Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Няма плоски земи, няма масони, няма елхи!

Това е темата на годината!!!

А вашият Велосипед има ли си име?

преди 11 минути, Anjel Dimitrov написа:

Понеже съм и магьосник и вярвам ,че всичко притежава интелект и чувства(чувства и като осезание и като усещане).

Принципно винаги съм се отнасял към предметите ми като към живи същества и в ерата на изкуствения интелект правя тази тема ,защото при правилно отношение самите предмети могат да ви дадат нови усещания и чувства.

Кога за пръв път усетих ,че колата ми е Жива?-ами качих една и колата ми започна да превключва по трудно.Веднага щом я свалих започна да си включва както трябва,след това пак я качих и пак същия проблем със скоростите и разкарах тази дето ,,черната перла"(така си бях кръстил колата) не я харесва и нямах други проблеми с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Maleficient написа:

(чувства и като осезание и като усещане).

:no-no:
Боже, какъв пропуск в описанието - а сензитивността къде ли е?:ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че е крайно време да си поговоря с пасатора си. Мисля, че името ЧерниятКорсар ще му хареса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не стана ясно, свали я от колата или я "свали" за да разберем дали е нещо свръх естествено или просто от свръх товара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.01.2019 г. в 17:22, barbuncela написа:

Няма голямо значение кога си го купил. Зависи от начина на ползуване, къде и в какво помещение се ползва, как се ползва. Особено в помещение с тютюнев дим. Тютюневия дим много бързо задръства охлаждащите елементи! 

OMG.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, skalata_73 написа:
преди 13 часа, Silvering написа:

То хубу, че съм аз, че русенския верно нямаше да види торта.

Да се свети името ти и всички жени у форума да станат с по три цици и да бъдат твои.

Това се казва Благословия!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, Maleficient написа:

Това се казва Благословия!!!

аве не съвсем, штот за трета сисъ, шъ требе трета ръка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, дръндю написа:

аве не съвсем, штот за трета сисъ, шъ требе трета ръка

ако не дишаш през устата, а през носа, може и да не трябва ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредните ламерщини.

Не разбрах за телевизори ли се отнася, за монитори ли, защото се третира само 19 - 22" размер. При всички обстоятелства става въпрос за техника над 7 - 8 години и лампите просто са се насветили. По краищата почерняват точно както стандартните луминисцентни тръби. Само че тези са много по-тънки - около 3 мм.

ddd0067ae6adt.jpg

Като се износят обикновено почват да розовеят. Хората ги гледат до края - докато защитата почва да изключва инвертора. В такива случаи обикновено единственото икономически приемливо за клиента е изключване на защитата на инвертора и колкото изкара. Обикновено още година - две. Всеки сервиз знае как става това, чипове и схемни решения много.

Пренавиване на високоволтов трансформатор е упражнение за безработни като почналия  темата. За чупене неа ферити и лепене пък нямам думи. Ако толкова ми трябва - има достатъчно скрап. За тестване имам едно такова https://www.radiodevices.ru/fbtest/fbtest.htm Но в 19 / 20 случая проблемът е с опукали транзистори в първичната, често двойки полеви в общ корпус. Хваща се веднага с осцилоскопа. А това всико му е наред по уреди, само понякога мигат лампите. Намерих същата платка и заспа.

Това недоразумение беше публикувано в моя тема от потребителят Филипов. Нека ако някои ел. техници четат това никога да не правят тези експерименвти нито у дома, нито на работа. Защо? Ще го повторя с големи букви, защо не трябва никога да изключваме защитата, сякаш тя случайно е сложена, просто да пречи. Никога не пускайте инвертора на празен ход, напрежението скача до опасно високи стойности, което може да предизвика пробив по платката, във вторичната намотка на инверторният трансформатор, както и да изгори елементите преди и след него, а често може и да се подпали платката и да предизвика пожар. Това не е шега, платките обикновено са от гетинакс, който гори като дърво. Защитата включва след около 0,5-1сек. закъснение, а дори и за това кратко време се случва да стане поражение по платката. Често макар и изтощена лампата успява да угаси опасно високото напрежение. Потребителят не се досеща защо горят и транзисторите в първичната страна, но нека това го подсети.

Не знам в кой сервизен бюлетин той е прочел, това, но силно се надявам това да е поредната му злобна форумна шега и да не го е правил наяве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 28 минути, peppone1 написа:

Поредните ламерщини.

Не разбрах за телевизори ли се отнася, за монитори ли, защото се третира само 19 - 22" размер. При всички обстоятелства става въпрос за техника над 7 - 8 години и лампите просто са се насветили. По краищата почерняват точно както стандартните луминисцентни тръби. Само че тези са много по-тънки - около 3 мм.

ddd0067ae6adt.jpg

Като се износят обикновено почват да розовеят. Хората ги гледат до края - докато защитата почва да изключва инвертора. В такива случаи обикновено единственото икономически приемливо за клиента е изключване на защитата на инвертора и колкото изкара. Обикновено още година - две. Всеки сервиз знае как става това, чипове и схемни решения много.

Пренавиване на високоволтов трансформатор е упражнение за безработни като почналия  темата. За чупене неа ферити и лепене пък нямам думи. Ако толкова ми трябва - има достатъчно скрап. За тестване имам едно такова https://www.radiodevices.ru/fbtest/fbtest.htm Но в 19 / 20 случая проблемът е с опукали транзистори в първичната, често двойки полеви в общ корпус. Хваща се веднага с осцилоскопа. А това всико му е наред по уреди, само понякога мигат лампите. Намерих същата платка и заспа.

Това недоразумение беше публикувано в моя тема от потребителят Филипов. Нека ако някои ел. техници четат това никога да не правят тези експерименвти нито у дома, нито на работа. Защо? Ще го повторя с големи букви, защо не трябва никога да изключваме защитата, сякаш тя случайно е сложена, просто да пречи. Никога не пускайте инвертора на празен ход, напрежението скача до опасно високи стойности, което може да предизвика пробив по платката, във вторичната намотка на инверторният трансформатор, както и да изгори елементите преди и след него, а често може и да се подпали платката и да предизвика пожар. Това не е шега, платките обикновено са от гетинакс, който гори като дърво. Защитата включва след около 0,5-1сек. закъснение, а дори и за това кратко време се случва да стане поражение по платката. Често макар и изтощена лампата успява да угаси опасно високото напрежение. Потребителят не се досеща защо горят и транзисторите в първичната страна, но нека това го подсети.

Не знам в кой сервизен бюлетин той е прочел, това, но силно се надявам това да е поредната му злобна форумна шега и да не го е правил наяве.

На сайта Armenskipop.com може да отправите устно или "наум" всякакъв вид жалби и оплаквания, включително и оплакване 
за и от лъжци, измамници, измами, монополисти, търгаши, некоректни субекти, неоправдани такси, данъци, 
лихви, лихвари, рекетьори, корумпирани, корупция, подкупи и др. Също така излъгани, измамени, ограбени и ощетени 
потребители, консуматори и абонати може устно или мислено да обжалват и да се жалват без ограничение. Това, уважаеми посетителю, 
не заменя жалването пред разните комисии за защита на кого ли не и на какво ли не, но със сигурност отнема 
по-малко време и нерви, което е много здравословно

Или ако предпочиташ може и тук 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че те администраторите на този форум не могат да се справят с лъжата, несправедливостта и простащината ширеща се тук, ти искаш и циркове да правим във форума. Аз няма от какво да се оплаквам, аз търся правосъдие в предвидените за това институции, но ми стига това да виждам как простаците сами си намират майстора. Злобните, груби и прости хора, са адски грозни и имат отвратителен, примитивен вид, като ги срещнеш просто ти идва да им плеснеш един шамар, без причина, понякога плюя от погнуса като ги подмина или пресичам на отсрещния тротоар. Проблемът е че тук не можеш да ги видиш и да се предпазиш от тях. Често се познават и по лошият акцент, ако не са българи, селяните също голям процент спадат към тях. Ако имате вземане-даване, гледайте търговеца да говори добре български, независимо от какъв етнос е, срещал съм и хора от малцинствата с перфектен изказ, нямащи нищо общо със събратята си. Затова много се гневя когато някой тук почне да пише по махленски, дори едно "ха-ха" понякога може да бъде достатъчно. Не случайно и в правилата на форума не се толерират теми като "Помощ", Проблем с компютъра" и т.н., мислите че това са случайни правила ли?

Ако онази тема имаше за цел наистина да утешава болните, щеше да бъде "Форумни и др. измамници" и щяха да се назовават по име, както го има и в други технически форуми и на тези потребители им се изтрива регистрацията. Имаше и един администратор измамник в един форум, който после почна да си показва снимките, да го видим че той не се криел и колко бил хубав.Тук го няма такава тема и не знам защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Madonna написа:
преди 17 часа, haidukpikaso написа:

аз нямам никакви проблеми

:yanim:

Забрави да си лайкнеш мнението, което беше изключително ценно за темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.02.2019 г. в 22:07, peppone1 написа:

Абсолютно правилно. Тук се съгласявам с тебе !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.02.2019 г. в 1:37, Колев60 написа:
на 21.02.2019 г. в 1:10, ДиоиД написа:

:offtopic_s:Къде избяга сега бе господин Беглец ... :) Определено се нуждаеш от лечение ... :)

Ако, ако и т.н. ... яко си се накакил господин Беглец ... :)

Ай ... живи и здрави да сте Вие и Вашето семейство и дай боже да станете крал на Белгия ... или поне принц ... :)

Не е избягал а е в мазето. И точно в този момент му спряха тока, търсейки "гащите" на жена си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Цитат

Здравейте, уважаеми зрители! Имате проблеми в работата, училището, университета, с приятелите, с гаджето, с родителите ? Или може би със съседите ?

Прибирайки се вкъщи, искате удобство и уют, но не. Телевизора ви е счупен. Имате проблем с интернета. Водата ви е спраня. Бойлера ви не работи ?! Лапмата е изгоряла

Вече имаме решение за всичките ви проблеми. Вземете си най-новия ни Белгиец! Освен, че има отговор на всеки ваш въпрос, относно личните ви проблеми, той знае и решението за всяка ваша неизправност в дома. Не пропускайте!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, AAUUXX написа:
  Цитат

Здравейте, уважаеми зрители! Имате проблеми в работата, училището, университета, с приятелите, с гаджето, с родителите ? Или може би със съседите ?

Прибирайки се вкъщи, искате удобство и уют, но не. Телевизора ви е счупен. Имате проблем с интернета. Водата ви е спраня. Бойлера ви не работи ?! Лапмата е изгоряла

Вече имаме решение за всичките ви проблеми. Вземете си най-новия ни Белгиец! Освен, че има отговор на всеки ваш въпрос, относно личните ви проблеми, той знае и решението за всяка ваша неизправност в дома. Не пропускайте!

може да се добави Версия 10.0 :girl-minion:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Maleficient написа:

може да се добави Версия 10.0 

Толкова стара? Ми той е от бъдАщето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Roki_03 написа:

Здравейте! Имам лаптоп Fujitsu Lifebook A Series AH531 който залях с бира и сега не иска да се включи. Въпросът ми е може ли да се оправи?Благодаря предварително!

преди 57 минути, zlinaka написа:

Ем, удоволствието да разбереш дали ще оживее ще ти струва 20-30 лева предполагам, за да ти го отворят в сервиза. От там нататък пак те ще ти кажат дали става нещо от него. За всеки случай може предварително да му пръжнеш и едни картофки.

преди 53 минути, Колев60 написа:

Да отговоря вместо питащият. Може ли?

Добре!

преди 45 минути, zlinaka написа:

То ако не беше пуснало, предполагам нямаше да се изпишат 2 страници тука.

Ем може, що да не може, едвам ма нави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeеv написа:

процесор    рузен 300- 500   лв

English level > 9000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, adersa написа:

защо ти е гигабитов нет банкомат ли имаш у вас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, peppone1 написа:

вместо голям 5W резистор, можем да свържем последователно 2 или 3 съпротивления по 2W

Еха, научих нещо ново - при последователно свързване на резистори им се увеличава еквивалентната мощност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Еха, научих нещо ново - при последователно свързване на резистори им се увеличава еквивалентната мощност...

При паралелното също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

НЕ СЪЩО, А САМО ПРИ ПАРАЛЕЛНОТО!
Олеле, ама ти нямаш елементарни познания по обща електротехника, а си тръгнал да пишеш ръководства.
Това ми звучи като Ръководство за самоубийци.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

НЕ СЪЩО, А САМО ПРИ ПАРАЛЕЛНОТО!

Ами то имало разни закони там...формули направили, някакви...За ток, за напрежение, за съпротивление ,че даже и за мощност!  :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

току-що, barbuncela написа:

даже и за мощност

От там знам аз, че една конска сила е равна на две магарешки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...