Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 26 минути, Staseka7777 написа:

Гигабитов нет е ако е за сграда...

И казваш САМО ако е за сграда се полага да е гигабит интернет?
@Колев60, веднага да си спираш нета! Не ти се полага такава екстра като физическо лице! :cool:

преди 30 минути, Staseka7777 написа:

Ако пускаш интернет за сграда - плащаш някакъв абонамент X от хубав доставчик, читав със обещания и договори за сигурност на връзката и трасето до тебе. Оттам насетне както си искаш, можеш да пуснеш интернет до тия хора с broadband /розеткова връзка/. Най-много да се наложи да дадат пари за специални "сървърчета" по етажите или пък просто да сложат суичове, ама е еднократна инвестиция. Върви да дупчиш прозорци, дограми, да описваш фасадата с кабели от горе до долу. Да видиш кое е по-хубаво. 

Нещо много у леу се отплесна...
И дали това не е в архитектурния план на сградата? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Много си далеч от тези неща и не трябва да коментираш. Нито пък да цитираш някой в бисери или нз си кво.

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 24 минути, AAUUXX написа:

Занчи ако реша да пусна гигабитов нет първо купувам банкомат и тогава. 

Аз не ти ли казах че имам два? Мога да ти дам единия,щото си приятел. Да ти го пусна ли през Еконт? За твоя сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 21 минути, Колев60 написа:

Аз не ти ли казах че имам два? Мога да ти дам единия,щото си приятел. Да ти го пусна ли през Еконт? За твоя сметка.

Пращай ама да е с пълни касети  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Пращай ама да е с пълни касети  :D

Моите са от оня модел дето ти разправях. С дясната ръка го зареждаш отзад, а с лявата теглиш.Ти си забравил бе човече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успяхте ли да изобретите вечният двигател чрез паралелно свързване на N-броя резистори, при което изходната мощност става по-голяма от входната, или и аз да помагам?  :38:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Колев60 написа:

Аз не ти ли казах че имам два?

Сигурно си филиал на БНБ. Само не казваш колко "сървърчета" си сложил. За банкоматите няма да питам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Staseka7777 написа:

Изобщо не е бисер, то е правилно.

Гигабитов нет е ако е за сграда, за някакви неща, които критично им трябва сигурен нет, сигурна връзка. Ако пускаш интернет за сграда - плащаш някакъв абонамент X от хубав доставчик, читав със обещания и договори за сигурност на връзката и трасето до тебе. Оттам насетне както си искаш, можеш да пуснеш интернет до тия хора с broadband /розеткова връзка/. Най-много да се наложи да дадат пари за специални "сървърчета" по етажите или пък просто да сложат суичове, ама е еднократна инвестиция. Върви да дупчиш прозорци, дограми, да описваш фасадата с кабели от горе до долу. Да видиш кое е по-хубаво. 

за банкомат и някакви критични от нета неща и неща които трябва БЪРЗА връзка и транзакция до сървъра, само за пускане на заявка, която е жизнено важна и дали ще се пренесе правилно до другата страна, също е важно.

И клиентът да не чака.

Много си далеч от тези неща и не трябва да коментираш. Нито пък да цитираш някой в бисери или нз си кво.

Висока скорост не гарантира задължително ниска латентност. Не съм запознат в подробности с работата на банкоматите, но едва ли нормална заявка ще е проблем за 50-100 Mbps линия с достатъчно ниска латентност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно тука си мислят , че банкоматите ползват 100 мбпс връзка по оптика да ви светна в моя офис има банкомат и лично съм гледал вътре каква техника има знаете ли когато срязаха оптиката на банкомата каква лудница беше ? Знаете ли като спре тока какво трябва да казвам ? Като дойде сота .Не знаете ... И са ми казвали сота банкомантският нет е гигабитов .. 

преди 1 час, killchain написа:

Не съм запознат в подробности с работата на банкоматите

Като не знаеш защо ме постваш в бисери неподготвен .Помагал си ми в темите ми ама по сериозно моля те не съм чак толкова прост за къвто ме мислиш.опа туй беше за DarkEdge .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли UPS тоя банкомат? 

Има но самият сот беше правил преди големи бели ...

Преди беше на вивакомска оптика от 2 години е на мтелска 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, adersa написа:

Има но самият сот беше правил преди големи бели ...

Сота няма работа да бара банкомата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Сота няма работа да бара банкомата. 

Е как бе нали го зареждат :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, adersa написа:

Е как бе нали го зареждат :D

Ясно, но нямат работа да барат по него, захранване, връзки и т. н. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, но нямат работа да барат по него, захранване, връзки и т. н. 

То там други инспектори за профилактика са идвали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sliderum написа:

Успяхте ли да изобретите вечният двигател чрез паралелно свързване на N-броя резистори, при което изходната мощност става по-голяма от входната, или и аз да помагам?  :38:

Вечен закон няма. Има закон на ом. 

Начи, глей ся баце !

Ако свържем два резистора с 2.5 ома съпротивления вместо единс ... респективно с едно и също еквилалентно, винаги топлината се разпределя между тях, в зависимост от напреженията - които ще са едни и същи, ако резисторите са едни и същи. Демек, можем да ползваме два по-малки резистора със същият успех отколкото един 5W-тов.

gfgdfdg343.thumb.jpg.d84695a975fc792e90180c53e7f174d3.jpg

Peppone1 е бил прав...

бай ти Георг Ом е измислил топлата вода отдавна :)

Ако имаш повече въпроси, /задължително/ посети следните линкове :

http://psihichnozdrave.com/

https://www.bulvest.com/продукт/Физика-и-астрономия-за-7-клас-303

С извинения към peppone1 че го "споменавам в листа" и за грозния почерк /щото химикала ми взе да прекъсва в последния момент/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Staseka7777 написа:

Може ли малко по кротко с езика? Е?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 15 минути, Staseka7777 написа:

онова олигофренче DarkEdge

Кога се дипломира със специалност Психиатрия? Та започна и диагнози да поставяш. Защото доколкото си спомням беше един смотльо, сега скрит зад жицата...И станА експерт.

мисля че

Явно тази дейност не ти се отдава! Не се напъвай - излишно е!

Само да кажа

Сещаш ли се колко закона и Правила на форума наруши с този си пост?

преди 9 часа, Staseka7777 написа:

Не ми се занимаваше да търся. Не си заслужава за Вас.

преди 7 минути, barbuncela написа:

Може ли малко по кротко с езика? Е?!?

@barbuncela, на някои хора им е простено - толкова си могат. Те не са виновни.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, sliderum написа:

Много бързаш, такава дебела книга как да я прочетат за ден-два? Не може изходната енергия да е по-голяма от входната, също така по чисто физични закони, не можеш да захраниш два консуматора, независимо по какъв начин и те да консумират по-малко от един. Или в една туба 10 литра дали ще налееш вода паралелно с 5 чифта шишета по 1л. едноовременно или ще ги изсипеш последователно, в крайния резултат тубата ще се напълни, но при последователното пълнене ще отнеме повече време, но за сметка на това ще вземе по-малко енергия от ръцете на субекта, защото той ще държи само едно шише, а другата му свободна ръка ще си почива след което ще смени ръцете. Докато при паралелното, той за по-кратко време ще грохне.

Никога не вършете паралелни работи, цената винаги си я плащате на природата, може да ви се струва по-бързо и че пестите време, но е точно обратното, народа е казал "Бързай бавно". Всички бели и злополуки стават от паралелната работа, шофьорите карат и говорят по телефона, когато подменяте някой компонент в компютъра, макар и временно само за проба, винаги му завивайте болтчетата, сякаш е за постоянно, макар да ви се струва излишно губене на време, често се случва, просто по навик да забравите и след като обърнете компютъра, този модул да падне и да се счупи.

Примера е прост, но исках да покажа че не е нужно да учите електротехника за да знаете че две крушки светят повече от една, както и две магарета дърпат повече от едно, независимо дали са вързани в колона или са паралелно пред каруцата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, DarkEdge написа:

Не кострукторът е решил, а е класика в конструирането на нагревателни уреди за бита  и не само.

P=I^2*R
I=SQRT(P/R)
I=SQRT(0,005)
Ай, смятай си, учителю!

Класика? В коя класика, в българската ли? Покажи поне един чуждестранен производител на отоплителни уреди, който практикува последователно свързване на нагреватели. Това недоразумение се правеше само при българските котлони, печки и бойлери, на които на първа степен се получаваше прекалено малка мощност, поради причината че последователното свързване на консуматори изисква те да са с еднакви стойности. В противен случай мощността се разпределя неравномерно и единият реотан ще нагрява повече от другия, което удължава живота само на по-мощния, а съкращава този на по-слабия реотан. Така при старите български бойлери Елпром 3KW с 5 тактов ключ на първа степен консумират 660W, на втора -1000W, на трета - 2000W и четвърта степен - 3000W. Е, първа степен в случая не върши работа, докато ако бяха два еднакви нагревателя по 1500W , тя щеше да бъде 750W. Но пък така ще се повторят следващите две степени. Затова последователното свързване и в двата случая е излишно и вече не се практикува.

Подобно недоразумение са сторили и при новият български бойлер Tesy GCV803824D D06 TS2R на който пък са пропуснали последователното свързване, при условие че са сложили два еднакви нагревателя и така първите две степени се дублират - І и ІІ =1200W, а трета степен е 2400W. В този случай подходящо бе последователното свързване. И за да не се повтарят първа и втора степен, аз реших да сменя единият нагревател с по-маломощен - 1000W, който е със същите размери. Така вече имам 3 степени на мощност 1000W - 1200W - 2200W, без да правя никакви промени в свързването им. Защо производителят не е направил това, а да се заблуждават гражданите че степените са 3, а те в действителност да са 2? Разбира се в инструкцията пише че са само две степени, но на копчетата пък е обозначено І и ІІ,е на кое да вярва неосведоменият потребител?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Jayashri написа:

По-чист лист нямаше ли ?

аз се съмнявам че при толкова ядене и на тебе листовете не са ти блажни 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Yvan Sergeеv написа:

аз се съмнявам че при толкова ядене и на тебе листовете не са ти блажни 

Хигиената на първо място!!!!!!!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...