Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

на 5.09.2018 г. в 16:18, Деянчо написа:

Този джендър е баш онзи малоумняк Пипона! Не се ли усетихте?

Пикльо! Нима не разбра че DarkEdge имаше предвид потребителката под Джендър. Друг е въпроса аз как съм бил наричан и колко съм търпял, но няма да търпя вчерашно пишлеме с жълто около устата да ми мери акъла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, peppone1 написа:

Пикльо! Нима не разбра че DarkEdge имаше предвид потребителката под Джендър. Друг е въпроса аз как съм бил наричан и колко съм търпял, но няма да търпя вчерашно пишлеме с жълто около устата да ми мери акъла.

Ей, келеме, само не си позволявай да ме обиждаш! Наричан си, защото си си го заслужил! Всички ние сме го видяли твоя акъл колко е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, DarkEdge написа:

И в качеството си на адвокат или представляващ се явяваш?

Мда. Проблем ?

П.П. Не ми харесва тона ти. Затова е такъв моят отговор.

А иначе - дадох си мнението. Всеки може да сбърка, човешко е, това имах предвид.

След като се казва така темата, предполагам, бих могъл ТЕБ ЛИЧНО, за всяка твоя най-елементарна правописна грешка, да те вкарвам тук ?! Как мислиш, дали няма да се ядосаш ?

Както и да е, не искам да загрубявам много, спрямо тебе. Хайде, някакво взаимно уважение, като съфорумци.

Редактирано от Staseka7777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Този "БИОЗ" предизвика лют скандал поместен в цели две теми (като едната дори бе заключена), множество разменени обидни квалификации и дори еднодневно лишаване от модераторски пост. Толкова малка подробност, а създаде толкова големи суматохи.

Ето, че отборът "Пипон" ще триумфира и ще постигне своята цел, а именно съсипването на този форум. Така е като се обръща внимание на такива индивиди и се допуска вредното им присъствие във форума. Не сте ли се замисляли, че това им е целта всъщност и че всичко правят умишлено?

Ако не сте забелязали, броят на сериозно пишещите във форума намалява. Накрая ще достигне нулата и недоброжелателите ще се радват на своя успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 10 часа, Staseka7777 написа:

След като се казва така темата, предполагам, бих могъл ТЕБ ЛИЧНО, за всяка твоя най-елементарна правописна грешка, да те вкарвам тук ?! Как мислиш, дали няма да се ядосаш ?

Да, можеш и не, няма. Темата е точно за тази цел.
И не е глупаво да се греши. Глупаво е да се отстояват грешките.

Хм, сега погледнах профила - някой е минал под дъгата
Julian Clark се трансформирал в Joanna Rutkowska

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми айде тогава :

на 4.09.2018 г. в 20:05, DarkEdge написа:

знаи аранция е в настройки на бисо проблемът

Тук трябва да пише - пребройте правописните грешки. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, което си е верно - истина е. Ама, дано схващаш разликата между правописна грешка и грешка от не знаене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Цитат

https://dentstore.bg/fotokompozitni-materiali/101232-premise-flow-17g.html

Ето на това се спрях, дали ще свърши работа???

Дори не знам какво е, но това мисля, че ще ми го коригира, защото съм виждал зъболекар, най-накрая да го слага това. Какво мислите? Някой дето разбира да каже какво е това?

Това дето го дадах ще стане ли? Лампа имам братле, ама я кажи това, какво е 40 лева са добре.

Какво ще рече това? При мацване на 1 капка ще падне ли? този материал какво се води? Пломба ли е какво е? Това дето го дадах

Поръчвам това чудо https://dentstore.bg/fotokompozitni-materiali/101232-premise-flow-17g.html

Като дойде ще мацна и ще пиша тук, какво е станало. лека вечер приятели.

Това е специалистът на форума в сфера "Стоматология". Зъболекарите са едни некадърници и измекяри, а той да не е луд да ходи на такива, айде моля ви се! Сам си прави човекът нещата и т'ва е, той е независим и не разчита на тоя-оня.

Това е темата му:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Aumi написа:

Всеки от нас е бил атом в тялото на майка си и после е еволюирал до голям човек.

Четвърта част на темата с бисери haha.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потребителят се е усетил? Не! по-настойчив е:

преди 27 минути, Aumi написа:

ти самият в началото си бил едно атомче.

Еволюирали атомчета, бъдете нащрек от съвременни просветители, които лайкват с кеф мнения като това:

на 16.09.2018 г. в 17:03, Joanna Rutkovska написа:

става дума за свръх напреднала извънземна цивилизация , усвоила пътуването във времето и из Космоса, която преминава  Галактиката на Млечният път за да дойде тук на Земята.Защо идва ? Представете си само ...За да създава хора като свои роби , които да им копаят злато ,толкова  необходимо за спасението на родната планета на Анунаките- Нубиру.

... създадените роби от Анунаките са правени в Африканската лаборатория ,където те кръстосват маймуните с хора... новосъздадени  са били с черни глави т.е негрите са истинските хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В отговор, че еволюционната теория има липсващи звена между видовете:

преди 3 минути, bulljo написа:

Че при вас реброто ли е междинния вид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, _sirena_ написа:

Дарвин го няма ! Иначе с него щях да споря .  С последователите му не виждам смисъл.

Мерна единица за самочувствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Многократно доказалият се форумен джендър с поредната "рестартирана" тема. Не му изнася на човека, изтри я и пак си я направи:

За всички, които искат да въртят далаверките и да бъдат вървежни в бизнеса:

За какво ти е жена, като си имаш ръце и то две плюс интернет, предоставящ прекрасни филмчета:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, peppone1 написа:

много голямо затихване срещу късо съединение.

преди 3 часа, peppone1 написа:

Съгласуването чрез последователно свързване на високоговорители също не е добро решение, тъй като високоговорителите един спрямо друг също представляват филтри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде е грешката тук? Но и аз ще пусна друг бисер на потребителя, който твърди че през едно и също еквиваленто съпротивление и еднакво напрежение ще се отделят различни мощности:

преди 6 часа, AAUUXX написа:

Филтъра го оставям,но последователно свързване на високоговорители освен че води до спад в динамиката,влошава и цялостното качество на звука както и сериозен пад в изходната мощност.Правят се тон-колони с двойка нискочестотни говорители,но са паралелно свързани 2х8ома или 2х12ома.

Проблемът е че тази глупост беше  подкрепена и от други уж образовани потребители, което красноречиво говори за интелектуалното ниво на този форум. Предлагам всеки нов потребител да премине тест за грамотност преди да се допусне във форума. Защото начинаещите приемат за прав този който говори смешно, а на сериозните думи се смеят. Фастът е какви бисери само се публикуват в тази тема.

Редактирано от peppone1
допълнение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

2k1r05.jpg

преди 20 минути, peppone1 написа:

Проблемът е че тази глупост беше  подкрепена и от други уж образовани потребители, което красноречиво говори за интелектуалното ниво на този форум. Предлагам всеки нов потребител да премине тест за грамотност преди да се допусне във форума. Защото начинаещите приемат за прав този който говори смешно, а на сериозните думи се смеят. Фастът е какви бисери само се публикуват в тази тема.

tenor.gif?itemid=5610222

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, peppone1 написа:

И къде е грешката тук? ...

Ми... Най-малкото, затихва или се усилва сигнал. Късото съединение не е сигнал за да има проводника затихване срещу него.

преди 8 часа, peppone1 написа:

...като с този кабел има съвсем леко затихване, но същевременно много голямо затихване срещу късо съединение. ...

Късото съединение е режим на работа! В случая - нещатен режим на работа. След като установихме, че затихването е характеристика относима към сигнала, то проводникът не може да има затихване. Затихване, може да има сигналът в проводник с посочените параметри. Освен това, затихването не може да бъде леко или тежко (тези определения могат да се приложат в контекст маса или тежест). Сигналът може да има голямо или малко затихване.

И това са бисерите само от половин изречение...

Най-вероятно си искал да кажеш нещо от сорта:

Цитат

... Фабричните автоговорители се окомплектоват с кабел 2x0,25mm и дължина 3,5m. Проводник с такива параметри, осигурява минимално затихване на сигнала, като в същото време дава добра защита срещу късо съединение. ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, DarkEdge написа:

затихване срещу късо съединение.

преди 50 минути, peppone1 написа:

И къде е грешката тук?

Още ли продължаваш да твърдиш, че няма грешка? Хайде обясни физическата същност на фразата!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднага пояснявам. Пиша на народен език за да бъда разбран от по-широка аудитория. Под затихване имах предвид загуби на сигнала в кабела, като при нормално натоварване загуби почти няма, но при късо съединение, целият сигнал се гаси кабела, което би предпазило усилвателя от кратковременно късо съединение. Грешката на повечето дори технически грамотни хора е че избират кабела не според големината на товара, а едва ли не той да издържи в режим на късо съединение, пропускайки факта че се поставят предпазители. Жилищната инсталация колкото е по-дебела, толкова е и по-опасна срещу късо съединение, защото по-дебелият кабел ще отдаде по-голяма топлинна мощност и може да предизвика пожар. По-тънкият кабел ще изгори мигновено и поради по-малката си площ ще извърши минимални поражения. При нискочестотните усилватели това е невъзможно да се случи, защото няма толкова тънък кабел, поради ниската ефективна мощност, въпреки високата й момента стойност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, peppone1 написа:

Жилищната инсталация колкото е по-дебела, толкова е и по-опасна срещу късо съединение, защото по-дебелият кабел ще отдаде по-голяма топлинна мощност и може да предизвика пожар. По-тънкият кабел ще изгори мигновено и поради по-малката си площ ще извърши минимални поражения. При нискочестотните усилватели това е невъзможно да се случи, защото няма толкова тънък кабел, поради ниската ефективна мощност, въпреки високата й момента стойност.

tumblr_mczfah4oav1rd6gfro1_400.gif

Добра логика!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, peppone1 написа:

по-дебелият кабел ще отдаде по-голяма топлинна мощност и може да предизвика пожар

Пак пишеш глупости! По-дебелият кабел има по-висок ток на стопяване, съответно доста след тока на изключване (стопяване) на предпазителя. СЪотвено и по-ниска температура на нагряване при една и съща стойност на тока, сравнен с проводник с по-малко сечение. СЪответно по-ниска стойност на отдадената топлина. И намалява рискът от самозапалване.
Наистина вземи намали количеството на ненужните теми, които освен генератор на бисери, с нищо друго не са полезни.
А, грешка - полезни са на теб да се изживяваш като ел гуру. Ама се получава точно обратното - старият вълк става за мезе на палетата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 15 минути, peppone1 написа:

Жилищната инсталация колкото е по-дебела, толкова е и по-опасна срещу късо съединение, защото по-дебелият кабел ще отдаде по-голяма топлинна мощност и може да предизвика пожар

преди 11 часа, darkterminal написа:

Ми...

ами
няма"ми"...той не възприема
виж какво съм цитирал от неговия пост
това е достатъчно, за да не се впускам в обяснение
препоръчвам на всички съфорумци, да не се включват в "обяснителен режим"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Деянчо написа:

По-тънкият кабел ще изгори мигновено и поради по-малката си площ ще извърши минимални поражения.

Ти не си, ама аз съм виждал при претоварване замазан в мазилката кабел как гори като фитил - над мазилкатта се вижда една точка огънче, което се движи по линията на кабела и по мазилката остава черна следа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Ти не си, ама аз съм виждал при претоварване замазан в мазилката кабел как гори като фитил - над мазилкатта се вижда една точка огънче, което се движи по линията на кабела и по мазилката остава черна следа.

Има една формулка за този случай. Нарича се законът на Джаул-Ленц и се учи в 7.клас. Но откъде толкова акъл...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...