Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Протести в страната (продължение)

Препоръчан отговор

преди 3 часа, Без умствен капацитет написа:

в пик и блиц няма ли го а чеверме

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Да обясня на всички илитерати и пълни идиоти. Предсрочните избори са същото като редовните избори, само че се правят по- рано от предвиденото, защото правителството се е оакало или парламента в момент

Стига с тия комунисти бе хора. Комунисти отдавна няма, не го ли разбрахте? Има мафия. Мафия в различни политически формации и окраски, но с едно ядро, което държи целия политически и икономически живо

Ако правителствата са некадърни е нормално хората да протестират. И какво ако се случва години наред? Значи трябва да се търпят некадърни правителства ли? Подобни изявления показват тотално падение на

Публикувани изображения

преди 9 минути, ninov написа:

в пик и блиц няма ли го а чеверме

може и да го има, аз ползвам гугълл - може да го има и в фрог и аафера

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

може и да го има, аз ползвам гугълл - може да го има и в фрог и аафера

Като начало ти препоръчвам да надзърнеш и в Гласове, mediapool.bg, Е вестник, Банкеръ.

По-късно ще ти пепоръчам и други медии, достойни за четене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Мойра написа:

Като начало ти препоръчвам да надзърнеш и в Гласове, mediapool.bg, Е вестник, Банкеръ.

По-късно ще ти пепоръчам и други медии, достойни за четене.

ще чакам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Без умствен капацитет написа:

ще чакам

Първо разгледай тези медии, в тях никога не допускат непроверена информация.

Във Фрог и Афера също информацията е достоверна, въпреки че стилът на писане в Афера не допада на всеки.

Биволъ го четеш, предполагам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Мойра написа:

Във Фрог и Афера също информацията е достоверна

Не !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ninov написа:

и как разбра че не е защото инженер съчков казва че не е

в който и да е сайт ако новините са партйни и които са срещу това не се публикуват там - значи не е за вярване

в фрог протестиращите не са хвърляли павета и бомбички - а са ангелчета

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Без умствен капацитет написа:

в който и да е сайт ако новините са партйни и които са срещу това не се публикуват там - значи не е за вярване

Партийните новини ще ги търсиш в сайтовете на партиите.

Ето ЛИНК към сайта на любимия ти ГЕРБ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Belhor написа:

Ще ти поровя хронологията когато нямам нищо по- интересно за правене. Нали не бързаш? Най- малкото се сещам че в темата за короната също имаше стабилни, про- правителствени позиции. :)

Не бързам.

преди 2 часа, Shiniasu написа:

Съдействието се изразява именно в спазване на разпорежданията на полицията, ако има такива. Нищо повече. 

Можеш да окажеш съдействие на полицай и без да си получил разпореждане.

преди 2 часа, jhoro написа:

Не ти личи!

Щом казваш.

преди 2 часа, jhoro написа:

Не ти личи!

Молят - при положение, че имат записи от камерите?
Добре - Ето кои са провокаторите на протеста!

http://big5.bg/media/k2/videos/19457.mp4

Имат записи от камерите. Мирните протестиращи имат записи от собствените си телефони. Чии записи са с по-добро качество? Чии записи показват случилото се от повече гледни точки?

Част от мирните протестиращи стояха и снимаха как разни хора(провокатори и други мирни протестиращи) хвърлят предмети по полицаите и рушат обществено имущество. Друга част просто гледаха как провокаторите рушат имущество и хвърлят предмети по полицията. А други протестиращи, като crazy koton, са готови да хвърлят камъни по полицаите. Няма значение, че може би ще хвърля камъни по полицаи, който никога през живота си не е срещал(включително и в деня, когато негов приятел е бил напръскан от полицията и временно е ослепял). Има си причини да иска да се държи по този начин.

А провокаторите на протеста на 2 септември се скриха къде? Сред мирните протестиращи. Мирните протестиращи не оказаха съдействие на полицията. Оказаха съдействие на провокаторите.

преди 2 часа, qrtddt написа:

Винаги целта е една: омазване на протестите, целящо да няма масово надигане на народа.

Не съм съгласен, че целта винаги е омазване на протестите.

Целта на Борисов може да е да покаже, че протестиращите са хулигани, които са готови да рушат, да бият полицаи, да вършат всякакви поразии. По този начин протеста ще се опорочи и част то населението ще се настрои против протестиращите. Така ще се получи "омазване на протестите, целящо да няма масово надигане на народа."

Целта на евентуално стоящите зад протеста(Божков, опозиционни партии и други със сходни интереси) е да вкарат провокатори, заради тях полицията да започне да бие мирни граждани, това да настрои населението срещу полицията и Борисов, и протеста да стане масов(до тук не такъв). Така може да се получи масово надигане на народа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асен Асенов: Държавата не е ничия собственост. Заедно трябва да кажем ”Не!”

spacer.png

Spoiler
Време е да осъзнаем, че това, което се случва в страната ни днес е съвсем реална национална катастрофа. Причината за нея не е не нападение от друга държава, икономическа криза или световна пандемия. Причината за нея е все по-видимото за гражданите и света тотално превземане на държавата от мафиотски структури.

Страната ни е завладяна “от вътре” с любезното съдействие на армия от марионетки в държавните институции, която обслужва частните интереси на организирана престъпна група, овладяла всички важни лостове на държавността.

Щетите от това превземане са дългосрочни и най-тежките от тях са стопяващото се с бързи темпове население на страната и гетоизирането на големи глупи хора, изолирани в най-бедните райони.

Младите масово напускат България. а за съжаление това все по-често се случва и с хора в активна средна възраст, които заминават със семействата си, бягайки от разпадащата се държавност, липсата на справедливост и нормални условия за живот.

Този път даже непоносимо вкоренената в родната реалност поговорка “Наведена главица, сабя не я сече”, няма да помогне на никой, който я е закачил като табела на челото си, защото единствено и само общо действие може да спре бързата скорост, с която се движим към Унгария.

Днес, всички трябва да сме съзнателни, че снишаването е равносилно на предателство, а подкрепата за статуквото е престъпление срещу държавността.

Време е да спрем да се делим спрямо политическите си пристрастия, защото спасяването на България е национална кауза, далеч по-голяма от тотално обърканите у нас понятия за ляво и дясно, консервативно и либерално.

Дошло е време почтенните хора, включително сред членовете на управляващата партия, държавната и общинска администрация, да излязат заедно с хората на площада и да кажат СТИГА!

Те, не по-зле от нас знаят за какво става дума, но страхът изцяло е превзел умовете им.
Днес те трябва да знаят, че ние не сме срещу тях, ние сме срещу тези, които ги използват като фасада, за да извършват престъпленията си срещу нацията.

Държавата не може да бъде силова групировка, която управлява чрез страх.
Държавата не е ничия собственост. Тя е общ договор между всички, които живеят заедно на тази територия.

Нейната роля е да подкрепя, а не да напада собствените си граждани.
Днес всички заедно трябва да кажем НЕ на ликвидирането на държавността в България и да извоюваме за втори път демокрацията в страната си.

Дължим го на тези след нас!

Facebook, Асен Асенов

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бивш ръководен кадър на ГЕРБ - арестуван на протестите срещу Борисов

Spoiler
Бивш ръководител на младежката организация на партия ГЕРБ в Русе е бил арестуван по време на протестите в столицата на втори септември. За това разказа самият Павел Цветков - доскоро член на формацията.

Именно той е един от мъжете, станали обект на полицейско насилие в нощта на Великото народно въстание. Според разказа му той е бил повален от униформен напълно безпричинно и е бил закопчан и отведен в районното.

Ето и целият му разказ:

„До всички мои приятели в ГЕРБ (и не само). Реших, че е важно да знаете как действат хората, които подкрепяте, в момента, в който се обърнете срещу тях. Които аз също подкрепях допреди години и за които работих доброволно, в името на една имагинерна кауза. Трудно ми е да публикувам това публично, жал ми е. Защото все още има много хора сред Вас, които уважавам и които знам, че наистина вярват в тази кауза. Но смятам, че е важно да знаете какво се случи с мен и много други на 02-03 септември и сами да направите изводи желаете ли да подкрепяте това. Аз лично доскоро имах надежда, че нещо ще се промени и пазех членството си в партията. Но след това, което видях с очите си, решението ми вече е взето.

На 02.09 пътувахме с Любомир Радулов от Русе, за да подкрепим националния протест. Включихме се към 19 часа. Говорихме си с хората от площада, разменяхме мнения, идеи. На протеста имаше малки групи от ултраси, носещи маски, които постоянно уговаряха нещо, сновяха напред-назад, водеха телефонни разговори и ясно се отличаваха от мнозинството нормални хора на площада. Около 22:15 започна обстрелът с бомби върху полицаите. Експлозиите звучаха страшно. Освен бомбички се хвърляха шишета, камъни, павета и каквото още можеше да се намери по площада. Имам доведен брат, който работи в Жандармерията и знаех, че е някъде там около Народното събрание и може да пострада. Впоследствие разбрах, че е пострадал от хвърлено паве. През цялата вечер разговаряхме с много хора и постоянно обяснявах, че това не бива да се случва, защото тези момчета са там за да си вършат работата и действат по заповеди.

След близо половин час обстрел, в който момчетата от Полицията само се прикриваха с щитовете, без да правят нищо друго, в един момент явно получиха заповед и започнаха да правят тактически движения, за да разделят хората и да разпръснат протеста. В този момент всички онези, които сипеха бомби и павета, бързо се изпариха. След няколко минути полицаите малко по-малко заградиха площада и с Людмил се придвижихме до една малка уличка зад Президентството. От едната страна на улицата се бяха подредили група полицаи. Ние от другата страна си говорехме спокойно с хората наоколо. В един момент кордонът тръгна към нас. Повечето побягнаха. Аз в началото се затичах, повлечен от тълпата, но в един момент реших, че след като не съм извършил нищо нередно, няма от какво да бягам и спрях. За съжаление съм сбъркал. Едно от момчетата ме събори на земята. Беше разярен. Разбираемо след канонадата, която се изсипа на главите им преди малко. Въпреки че изцяло му съдействах, крещеше едни и същи заповеди по няколко пъти. Закопча ме, изправих се и ме поведе. От другата страна ме подхвана втори служител. При преминаване през една тълпа, вторият ме ръгна няколко пъти в ребрата. С огромна учуда го попитах защо го прави. Отговори разярено: „А ти защо до преди малко хвърля бомби срещу нас, ей сега ще видиш!?“ Погледнах го в очите и го попитах наистина ли смята, че аз съм хвърлял бомби срещу него. Замълча.

Отведоха ме встрани от Народното събрание и ме сложиха на тротоара. Там вече имаше трийсетина други задържани „престъпници“, закопчани с белезници или свински опашки. Продължаваха да водят още. Част от полицейските служители бяха все още разярени и подвикваха на насядалите неща от сорта “Ей сега ще видите, шибани копеленца!”, „Ще ви съсипем живота, боклуци!“ и т.н. Впоследствие от друго задържано момче журналист разбрах, че голяма част от служителите на площада всъщност не са полицаи, а наемници от фирма „Делта гард“. За непознатите само ще спомена, че това е охранителна фирма, спрягана за близка до властта, която е известна с множество скандални акции и побои от служителите ѝ.

Принципно винаги съм се противопоставял и съм подлагал на критика всякакви твърдения за заговори и конспирации, но в случая събитията наистина се случиха по начина, по който го изтълкуваха много публични личности впоследствие. Около половин час момчетата от МВР и Жандармерия бяха обстрелвани с бомби и павета, без да получат заповед да мръднат. Хвърлящите бомби не бяха повече от 40-50 при над 5000 на площада. След това ултрасите изведнъж изчезнаха и тогава започнаха тактическите действия по разпръскване и вече разярените след обстрела полицаи залавяха на случаен принцип хора по улиците. Внушение или не, няма как да кажа със сигурност, но нещата наистина изглеждаха по този начин.

След 45 минути седене на тротоара с белезници, ни отведоха с няколко момчета в Трето районно. Накараха ни да подпишем куп неща и ни вкараха по килиите. Оттам нататък започна едно безкрайно чакане, което, макар че продължи едва 20 часа, на всички ни се стори като седмица. Условията в килията бяха такива, че искрено започнахме да съчувстваме дори и на истинските криминали, минали преди това от там. За да бъда достатъчно описателен без да влизам в дълги подробности, само ще кажа, че част от предишните обитатели бяха изписали с изпражнения различни мъдри мисли по стените.

В трите килии бяхме общо към 15 момчета, сред които имаше двама журналисти, млад лекар от Пирогов, собственик на мебелна фирма, ИТ специалист, служител в Европейската централна банка и други подобни съмнителни фигури. Аз и всички тези момчета, задържани по същия начин като мен – направили грешката да решим, че няма защо да бягаме, след като не сме извършили нищо нередно – се оказахме с обвинения за едро хулиганство, заплашващо ни с пет години затвор.

Обвиненията са на база свидетелски показания от някои от служителите на МВР. Те са ме видели да „хвърлям бутилки по униформени и с изключителна дързост да обиждам, дърпам и бутам полицейски служители и да оказвам съпротива при задържане“. Всеки един от Вас, според това колко ме познава, може да прецени кое от тези деяния съм способен да извърша. Обвиненията на почти всички момчета в ареста бяха направени по шаблон, със свидетелските показания на едни и същи четирима полицаи.

Освободиха ни към 21 часа, три часа преди крайния срок по закон. Адвокатът, с който разговаряхме малко преди да ни освободят, каза, че при задържането и престоя ни в ареста, от служителите на МВР са направени десетки нарушения на закона и правата ни, като например отказваха ни разговори с адвокат, снимаха ни без наше съгласие, подведоха ни да подписваме куп неща без присъствие на адвокат и други.

Това се случи в нощта на 02 септември. Това са гамените и хулиганите, които бяхме по арестите. Щях да го чувствам просто като интересно изживяване и опит и дори вече да се забавлявам с това, ако не присъстваше заплахата от 5 години затвор по чл. 325, ал. 2 от НК. Бъдете спокойни, няма да стане. Предполагам. Адвокатът, който пое случаите на голяма част от нас, твърди, че всичко по обвиненията е абсурдно и нищо не може да се случи.

Заключенията ми от видяното обаче остават. А участието ми в партията, в която все още имах надежди, че присъства някакъв морал и принципност – вече и формално прекратено.

Иронията беше, че при обиска в ареста, от портфейла ми извадиха и описаха позабравената членска карта на ГЕРБ, която все още стоеше там. Иззета при арест на протест срещу управлението на ГЕРБ“.

Всички почтени хора, членуващи в ГЕРБ започнаха да се оттеглят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не кажат че е фейк, ето и от профила му във фейса:

https://www.facebook.com/pavel.ivanov.tsvetkov

Цитат
8 часа
  ·

Арестуван и обвинен. Под заплаха от пет години затвор. Или за съдбата на една членска карта.
До всички мои приятели в ГЕРБ (и не само). Реших, че е важно да знаете как действат хората, които подкрепяте, в момента, в който се обърнете срещу тях. Които аз също подкрепях допреди години и за които работих доброволно, в името на една имагинерна кауза. Трудно ми е да публикувам това публично, жал ми е. Защото все още има много хора сред Вас, които уважавам и които знам, че наистина вярват в тази кауза. Но смятам, че е важно да знаете какво се случи с мен и много други на 02-03 септември и сами да направите изводи желаете ли да подкрепяте това. Аз лично доскоро имах надежда, че нещо ще се промени и пазех членството си в партията. Но след това, което видях с очите си, решението ми вече е взето.
На 02.09 пътувахме с от Русе, за да подкрепим националния протест. Включихме се към 19 часа. Говорихме си с хората от площада, разменяхме мнения, идеи. На протеста имаше малки групи от ултраси, носещи маски, които постоянно уговаряха нещо, сновяха напред-назад, водеха телефонни разговори и ясно се отличаваха от мнозинството нормални хора на площада. Около 22:15 започна обстрелът с бомби върху полицаите. Експлозиите звучаха страшно. Освен бомбички се хвърляха шишета, камъни, павета и каквото още можеше да се намери по площада. Имам доведен брат, който работи в Жандармерията и знаех, че е някъде там около Народното събрание и може да пострада. Впоследствие разбрах, че е ударен от хвърлено паве. През цялата вечер разговаряхме с много хора и постоянно обяснявах, че това не бива да се случва, защото тези момчета са там за да си вършат работата и действат по заповеди.
След близо половин час обстрел, в който момчетата от Полицията само се прикриваха с щитовете, без да правят нищо друго, в един момент явно получиха заповед и започнаха да правят тактически движения, за да разделят хората и да разпръснат протеста. В този момент всички онези, които сипеха бомби и павета, бързо се изпариха. След няколко минути полицаите малко по-малко заградиха площада и с Людмил се придвижихме до една малка уличка зад Президентството. От едната страна на улицата се бяха подредили група полицаи. Ние от другата страна си говорехме спокойно с хората наоколо. В един момент кордонът тръгна към нас. Повечето побягнаха. Аз в началото се затичах, повлечен от тълпата, но в един момент реших, че след като не съм извършил нищо нередно, няма от какво да бягам и спрях. За съжаление съм сбъркал. Едно от момчетата ме събори на земята. Беше разярен. Разбираемо след канонадата, която се изсипа на главите им преди малко. Въпреки че изцяло му съдействах, крещеше едни и същи заповеди по няколко пъти. Закопча ме, изправих се и ме поведе. От другата страна ме подхвана втори служител. При преминаване през една тълпа, вторият ме ръгна няколко пъти в ребрата. С огромна учуда го попитах защо го прави. Отговори разярено: "А ти защо до преди малко хвърля бомби срещу нас, ей сега ще видиш!?" Погледнах го в очите и го попитах наистина ли смята, че аз съм хвърлял бомби срещу него. Замълча.
Отведоха ме встрани от Народното събрание и ме сложиха на тротоара. Там вече имаше трийсетина други задържани "престъпници", закопчани с белезници или свински опашки. Продължаваха да водят още. Част от полицейските служители бяха все още разярени и подвикваха на насядалите неща от сорта “Ей сега ще видите, шибани копеленца!”, "Ще ви съсипем живота, боклуци!" и т.н. Впоследствие от друго задържано момче журналист разбрах, че голяма част от служителите на площада всъщност не са полицаи, а наемници от фирма "Делта гард". За непознатите само ще спомена, че това е охранителна фирма, спрягана за близка до властта, която е известна с множество скандални акции и побои от служителите ѝ.
Принципно винаги съм се противопоставял и съм подлагал на критика всякакви твърдения за заговори и конспирации, но в случая събитията наистина се случиха по начина, по който го изтълкуваха много публични личности впоследствие. Около половин час момчетата от МВР и Жандармерия бяха обстрелвани с бомби и павета, без да получат заповед да мръднат. Хвърлящите бомби не бяха повече от 40-50 при над 5000 на площада. След това ултрасите изведнъж изчезнаха и тогава започнаха тактическите действия по разпръскване и вече разярените след обстрела полицаи залавяха на случаен принцип хора по улиците. Внушение или не, няма как да кажа със сигурност, но нещата наистина изглеждаха по този начин.
След 45 минути седене на тротоара с белезници, ни отведоха с няколко момчета в Трето районно. Накараха ни да подпишем куп неща и ни вкараха по килиите. Оттам нататък започна едно безкрайно чакане, което, макар че продължи едва 20 часа, на всички ни се стори като седмица. Условията в килията бяха такива, че искрено започнахме да съчувстваме дори и на истинските криминали, минали преди това от там. За да бъда достатъчно описателен без да влизам в дълги подробности, само ще кажа, че част от предишните обитатели бяха изписали с изпражнения различни мъдри мисли по стените.
В трите килии бяхме общо към 15 момчета, сред които имаше двама журналисти, млад лекар от Пирогов, собственик на мебелна фирма, ИТ специалист, служител в Европейската централна банка и други подобни съмнителни фигури. Аз и всички тези момчета, задържани по същия начин като мен - направили грешката да решим, че няма защо да бягаме, след като не сме извършили нищо нередно - се оказахме с обвинения за едро хулиганство, заплашващо ни с пет години затвор.
Обвиненията са на база свидетелски показания от някои от служителите на МВР. Те са ме видели да "хвърлям бутилки по униформени и с изключителна дързост да обиждам, дърпам и бутам полицейски служители и да оказвам съпротива при задържане". Всеки един от Вас, според това колко ме познава, може да прецени кое от тези деяния съм способен да извърша. Обвиненията на почти всички момчета в ареста бяха направени по шаблон, със свидетелските показания на едни и същи четирима полицаи.
Освободиха ни към 21 часа, три часа преди крайния срок по закон. Адвокатът, с който разговаряхме малко преди да ни освободят, каза, че при задържането и престоя ни в ареста, от служителите на МВР са направени десетки нарушения на закона и правата ни, като например отказваха ни разговори с адвокат, снимаха ни без наше съгласие, подведоха ни да подписваме куп неща без присъствие на адвокат и други.
Това се случи в нощта на 02 септември. Това сме гамените и хулиганите, които бяхме по арестите. Щях да го чувствам просто като интересно изживяване и опит и дори вече да се забавлявам с това, ако не присъстваше заплахата от 5 години затвор по чл. 325, ал. 2 от НК. Бъдете спокойни, няма да стане. Предполагам. Адвокатът, който пое случаите на голяма част от нас, твърди, че всичко по обвиненията е абсурдно и нищо не може да се случи.
Заключенията ми от видяното обаче остават. А участието ми в партията, в която все още имах надежди, че присъства някакъв морал и принципност - вече и формално прекратено.
Иронията беше, че при обиска в ареста, от портфейла ми извадиха и описаха позабравената членска карта на ГЕРБ, която все още стоеше там. Иззета при арест на протест срещу управлението на ГЕРБ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Мойра написа:

Първо разгледай тези медии, в тях никога не допускат непроверена информация.

Във Фрог и Афера също информацията е достоверна, въпреки че стилът на писане в Афера не допада на всеки.

Това са манипулативни медии. Фрогнюз е в пряка зависимост от мутроолигарха Божков. А може би и афера както бях цитирал  статия на бивол

Ти си го знаеш де, и те си го признаха за разговорите. Координират, той спуска опорки, чете им анализите, кефят се как се манипулират гамените, обсъждат щабове на лумпеите  и т.н. казано в пряк текст и говор.

Цитат

Биволъ го четеш, предполагам?

Ами чети го и ти де, ама не избирателно :) 

Това си е баш за тука :

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит празник!

Сега ...хм ... какво .... ще ни разваляте празника или не може да го имаме ... трябва да е на Вашето и ваше ... 

Какви сте?!

Поне ден почивка ни дайте и да празнуваме поне за ден. Моля!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. Не Ви и ви лишаваме от правото да протестирате, но поне го направете интелигентно: Мирно и мълчаливо!!! Не викайте вид призив! Не е уместно в този ден, светъл за България, денят на съединението!!!

Нас българите не ни интересува какво мислят Великите Сили на деня за Нас, но поне малко да ни оставят да се почувстваме по нашите територии такива каквито бяхме преди: Свободен народ! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СРАМ. 135 ГОДИНИ СЛЕД СЪЕДИНЕНИЕТО НАЙ-ГОЛЕМИЯТ РАЗЕДИНИТЕЛ Е МУТРАТА БОЙКО МЕТОДИЕВ БОРИСОВ

spacer.png

Цитат

Тъпо е народът на България да чака промяна, ако сам не я предизвика – и не я осъществи.

135 години след Съединението най-големият разединител на милата ни Татковина е мутрата Бойко Методиев Борисов. Именно той води България към гибел – и, ако сега не го свалим от власт, срамът ни ще тежи върху плещите на нашите деца и в душите на идещите поколения.

Оставка!

Валери Станков

Колаж: Георги Динев

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ееее.. тая не се спря с хейта и простотията си :getout:

Срама нямате бре. Поне днес феновете на фигуранта-най големия доказан разединител на нацията, да замълчите :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

ееее.. тая не се спря с хейта и простотията си :getout:

Срама нямате бре. Поне днес феновете на фигуранта-най големия доказан разединител на нацията, да замълчите :hush:

Т.е по празници не може да се мрази  великият вожд?А в почивните дни?Кажи какво е разписанието, че да сме информирани. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, qrtddt написа:

Т.е по празници не може да се мрази  великият вожд?А в почивните дни?Кажи какво е разписанието, че да сме информирани. :)

То е ясно, че акцентът беше върху нямането на срам. Странно мнение изказано точно от този потребител. 

Точно днес трябва да почетем и да вземем пример от тези, които не са мълчали и са се борили за родината ни. 

Честит празник на всички българи! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ГЕРБ нямат равни по простотия!

Габровски артист уволнен от държавния театър заради протестите срещу властта

Цитат
Габровски артисти са били уволнени от държавния театър в града заради участието си в антиправителствените протести. За това съобщи журналистът Стоян Тончев.

Става дума за артиста Даниел Михайлов, който е държал реч от протестната трибуна на 30 август. Екипът ни отправи официално запитване до Държавния театър в Габрово.

Очакваме и тяхната официална позиция, за да разяснят случилото се, както и точните причини за освобождаването на Михайлов.

Това е поредното свидетелство за правителствената репресия над свободни граждани. Припомняме, че преди няколко дни три институции бяха изпратени във фирма “Хиполенд”, след като неин собственик застана на страната на протестите и публично заяви позицията си.

Идентичен случай имаше и с пловдивска винарна, чиито служители са взели участие в демонстрациите на втори септември.

Зам.-шефът на СДВР, ръководил операцията в “Кървавата сряда”: Колеги, вие сте положителните герои

Spoiler
Заместник шефът на Столичната дирекция на вътрешните работи Антон Златанов публикува емоционален пост в личния си профил във Facebook в деня на Съединението. Той защити полицаите, които участваха в събитията от 2 септември, когато се проведе един от най-мащабните протести в столицата за последните няколко години.

Публикуваме цялата позиция на Златанов без редакторска намеса:

"Днес, когато честваме Съединението, ние отново сме разединени. За пореден път.

Днес аз се питам какъв е смисълът от истината! Но от онази, Истинската Истина! Онази, която се ражда в спора. А днес даже и спор няма. Всеки има своя истина! И не признава, не зачита и не вярва на никой, който не споделя точно същата истина!

Време на разделение! Време на крайности! Време, в което омразата взема връх над нормалността!

Когато всеки вижда треската в окото на другия, но не и гредата в своето! Тежко време!
Имало е и ще има такива моменти. И когато настъпят, все някой трябва да застане по средата и да въдвори ред. Днес тази роля се пада на полицията! Но кой обича полицаите? Те винаги са виновни, нали?

Само че и ние, полицаите имаме да кажем нещо за истината! Ние, които сме там, когато ни удрят, замерят с павета и бомби, удрят ни със стъклени бутилки и камъни! За 23-те ми години като полицай участвах в почти всички безредици! Гледах да съм все някъде там, отпред! През това време партиите се сменяха, изредиха се всякак - на власт или в опозиция. И помня как винаги бяхме виновни!

А знаете ли какво е чувството, когато виждаш ударените и ранените си колеги да падат един по един! И още един... Десет, двайсет... Но те стоят и устояват! Дори окървавените се връщат след минути в строя! Защо ли?

А отсреща? Хора! Много хора! Хиляди! Някои от тях - познати, дори приятели. От квартала, от училище или казармата! Други - непознати, млади и стари, нормални хора! Дошли да изразят мнението си! Но в този ден, точно в този специалнен ден, преди който отвсякъде звучаха призиви за ескалация и "въстания", се появиха едни други хора. Дали всички се разграничиха от тях? Бях там и видях, че НЕ. За съжаление негативизмът и агресията увличат. Много от хората се подвеждат. Добре,че все пак половината се отвратиха и отдръпнаха! Но доста други се включиха! Дайте да бъдем честни - не само хулиганите блъскаха, удряха и хвърляха! По агресията се подведоха и много обикновено изглеждащи хора!

Защо полицията изчака цялата тази канонада от бомби? А дали не е, защото искаше да даде време на наистина мирно протестиращите да се изтеглят? Повече от 30 минути от високоговорящото устройство течаха призиви хората да се разпръснат. Тези призиви бяха освирквани.

Всички вие, които подклаждате насилие и призовавате за ескалация, осъзнавате ли, че можеше това да коства човешки живот? На българин, независимо дали протестиращ, полицай или журналист! Осъзнавате ли, че основната заслуга това да не се случи беше на полицията?

Но отново всеки вижда само своята истина! И се търси врагът! Като няма друг наоколо, е лесно униформените да са твоят враг. Че тях пък кой ги обича! Те навярно нямат майки и бащи, деца и близки! Тях можем да ги мразим на воля! Защото те, полицаите, проявяват "брутално насилие", заслужават омразата докрай!

Нека запалим сено под краката им, нека ги залеем с бензин, неща хвърляме бомби в главите им. Да ги убием с павета!

Да, това е мисленето на хората, които мразят! Омразата е водещата сила в живота им. Не ми се говори за тях.

Чудя се на другите, нормалните. Как считате, защо полицаите не проявиха "бруталното си насилие" предния ден? Или по-предния? Или миналия месец? (Да, тогава някои прегоряха и си понесоха последствията). Нали са лоши.

Просто защото всеки човек, избрал да бъде полицай, иска също да се прибере у дома, след тежък ден. Не иска да бъде физически и психически унижаван. Не иска да се конфронтира с хората. Няма желание да утежнява и без това тежкия ден, като задържа невинни хора, което може да му донесе само проблеми на главата. Но когато границата се премине, трябват действия.

А за всички специалисти по "Полицейска тактика" и "Психология на тълпата" - лесно е там пред телевизора и пред компютъра, лесно е да критикуваш без на носиш отговорност. Научен съм да приемам критиката. От нея се уча. Но тя има смисъл само когато е обективна и градивна, а не заклеймяваща.

При масова безредица полицията има задачи и приоритети! Лесно е да критикуваш, да кажеш как е трябвало да стане! Но решенията, които се взимат в кризисна ситуация, са насочени към това да намалиш до минимум вредните последици, които могат да настъпят. Невъзможно е да ги предотвратиш напълно, просто защото отсрещната страна има други намерения!

И техните цели бяха постигнати!

Но не защото полицията не се справи, напротив - както прочетох в една статия вчера, справи се изненадващо добре. Няма тежко пострадали!

Не! Манипулацията успя, защото разедини народа още повече!

Приятели журналисти, ще адмирирам първия от вас, който събере поне три експертни мнения на чуждестранни и безпристрастни специалисти, които да оценят полицейските действия! Но моля ви, нека са чужденци, да видим и тяхната истина! Може пък да се окаже, че начинът, по който се справи българската полиция с тази ситуация, е наистина "почти" перфектен! Защото при масови безредици безболезен изход няма. Няма шанс да се размине без пострадали. Няма и победител! Страдат всички! Или може би с изключение на тези, които са целели да ги предизвикат!

И ако някой се наеме с тази задача обективно, нека част от въпросите ви да бъдат:

- Възможно ли е да се отстрани група от 700-800 или повече агресори от многохилядно множество? Защото това не е чиния с ориз, от която с пинсета да махнеш черните зрънца.
- Дали другите хора биха се разграничили и съдействали, или по-скоро ще припознаят полицията за враг и ще и противодействат?

- Възможно ли е да не бъдат допуснати тези лица на митинг, да бъдат спрени да отидат? Дали това няма да се счита за нарушаване на правото им на протест? Щеше ли тогава да се пита защо полицията нарушава това тяхно право?

- Използват ли чуждите полицейски сили спрей, водометни машини и други помощни средства?

- Как се задържат лица в такова множество? Нарушителите доброволно ли се подчиняват, или правилата налагат двама или трима полицаи да използват сила и специални захвати, за да ги задържат?

- Трябва ли да се изчака подходящият момент за действие, за да се даде време на мирно протестиращите да се изтеглят, дори да е с риск за здравето и живота на полицаите?
И още, и още...

Върху това обаче могат да разсъждават само тези, които не са с "широко затворени очи" за всичките гледни точки! За водените от омраза и за вечно критикуващите е безсмислено!

Възпитан съм да уважавам чуждото мнение. Но също и да отстоявам своето!

Колеги, вие сте положителните герои на отминалия грозен и срамен ден! Много други трябва да се срамуват! А ние сме част от народа! Съединението прави силата!
Честит празник на всички!

Един от вас!"

Боже, пази ни от Борисов и полицията МУ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е чудно, когато се говори за полицията като да е чиста и свята, с някакъв ореол под предтекст, че "момчетата просто си вършат работата". Ако тея момчета си вършеха работата, нямаше да има такава престъпност, първо.

Второ, това съвсем сериозно, трябва да им се проведе някакъв курс за хуманоидно говорене, защото речниковият им запас е изключително вулгарен и просташки. Отделно, че е израз на практиката да злоупотребяват с властта им дадена да пазят - и нас и реда. Пресен пример:

Цитат

Част от полицейските служители бяха все още разярени и подвикваха на насядалите неща от сорта “Ей сега ще видите, шибани копеленца!”, "Ще ви съсипем живота, боклуци!" и т.н.

https://lupa.bg/news/razkaz-na-mirno-protestirasht-koito-be-arestuvan-i-zaplashen-ot-5-godini-zatvor_77266news.html

Трето. Така и не разбирам защо държавни чиновници, да чиновници, защото те работа по улиците нямат. Въпреки, че сме страната с един от най-големия брой полицаи на глава на население В СВЕТА, шанс да видиш полицай има само за някоя нощна смяна на патрулка на центъра, където двама полицаи се надпреварват кой ще разгледа повече голи снимки във Фейсбук и ще напише най-много постове под тях. Та говорех защо трябва да бъдат съжалявани хора за това, че си вършат работата. За разлика от нас, тях управниците ги поощряват и компенсират с ВСИЧКО. Те не са ходили пеша до София. Не са спали по скамейките в парка, а напротив - с ол инклюзим са били по хотели. И парадоксът, който така и не мога да проумея, освен с обяснението, че това е подкупване на съвестта им, на тях им се плаща втора заплата за това да си вършат работата. Полицаите, които псуват и бият по стадионите, игнорирам факта с повод или без, също вземат втора заплата за да са там. Сякаш това да са полицаи важи само докато дотрябва да свършат и те нещо.

Как те пазят като са цял ден на стол, какво произвеждат, какво вършат изобщо, надали някой ще се наеме да посочи. Но ние имаме очи и те ни показват, че българската полиция е разплута и проста, с ниска култура и висок холестерол.

Още за безукорната чест на българския полицай, от същия източник:

Цитат

В трите килии бяхме общо към 15 момчета, сред които имаше двама журналисти, млад лекар от Пирогов, собственик на мебелна фирма, ИТ специалист, служител в Европейската централна банка и други подобни съмнителни фигури. Аз и всички тези момчета, задържани по същия начин като мен - направили грешката да решим, че няма защо да бягаме, след като не сме извършили нищо нередно - се оказахме с обвинения за едро хулиганство, заплашващо ни с пет години затвор.

Обвиненията са на база свидетелски показания от някои от служителите на МВР. Те са ме видели да "хвърлям бутилки по униформени и с изключителна дързост да обиждам, дърпам и бутам полицейски служители и да оказвам съпротива при задържане".

Адвокатът, с който разговаряхме малко преди да ни освободят, каза, че при задържането и престоя ни в ареста, от служителите на МВР са направени десетки нарушения на закона и правата ни, като например отказваха ни разговори с адвокат, снимаха ни без наше съгласие, подведоха ни да подписваме куп неща без присъствие на адвокат и други.

Само в България ексцесиите се броят за успех на управляващата мафия, а протестиращите вече не са прави, че не може повече да се търпи.

Цитат

При протестите от 2-ри септември имаше 126 арестувани и 80 ранени полицаи за една вечер. Тази тъжна равносметка излезе извън пределите на страната и критики към поведението на униформените дойдоха от Европа.

https://nova.bg/news/view/2020/09/06/298524/синдикатът-на-мвр-абсурдно-е-сред-униформените-на-протеста-да-попадне-човек-който-не-е-от-редиците-ни/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, qrtddt написа:

Хора с морал и национални  ценности биха разбрали. Ти не. Защо, ти си знаеш.

Второ - това което хейтърката цитира няма нищо общо с реалността. Просто омраза към някой си политик. Неистова, болезнена, патологична омраза. И нищо повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване