Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Последният филм, който гледах...

Jokerface
 Сподели

Препоръчан отговор

Исках да гледам комедийка и си дръпнах "21 and over" .... 

До тук с американските комедии след 2010 :X Ужас, ужас...не го гледайте! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За любителите на историята - филм за превземането на Константинопол  от турците:

Публикувано изображение

Хареса ми!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо,но ми се прииска тази вечер да изгледам някой ,,стар,,филм.Еееееех,защо няма вече такива филми :(

Публикувано изображение   Велик :wors:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

The Magic of Belle Isle / Магията на остров Бел

Публикувано изображение

Нищо и никакъв сюжет, но поднесен по прекрасен начин от уникалния Морган Фрийман (респект!) с чудесната поддръжка на Вирджиния Медсън и три талантливи млади дами в невръстна възраст.

Тук няма зрелища, няма ефекти, но има изречения, които не е зле да се преосмислят поне от време на време. Филм от т.нар. "семеен" тип, но не и постен, тъкмо напротив - още преди появата на титрите се пораждат някои въпроси, а какво по-важно от това за кой да е филм?

Много висока оценка от мен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Hansel and Gretel: Witch Hunters / Хензел и Гретел: Ловци на вещици

Публикувано изображение

Съвременната киноиндустрия е в състояние да обърка представите на вече порасналите деца - надали някога на братята Якоб и Вилхелм Грим е минавало и през ума мисълта, че ловът на вещици може да се превърне в доходоносен бизнес. Вярно е, че събираните и публикуваните от братята два тома приказки първоначално определено не са били с детска насоченост, но до масовия читател са достигали лустросаните им версии, чието основно предназначение е да вдъхват вярата, че доброто винаги побеждава, а цената обикновено се описва като геройство с едно-две изречения. Няма трошички сух хлебец, който да маркира пътя към дома. Има само високо технологични, остроумно направени оръжия, специално пригодени за лов на вещици. 

Е, какво пък, зрелището си струва, а и бързо се забравя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес един колега ми даде това DVD - честно не бях го гледал ,но въпреки,че е старичък филма много ми хареса-разтоварващ и отпускащ (с две думи).То май ,,старите,,филми напоследък по ми харесват,че напоследък от тези,,новите,,почти никой не ми е направил кой знае какво впечатление...Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последно гледах Бързи и яростни 6

Публикувано изображение

на 4DX cinema лудница голяма, влизаш във филма буквално

Публикувано изображение

Редактирано от tatsu (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Side Effects / Странични ефекти (2013)

http://www.imdb.com/title/tt2053463/

Публикувано изображение

Първият ми порив беше да напиша „трилър като трилър” и с това да изчерпам моето отношение, че не е кой знае какво. Или поне не е това, което очаквах, може би, защото самата аз не харесвам този жанр и всичко се развиваше мудно и в началото дори като обикновена драма. 

Верно, че се поставят щикотливи въпроси от съвремието ни, свързани с лекарства, фармацевтични компании, пристрастеност и моралноетични дилеми…Верно, че си има обратите и различни сюжетни линии, но няма преплитането им и поне за мен не се получи някакъв съспенс, а едно неминуемо последователно разгръщане на пластовете един по един... 

Обикновено не ми е трудно да формулирам и обоснова с по 2-3 изречения оценката си за гледан филм, но има случаи, при които това ми намерение не е толкова лесно, както е и в конкретния.

За разлика от уважаемата Мерил, чиито коментари са много важни за мен, аз съм почитател на жанра "трилър" или поне на това, което остана от него, защото доставящите удоволствие образци на жанра остават все по-далеч назад във времето, а и са съвсем ограничени откъм количество.

И аз отначало си помислих, че "Странични ефекти" ще е "трилър като трилър", но се оказа, че не е такъв, защото съспенса, доколкото изобщо присъстваше някак безпреходно се пренасочи към малко странна лезбийска история, лишена от смисъл и съдържание, увиснала в пространството без никаква опорна точка.

Присъствието на Джъд Лоу и Катрин Зита Джоунс (третата героиня Рууни Мара ми е непозната) бе една от причините да се насоча към филма, но останах разочарован, особено от съпругата на Майкъл Дъглас - ролята на лезбийка е съвсем далеч от позитивите ѝ, дори самодейни дълбоко провинциални актьори вероятно биха влезли по-успешно. 

Звучи объркващо, нали? Ами такова е, защото и филмът е такъв, доста се затруднявам колко ниска оценка да дам оценка за него.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Звучи объркващо, нали?

Звучи чудесно! :)

И знаеш ли - когато те прочетох, се опитах да си го спомня, въпреки че съм го гледала преди по-малко от два месеца и... 

Времето е сложило оценката ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... и... 

Времето е сложило оценката ми.

Нормално е след два месеца и аз да съм забравил почти напълно видяното, освен абсурдната за мен роля на уелсчанката (не знам как точно им викат на местните жители) Катрин като лезбийка.

Но със сигурност още по-малко ще си спомням за току що гледания

Bullet To The Head / Куршум в главата

Публикувано изображение

Тук няма какво да споделям, абсолютна загуба на време, дори последния (не че и на него не му забравих вече името) филм на Арни е по-интересен от този! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Bullet To The Head / Куршум в главата

Тук няма какво да споделям, абсолютна загуба на време

И тук споделям на 100%!

Снощи и аз се държах до момента, в който видях татуираното девойче... После блажено съм заспала, както си бях с очилата на носа... :):shy11: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ruby Sparks / Руби Спаркс

Публикувано изображение

Много приятно ме изненада тоя романтичен филм - свеж, нестандартен, на моменти тъжен, задаващ въпроси, предлагащ разнопосочни отговори. Как изглежда в мечтите ни любимият човек и какво се случва при срещата с идеала?

Много добра работа на екипа, сериозна игра на Пол Дано и Зоуи Казан като главни герои. Държа да отбележа и епизодичните, но блестящо изиграни роли на Анет Бенинг и Антонио Бандерас.

Впечатлен съм!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A Good Day to Die Hard / Умирай трудно: Денят настъпи 

Публикувано изображение

Казано иначе, "Умирай трудно 5"...

Мислех, че след отчайващата 4-та част ще се спрат и блестящите серии 1, 2 и 3 ще си останат с цялото величие в паметта на зрителя, но се оказа, че пропадането продължава с 5-та, силно се надявам, наистина последна част на филма. 

Гледах 5-тата част и си мислех за "Индиана Джоунс (4) и кристалния череп", а също и за Терминатор 4 "Спасението" (че и за 3-ката "Бунтът на машините") - всички сякаш нарочно направени така, че да заличат прекрасните серии, станали нарицателни в жанра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък току що гледах Публикувано изображениеНяма да пиша ,,рецензии,, като някой филмов критик-само ще кажа---страхотен филм

... силно се надявам, наистина последна част на филма. 

Гледах 5-тата част и си мислех за "Индиана Джоунс (4) и кристалния череп", а също и за Терминатор 4 "Спасението" (че и за 3-ката "Бунтът на машините") - всички сякаш нарочно направени така, че да заличат прекрасните серии, станали нарицателни в жанра...

Ами найдай се приятел,ма надали :) То напоследък тез убавци от ,,Холивуда,, май само и те се найдат на стари лаври и нищо свестно не предлагат напоследък.То сега ша правят Терминатор5, Карибски пирати нам кой си вече и какви ли не ,,продължения,, :) Май са изчерпаха от идеи.Току виж след 100 години например (който е жив де :D ) някой ще гледа Индиана Джоунс 25 например :D То тез филми станаха като Дързост и красота :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Fast & Furious 6 - The best film.. EVER! :)

- Ако Джейсън Стейтъм се беше появил накрая с Аудито ... :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един малко по-смислен филм с Dwayne Johnson - не лош фил имайки предвид напоследък посредствените Холивудски бози,особенно екшъните...Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Paris / Париж

Публикувано изображение

Харесвам филми с по няколко сюжетни линии, като не е задължително те да се преплитат в даден момент, обикновено в края. Този е такъв, без преплитане на пластовете, поне не и в познатия вид. Общото между всички герои е Париж - мегаполис, в който можеш да срещнеш хора с всякакви съдби, особено ако ги наблюдаваш от балкона на висока сграда. 

Харесаха ми тия 130 минути, не съжалявам за отделеното време, от моя гледна точка филмът си ги заслужава напълно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

The Three Musketeers / Тримата мускетари

Публикувано изображение

По една или друга причина не съм фен на Дюма-баща, макар и да съм чел най-популярното от него. Гледал съм няколко версии на "Тримата мускетари", всяка от които има стремеж да излезе от скучноватото (от моя гледна точка) повествование с фактически неустановен брой продължения. И може би най-оригиналната версия (гледал съм и версиите от 1953 г с Бурвил в ролята на Планше, както и отчайващата от 1993 г с Чарли Шийн, Кийфър Съдърланд и прочие) до момента бе съветския тв сериал - мюзикъл от края на 70-те, но тази от 2011 г, която коментирам днес тук като че ли убедително повежда май не особено престижната класация - пищни декори и зрелищни сцени, вероятно погълнали по-голямата част от 75-те милиона зелени банкноти, отредени за филма. Авторите са си позволили значителни отклонения от сюжета и са търсили свежест чрез добри нестандартни хрумвания.

Добра оценка от мен, най-вече за забавлението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.

Добра оценка от мен, най-вече за забавлението.

Гледъл съм го филма и за забавлението да,но ако е до ,,автентичноста,,на Тримата мускетари,то това според мен е най-лошо направения филм до момента.Според мен най-добра си остава Руската версия :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледъл съм го филма и за забавлението да,но ако е до ,,автентичноста,,на Тримата мускетари,то това според мен е най-лошо направения филм до момента.Според мен най-добра си остава Руската версия :)

Не мисля, че и руската версия се придържа кой знае колко стриктно към литературния първоизточник, да не говорим, че Дюма със сигурност не автор на водевили, но това е въпрос на лично мнение, както ясно написах по-горе. В тоя ред на мисли ще си позволя да определя последната версия на "Клетниците" като абсурдна.

Опитвам се да се сетя за филм, който буквално да следва романа, ама май не ми идва такъв на ум, не и на прима виста, изключая комично филмираните романи на Богомил Райнов за Емил Боев (една от най-любимите ми поредици), от филмовите версии на които е изключено да се разбере каква е фабулата, ако зрителят не е запознат с литературния първоизточник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че и руската версия се придържа кой знае колко стриктно към литературния първоизточник..

Не съм казал,че се придържа стриктно към оригинала на литературния първоизточник,а че според мен е най-добрата.Ако знаеш коя версия е по придържана към ,,литературния първоизточник,,моля те да я споменеш-с радост ще я гледам :) ПП -то като ,че ли не се сещам фил направен 1 към 1 с ,,литературния му  първоизточник,, :) а все има някава ,,добавка,,или най-малкото ,,доукрасяване,, но както и да е -това пак си е мое мнение :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване