гледали в стотици филми (а и от разкази на живущи там нашенци), а не в дузина.

Та затова и смятам, че сюжетната линия не е нереалистична - филмът съвсем не е фантастика. Млада жена, съвсем не на себе си, всъщност в безпомощно състояние) приема напълно непознат човек в дома си (последното е твърде силно казано, защото не приличаше и на кочина) - не мисля, че изобщо й е пукало ни най-малко какво точно и защо се случва... Но по-добре да спра, че да не разкажа целия филм по време на диспута...

П.П. Що се отнася до "To Blind Side", поне на "първо четене" нямам никакъв спомен от тоя филм и не бих могъл да кажа дали съм го гледал, но по-вероятно - не, и ще опитам да се коригирам.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последен шанс, Харви (2008)

http://www.imdb.com/title/tt1046947/

Публикувано изображение

Хубав филм. Ненатрапчив, лежерен, със своите поводи за размисъл и оставящ елегантно необходимото ни парченце надежда... С блестяща актьорска игра на Ема Томпсън и Дъстин Хофман.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Snowpiercer (Подобни филми: "Бразилия", "12 маймуни", "Зона 9")

Публикувано изображение

Colossus: The Forbin Project

(Подобни филми: Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb, "Луна", Saturn 3)

Две заглавия, които са задължителни за всеки фен на добрата фантастика. Първият е филма, който чакам от Southland Tales насам, а втория е направо зловещ, имайки предвид, че е от 1970(!). Странно колко малко е напреднала технологията за 30 години...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам си сериалите основно - Shameless, Bates Motel, Da Vinci's Demons, The Middle. Днес си пуснах отново да гледам Face/Off с Кейдж и Траволта. Оказа се, че началото на филма винаги съм го пропускал.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

La grande bellezza / Великата красота (2013)

http://www.imdb.com/title/tt2358891/

Публикувано изображение

Филм от задължителните за гледане... От тези, които остават в историята на киното. Интелигентен и изпипан. Не е за убиване на време. Исках да напиша безброй неща, но по-добре да не напиша нищо, защото самият той е филм за всичко и нищо, за голямата красота, която е навсякъде около нас... За Живота, който е прекрасен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

La grande bellezza / Великата красота (2013)

http://www.imdb.com/title/tt2358891/

Публикувано изображение

Филм от задължителните за гледане... От тези, които остават в историята на киното. Интелигентен и изпипан. Не е за убиване на време. Исках да напиша безброй неща, но по-добре да не напиша нищо, защото самият той е филм за всичко и нищо, за голямата красота, която е навсякъде около нас... За Живота, който е прекрасен.

Ами има ли субтитри за този на български и откъде могат да се изтеглят?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване