Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 5 минути, аm-аm написа:
преди 12 часа, Joanna Rutkovska написа:

Говоря за нуклеотидните бази на ДНК -Сорс кода на Живота.

A-Аденин .
C-Цитозин.
G-Гуанин
T-Тиамин
и U-Урацил /за РНК базите/

В нормалната пшеница и храни растения и животни  това са буквите на Живота.

...В контраст Синтетиката ,буквите на Живота са подменени със нови несвойствени за Живота на тази Планета букви.

Нарича се Синтетична храна или синтетична биология.Създадени са много над 160 вида вида изкуствени синтетични  букви .

Тук къде трябва да е грешката?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не_известни, но за сметка на това независими. 

и компетентната констатация  

Публикувани изображения

преди 7 минути, Деянчо написа:

Тук къде трябва да е грешката?

Оно... И я си мислеф, оти се пише гатанка, па оно да фане да излезе, дека праилното било gattaca... Итетака...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За азотните бази на ДНК и РНК и свързванията им А-Т, Г-Ц (при РНК не помня У кое заместваше) нещата са ми ясни, просто тези философски теории ме затрудниха. Все едно чета някакви окултизми на Петър Дънов, които са тясно преплетени с науката, и крайно изкривени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специалистът acnekt дава ценни юридически, морални, естетически и родолюбски мнения и критики. Бисерите, които е изписал, са много и няма да ги цитирам поотделно. Вероятно е роднина на peppone1 или поне със същата липса на акъл като неговата. Влезте в темата и прочетете мъдростите написани от този топ експерт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе ти какво ме забърка в твоите теми бре? Къде, кога и какво съм писал в тази тема? Тази твоя самоделна пощенска кутия, толкова специална изработка ли е, та ще трябва да я оценява експерт? Та и пощальоните били идиоти че не пускали писмата в твойтта кутия, че да не са длъжни? И къде е бисера, защо не си го постнал тук да го видим? А бе тази тема от ден на ден става все по-скучна, сякаш някакви бабички си клюкарят кой на кого бил братчед, какво ядяло кучето на кумшията и т. н. Пък и цял роман от 10 страници за една проста тонколона  се разгърна, ми че аз ако почна да описвам всичките мои 10-ина тонколони, какво ще стане, ще трябва да приватизирам цялата тема за бисерите или целият раздел аудио техника?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.08.2018 г. в 23:57, peppone1 написа:

А бе ти какво ме забърка в твоите теми бре? Къде, кога и какво съм писал в тази тема? Тази твоя самоделна пощенска кутия, толкова специална изработка ли е, та ще трябва да я оценява експерт? Та и пощальоните били идиоти че не пускали писмата в твойтта кутия, че да не са длъжни? И къде е бисера, защо не си го постнал тук да го видим? А бе тази тема от ден на ден става все по-скучна, сякаш някакви бабички си клюкарят кой на кого бил братчед, какво ядяло кучето на кумшията и т. н. Пък и цял роман от 10 страници за една проста тонколона  се разгърна, ми че аз ако почна да описвам всичките мои 10-ина тонколони, какво ще стане, ще трябва да приватизирам цялата тема за бисерите или целият раздел аудио техника?

Пъпеш, казах просто, че въпросният тип има същата липса на акъл като твоята. Споменах теб като сравнение, понеже целият форум те знае какъв си експерт. Еми, хайде, започвай да описваш твоите колони, никой не те спира. Тъкмо ще научим ценни неща как да ги печем във фурната например. Доколкото си спомням, ти щеше да създаваш група и само там да пишеш, за да бъдеш далеч от хора, които не оценяват твоя гении. Хора, които не правят заговорки срещу теб и не се опитват да те остранят, защото ти си им конкурент и ти завиждат. Това е цяла агитка, която бива ръководена от Стефан (Колев60).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диня, първият ми поддръжник в групата вече го намери, очаквам да откриеш и други. Видяхме твойта група как си премълча за грешката ти, дали нарочно или просто са невежи, но ето каква е висотата на този форум. Надявам се хората да подскачат от смях като четат новоизлюпените ви бисери:

на 21.08.2018 г. в 14:29, Деянчо написа:

(9-5)х1.3 = 4х1.3 = 5.2W (значително над 2W, очевидно трябва радиатор)

Сметките са за адаптера, който е 9V, 1.3A.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Staseka7777 написа:

Този май наистина е шизофренно болен... 

Може би си прав, но ако не беше той, тук щеше да е много скучно. Нямаше кой да ни разсмива със своите небивалици. Така че да си ни е жив и здрав Пипончо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Staseka7777 написа:

Мнението ти за мене си го остави. Не се излагай повече.

Аз лично от болен човек никога не мога да се впечатля.

Чисто с добро пак да подходя - Научи каква е разликата между "издържащ" кабел и "ефективен" кабел. Да разбереш колко си зле. Може и да ти помогне !

Последно ще кажа, защото не мога да се сдържа.

Като, 

1.Аз съм вчерашен чекиджия и пишлеме

2. Целият форум ме е видял какъв жалък смешник съм

3. Днешното поколение е много просто

4. Нямаме нормални учители

5. Учениците са кръгли идиоти

6. Техническите науки са много трудни за "някои":(

Ти защо.... НИЩО не си постигнал в живота ? И кажи ми, тези гореизброените като са такива, ти защо си това, КОЕТО си в момента ? Защо не докажеш малко класа, стил, постижения, факти, доказателства за тебе ? Кой си ти ? Дали не си ти, този който знам, на базата на елементарно търсене в интернета ? Да ти изкарам ли малко данни ?

Дръж си кварталния гараж, надявай се да се прекара някой с тебе и си трай. Няма смисъл да се доказваш по форуми. Ти вече си го направил, ама на друго място !

Съжалявам за офтопика, но това което съм написал е на базата на много мнения на въпросния индивид.

:offtopic_s:

Човекът във въпросната тема говори за два вида кабели - издържащи и ефективни. Той явно не разбира че в темата се говори за ефективна стойност на тока, което той очевидно не знае какво е. Това е само за смях от един перчещ се без никакви елементарни познания тийнейджър. Както ще видите по-горе, той типично по детински без никакви научни аргументи защитава грешната си и глупава теза, тропайки с крачета и ръчички всички да го забележим. Това само по себе си не е лошо, лошото е че той паразитира в чуждите теми, където хората търсят помощ, там да си показва своите клоущини, разбира се под закрилата на един дърт палячо, говоря буквално, защото такъв му беше бившият аватар, който сега е на лъчезарна холивудска звезда, но характерът му е точно обратният.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На вниманието на всички, които четат техническите раздели на форума!

Ето четири стъпки, които ще ви спестят много главоболия:

1020542883_w640_h640_cid2863037_pid63449

Bez-imeLEW6ozEQhxjBieCQPzMT1536008152.pn

Bez-ime1xZK3qdiwj12oPHOQ1GPk1536008152.p

Малко работа, но голям и полезен ефект от приложените четири простички стъпки. След прилагането им, форумът има вид, който е приятен и поносим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм и не става, това просто ти затваря очите, от досадниците отърване няма. Нали все пак бях пуснал такава тема?x Единственото решение е да си направите затворена група, като харем в който да си се кикотите тайно. И понеже е в техническата сфера, то ще е изцяло мъжки харем, което неизбежно ще доведе до извращения. Най-доброто решение е просто да не влизате във форума, освен ако не търсите илюзии и тотални лъжи и невежество.

И много ми е интересно, ти как прочете мненията ми след като си ме блокирал?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Колев60 написа:

Никой не ти е бил телеграма, за да посещаваш форума. Между другото, то не ти остана друг форум освен този.  "И понеже е в техническата сфера, то ще е изцяло мъжки харем, което неизбежно ще доведе до извращения." Що се касае че не те приемат в групите - за теб е по добре, защото няма да бъдеш "обиден". Потърси другото значение на думата в кавички.Ако не се сетиш, попитай някой от Столипиново!

Бай Стефане, да хванеш една яка гега и да го измлатиш едно хубаво! Тогава може и да му дойде акъла в празната кратуна, ама не вярвам особено. Накрая може и от тук да го разкарат, нищо чудно. Тогава обаче няма да има какво да прави по цял ден и трябва да си говори с призраците, които му се привиждат в тъмното. В тези форуми всякакви кретени има, попадал съм на какви ли не, чел съм какви ли не щуротии, но този тип просто е върха!

В реалния живот е същата отрепка, каквато е и тук. В това съм убеден без дори да го познавам лично. То не е нужно дори, за да го определиш що за стока е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Деянчо написа:

Бай Стефане, да хванеш една яка гега и да го измлатиш едно хубаво! Тогава може и да му дойде акъла в празната кратуна, ама не вярвам особено. Накрая може и от тук да го разкарат, нищо чудно. Тогава обаче няма да има какво да прави по цял ден и трябва да си говори с призраците, които му се привиждат в тъмното. В тези форуми всякакви кретени има, попадал съм на какви ли не, чел съм какви ли не щуротии, но този тип просто е върха!

В реалния живот е същата отрепка, каквато е и тук. В това съм убеден без дори да го познавам лично. То не е нужно дори, за да го определиш що за стока е.

Ти нали ме беше блокирал бе селяндур, що пак ме коментираш? В началото беше кротък като агънце, но сега си показа рогата. Простакът винаги си има отличителен белег, добре че успях да го забележа по-рано. Ти откъде знаеш към съм в реалния живот, бре, нима не се сещаш че като се държите просташки и детински, аз ще се държа с вас като с малки пишлемета? И ако изглеждам като голям всезнайко спрямо вас, а вие като отрепки, на едно много ниско ниво, спрямо моето, то затова сте отговорни само вие. Вие сами ме издигнахте на челните места в този форум, за което благодаря. Но във форума не сте само вие двамата-тримата спамера, заради което се наложи два-три пъти да си трия темата само заради вас, заради което пострадаха и други доброжелателни хора, които писаха. Така че бъдете отговорни поне пред тях и се засрамете пред останалия цял свят който ви чете смешките. Сам преди това каза че без не можете, ами няма да можете докато не си признаете пред себе си че сте тотално неграмотни, иначе се вкарвайте в илюзиите и заблудите и се приберете във вашия харем където да се опиянявате с илюзии на воля. Явно че ти липсват първите 7 г., но кой знае и още колко след това от образованието ти липсват. Ти сам каза че нямаш никакви познания, така че нямаш право да оспорваш тези на другите, които дълги години са се учили. но пак казвам, цял свят ви видя колко ви е акъла, като се перчите там дето не разбирате.

Едва сега разрах че за тъпите ученици не са отговорни само учителите, но явно трябва да им дадат здрава показалка, с която да ви шляпат по устата.Ти им наливаш акъл с фуния, а той изтича отдолу, ами тези хора си остават за цял живот прости или ако не са прости, то тогава са паразити, които се опитват хитро да си изпросят знания за което един си призна, за да могат да си направят това което си наумили и след което да е**т майката на тези от които са откраднали знанията. Такива плевели рано или късно ще си намерят истинският майстор. И неблагодарни и злобни келеши, които сами се обричат на цял живот невежество.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, peppone1 написа:

Ти нали ме беше блокирал бе селяндур, що пак ме коментираш? В началото беше кротък като агънце, но сега си показа рогата. Простакът винаги си има отличителен белег, добре че успях да го забележа по-рано. Ти откъде знаеш към съм в реалния живот, бре, нима не се сещаш че като се държите просташки и детински, аз ще се държа с вас като с малки пишлемета? И ако изглеждам като голям всезнайко спрямо вас, а вие като отрепки, на едно много ниско ниво, спрямо моето, то затова сте отговорни само вие. Вие сами ме издигнахте на челните места в този форум, за което благодаря. Но във форума не сте само вие двамата-тримата спамера, заради което се наложи два-три пъти да си трия темата само заради вас, заради което пострадаха и други доброжелателни хора, които писаха. Така че бъдете отговорни поне пред тях и се засрамете пред останалия цял свят който ви чете смешките. Сам преди това каза че без не можете, ами няма да можете докато не си признаете пред себе си че сте тотално неграмотни, иначе се вкарвайте в илюзиите и заблудите и се приберете във вашия харем където да се опиянявате с илюзии на воля. Явно че ти липсват първите 7 г., но кой знае и още колко след това от образованието ти липсват. Ти сам каза че нямаш никакви познания, така че нямаш право да оспорваш тези на другите, които дълги години са се учили. но пак казвам, цял свят ви видя колко ви е акъла, като се перчите там дето не разбирате.

Едва сега разрах че за тъпите ученици не са отговорни само учителите, но явно трябва да им дадат здрава показалка, с която да ви шляпат по устата.Ти им наливаш акъл с фуния, а той изтича отдолу, ами тези хора си остават за цял живот прости или ако не са прости, то тогава са паразити, които се опитват хитро да си изпросят знания за което един си го каза, за да могат да си направят това което си наумили след което да е..т майката на тези от които са откраднали знанията. Такива плевели рано или късно ще си намерят истинският майстор. И неблагодарни и злобни келеши, които сами се обричат на цял живот невежество.

Накрая ще те блокирам наистина. Отначалото не те отразявах, но после глупостите ти стигнаха до такава степен, че ме дразнеха и ми пречеха да пиша в СВОЯТА тема спокойно. Тя стана толкова голяма заради твоя спам. Защо си изгори усилвателя, а аз не го изгорих, а? Защото си некадърник, затова. Хората ти се подиграват на глупостите, никой нормален човек не уважава такива палячовци като тебе. Ти си един неуравновесен и психичноболен нещастник! Лекувай се, докато не са те вкарали в някой психодиспансер!

Спри да крадеш снимки от интернет! Тези тонколони с ламповото усилвателче, които си качил в малоумната ти тема пресъздадена три пъти, не са твои и нямаш право да ги качваш в своя тема! Те са дело на един човек, като когото само можеш да си мечтаеш да бъдеш! Не можеш да се сравняваш нито с моите знания, нито с ничии знания на колегите тук! Защо никой не ти пише в темата, а? Защото всички те знаем какъв си смотаняк! И не само в този форум, доказал си се и в много други! Затова навсякъде са те изгонили!

Аз бях дотук! Вече с теб не желая да комуникирам! Опитах с добро, обяснявах ти нещата съвсем приятелски, но ти просто не вдяваш! Нека модераторите се погрижат за теб, защото с присъствието на такива дебили като теб този форум ще се съсипе. Съжалявам за времето, което съм си изгубил, за да ти обръщам внимание.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, peppone1 написа:

Човекът във въпросната тема говори за два вида кабели - издържащи и ефективни. Той явно не разбира че в темата се говори за ефективна стойност на тока, което той очевидно не знае какво е. Това е само за смях от един перчещ се без никакви елементарни познания тийнейджър. Както ще видите по-горе, той типично по детински без никакви научни аргументи защитава грешната си и глупава теза, тропайки с крачета и ръчички всички да го забележим. Това само по себе си не е лошо, лошото е че той паразитира в чуждите теми, където хората търсят помощ, там да си показва своите клоущини, разбира се под закрилата на един дърт палячо, говоря буквално, защото такъв му беше бившият аватар, който сега е на лъчезарна холивудска звезда, но характерът му е точно обратният.

Пепоне! Лекувай се! Казвам ти го сериозно! 

Пожелавам ти успех поне в това! 

За другите ще кажа - имал съм предвид друго, но човекът по-горе очевидно няма капацитета да разбере простотиите които говори. 

Един кабел до къщата ти може да ти срива напрежението ти 200V заради ниското му сечение и пак да издържа! Но за нищо да не ти служи това напрежение и в крайна сметка под товар да не можеш да си подгрееш водата и стоплиш манджата! 

Съвсем друго е ако сложиш по-голямо сечение и получаваш нормално напрежение, което е уползотворно за уредите ти! 

Кабел се изчислява и според пада му на напрежение! 

Целта ти не е да правиш реотан , а ефективен преносител на енергия, отговарящ на съответните изисквания! 

Тук говорихме за загуби, а не дали ще издържи кабела. 

Но човека си знае неговото. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Joanna Rutkovska написа:

Освен ако в Биоза имаш някакви настройки да селектираш вградена или не карта. Биоза изобщо вижда ли ти ново закупената карта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук за мене е малко излишен цитата ти.

Жената просто не знае как се пише "БИОС" и слага "З" накрая. Определено обаче знае какво е. Тук е въпрос на неграмотност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Staseka7777 написа:

"БИОС"

Я го преведи така изписано

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Муньо,  това че си с опция за да не мога да те блокирам не означава ,че в Биозите няма опции за избор на карта

И не ме цитирай без мое разрешение , aвторски права са това.Не  си спомням да съм ти давала разрешение!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Joanna Rutkovska написа:

Авторски права са това ,а не си спомням да съм ти давала разрешение !

Боже, колко е лошо да се лае срещу месечинатаа...
Това, че нещо не ти ста, вината не е моя!
Има едни Правила на форума - чете ли г? Успя ли да ги разбереш?:

Цитат

2.15 Всяко мнение, предоставено тук, е пуснато доброволно от автора му и всеки има право след това да го копира и разпространява както намери за добре. Ако не е упоменато, че поста съдържа текст, който е обект на авторското право или че ползването му без разрешение е нежелано, то текстът ще бъде третиран според Лиценза за свободна документация на ГНУ. Ако мнението или материалът публикуван от вас не е Ваше дело, задължително трябва да се посочи, че е цитат и да се даде линк към източника (визират се статии, цитати от научни трудове и др. подобни). Администрацията на форума не се задължава да заличава постове и теми по желание на авторите им, както и по желание на трети страни, ако прецени, че те не нарушават с нищо законите на държавата и правилата на форума.

Ай у леу с авторските права!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, DarkEdge написа:

Я го преведи така изписано

Майсторе, не се бъзичкай с мацката, де. Не е джентълменско това! На всеки се случва да допуска грешки. :wink12:

Забележете само никнейма на автора на тази тема, която обсъждате.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Деянчо написа:

Майсторе, не се бъзичкай с мацката, де. Не е джентълменско това! На всеки се случва да допуска грешки. :wink12:

Нали темата е за това да се смеем,пък и Joanna Rutkovska не разбра точно къде е грешката и смешното,и скача на посоки :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване