Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

korduna

Препоръчан отговор

Или просто си направи имидж и при такова омазване връщаш за две минути и си готов. Това да преинсталираш всеки път си е живо мъчение...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Разкарах кде през конзолата и сложих гномчето,доста е орязано но пък си работи без преинстал.А колкото до имидж не съм правил такъв,а и не знам как става номрът.С това за имидж ,ще се занимавам друг път,Благодаря ви за инфото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави и почитания на всички мои приятели и почитатели. Налага ми се отново да пиша тук, този път с уникално нов проблем. Значи записах си СтотинкаОС на флашка и си го подкарвам на живо на домашния си лаптоп и всичко си върви както го пише у дебелите книги. Реших обаче да си я пусна същата флашката и на компютъра в работата. Поради неизвестни за мен причини обаче системата не буутва. Изписва ми грешката от фиг. 1

6d779e75f9d4777b.jpg

Значи в къщи си върви а на работа неще. Защо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Здравей, какъв е хардуера?

2.Също кой образ свали 32/64?

Също, моля пробвай да свалиш от тука алтернативен жив образ със най новото ядро kernel - 4.0.4 [1]  http://www.stotinkaos.net/stotinkaOS/alt2/respin/sos-6.6-Respin-kernel-ml.x86_64.isoтози образ се различава единствено с това, че както казах съдържа по-ново ядро, ако например хардуера е достатъчно нов, или по една или друга причина не се поддържа от официалните образи на дистрибуцията.

Също, ще те помоля ако има възможност, да ползваш форума на стотинкаОС - [1] http://www.stotinkaos.net/forums/index.php

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Пише ви един новобранец, тепърва прохождащ в Linux средите. Сблъсках се със следния проблем - аудиото започва да насича когато пусна песен или клип през VLC или заредя клип от YouTube или Vbox7. Eдинствения начин да предотвратя този проблем е като намаля звука, но насичането спира когато съм го намалил до около 30%, а тогава става твърде тихо и почти нищо не се чува. В момента ползвам Linux Mint 17.1 с XFCE, но съм пробвал и Manjaro през LiveCD и там имах същият проблем. Разгледах опциите във Volume Control–а, но не видях нещо което да причинява този проблем. Отворен съм към всякакви идеи. Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Pulseaudio зададен ли ти е навсякъде ? Като управление на звуковата карта и от настройките на звуковия миксер.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

PulseAudio имам само в Skype настройките (Sound Devices таб), но като отворя Volume Control-а (който изчезна по незнайна причина от таскбара след като инсталирах драйвърите на nVidia, но все пак се отваря през pavucontrol от терминала) няма никъде PulseAudio. Прикачил съм снимка от всеки таб към мнението си, току-виж нещо изскочи.

Забравих да спомена в предишното ми мнение, че когато пусна песен, Built-in Audio Analog Stereo-то в Output Devices откача и се сменя постоянно между Analog Output и Headphones.

post-359500-0-52514600-1432823134_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@mdraganov : Инсталирай резервна сесия - пакета xfce4. Заедно с него ще се инсталира и xfce4-mixer. След това ще го добавиш в панела и ще избереш звуковите изходи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С ALSA работи малко по-добре, но има и друг проблем - не мога да се отърва изцяло от PulseAudio-то, защото ми трябва за Skype. Също забелязвам, че когато усиля звука микрофонът прекъсва и системата мести постоянно от преден жак на заден, а в предния не е включено нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Здравей, какъв е хардуера?

2.Също кой образ свали 32/64?

Също, моля пробвай да свалиш от тука алтернативен жив образ със най новото ядро kernel - 4.0.4 [1]  http://www.stotinkaos.net/stotinkaOS/alt2/respin/sos-6.6-Respin-kernel-ml.x86_64.isoтози образ се различава единствено с това, че както казах съдържа по-ново ядро, ако например хардуера е достатъчно нов, или по една или друга причина не се поддържа от официалните образи на дистрибуцията.

Също, ще те помоля ако има възможност, да ползваш форума на стотинкаОС - [1] http://www.stotinkaos.net/forums/index.php

1. В работата е Intel Celeron G1840 2.80Ghz DuoCore.Процесора бичи на 64бита. В къщи съм с i5 точния модел не го помня, но също е 64битов.

2. Образа, който  съм изтеглил на ОС-а е 64бита.

Може заради спорта да пробвам с алтернативният, но не ми е толкова належащо, защото съм си доволен от сегашния. Върши ми перфектна работа в къщи, просто ми беше любопитно защо се получава така в работата.

Нищо не се разбира от снимката.

a2f2eb7193c67799.jpg

Така как е ?

//офф

И аз така работя, по възможност точно след дъжд :D

Ами държавна длъжност. Заплатата е ниска, но за сметка на това пък е оправдана :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че поста ми ще прозвучи, като: "Тоя па откри топлата вода", ма...

Супер се ядосвах, че не мога да открия табулиран PDF-четец, който да запомня историята. Еми, не и не. Версията на Фоксит няма общо с тази за Уин. Както и да е, намерих... не помня как се казваше: "екс... нещо си".  Та... ако някой се чуди като мен... Calibre! Пууу, 100 часа прекарах да търся пдф=четец с горните условия, а то решението било толкова лесно. Иначе странно наистина. Когато търсих в Гугъл именно това - табулиран пдф-четец с възможност за помнене на историята (не споменавам и букмарки, че много ще стане), се оказа, че аз не съм единственият. Бая постове в нета има с подобно питане. И не знам защо никой не казва - нема! Е, този, който намерих, но и той не е най-удобния.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. В работата е Intel Celeron G1840 2.80Ghz DuoCore.Процесора бичи на 64бита. В къщи съм с i5 точния модел не го помня, но също е 64битов.

2. Образа, който  съм изтеглил на ОС-а е 64бита.

Може заради спорта да пробвам с алтернативният, но не ми е толкова належащо, защото съм си доволен от сегашния. Върши ми перфектна работа в къщи, просто ми беше любопитно защо се получава така в работата.

Супер, радваме се да видим още един стотинкаОС потребител .

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Методи Дамянов, Okular запомня докъде си гледал последно, отваря и табове. :)

Интересно, аз не мога да отворя втори таб. Обаче виждам bookmarks.

https://www.archlinux.org/packages/extra/x86_64/kdegraphics-okular/

Знам, че поста ми ще прозвучи, като: "Тоя па откри топлата вода", ма...

Супер се ядосвах, че не мога да открия табулиран PDF-четец, който да запомня историята. Еми, не и не. Версията на Фоксит няма общо с тази за Уин. Както и да е, намерих... не помня как се казваше: "екс... нещо си".  Та... ако някой се чуди като мен... Calibre! Пууу, 100 часа прекарах да търся пдф=четец с горните условия, а то решението било толкова лесно. Иначе странно наистина. Когато търсих в Гугъл именно това - табулиран пдф-четец с възможност за помнене на историята (не споменавам и букмарки, че много ще стане), се оказа, че аз не съм единственият. Бая постове в нета има с подобно питане. И не знам защо никой не казва - нема! Е, този, който намерих, но и той не е най-удобния.

Не е ли по-неудобно, ако е табулиран?

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бе от Unity минах на gnome fallback и тоя workspace панел долу някой сеща ли се за командата да се махне, че смятах да си слагам док? Бях го махнал преди на една виртуална машина ама не намирам сега тая команда из нета. Защо понякога не запазвам важните неща иди ме питай  :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, аз не мога да отворя втори таб. Обаче виждам bookmarks.

https://www.archlinux.org/packages/extra/x86_64/kdegraphics-okular/

Не е ли по-неудобно, ако е табулиран?

В смисъл? Отварям два документа да речем. Затварям програмата. После я отварям, двата таба стоят, на мястото, на което съм ги затворил. В Уиндоус използвам Фоксит. А не помня как беше името на този удобен четец дето го пробвах. xpdf ли, не помня. За съжаление, май Sumatra PDF няма за Линукс. Иначе и той е много удобен. Нищо, че не е табулиран. Помни историята, както на самия документ, така и на всички отваряни документи.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл? Отварям два документа да речем. Затварям програмата. После я отварям, двата таба стоят, на мястото, на което съм ги затворил. В Уиндоус използвам Фоксит. А не помня как беше името на този удобен четец дето го пробвах. xpdf ли, не помня. За съжаление, май Sumatra PDF няма за Линукс. Иначе и той е много удобен. Нищо, че не е табулиран. Помни историята, както на самия документ, така и на всички отваряни документи.

Ами мен лично, превключването между табове, повече би ме объркало, отколкото ако имам няколко прозореца.

Но както и да е, намерих програма, която прави всичко това, че и отгоре! Казва се qpdfview. Изпробвах табове, запомняне, линкове, bookmark-и, инвертиране, копиране на текст и картинка, увеличение, презентация, ротация. :)  Надявам се, че ще ти допадне.

https://launchpad.net/qpdfview

Иначе видях, че и в Okular са вкарали тази функционалност преди около година. Скоро би трябвало да го има навсякъде. Даже не съм сигурен защо при мен я няма.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване