Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Последният филм, който гледах...

Препоръчан отговор

• Отговори 1,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

10 от 10... Какво да ви кажа, филм от години насам, който си заслужава всяка секунда. Всяка една се-кун-да. Най-накрая мога да кажа, че изгледах един стойностен Sci-Fi филм. Филм, който поражда въпрос

Страхотен филм!!! Всеки здравомислещ човек трябва задължително да го изгледа!!! По действителни събития е!!!

Който не е гледкал този майсторски създаден филм,определено бързо препуска иии...пропуска Препоръчвам го само за ценители на филмовото изкуство!Филмът е "The prestige"

Публикувани изображения

...споделям с вас форумци, препратката с още един  филм и който е в "тежката категория":

Публикувано изображение

Малко прилича на After Earth, но не е той ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко прилича на After Earth, но не е той ?

...не е.. ,нооо,то човек няма как да гледа и дори да твърди,че е изгледал всички филми до сега!

Филмът е с оритинално заглавие"Event Horizon (1997)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Night Train to Lisbon / Нощен влак до Лисабон (2013)

http://www.imdb.com/title/tt1654523/?ref_=fn_al_tt_1

Публикувано изображение

Хубав филм. От тежките, интелигентно направени, но не просто за развлечение и убиване на време. Джеръми Айрънс - какво да каже човек... Невероятен!

Понякога оценката на подобни филми в IMDb искрено ме учудва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gravity / Гравитация

Публикувано изображение

Много номинации и награди, много нещо , че и за 10 статуетки Оскар ще се бори, да видим какво ще вземе в края на месеца... Умишлено избегнах 3Д версията, защото исках да видя филма, а не ефектите му. Оценката ми не е еднозначна: че поддържа напрежение - поддържа, че е зрелищен - зрелищен е, но не бих го гледал втори път, дори и на 5Д да е.

...Понякога оценката на подобни филми в IMDb искрено ме учудва.

Тоя филм така и си остана встрани от шума, може би затова и оценката му е такава. Тепърва ще го преценявам, надявам се утре, ако ми остане време да му отделя нужното внимание.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Night Train to Lisbon / Нощен влак до Лисабон (2013)

http://www.imdb.com/title/tt1654523/?ref_=fn_al_tt_1

Публикувано изображение

Хубав филм. От тежките, интелигентно направени, но не просто за развлечение и убиване на време. Джеръми Айрънс - какво да каже човек... Невероятен!

Понякога оценката на подобни филми в IMDb искрено ме учудва.

Не знам кой как и по какъв начин определя номинациите за големите филмови фестивали, но тоя прекрасен, силно въздействащ и изпипан във всяко отношение филм липсва в кой да е списък. Не че последното намалява достойнствата на лентата, но е някак обидно несравнимо по-бедни откъм съдържание филми биват възвеличавани за сметка на необяснимо защо пренебрегнати други, но както и да е. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

On the road 

Публикувано изображение

Не знам дали да се гордея със себе си, че успях да го изгледам докрай, или да се притеснявам, че може би съм мазохист?! Изключително монотонен, безсмислен, повърхностен и глупав филм. Никаква идея, никаква актьорска игра, абсолютна загуба на време! Може би един от най-глупавите филми в последните години, а го свалих с идеята да гледам нещо стойностно, нещо което да ме докосне. Трябва да си доста напушен, за да намериш някакъв смисъл в този филм, и дума да не става пък за дълбок такъв. Не го гледайте, ще си изгубите времето. Едно е сигурно обаче - щом го изгледате, дълго ще го помните, или по-скоро ще помните начина по който сте се прецакали. 

3/10 заради симпатичния Гарет Хедллънд в ролята на Дийн. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

On the road

Точно! :)

По пътя - On the road (2012)

http://www.imdb.com/title/tt0337692/

Филм, направен по книгата на Джак Керуак „По пътя“. От тези, които са задължителни за гледане. Един разказ за „бийт“ поколението, за свободата, свободомислието и пътя към себепознанието.

Не бях очарована е слабо казано. Може би, защото дълбоко в себе си не разбирам и не приемам посланията на самия Джак Керуак. Всъщност разочарованието ми дойде повече от неоправдаването на някакво мое очакване, че ще гледам нещо като „Трейнспотинг“ на/за следвоенното поколение или дори някакъв катарзис от рода на Into the wild (2007). Но… не.

Никога няма да разбера и приема /дори и ако намеря сили да оправдая/, който и да е начин за постигане на щастие, реализиране на мечта, та дори и себепознание, ако заради това трябва да се погази нечие друго щастие и стремеж. На мен лично филмът не ми хареса.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също очаквах нещо от рода на "Into the wild", може би там ни е била грешката. :D

Редактирано от Half_Blood_Prince (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

The Philosophers

Доста интересен и замислящ филм, определено е свеж и нестандартен полъх. Ако имате излишни 2 часа - изгледайте го.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Prisoners/Затворници 
Публикувано изображение

Отлична актьорска игра, Хю Джакмън се справя блестящо!!! Една от най-емоционалните гледки за мен е да видя сълзи в очите на голям, здрав мъж. Обикновено, в случаите когато на актьорите не им се получава ме избива по-скоро на смях, защото много добре мога да различа израза на точно тази емоция. В този филм обаче очите ми се насълзяваха заедно с героя!
Сюжета на мен ми се стори леко поизтъркан, (спойлер) не са малко филмите в които деца са отвлечени от привидно дружелюбни бабички, а накрая се оказват изроди. Добре направен трилър иначе, непредвидим край, въобще мисля, че си струва гледането, макар че не бих го повторил.

7/10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

How i live now
Публикувано изображение

Много хубав филм! Няма да се впускам в излишни анализи, но съм сигурен, че би докоснал всеки, колкото и различно да възприема, случващото се на екрана. Сирша Ронан е страхотна актриса, това ми е втория филм, който гледам с нея и съм изумен! 

9/10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Adore / Двете майки

Публикувано изображение

Дали ми е хареса ли? Да, доста добър филм с интересен сюжет и много добра игра на Наоми Уотс и Робин Райт. Но тия откровени плюсове не скриха постепенно набиращата скорост монотонност на събитията. Може би очакванията ми да са били неудовлетворени напълно, може нещо друго да е, но оценката ми е около 7,5 и глас за 8.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Adore / Двете майки

Дали ми е хареса ли? Да, доста добър филм с интересен сюжет и много добра игра на Наоми Уотс и Робин Райт. Но тия откровени плюсове не скриха постепенно набиращата скорост монотонност на събитията. Може би очакванията ми да са били неудовлетворени напълно, може нещо друго да е, но оценката ми е около 7,5 и глас за 8.

На мен ми дойде леко в повече... Даже не искам да го формулирам точно. Нямам излишен пуританизъм, но в един момент сюжета започна да нагарча...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука виждам разни познати лица, изглежда интересно.

The Philosophers

Доста интересен и замислящ филм, определено е свеж и нестандартен полъх. Ако имате излишни 2 часа - изгледайте го.

Това ли е филмът? Заглавието е различно, явно "The Philosophers" е било само работно или нещо такова.

How i live now

Много хубав филм! Няма да се впускам в излишни анализи, но съм сигурен, че би докоснал всеки, колкото и различно да възприема, случващото се на екрана. Сирша Ронан е страхотна актриса, това ми е втория филм, който гледам с нея и съм изумен! 

9/10

Подкрепям, и аз го гледах скоро, и на мен ми хареса.

Сега гледах ей това:

Публикувано изображение

Неотразим Christian Bale (то какво ли друго се очаква от актьор от такава класа).

Снощи гледах пък

Публикувано изображение

Също много силен филм, даже другаря Захари Бахаров има участие, макар и второстепенно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lovely Bones/Очи от рая
Публикувано изображение

Специално заради Сирша Ронан го гледах и не съжалявам! Официално това ми е любимата актриса, няма друг такъв завладяващ поглед. Само по него мога различа емоцията, която се предполага, че трябва да изпитва в дадена сцена от филма. Невероятна, невероятна!!! 
Самия филм също си струва гледането. 

Редактирано от Half_Blood_Prince (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

How i live now

Публикувано изображение

9/10

На мен ми е трети - след страхотните роли в Hanna и, най-вече, в откровения шедьовър Atonement (за който на 13 г (!) е с номинация за Оскар за поддържаща женска роля), и в How I Live Now 19-годишната Сейша (поне според преводача) Ронън отново е в стихията си в един поразяващ филм, много претенциозен и стойностен филм с незаслужено ниска и подвеждаща оценка.

Потвърждавам дадената от колегата 9-ка с чиста съвест!

Lovely Bones/Очи от рая

Публикувано изображение

Специално заради Сирша Ронан го гледах и не съжалявам! Официално това ми е любимата актриса, няма друг такъв завладяващ поглед. Само по него мога различа емоцията, която се предполага, че трябва да изпитва в дадена сцена от филма. Невероятна, невероятна!!! 

Самия филм също си струва гледането. 

Момичето прави страхотни роли, смайващо добра е и при първа възможност ще гледам и "Очи от рая"!

На мен ми дойде леко в повече... Даже не искам да го формулирам точно. Нямам излишен пуританизъм, но в един момент сюжета започна да нагарча...

А аз дори не знам как точно да го формулирам, колкото и да съм далеч от пуританизма. В никой случай времето не е загубено, но в един момент действието ми заприлича на добре поддържана грамофонна плоча, която обаче провлачва с последния куплет на най-вътрешната (тя по правило е и са най-ниско качество) песен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А аз дори не знам как точно да го формулирам, колкото и да съм далеч от пуританизма. В никой случай времето не е загубено, но в един момент действието ми заприлича на добре поддържана грамофонна плоча, която обаче провлачва с последния куплет на най-вътрешната (тя по правило е и са най-ниско качество) песен.

Всъщност го формулира прекрасно и точно! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен Сейша ми звучи по-добре от Сирша, но аз лично не мога да определя как се произнася.. ще й викам Сиси :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Leap Year (Високосна година) IBMD Много приятна романтична комедийка -дойде ми идеална за разпускане за вечерта :)

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам какво да добавя, освен оценката, която дадох с чиста съвест в IMDb - 10!

Публикувано изображение

Аз имам, какво да добавя - няма толкова тъп, скучен и отегчаващ филм!

Подведох се от коментара ти и едвам го изгледах!

Ето това е филм, на който мога аз да дам 10!!!

Leap Year (Високосна година)

Публикувано изображение

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам, какво да добавя - няма толкова тъп, скучен и отегчаващ филм!

Подведох се от коментара ти и едвам го изгледах!...

Подведе се? Е, съжалявам за "подвеждането", но досега си мислех, а и продължавам да правя, че в тая тема споделяме личните си впечатления от даден филм, които в никой случай не са препоръка за гледане или пренебрегване от страна на други потребители, които четат тук.

Както и да е, не разбирам кое ти попречи да го спреш, след като толкова ти досади.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване