Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Wankata

Положението в Украйна - част 3

Препоръчан отговор

Надявам се Миро или Реджеп да ми отговорят,но без да увъртат,какво търсят американците в Украйна?--точно и ясно?

Според мен правилния въпрос е:

Какво търсят руските войници в Украйна ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има рязко засилване на активността на НАТО край Русия

Москва наблюдава рязко засилване на активността на НАТО в близост до руските граници, заяви представителят на Русия към Алианса Александър Грушко.

Според него НАТО се намира в ръцете на хора, които провеждат антируска политика. Днес наблюдаваме рязко увеличение на активността на НАТО. Ако се говори за общи полети, за брой полети на ВВС на страни от НАТО в региони, намиращи де до Русия и Беларус, то през 2014 г. те са били 3 000, което е двукратно увеличение. Ако се говори за полети на американски разузнавателни самолети - то увеличението е съществено: 140 - през 2014 г. и 22 - през 2013г., каза той по телевизия "Русия 24". Грушко отбеляза, че самолети AWACS летят много активно над територията на Румъния, Полша, над акваторията на Черно море и техният брой се е увеличил много, като миналата година те са били 460.

Бивш украински депутат бе убит в Киев

В Киев бе убит бившият депутат във Върховната рада от Партията на регионите Олег Калашников, съобщи пресслужбата на украинското министерство на вътрешните работи, цитирана от ТАСС.

"Причина за смъртта на Олег Калашников е огнестрелна рана. На местопроизшествието работи следствено-оперативна група от полицията. За мотиви и предварителни резултати на разследването ще бъде съобщено допълнително", се казва в съобщението.

Това е четвъртият съюзник на бившия президент Виктор Янукович, който умира при съмнителни обстоятелства през последните два месеца, отбеляза Франс прес. Следствието ще работи по няколко версии, включително във връзка с политическите дейности на Калашников и участието му в организиране на демонстрации в подкрепа на Янукович и на контрапротести, станали известни с името "Антимайдан". Това посочи на страницата си във "Фейсбук" съветникът на вътрешния министър на Украйна Антон Герашченко. Ще бъдат проучени и хипотези като убийство с цел грабеж, бизнес интереси или междуличностни отношения. "Без съмнение покойният е знаел много за това кой и как е финансирал "Антимайдан". Той ще отнесе тази тайна със себе си в гроба", допълни Герашченко, цитиран от Ройтерс. Убийството на Калашников е четвъртият смъртен случай за последните два месеца на политици от Партията на регионите на сваления от власт украински президент Виктор Янукович.

В средата на март Олександър Пеклушенко бе открит мъртъв с огнестрелна рана на шията, като според следствието става дума за самоубийство. Малко преди това бившият депутат Станислав Мелник бе намерен мъртъв от съпругата си в банята на дома им недалеч от Киев. А в края на февруари Михайло Чечетов - друг бивш депутат с висок ранг партията на Янукович, се хвърли от 17-я етаж на сграда в столицата.

Не ни трябва повече НАТО

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти сериозно ли даваш линк към този апокрифен материал?!

Най-забавна е историята с голямата карта, Горбачов и неразпространението на НАТО в бившите соц държави. Въпреки, че не отговаря на историческата действителност, е отличен пример за мислене по руски - мнението и желанието на самите източни държави няма никакво значение.

На нас ни трябва повече НАТО, опонирам на неизвестния автор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хехе :) де да беше толквоа просто ...

Проблема въобще не е в някакво отмъщение.. това е детинско мислене.

КАк някой ще плаща пари , каквито и да са те - пенсии заплати и т.н. на някой който си е хвърлил украинския паспорт отказал се от украинско гражданство и си е взел примерно руски ?

"гражданство " означава както привилегии , така и задължения.. не е празно понятие.

Без междудържавни договорености няма как да стане това.

Дай да ти обясня колко е просто. С един прост пример от живота. Отива господин X в САЩ с право да работи. Господин X не е гражданин на САЩ. Но за да получава заплата от работодателя си законно, задължително се регистрира в местния офис на Social Security Administration и получава Social Security Number. Това е номера на партидата в която се отчисляват пенсионните вложения от всяка заплата на господин X. Когато господин X навърши годините за пенсия, базирано на тези отчисления, той получава пенсия. Забележи, без да е гражданин на държавата и без значение в коя точка на света е! Само поради факта, че е допринасял за пенсионния фонд. Без да има нужда от никакви международни спогодби, държавата му сипва пенсията ежемесечно в указаната от него американска банка, а той си поема грижата как да си изтегли кеша. Ако, господин X, реши, че не иска да получава пенсия от САЩ или ако напусне страната преди достигане на пенсионна възраст, е свободен (след дълга и сложна процедура) да си изтегли отчисленията (с лихвите) и да ги внесе там където той намери за добре.

Гражданството и възвръщането на пенсионните вложения не са тясно свързани!Защото пенсията не е някаква привилегия, а заем взет от държавата, в годините, през които пенсионера е бил работоспособен. Въпрос на принципна държавна политика е възвръщането на заетите в пенсионните фондове от работниците пари. Ако една държава не си връща справедливо дълговете, към тези, които са я субсидирали навремето, то тя не стои солидно и няма как да очаква подкрепа от населението си. От такава държава и магаретата ще искат да се отцепят...

И да! Това е дребнава постъпка, с която извиват ръцете на населението, и не на кой да е, а на беззащитните баби и дядовци! Срам!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.......се регистрира в местния офис на Social Security Administration и получава Social Security Number. Това е номера на партидата в която се отчисляват пенсионните вложения от всяка заплата на господин X. Когато господин X навърши годините за пенсия, базирано на тези отчисления, той получава пенсия. Забележи, без да е гражданин на държавата и без значение в коя точка на света е! Само поради факта, че е допринасял за пенсионния фонд. Без да има нужда от никакви международни спогодби, държавата...........

Ах тиии палавник такъв, как хвалиш злата хамерика и социалната и политика !

:)

А сериозно казано - това е там, а това тук  е Украйна, РФ , Крим и Донбас...

Нищо общо :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти нещо ме бъркаш с някой. Аз само излагам факти. Нито хваля. Нито плюя. Никой не съм нарекъл зъл или добър. Но инак си прав. Нищо общо! В Украйна просто си постъпват така...

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти нещо ме бъркаш с някой. Аз само излагам факти. Нито хваля. Нито плюя. Никой не съм нарекъл зъл или добър. Но инак си прав. Нищо общо! В Украйна просто си постъпват така...

Абе, похвали САЩ, Миро е прав.

Всъщност ти в поста си сравняваш САЩ с Украйна и доказваш, колко по справедливи са САЩ от Украйна, и колко повече си държат на думата САЩ в сравнение с Украйна.

Само че темата не е за войната на САЩ с Украйна, а за войната на Русия с Украйна.

САЩ нито са анексирали Крим, нито са окупирали украински територии, че да се налага някой да ги защитава, колко са по справедливи и колко по добре ще живеят хората в окупираните от тях територии.

САЩ просто не са окупирали никакви украински територии.

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото бе шега, второто - на сериозно както казах.

И проблема не е че Украйнапостъпва така, както ти изкарваш - че нарочно и умишлено го правели, че мачкат хората едва ли не.

Проблема е че никога не е имало такива правила каквито са в САЩ.

Защо даваш пример с една демократична що годе справедлива социална политика /то идеалносправедлива няма никъде/  и сравняваш с дивия изток ???

Това е спекулация, и мисля много добре го разбираш, но се правиш...

Но пък може да поразсъждаваме... какво  ще стане с твоя американец ако се откаже от американско гражданство ? Дали все така спокойно , навсякъде по света ще може да си тегли пенсията ?

Имам едни съмнения...

А да.. почти забравих ... ти започваш със презумцията - отива г-н Х в САЩ с право на работа...

Хайде да спрем на тази мисъл - как  отива някой с право на работа ? та нали точно това право на работа в САЩ е уредено в междудържавните спогодби, правила, вътрешни закони на САЩ  и т.н... ?

Така че....

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото имам спомен, държавта която е вкарала "зелени човечета" за негласна подмолна диверсионна дестабилизация и терор - е РФ .

Държавата, провеждаща терактове в чужда държава /официално оповестени 43 , а вече и повече май руски теракта/ - е РФ

Държавата, която присвои и оряза украинска територия е - РФ .

По точно,кратко  и ясно не мога да тиотговоря :)

А малко поподробно съм питал много неща примерно тук https://www.kaldata.com/forums/topic/227354-положението-в-украйна/?p=3085769

На които въпроси и хрнонология на събития , никой путинист  не ми е отговорил и до момента.

За Крим поразгледайте неща като:

http://ru.krymr.com/content/news/26924073.html

http://ru.krymr.com/content/news/26923398.html

http://www.kasparov.ru/material.php?id=5526AFB6A1DA3

http://ru.krymr.com/media/photogallery/25311712.html

например как арестуват трима за това че носят украинска символика.. как възстановяват паметника на Ленин, паметник на сталин слагат...

КАк правят обиски и тормоз над несъвсем съгласни с руската власт кримски татари ,

Как пряха кримския канал АРТ, т.е. то не е само той, от 11 кримски медии разрешение за работа има само една.

И казвате... 82% от обществото се е прехласнало на руската власт ? а смее ли да не се ?

Можеше спокойно да е 99% :)

И още за цензурата  в РФ :

http://www.kasparov.ru/subject.php?id=189

Ти, преди да се 'изходиш' отново в темата, прочете ли, кой е провел това социологическо проучване? Което коментираш, в типичния си стил? Като ти чета лъжите, ми е ясно че не си. ;)  За тези прословути терористични актове, говорят само украинците. И ти повтаряш, като папагалче. Това е лъжа и манипулация, извършена от теб. Поредната при това. За прословутата спряна телевизия, Крим е част от РФ. Там има съответни лицензионни условия. Която телевизия, не ги изпълни, не получава лиценз. Просто и ясно, ама не и за трол. А защо така не квичиш, за спрените руски телевизии, на територията на Украйна? Които се спират, без никакво закононарушение от тяхна страна. Или за, арестуваните журналист? Като ти гледам линка, към сайта на Каспаров, ми е ясно, че целта ти е да лъжеш. Както и преди съм го казвал, и доказвал.

П.П Може да плачеш, има бутон за доклад. ;)

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако разбирам правилно, в предишния си пост ти твърдиш, че ако се откажа или загубя американско гражданство, все пак американската държава ще ми плаща пенсия?

Това не е вярно. Вероятно спекулираш с частните пенсионни фондове, които са гръбнакът на Американската пенсионна система. Всеки вложител в тях има отношения, подобни на тези между вложител и банка (с ограничения и допълнителни регулации). Съвсем възможно е подобен фонд да продължи да ти изплаща "пенсия", но това не е пенсия в смисъла, в който я разбираме в Европа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера беше доказано, че поне двама души от тук, единият от които въпросният Миро, по цял ден не правят нищо друго, освен да обикалят по форумите и да пишат глупости от сорта на горното (бяха дадени линкове към най-малко още два форума освен този), и то само в политически теми. Т.е. те или разполагат с твърде много свободно време, или... това работят. Тези постове обаче изчезнаха - най-вероятно бяха докладвани. Както каза колегата, в тези теми валят доклади.

Аргументи бяха привеждани всякакви. Опорни точки бяха опровергавани на килограм. Бяха посочвани официални изявления на куп институции и лица, включително г-н Обама. И вчера го казах - при липса на аргументи се пробутат линкове за всякакви частни случаи, всякакви спекулации за случаи от сорта на този за режисьора снощи, които са най-малкото съмнителни, пробутват се всякакви твърдения от сорта на това как Путин си бил признал, което после се оказва невярно, за сметка на това пък съзнателно манипулирано, правят се опити за психологическо въздействие с подлички спекулации от сорта на появата на Новокърджалийска република, което няма как да се случи поради ред причини и различия със ситуацията в Украйна, и прочие простотии, и какво ли още не. Това за цензурата в Русия също вече бе опровергавано нееднократно, но пропагандата (която също бе доказана от официални органи) си продължава. Бяха привеждани и линкове, включително с превод на български, към международни спогодби, въз основа на които случилото се с Крим не представлява нарушение на никакво право - нито национално, нито международно. Беше показан и правен принцип, съгласно който взетото за Косово решение трябва да важи и за Крим. Ама не...

Лично аз за себе си съм стигнал до извода, че конкретно с този е безсмислено да се спори - по-голям успех бих имал със стената срещу мен - и съм го блокирал. Лошото е, че има хора, които не следят темата и влизат само от време и може и да се повлияят от написаното от него, което всъщност е и целта, де.

Колкото до горния пост - не знам как е в САЩ, но Германия, например, изплаща пенсиите точно по този начин - отпусната ти е пенсия там -> превежда ти се по банкова сметка -> ползваш си я и на Луната ако искаш. Лично познавам такъв човек - стоя 15 години в Германия, поработваше, после беше безработен, взе социална пенсия там (400 евро) и сега си е тук. С българско гражданство. И никой не го пита нито какво му е гражданството, нито къде живее - плащани ли са му вноски? Плащани са. Значи си взема пенсията. Точка.

ПП. Говорим именно за държавното пенсионно осигуряване - Deutsche Rentenversicherung.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти, преди да се 'изходиш' отново в темата, прочете ли, кой е провел това социологическо проучване? Което коментираш, в типичния си стил? Като ти чета лъжите, ми е ясно че не си. ;)  За тези прословути терористични актове, говорят само украинците. И ти повтаряш, като папагалче. Това е лъжа и манипулация, извършена от теб. Поредната при това. За прословутата спряна телевизия, Крим е част от РФ. Там има съответни лицензионни условия. Която телевизия, не ги изпълни, не получава лиценз. Просто и ясно, ама не и за трол. А защо така не квичиш, за спрените руски телевизии, на територията на Украйна? Които се спират, без никакво закононарушение от тяхна страна. Или за, арестуваните журналист? Като ти гледам линка, към сайта на Каспаров, ми е ясно, че целта ти е да лъжеш. Както и преди съм го казвал, и доказвал.

П.П Може да плачеш, има бутон за доклад. ;)

Когато си под окупация и репресии  който и да прави проучване.. резултатът е ясен.

Виждам че прескачаш информацията за обиски и тормоз на неудобни журналисти, и акцентираш само на един и то лъжлив факт - че Крим е руски.

Само че и ти и путинистите забравят че дори ако има някаква историческа справедливост и логика, Крим най малко трябва да е руски.

ВТтро - това ч е е руски , означава ли че НЕ трябва да има регионална свобода ?

Нали за таква свобода реваха всички когато "уж" бандеровците щели да репресират руснаците ?

Оказва се под "украинско владичество" както някои тук нарекога украинската власт, Крим е бил в пъти по свободен  и като общество и като вероизповедание, и като етноси , живеещи под един покрив на една земя.

Акцентът ти че е РУСКИ и това зачерква всякакви таквиа свободи е именно проповдване на  т.нар. "рашизъм".

Целта  ще те разочаровам , не е да лъжа, това е ваша привилегия. Моята цел е да разсъждавам.

Путин какво е казал във филмчето е очевидно. Просто вие абсолютно спекулативно и нелогично наричате  с името "връщане на Крим"  нещо което по цял свят се нарича незаконна ВОЕННА агресия , военно вторжение, превземане и блокиране  на чужда армия, и анексия на чужда територия.

За терактовете - ами можеш сам да си ги броиш... Руските почти непоказват, то е ясно защо, но в украинските медии периодично излизат такива новини

http://www.segodnya.ua/regions/kharkov/v-harkovskoy-oblasti-za-god-bylo-soversheno-43-terakta-mvd-597735.html

- Я взрив пред доброволчески център на армията, я взривена ЖП линия, я някой стратегически мост,  взрив пред банка, взрив пред щаб на някоя войскова част... пред наборен пункт, напазар, и т.н.. а последния фрапиращ случай бе 22 януари  в Харков

http://www.pravda.com.ua/rus/news/2015/02/22/7059376/

И това само да ти припомня, не е в зоната на АТО , а на украинска територия, между мирни жители.

Това се нарича руска диверсия и терор. Няма друго име.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютна истина не съществува и съществува, но и това е вярно и не е вярно.

Да сме наясно. Всяка една проверяема и доказуема истина е относителна.

Тук някои хора се опитват да обърнат логиката с краката нагоре и да изкарат украинците абсолютно лоши. Това не е логично. Могат да са по лоши ОТНОСНО някой друг.

Сега защо точно въпросните господа избраха обектите на съотнасяне да са САЩ и Германия, си е тяхна работа и тяхно право да го направят. 

Аз като знам, че това не е логично, няма как да ми въздействат, но много хора не познават истинската логика и се връзват на подобни манипулации.

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато си под окупация и репресии  който и да прави проучване.. резултатът е ясен.

Виждам че прескачаш информацията за обиски и тормоз на неудобни журналисти, и акцентираш само на един и то лъжлив факт - че Крим е руски.

Само че и ти и путинистите забравят че дори ако има някаква историческа справедливост и логика, Крим най малко трябва да е руски.

ВТтро - това ч е е руски , означава ли че НЕ трябва да има регионална свобода ?

Нали за таква свобода реваха всички когато "уж" бандеровците щели да репресират руснаците ?

Оказва се под "украинско владичество" както някои тук нарекога украинската власт, Крим е бил в пъти по свободен  и като общество и като вероизповедание, и като етноси , живеещи под един покрив на една земя.

Акцентът ти че е РУСКИ и това зачерква всякакви таквиа свободи е именно проповдване на  т.нар. "рашизъм".

Целта  ще те разочаровам , не е да лъжа, това е ваша привилегия. Моята цел е да разсъждавам.

Путин какво е казал във филмчето е очевидно. Просто вие абсолютно спекулативно и нелогично наричате  с името "връщане на Крим"  нещо което по цял свят се нарича незаконна ВОЕННА агресия , военно вторжение, превземане и блокиране  на чужда армия, и анексия на чужда територия.

За терактовете - ами можеш сам да си ги броиш... Руските почти непоказват, то е ясно защо, но в украинските медии периодично излизат такива новини

http://www.segodnya.ua/regions/kharkov/v-harkovskoy-oblasti-za-god-bylo-soversheno-43-terakta-mvd-597735.html

- Я взрив пред доброволчески център на армията, я взривена ЖП линия, я някой стратегически мост,  взрив пред банка, взрив пред щаб на някоя войскова част... пред наборен пункт, напазар, и т.н.. а последния фрапиращ случай бе 22 януари  в Харков

http://www.pravda.com.ua/rus/news/2015/02/22/7059376/

И това само да ти припомня, не е в зоната на АТО , а на украинска територия, между мирни жители.

Това се нарича руска диверсия и терор. Няма друго име.

Поредната доза лъжа и пропаганда. Нищо съществено е казваш. Окупация и репресия, има само в твоята глава. И в бандеровските кратуни. А ти, за пореден път, повтаряш лъжите на Киев. Многократно доказани, за такива. И не само от мен. В Крим в момента има това, което го няма в Украйна. Сигурност, мир и свобода за различните етноси. А ти, си повтаряй лъжите, друго не можеш и без това. ;)   Нищо не прескачам за разлика от теб. Дето четеш, ама не осмисляш прочетеното. И коментираш неща, дето даже не си погледнал. Ама важното е, лъжите да ги сипеш. Да белким, някой ти повярва. :ph34r: И пак, същите лъжи, за тези терактове /както ги наричаш/.

• Харесва ми 13

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В Крим в момента има това, което го няма в Украйна. Сигурност, мир и свобода за различните етноси.

Да бе... :) :) Сякаш слушам комсомолски лозунги отпреди 25 г :)

И все пак ... :

http://www.dw.de/%D0%BD%D0%B5%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%B2-%D1%81%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8%D0%BC-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0/a-17787137

Междувременно зачестяват съобщенията за дискриминация, расистки мотивирани действия и ксенофобски прояви срещу представителите на това малцинство. Зачестяват и оплакванията на татари от циничното отношение на властите към тях. Дилавер Акиев, който е лидер на татарската младежка организация казва, че дискриминацията на религиозна основа се е превърнала едва ли не в ежедневие. "Тайните служби следят кой ходи често на джамия, с кого се среща, какво е било казано в проповедите. И всичко това се върши под предлог за борба срещу ислямистките секти", казва Акиев.

Властите в Крим напоследък често прибягват и до споменатите вече забрани за влизане на полуострова, налагани срещу лидери на общността на кримските татари. Освен средство за притискане, това вероятно е и един вид "наказание" за тяхната отрицателна позиция спрямо анексирането на Крим от Русия. Меджлисът на кримските татари призова за бойкот на референдума от 16 май, както и за бойкот на изборите за кримски парламент в средата на септември.

http://e-vestnik.bg/22396/tatarite-v-krim-zhiveyat-mezhdu-straha-i-nedoverieto-kam-moskva/

“След пристигането на руските власти в Крим, започнаха да се случват някои неща, които никога не са се случвали”, отбелязва Илми Умеров, депутат в Меджлиса - парламента на кримските татари.

Двайсет кримски татари изчезнаха след 18 март 2014 г., деня на подписването на договора за присъединяване на Крим към Русия, разказва Умеров. Повечето от тях бяха открити, но четирима са били убити, а четирима младежи са обявени за изчезнали.

Според него “тези действия целят да наложат чувство за лоялност към тези власти” сред кримските татари.

Тук , в предната тема https://www.kaldata.com/forums/topic/240340-положението-в-украйна-част-2/?p=3106418

Цитирах и конференцията на религиозните общности по нарушенията на правата на малцинствата и религиозните групи.

странно ... защо ли не са толква щастливи като теб че живеят в "мир, сигурност и свобода" както ти твърдиш  ???

и т.н. и т.н..

А ако някъде виждаш лъжи, само защото не ти пасва на путинската пропагана , това е твой проблем, а не фактологията такава каквато е.

И пак, същите лъжи, за тези терактове /както ги наричаш/.

Ами не.. това че ти си затваряш очите и не виждаш това което не виждаш не означава че не съществува.Даже в уикипедията си ги пише :)

Виж колко е удобна вашата щраусова тактика - завирате главата в пясъка, и околния свят престава да съществува :) и всичко е наред и щастливо :)

Можеш както и други дето се хвалят че  саме бл;окирали...   блокирайте и всички сайтове , различни от руска пропаганда, тогава въобще всичко ще е наред :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пряко в ефир, В.В. Путин. В 12 часа, започва.

http://live.russia.tv/index/index/channel_id/3

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер! Благодаря за линка, вземам пуканките и засядам. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, по същото време ще дават Обама по американската телевизия и няма да мога да го гледам Путин.

Ти направи запис и ми го прати на лични !!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посланието на Путин към Обама е пряко и недвусмислено: "От днес не бъркайте, всяко ваше действие срещу нашата безопасност, ще предизвика сериозна съответна реакция. Освен това ние ще помагаме и на други страни срещу вашата агресия. Ние не искахме да става така, но вие избрахте това вместо нас"

Това по случай отмяната за доставка на отбранителните ЗРК С-300 за Иран.

Владимир Путин не даёт США права на ошибку

Послание Путина к Обаме является прямым и недвусмысленным: «Мы достаточно натерпелись от вас. С сегодняшнего дня не ошибитесь, каждое ваше действие, подрывающее нашу безопасность, будет вызывать серьезную сопутствующую реакцию. Кроме того, мы будем помогать другим странам давать отпор вашей агрессии. Мы не хотели, чтобы все сложилось именно так, но это выбор, который вы сделали за нас», — приводит РИА «Новости» статью Asia Times о снятии запрета на поставки ЗРК С-300 в Иран.

«На уровне глав государства политики не ведут себя, как школьники, да и ядерные вопросы это не игра в прятки. Однако Обама вел себя безобразно», - пишет обозреватель, отмечая, что Россия все время оспаривала американские утверждения о том, что системы ПРО направлены против так называемых государств-изгоев, имея в виду Иран и Северную Корею. Обама сам же и убедил Москву, что, как только ядерная проблема Ирана будет решена, смысла развертывания ПРО не будет. «Обама вновь страдает потерей памяти, забывая свое обещание, и Вашингтон начинает тихо менять правила игры» - говорит автор статьи.

Тут я могу немного не согласиться с обозревателем Asia Times. Россия уже давно не играет с США в одни игры, поэтому на то, какие изменения в правила вносит Белый дом, нам как-то фиолетово. Владимир Путин неоднократно заявлял, что будет отстаивать национальные интересы страны, несмотря ни на какие попытки Запада оказать давление на Россию, и народ с этой позицией президента солидарен.

Последние годы показывают, что скорее Штаты подстраиваются под те или иные решения России, при этом, избегая всех возможностей диалога. Да и вести равноправный диалог с людьми, которые перебрасывают свой флот к Берегам Беларуси, рассказывают о прекрасном воздухе Ростовских гор и уже разорвали нашу экономику в клочья, мягко говоря, просто не нужно. Конечно же, не стоит забывать нашу пятую колонну, которая с радостью воспринимает все заявления Вашингтона в отношении Москвы, над которыми смеётся вся Россия.

Указ президента о снятии запрета на поставки в Иран зенитно-ракетных комплексов С-300 показывает, насколько серьёзны намерения Кремля, и в то же время беспомощен Вашингтон. Разговоры о том, что отмена эмбарго может произойти в любой момент, ходили в прессе уже давно, но Штаты это всё равно застало врасплох – вразумительного комментария на данный счет Белый Дом ещё не дал.

Зенитно-ракетный комплекс С-300 предназначен для обороны воздушного пространства страны, в качестве оружия нападения применяться не может, поэтому США что-либо возразить против этих поставок не могут. К тому же, этим решением Владимир Путин показывает, что может не позволить Западу вводить против Ирана меры, ограничивающие оружейный импорт в эту страну. Белый Дом мог бы инициировать такое решение через Совбез ООН, и его бы даже поддержали, однако, у Москвы имеется право вето, которым при необходимости президент России воспользуется.

Президентский срок Барака Обамы заканчивается в ноябре 2016 года. Таким образом, у президента США остаётся полтора года, чтобы хоть как-то исправиться, если это возможно. Иначе он войдёт в историю как первый темнокожий президент, кривляющийся перед зеркалом и мягко говоря, опущенным с небес на колени Россией, причём по своей же инициативе.

Антон Орловский,

Специально для Politikus.ru

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото имам спомен, държавта която е вкарала "зелени човечета" за негласна подмолна диверсионна дестабилизация и терор - е РФ .

Държавата, провеждаща терактове в чужда държава /официално оповестени 43 , а вече и повече май руски теракта/ - е РФ

Държавата, която присвои и оряза украинска територия е - РФ .

Аз доколкото имам спомен,знам,че Русия и Украйна са исторически свързани къде с лошо къде с хубаво,американците какво ги свързва с тая част на света?Това е главният ми въпрос.

Според мен правилния въпрос е:

Какво търсят руските войници в Украйна ?

Според мен е какво търсят американците в Украйна.Руските войници са си в Украйна от много време.

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Русия възропта: Неядрени страни влизат в учения с американско ядрено оръжие

Неядрени страни от НАТО се привличат към учения с използването на американско ядрено оръжие, заяви руският военен министър Сергей Шойгу, предаде БГНЕС по информация на ТАСС.

На откритата днес Четвъртата Московска конференция за международата сигурност Шойгу подчерта, че това е нарушение на Договора за неразпространение на ядреното оръжие.

"Неядрените страни от НАТО са привличани в учения за използването на американско тактическо ядрено оръжие, разположено в редица европейски държави", посочи Сергей Шойгу.

"Страните от НАТО активно се стремят към завземане на геополитическо пространство чрез постоянно нарастване на военния си потенциал в Източна Европа и приближаване към руските граници. Географията на техните учения, само източния фланг на алианса и арктическият регион, са свидетелство за антируска насоченост", подчерта още министърът.

Бивш шеф на НАТО пак изригна срещу Москва

Бившият шеф на НАТО Андерс фог Расмусен пак изригна срещу Москва и обяви, че Русия сега е по-опасна, отколкото при Студената война. Датският дипломат напомни, че се води хибридна война с Европа, с непредсказуеми последици, с която Кремъл се опитва да дестабилизира страните отвътре.

"Русия съчетава методите на обикновената война с по-сложни такива, като пропагандистки кампании и масова дезинформация, въздействия на общественото мнение чрез финансови връзки и политически партии", каза.

Той анализира още и явните симпатии от Москва към страни с крайно леви и националистически партии и обяви, че сред тях е и България - освен Гърция, Унгария и Франция.

И пак правим нещо, пък после обвиняваме отсрещната страна, че го е направила, т.е. ни е изцапала гащите от вътрешната страна...

https://www.kaldata.com/forums/topic/240340-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B2-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-2/page-91#entry3105180

Праволинейният Путин. Най-ярките цитати от преките линии на Путин

-„Купих си кола на кредит в Крим. Останаха ми две години да я изплащам. Банката напусна Крим. Какво да правя?” – оплака се президентът на един жител на полуострова. И получи простичкият отговор: „Карайте си я и толкова”.

:D

-„Това са пълни глупости! – заяви Путин на предложението руски военни поделения да присъстват на изток от Украйна. – Там няма „нито специални служби, нито инструктори”. „Това са все местни хора – подчерта той. – И най-доброто доказателство за това е фактът, че хората, както се казва, буквално свалиха маските”.

-За действията на силовите структури в източната част на Украйна Путин се изказа още по-емоционално: „Тия май съвсем са полудели?! Мъкнат танкове, бронетранспортьори, оръдия. Срещу кого ги мъкнат тия оръдия? Тия да не са откачили?! Системи за залпов огън, летят бойни самолети, летят изтребители!”

-„Ние можем да задушим всички, защо се страхувате толкова?”, попита той в отговор на репликата на водещия на „Вести недели” Дмитрий Кисельов за агресивната политика на НАТО, която предизвиква в него „чувството, че се задушава”.

-„Има борба на гледни точки, но заради тях не те залавят и не те тикват в лагер, както е било през 37-а година, всички, които изразяват гледните си точки, са живи и здрави и си вършат работата”, отвърна Путин на въпрос на Ирина Хакамада за „вътрешното напрежение” в руското общество.

-В това, че „някои искат поражението на собствената им държава” Путин вижда нещо като традиция.
„По време на Първата световна война болшевиките са призовавали към поражение и в крайна сметка стигнали до революция”, припомни държавния глава. „Но съгласете се, че ние не можем да стигнем до крайни форми на борба и да опозоряваме хора заради тяхната позиция”.

Относно санкциите – едва ли те скоро ще бъдат премахнати. Те са свързани със сдържането на развитието на Русия.

http://rusofili.bg/%D0%BF%D1%80%D1%8F%D0%BA%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%BE%D0%B1%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8F%D0%B2%D0%B0/

Анатоли Торкунов ректор на МГИМО:
- Ние разбираме, че нашето благополучие зависи от международните отношения.Тази седмица се появи информация, че е преустановена реализацията на С-300 за Иран, че доставките ще бъдат препятствани, както и че, поради това могат да влошат ситуацията в Близкия Изток. Какво е Вашето мнение по този въпрос?

– Подписахме такъв договор през 2007, а през 2010 с указ на президента бе преустановен, това е така. Днес ние виждаме ясно, че иранските партньори демонстрират гъвкавост и желание за реализиране на тази ядрена програма. Споразумението е постигнато, остана само техническата част. Затова взехме това решение. Преустановихме договора едностранно. Не виждаме смисъл да държим тази забрана едностранно при такава ситуация, предвид санкциите. Освен това, нашите предприятия са произвели това оборудване, то е скъпо, но сега никой не иска да го купува от нас, въпреки, че имаше заявки. Изниква въпрос: тогава кой ще поеме нашите загуби? Подчертавам, ние не сме най-големия доставчик на оръжие.

Washington Times: Руските ракети за Иран болезнено засегнаха САЩ

Доставянето от Русия на ракетни системи С-300 за Иран ще се превърне в голяма политическа победа, а грешките на американското ръководство във външната политика ще доведе до формирането на оста Москва - Техеран - Пекин, всеки от които не може да понася САЩ. Това пише американският анализатор Тод Ууд във The Washington Times, цитиран от RT.

Според автора, „свалянето от Русия на ембаргото за доставка на ракетни системи С-300 всъщност е голям проблем" за Запада, тъй като „ако Иран притежава такива твърде сложни оръжия, напълно ще се промени конфигурацията на силите в Близкия Изток".

„Ако Русия в сегашния момент не може да произведе голямо количество експортни стоки, то тя прави добри оръжия. Разширяването на пазара за пласиране на оръжията, особено на Иран, това е голяма победа за Москва" - пише авторът на публикацията, и продължава: „Русия прави всичко възможно, за да тикне пръчката в очите на САЩ, а С-300 е голяма пръчка."

От гледната точка на Ууд, Путин усеща „слабостта на администрацията на Обама" и нейното „враждебно отношение към Израел", затова разбира, че вниманието на САЩ ще бъде отвлечено в друга посока, докато „Русия прави Иран почти неуязвими за въздушните атаки на Израел".

Авторът обръща внимание на факта, че Русия като цяло интензифицира своите международни отношения на Изток, което като краен резултат може да доведе до намаляване на зависимостта на икономиките на Азиатско-Тихоокеанския регион от зависимостта на долара.
Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Руските войници са си в Украйна от много време.

А американски войски в Украйна въобще няма. 

Разбираш ли ?

Правителството на Украйна воюва срещу руските окупаторски войски. За това правилния въпрос е, какво търсят руските войски в Украйна.

Ако американски войски навлязат в Украйна, тогава естествено би възникнал въпроса, какво правят те там. Ама за сега няма, разбираш ли ?

Като си даваш колата на майстор, и ако в момента не дава дефект, майсторът как да ти помогне ?

И аз не мога да отговоря какво търсят американците в Украйна, ако там няма американци.

Предполагам не питаш за туристите и дипломатите. Те е ясно мисля какво търсят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Киев убийствата на значими публични личности продължават ... след убийството на политика Олег Калашников вчера,днес е журналиста, писател и водещ предаване Олесь Бузина  .... и естествено, за това едва ли запада ще писне като за подлогата им  Немцов ... мдаам...

Предполагам естествено укро МВД-то ще намери пак предсмъртно уж писмо... самоубил се с помоща на двама маскирани, самозастреляли го в гръб, понеже еди какво си....

http://ria.ru/world/20150416/1058939428.html

http://ria.ru/authors/buzina/

П.С А относно бълнуващите за немането на хамериканоси в окраината, те самите укри си го признаваха още от началото... не само ЧВК-та и наемници, но и специални подразделения ... а в момента над 300 уж инструктори само от ФАЩ, отделно бритиши, канадци и така нататък сие паплач плъзнала от запада с мераци на изток...

Линка е от април 2014 .. на украинска медия

http://www.segodnya.ua/ukraine/amerikanskie-voennyeuchastvuyut-v-specoperacii-na-yugo-vostoke-ukrainy-mid-rf-510988.html

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...