Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

korduna
 Сподели

Препоръчан отговор

• Отговори 9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Ако поназнайваш Руски си харесай нещо от тука (примерно).

Да,ще се справя,в момента съм с руски уиндоус,след пълен преглед и работа с програмите,които са ми необходими веднага преминавам на Линукс,благодаря! :handshake:

---------------------------------------------------------------

Мисля да се спра на OpenSuse (много ми харесва),вие какво бихте ми препоръчали?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,ще се справя,в момента съм с руски уиндоус,след пълен преглед и работа с програмите,които са ми необходими веднага преминавам на Линукс,благодаря! :handshake:

Мисля да се спра на OpenSuse (много ми харесва),вие какво бихте ми препоръчали?!

За OpenSuse може да ти трябват малко повече знания !!! Но с малко повече желание всичко се научава. :)

Редактирано от Holen Dtime (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да се спра на OpenSuse (много ми харесва),вие какво бихте ми препоръчали?!

Добра е, но трябва да се отървеш от типичното мислене за българите, че са много умни и могат да правят каквото си искат. Трябва да се чете внимателно и да не се прескачат процедури при настройките. Иначе, експериментите водят до провал. Затова, уж е приятелски настроена към потребителя, а е толкова рядко ползвана от българите. Може да изглежда абсурдно, но, повече са българските потребители на Slackware, отколкото на Open SUSE. 

Преглеждаш внимателно журнала преди инсталацията. Коригираш GRUB да се инсталира върху MBR. Коригираш и забавянето пред зареждане да е по- малко от зададените 8 секунди. След инсталацията, актуализираш, добавяш community repositories и я ползваш.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А,програма,която да замести AVIAddXSubs?

Програмата ми е удобна,защото всичко става бързо и лесно,за около минутка ми прикачва субтитрите към филма (*avi файла).

работи със инсталирана Wine 

http://prikachi.com/images.php?images/563/8101563J.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам малко помощ за следния проблем:

Имам две инсталации на отделни HDD на Win7 на единия диск и на Ubuntu 14.04.2 LTS на втория диск. След като съм работил с Ubuntu, когато превключвам към 7мицата, трябва да правя допълнителна настройка на часа, тъй като, въпреки че регионалните ми настройки са точни, часовникът ми е с 3 часа назад. При превключване от 7 към Ubuntu няма проблем, часът е точен. Търся решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам малко помощ за следния проблем:

Имам две инсталации на отделни HDD на Win7 на единия диск и на Ubuntu 14.04.2 LTS на втория диск. След като съм работил с Ubuntu, когато превключвам към 7мицата, трябва да правя допълнителна настройка на часа, тъй като, въпреки че регионалните ми настройки са точни, часовникът ми е с 3 часа назад. При превключване от 7 към Ubuntu няма проблем, часът е точен. Търся решение.

Малко пояснение: Проблемът идва от това, че само MS работи с локално време във BIOS, а всички останали с GMT. Windows до 10 не може да се превключва. /хаковете за това не работят като хората/

Ето защо остава да се смени в Linux.

http://askubuntu.com/questions/521171/time-keeps-changing-between-bios-windows-7-ubuntu-14-04

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен.Имам следния проблем ,инсталирах си кубунту на лаптопа hp 350 g-1,но се сблъсках с едно недоразумение в скайп.Камерата ми не работи и рестартира системата при включване,Проблемът е след като инсталирам на диска а в лайв режим си работи,С чийз също не тръгва,пробвах с нетрънер и там е същото положение ,и двете системи са с кде qt5.Някаква идея ,да споделя,че съм качил ати драйвера и си работят ефектите.Скайпа ми разпознава камерата и до там.Иска ми се да ползвам кде и не ми се качва убунту,освен ако не се пренудя заради камерата.Да и още еднин проблем с блутута,дори не го разпознава.

Редактирано от cikil (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Реших проблемът с камерата,остана блутута.Оказа се,че съм инсталирал видео драйвера на производитела,смених го с този от кубунту и се оправи камерата,но с блутут нещата са по сериозни.Порових се из форумите на ралинк и кубунту и проблемът с тяхния драйвер е от години.За съжаление все още нямам решение,пробвах един който препоръчват и стигнах до преинсталация,драйверът е  rt3920.Хубавото в случая е,че не е болка за умиране и ще си остана на кубунту,но този модел лаптоп не го препоръчвам на хора които искат линукс.С тия хибриди е доста проблемно ,все ще се намери нещо да не работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този rt3920 ми излиза WiFi карта. Може би не си човъркал това, което е трябвало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно там е проблемът и блутут е с същия хибриден драйвер като уифи драйвера,на медиатек има супорт само за уиндоус 7 и 8.1 с 64бит архитектура,друга подръжка няма за сега.Моля пратети ми команда за лог който да кача за повече инфо.Името на драйвера е rt3290 грешката  е моя , за блутут 4.Мелмак да уточня,че става въпрос за кубунту,не за уин.Трябват ми командите с които кубито да го разпознае и да инсталирам през конзолата,едва ли ще има друг вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Виж дали това ще ти е от полза:
http://askubuntu.com/questions/453605/ralink-rt-3290-bluetooth-problem-on-ubuntu-14-04
http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=49&t=172945

Доколкото успях да видя проблемът с тези драйвъри не е оправен. Може би трябва да се откажеш на тоя етап, за да не създадеш кофти конфигурация.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това и мисля да направя,не си заслужава преинсталацията пак.С този пакет вече преинсталирах веднъж,Благодаря за вниманието,ще си карам с кабелче,приятна вечер на всички.А между другото от hp suport нагло ме препратиха към убунту.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я дай изхода от lspci все пак. Т.е. не ти работи и безжичната мрежа?

[email protected]:~$ lspci  

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Haswell-ULT DRAM Controller (rev 09)

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Haswell-ULT Integrated Graphics Con

troller (rev 09)

00:03.0 Audio device: Intel Corporation Haswell-ULT HD Audio Controller (rev 09)

00:14.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series USB xHCI HC (rev 04)

00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 8 Series HECI #0 (rev 04)

00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 8 Series HD Audio Controller (rev 04)

00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 8 Series PCI Express Root Port 1 (rev e4)

00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 8 Series PCI Express Root Port 2 (rev e4)

00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 8 Series PCI Express Root Port 4 (rev e4)

00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation 8 Series PCI Express Root Port 5 (rev e4)

00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series USB EHCI #1 (rev 04)

00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 8 Series LPC Controller (rev 04)

00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 8 Series SATA Controller 1 [AHCI mode] (rev 0

4)

00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 8 Series SMBus Controller (rev 04)

01:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Expre

ss Gigabit Ethernet Controller (rev 10)

02:00.0 Network controller: Ralink corp. RT3290 Wireless 802.11n 1T/1R PCIe

02:00.1 Bluetooth: Ralink corp. RT3290 Bluetooth

03:00.0 Unassigned class [ff00]: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTS5227 PCI Express Car

d Reader (rev 01)

09:00.0 Display controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Sun XT [Radeon HD 867

0A/8670M/8690M] (rev ff)

А уифи-то си работи само блутута се инати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами резултата пак е без графична среда,само кайро дока ми работи,и нищо друго.Има ли вариант да го оправя или пак преинстал?Е поне имам достъп до конзолата през дока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало така:

sudo dkms remove rt3290sta/2.6.0.0 --all
sudo apt-get remove dkms
Дори и само едната от двете да се изпълни, мисля, ще го спре.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами резултата пак е без графична среда,само кайро дока ми работи,и нищо друго

startx в конзола

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така резултата е без графична среда,да преклучим темата после ще го преинсталирам и ще си карам без блутут.И не пробвайте това в къщи. :no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

..Е поне имам достъп до конзолата през дока.

Всъщност, като стане така, имаш достъп с клавишна комбинация <Ctrl> + <Alt> + <F3>. Ще активира друг tty терминал. Има избор между F1 до F6, като на F1, те връща в графичната среда, стига да работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване