Премини към съдържанието
korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

преди 7 минути, Белгиеца написа:

Така ли било бре , ц ц ц ?
Я иди им кажи на тези леваци тогава що не могат да отгатнат що един път работи, пък друг път не работи, ха ха ха 
Там е точно линукс това за което се мъчат

http://www.dtv-bg.com/showthread.php?goto=newpost&t=41420

същите тия преди ми отговаряха точно че било трябвало да попрочета "малко".
Пък сега всички в куп не знаят що не тръгва при някои техни познати.
Ще ти дам джокер да се изфукаш, трябва да има връзка с интернет, ама не им го казвай директно, че ще се обидят, те са много докачливи майни.

Е какво не тръгва под Линукс? Що на на мен всичко върви на 6 че даже и на 10? И то без да се мъча с разни терминали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Тодор Андреев написа:

Ето това е отговор!

Не може на всеки новодошъл да се развиват теми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко се развихрих, набрах се.

Имам някои елементи, които много ме дразнят, искам веднага да ги науча, но не се получава. Гледам клипчета, задавам въпроси, но помощ от ник'де не иде.

Благодаря Ви!

Утре ще ползвам съвета Ви. Дано се справя. Ако има как онлайн да се видя с някого, много бързо ще ми се светнат някои неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, petie1 написа:

Е какво не тръгва под Линукс?

е па кликни на линка който съм дал и чети какво не им тръгва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Белгиеца написа:

е па кликни на линка който съм дал и чети какво не им тръгва

Викаше да го играя пожарникар ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Melmak ® написа:

Не може на всеки новодошъл да се развиват теми.

Арч имат хубава уики страници за почти всичко под Линукс ,аз имам идея да си направим Тема за WINE и там да развиваме теория и практика

преди 4 минути, Белгиеца написа:

Както ти хареса така постъпвай, аз знам английски за разлика от тях.

И аз знам и руски чаткам ххехе

преди 38 минути, Тодор Андреев написа:

Малко се развихрих, набрах се.

Имам някои елементи, които много ме дразнят, искам веднага да ги науча, но не се получава. Гледам клипчета, задавам въпроси, но помощ от ник'де не иде.

Благодаря Ви!

Утре ще ползвам съвета Ви. Дано се справя. Ако има как онлайн да се видя с някого, много бързо ще ми се светнат някои неща.

Мозо се пише за експерт по WINE иначе аз ако го ползвах бих ти помсагал с кеф

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Тодор Андреев написа:

Експериментирай с нещо по-елементарно за да видиш как се случват нещата. Един 7-zip e много подходящ. Виж къде отиват файловете, опитай се да смениш префикса и прочие. Ако си поиграеш 1 час ще си много по-навътре, вместо 1 седмица да гадаеш/питаш какво не работи на нещо много по-сложно.

Другото, за игри специално виж дали не можеш да намериш издания от магазина GOG. Естествено говорим за Windows издания на GOG игрите. Те са много консистентни и нямат защити / дискове с които (евентуално) да се замотаеш. Също така ултра лесно можеш да провериш дали дадена GOG игра върви под Wine, в каталога на Wine. https://appdb.winehq.org

преди 38 минути, Тодор Андреев написа:

Гледам клипчета, задавам въпроси, но помощ от ник'де не иде.

Огледай се за руски видеота в тубата. Някои са доста добри и ако разбираш езика ще стане. Само като гледаш екрана можеш да се ориентираш. И англисйкия ще го понаучиш, било от компютрите, било от Linux конкретно. 

Колкото по-сложни и/или общи въпроси задаваш, толкова по-малко отговори ще получиш. Опитай да разбиеш нещата на стъпки и питай за каквото конкретно не става или получаваш странен резултат.

преди 39 минути, Тодор Андреев написа:

Ако има как онлайн да се видя с някого, много бързо ще ми се светнат някои неща.

Може и да стане, но поне аз не съм насреща. Принципно може да има LUG в твоя град. Но ме съмнява вече да намериш. Защото Linux е доста лесничък и се ползва от 10 години масово, че да има интерес.

LUG = Linux User Group или ~ локална Линукс група.

https://en.wikipedia.org/wiki/Linux_user_group

преди 33 минути, petie1 написа:

аз имам идея да си направим Тема за WINE и там да развиваме теория и практика

И на мен ми е хрумвало, но адски не ми се пише подобна тема в момента. Още повече, да се направи разбираемо опътване за широка аудитория си е цяло предизвикателстово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Melmak ® написа:

Експериментирай с нещо по-елементарно за да видиш как се случват нещата. Един 7-zip e много подходящ. Виж къде отиват файловете, опитай се да смениш префикса и прочие. Ако си поиграеш 1 час ще си много по-навътре, вместо 1 седмица да гадаеш/питаш какво не работи на нещо много по-сложно.

Другото, за игри специално виж дали не можеш да намериш издания от магазина GOG. Естествено говорим за Windows издания на GOG игрите. Те са много консистентни и нямат защити / дискове с които (евентуално) да се замотаеш. Също така ултра лесно можеш да провериш дали дадена GOG игра върви под Wine, в каталога на Wine. https://appdb.winehq.org

Огледай се за руски видеота в тубата. Някои са доста добри и ако разбираш езика ще стане. Само като гледаш екрана можеш да се ориентираш. И англисйкия ще го понаучиш, било от компютрите, било от Linux конкретно. 

Колкото по-сложни и/или общи въпроси задаваш, толкова по-малко отговори ще получиш. Опитай да разбиеш нещата на стъпки и питай за каквото конкретно не става или получаваш странен резултат.

Може и да стане, но поне аз не съм насреща. Принципно може да има LUG в твоя град. Но ме съмнява вече да намериш. Защото Linux е доста лесничък и се ползва от 10 години масово, че да има интерес.

LUG = Linux User Group или ~ локална Линукс група.

https://en.wikipedia.org/wiki/Linux_user_group

И на мен ми е хрумвало, но адски не ми се пише подобна тема в момента. Още повече, да се направи разбираемо опътване за широка аудитория си е цяло предизвикателстово.

За темата може да преведем материали от Арч Уики и от на Мозо форума и да привлечем хора с опит и да стане темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, petie1 написа:

По добре да тури един Peazip щот това 7 zip нещо не ми хареса.

Peazip има Linux версия, а 7-zip няма. :) Идеята ми е да разучи Wine с елементарна и добре направена програма за Windows. Щом Wine му е интересен/нужен.

преди 13 минути, petie1 написа:

За темата може да преведем материали от Арч Уики и от на Мозо форума и да привлечем хора с опит и да стане темата

Какво му е на Мозо форума? Могат да следят темите за Wine там. Даже го препоръчвам, има добри неща.

Материалите от Arch конкретно за Wine са средна работа. Даже в самия Wine проект има по-добре направени, обаче са прекалено подробни.

Ентусиаст. :)  Хората с опит едва ли биха се мотали в подобни теми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Melmak ® написа:

Peazip има Linux версия, а 7-zip няма. :) Идеята ми е да разучи Wine с елементарна и добре направена програма за Windows. Щом Wine му е интересен/нужен.

Какво му е на Мозо форума? Могат да следят темите за Wine там. Даже го препоръчвам, има добри неща.

Материалите от Arch конкретно за Wine са средна работа. Даже в самия Wine проект има по-добре направени, обаче са прекалено подробни.

Ентусиаст. :)  Хората с опит едва ли биха се мотали в подобни теми.

7-zip има има и Линукс версия казва се p7zip,ами точно Тошко се оплака че от форума на Мозо не му помагат иначе и аз съм за неговия форум,да ти сам каза че е трудно да се предложи хубаво упътване за "простосмъртни" та предлагам който има опит с WINE да пише в темата която ще създадем тук и да обясни на  прост език кое как какво+материалите които ще се напишат от нас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Па точно 7зип няма, никога не е имало и няма да има версия за Линукс.p7zip - а преведи "пето" и ще си на ниво BSD. И да, стига търси Мозо да ти отговори за прогреса при разархивиране. Аз казах ( и предложих) да се ползва за целта 7zip през wine и ще си имаш и прогрес, и разбрана програма за целта, и ще върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, petie1 написа:

...ами точно Тошко се оплака че от форума на Мозо не му помагат иначе и аз съм за неговия форум,да ти сам каза че е трудно да се предложи хубаво упътване за "простосмъртни" та предлагам който има опит с WINE да пише в темата която ще създадем тук и да обясни на  прост език кое как какво+материалите които ще се напишат от нас

Виж сега, тая работа може да стане по следния начин.
Един от знаещите, ама когото го мързи да обяснява на новобранци, си регистрира ЖЕНСКИ ник на този форум. С един аватар типично по женски, да гледа на бг мамките кви са им аватарите. И почва да пита въпросчета добре подбрани от него. Естествено благодарение на тестостерона и нагона мъжкарите от пингвинската секта надушват мнимата 22 годишна женска и почват да се надпреварват кой повече знае. 
Понеже зад женския ник се крие опитен човек по виното, той ще може да задава насочващи въпросчета и да лепи снимки как е пробвал съветите на мъжкарите и що не става. На него ще му е лесно да симулира често срещани грешки и ще кълват на въдицата състезателите свалячи на женски сърца. Те даже няма да се усещат що искат да ѝ помагат на Ленчето.
На оня форум дето съм ти дал линк по-горе им се бях представил за мадама и даже "великият" Чък ( тогава беше продуцент) се хвана на вдицата и искаше да ми помага да си слагам линукс, щото влизах нарочно от стара щайга с ХП на български.
Бях ги излъгал даже че имам гадже инсталатор на антени, та съм била подучула от него някои хитринки. Ония се усетиха чак като им лепнах една снимка на година мацка, че нещо не е наред.
Това е начинът да предизвикаш помагачи и най-вече читатели да си сменят вярата от Уин на Пингвин чрез Вино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

преди 1 час, Белгиеца написа:

Това е начинът да предизвикаш помагачи и най-вече читатели да си сменят вярата от Уин на Пингвин чрез Вино.

Хаха, харесва ми социалния инженер в тебе! Прав си че номера ще сработи, но не препочитам, защото създава бозав резултат.

преди 11 часа, petie1 написа:

та предлагам който има опит с WINE да пише в темата която ще създадем тук и да обясни на  прост език кое как какво+материалите които ще се напишат от нас

Щом ти е мерак направи такава тема. Смисъл също има. Аз може да се включа, когато ми дойде ентусиазма. По принцип такъв тип теми не са много за форум, защото форумите са неустойчиви на потъване и разводняване. Но може да се намали ефекта, ако се вземе в предвид.

преди 11 часа, petie1 написа:

от форума на Мозо не му помагат иначе и аз съм за неговия форум

Просто не е правилно да се задават абстрактни въпроси. От някои потребители не само в онзи, но и във всички форуми, разбирачите деликатно се изнасят.

Дето казва Белгиеца, от де знаеш че не се прави на блондинка само за да ги ебава? А те си пишат любовни романи и научни есета... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Melmak ® написа:

По принцип такъв тип теми не са много за форум, защото форумите са неустойчиви на потъване и разводняване. 

Е да те, ама не отчиташ че при търсене в гугъл, тоя тука излиза на първа страница.
Което ще рече че ще я виждат безкрайно повече посетители, дори и нерегистрирани, при търсене с думи като уайн.
През 2006г. като реших да преведа един софтуер на български, го пуснах тука с нов ник, нищо че ме бяха банвали два пъти. Избрах да  е тука, щото има много народ. От даунлоад бг сайта ми се омилкваха при тях да съм пускал новите преводи, ами ги пратих в трета глуха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали не е време някой модератор да даде почивка на неопределения джендър, най-малкото е против правилата да се регистрира с няколко профила. А и да му се покаже, че хитростта му не струва и 2ст, защото всеки от модератор нагоре вижда никовете от едно и също IP.

Изпратено от моят HUAWEI GRA-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Topper написа:

..., защото всеки от модератор нагоре вижда никовете от едно и също IP.

а всеки от детската градина нагоре, се логва от различни МАК адреси и минава през ВПН-ни и ползва оборска ТОР 
я сложи идна бяла точка ( снимка бе ) под мнението ти качена на твой хостинг сървър със статистики за посещенията и търси белгийско ИП, ама най вероятно няма. Щведско обаче може да скиваш или египедско, ха ха ха ...
Сисадминът след 25 години опит плаши мечка с барабанче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логваш се от различни макове казваш.... на всички им е ясно колко отчайващо неграмотен си, ако щеш и по женско бельо да пишеш на компа, надали ще впечатлиш някого.
Апропо за отворения код, писан от някого - М$ го берат от дърветата ли мислиш Оли? Или ползваш опен сорс или си го приспособяваш и така научаваш нещо. За теб разбрахме, клик със скрола е откритието на живота ти, освен че си объркан душевно и ментално (българин белгиец, мъж с женски профил, от лук до оборски тор).
Мисля, че този форум губи малкото останало с лица като това, няма кой да пише нещо и да бъде апострофиран непрекъснато от лице с полови и еректилни проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Topper написа:

...на всички им е ясно колко отчайващо неграмотен си, 

ама щастлив ползвател на безплатни благинки, за ужас на тези които искат пари да изкарват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чиста пробра крадец - това винаги го пропускаш. Аз не ползвам TOR, защото няма какво да крия. А и 5лв за IPTV ми се струват крайно безсмислено да си правя труда да крада. Ако не можеш в тази Белгия да си го позволиш, ще стартираме една #DMS BELGIECA

Я обясни о'мастъре, как се логваш с МАК, чрез Дънинг-Крюгер ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Topper написа:

Я обясни о'мастъре, как се логваш с МАК, чрез Дънинг-Крюгер ли ?

Па да ти обясня бе, да научиш нещо и ти. Чети внимателно сега и си води записки.
Значи взимаш друг компютър, старичък с който не си посещавал сайта на дебелия Жоро.
Той старият компютър си има негова ЛАН карта братчед.
После си сменяш интернет провайдъра и модема рутер.
Посещаваш сайта на Жоро тлъстия с ХП без антиирусна нито стена, абе нищо.
В целия Уиндоус няма нищо от което да разбере Жорко на кого е щайгата.
След това цъфваш на сайта му с женско име и той почва да проверява в базата му данни дали не си от баннатите вече от него. Гледа по МАК адрес, операционна система и езикът на който е тя, абе ровичка говедото колкото може и не намира нищо , което да му доказва кой си. Нали знаеш как се пускат линкове, уж само така, пък като ги посетиш и хоп вкарали ти скрит у машинката да им изклюкари каква е и що е т.н.
А така, после обаче го играеш лекичко, от дъжд на вятър драснеш по нещо и не посещаваш темите по които си бил активен преди. Отваряш едни теми които не те инетересуват. Искаш на лична поща помощ от някой да ти даде словенски канали по ИПТВ, та Жорко като ти прочете пощата да клъвне на въдицата че си баш руса мадама , наивна на воля. Държиш се възпитано и ги боготвориш момчетата там и им благодариш за щяло и нещяло. Те свикват и те броя за смахната някаква там и ти помагат даже ако им се помолиш. 
Те так става, а твоят любим Дънинг-Крюгер  пасти да яде.

Хайде пускай темата за Виното да обясняваш тука на народа, в теб ни е надеждата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Белгиеца написа:

Един от знаещите, ама когото го мързи да обяснява на новобранци, си регистрира ЖЕНСКИ ник на този форум. С един аватар типично по женски, да гледа на бг мамките кви са им аватарите. И почва да пита въпросчета добре подбрани от него. Естествено благодарение на тестостерона и нагона мъжкарите от пингвинската секта надушват мнимата 22 годишна женска и почват да се надпреварват кой повече знае. 
Понеже зад женския ник се крие опитен човек по виното, той ще може да задава насочващи въпросчета и да лепи снимки как е пробвал съветите на мъжкарите и що не става. На него ще му е лесно да симулира често срещани грешки и ще кълват на въдицата състезателите свалячи на женски сърца. Те даже няма да се усещат що искат да ѝ помагат на Ленчето.
На оня форум дето съм ти дал линк по-горе им се бях представил за мадама и даже "великият" Чък ( тогава беше продуцент) се хвана на вдицата и искаше да ми помага да си слагам линукс, щото влизах нарочно от стара щайга с ХП на български.
Бях ги излъгал даже че имам гадже инсталатор на антени, та съм била подучула от него някои хитринки. Ония се усетиха чак като им лепнах една снимка на година мацка, че нещо не е наред.

Малей пак си ги пляскал едни ,и ко ще прави тази женска кат срешне чешит като мен  м? Ти си талант за Комиците бре

преди 20 часа, бат'начо написа:

Па точно 7зип няма, никога не е имало и няма да има версия за Линукс.p7zip - а преведи "пето" и ще си на ниво BSD. И да, стига търси Мозо да ти отговори за прогреса при разархивиране. Аз казах ( и предложих) да се ползва за целта 7zip през wine и ще си имаш и прогрес, и разбрана програма за целта, и ще върши работа.

При мен Peazip си ми показва и проценти и време и прогрес бар си имам,

преди 10 часа, Melmak ® написа:

Хаха, харесва ми социалния инженер в тебе! Прав си че номера ще сработи, но не препочитам, защото създава бозав резултат.

Щом ти е мерак направи такава тема. Смисъл също има. Аз може да се включа, когато ми дойде ентусиазма. По принцип такъв тип теми не са много за форум, защото форумите са неустойчиви на потъване и разводняване. Но може да се намали ефекта, ако се вземе в предвид.

Просто не е правилно да се задават абстрактни въпроси. От някои потребители не само в онзи, но и във всички форуми, разбирачите деликатно се изнасят.

Дето казва Белгиеца, от де знаеш че не се прави на блондинка само за да ги ебава? А те си пишат любовни романи и научни есета... :) 

Ами ако имах опит с WINE щях да създам тема и щях да си я подъжам по принцип на мен ехе не ми трябват всичко което ми трябва си го има в Линукс ,просто търся начин да помогна на Тодор дето вика Джокера на форума ака Белгиеца да го привлека към Пингвините,това за форумите го кажи на Тодор не на мен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Белгиеца написа:

...

Крюгер, тези селски вицове ги разказвай на мароканците, които са ти сковали дачията, а вечер под юргана и на перхидроления ангел може да ги изтъкнеш. Това, че описваш протуберансите на мозъчната ти кора по форумите с откачен твърд диск и дъно от Amazon за 2.99 евро те прави пореден пациент, например, като Пациента А или Главния пациент.

Колкото и да пълниш масив сървър с алабализми ( питай Дънинг как става), за да омоташ заглавките в PHP трикът не минава в javascript. Жорко спокойно може да те тараши по навигатор и там фалшиментаците не минават. На Жорко му е през хаспела за твоя МАК адрес, вълнува го повече IP. И за да отреже клоуните от Конго, Казахстан и прочие екзотика, Жорко спокойно може да добави два ред код и да теслари TOR на входа на заявките .Така че чичич, ако искаш да разиграваш коня на куха лейка ще трябва да вкараш ангела в играта. Да ти рега проблясъците с люксембурско IP, но и това ще е ден до пладне, докато ви трейсне линията и ви сцепи басмата.

Хайде лека и си изпапай пастичката докато зяпаш телевизия от Бангладеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Profruit написа:

На Жорко му е през хаспела за твоя МАК адрес, вълнува го повече IP.

И ти си една ливада некосена ...
ИП-то е динамично бе , кво го грее то ?
Той гледа рейнджа от кой интернет доставчик е, а пък аз съм ти писал че е сменен достъвчикът. Значи друг рейндж и друг адрес като прави who is .
Всичко е гениално измислено, така че Тлъстият да може да проверява на воля квото си иска, вкючително и лична поща да чете, но да не намери нищо което да му подскаже кой го ебава майсторската.
Предложено му е всичко да е различно , сещаш ли се ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тобстъре, ти ли си бе?
F12, влизаш в нета и си правиш каквото си искаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване