Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Wankata

Положението в Украйна - част 3

Препоръчан отговор

Да, в нарушение е неизплащането на пенсиите, но е в нарушение и неплащането на газ, ток и данъци от страна на живущите в размирните райони...

Нека гледаме нещата и от двете страни.

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито от теб. Или от когото и да било от пишещите в темата.

Изтърках си клавиатурата да ти/ви обяснявам кой започна това, защо така се развиха събитията, на базата на какви МЕЖДУНАРОДНИ СПОГОДБИ и ПРАВНИ ПРИНЦИПИ Крим не е анексиран - нито законно, нито незаконно, както и кой се е възползвал от Украйна. Всичко това е дъвкано, дъвкано, дъвкано, та чак пломбите ни изпадаха от дъвкане. Ама още 100 пъти да се изпише едно и също, ще е все тая.

Иначе казано, "Целта оправдава средствата", и вперёд. Накратко, малоумниците в Киев стигнаха дотам да откраднат парите на пенсионерите, и да продължават да се въпръжават, за да избиват невинни.

Да, в нарушение е неизплащането на пенсиите, но е в нарушение и неплащането на газ, ток и данъци от страна на живущите в размирните райони...

Нека гледаме нещата и от двете страни.

Ми танто за тунто. Иначе е в нарушение, да. След като предприятията там не работят, следователно те не получават заплати, след като и пенсии не идват, ще им е леко трудничко. А на част от тях и домовете им са сринати.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе казано, "Целта оправдава средствата", и вперёд. Накратко, малоумниците в Киев стигнаха дотам да откраднат парите на пенсионерите, и да продължават да се въпръжават, за да избиват невинни.

Иначе казано чети: http://www.segodnya.ua/politics/pnews/kak-priznanie-okkupacii-donbassa-skazhetsya-na-mestnyh-zhitelyah-600737.html

"С другой стороны, это дает понимание, почему идет ограничение социальных выплат со стороны Украины. Мы официально признаем, что не контролируем эти территории. Поскольку это вызывало очень много вопросов", – добавляет парламентарий.

"Этот статус дает четкое, официальное, юридическое обоснование, как и почему идет ограничение социального обеспечения", – говорит Тымчук.

Редактирано от мо_хи_ни (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито от теб. Или от когото и да било от пишещите в темата.

Изтърках си клавиатурата да ти/ви обяснявам кой започна това, защо така се развиха събитията, на базата на какви МЕЖДУНАРОДНИ СПОГОДБИ и ПРАВНИ ПРИНЦИПИ Крим не е анексиран - нито законно, нито незаконно, както и кой се е възползвал от Украйна. Всичко това е дъвкано, дъвкано, дъвкано, та чак пломбите ни изпадаха от дъвкане. Ама още 100 пъти да се изпише едно и също, ще е все тая.

Ми танто за тунто. Иначе е в нарушение, да. След като предприятията там не работят, следователно те не получават заплати, след като и пенсии не идват, ще им е леко трудничко. А на част от тях и домовете им са сринати.

Да, дъвкано е.

Всеки цивилизован човек знае че анексията бе проведена по абсолютно незаконен и недемократичен начин.

Включително и провеждането на фиктивен референдум под дулата на тотална окупация, и изолация от Киев, плюс насилствено приета декларация на кримския парламент за присъединяване към РФ , пак под дулата на същия този руски спецназ.

За пенсите и друго се сетих - как да изплатят нещо , като няма осигурени банки и др логистични процедури ?

То както 23 конвоя минаха и заминаха от РФ и никой и една снимка не показа как се разпределят помощите, та... къде ще отидат парите преведени там, един Господ знае.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак пишеш глупости.

Казах ти горе - територията няма нищо общо с плащанията.

Другарят Тимчук просто се оправдава с невалидни и нелогични аргументи за това, че Киев обрече на глад тези територии. Има и спогодба "Минск-2", ама те и нея не спазват, а продължават да си правят каквото си искат. А причината е, че просто са откраднали парите.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак пишеш глупости.

Казах ти горе - територията няма нищо общо с плащанията.

Другарят Тимчук просто се оправдава с невалидни и нелогични аргументи за това, че Киев обрече на глад тези територии. Има и спогодба "Минск-2", ама те и нея не спазват, а продължават да си правят каквото си искат. А причината е, че просто са откраднали парите.

А защо никой не обръща внимание на най логичното и просто решение - Путин изтегля доброволци или както и да ги наричате там руските спецназ и терористи, връща си ги зад украинската граница, реципрочно се връщат украинските административни услуги и се изплащат каквото си трябва.

?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо никой не обръща внимание на най логичното и просто решение - Путин изтегля доброволци или както и да ги наричате там руските спецназ и терористи, връща си ги зад украинската граница, реципрочно се връщат украинските административни услуги и се изплащат каквото си трябва.

?

Ако някой вече е пускал видеото, сори, не мога да гледам всичко, което се пуска тук.

http://antikor.com.ua/articles/36645-zaharchenko_priznalsja_chto_zahvat_donbassa_gotovilsja_za_2_mesjatsa_do_begstva_janukovicha._video

Захарченко признался, что захват Донбасса готовился за 2 месяца до бегства Януковича. Видео
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Подготовка к этому дню (8 апреля была провозглашена независимость непризнанной "ДНР") шла больше двух месяцев. Мы готовились, собирались с силами. Приучали нынешнюю власть к тому, что мы можем сделать", - сказал он.

И?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И?

Ми нищо ... както руската спец операция в Крим, така и на Донбас.. същия сценарий, даже същи участници.. - руския спецназ, военоморски и всякакви други руски служби.

Но.. иначе Путин няма ниииищо общо :) мдам...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го четохме преди месец на  18 Март 2015!      Украинските СМИ лъжат и изопачават всичко - за да оправдават своите неадекватни преценки и действия.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го четохме преди месец на  18 Март 2015!      Украинските СМИ лъжат и изопачават всичко - за да оправдават своите неадекватни преценки и действия.

Напротив. Правят всичко възможно, за да се сдобият с контрол над ситуацията, която им създаде Путин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ванка, що се опитваш да им обясняваш това, което е писано в темата десетки пъти, почти през страница. Просто няма смисъл - все едно да наливаш вода в сито. Те си знаят тяхното и това е..

Все едно да кажеш че американците са демократична държава. Те са най-големия терорист и най-голямото зло на планетата, ама тролчетата си знаят и повтарят това което им е промило мозъка.

Целия свят разбра, и призна, че ФАЩ стоят зад въоръжения преврат в Киев, че всичко е организирано и платено с петродоларите на тая прогнила нация, че тия нацисти-евреи яйценюк, турчинов, порошенко са продажници и са спазарили Украйна.

Целия свят разбра, че самолета в Украйна беше свален за да се провокира Русия, само нашите тролове не разбират. Явно не им достига ;)

• Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми защото някои от тях ми правеха впечатление на разумни хора...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целия свят разбра, че самолета в Украйна беше свален за да се провокира Русия, само нашите тролове не разбират. Явно не им достига ;)

Между другото, аз още не знам защо го свалиха. Явно са си мислели, че правят нещо, ама какво може и да разберем някой ден. Може да са послушали и нечии приятелски съвет.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ванка, ето за тези неща аз обвинявам сепаратистите - за неработещите предприятия, за сринатите домове, за липсата на средства. Защото няма как да започваш военни действия на територията на една държава, да обричаш народа  от същата тази територия на глад и мизерия и да заявяваш, че уж заради точно този народ го правиш. Разбираш ли ме?

Нима са малоумни(сепаратистите)? Не знаеха ли преди да решат, че искат независимост с оръжие за предпирятията, които няма да работят, за смъртта и страданията... е, не! Не го приемам това тяхното за нормално!

Редактирано от Нел (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото, аз още не знам защо го свалиха. Явно са си мислели, че правят нещо, ама какво може и да разберем някой ден. Може да са послушали и нечии приятелски съвет.

Колкото ще разберем за кулите близнаци дето сами си ги взривиха, толкова ще разберем и за самолета. Важното е да има интрига и да се създава напрежение. Невинните жертви нямат значение щом е в името на демокрацията.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ванка, ето за тези неща аз обвинявам сепаратистите - за неработещите предприятия, за сринатите домове, за липсата на средства. Защото няма как да започваш военни действия на територията на една държава, да обричаш народа  от същата тази територия на глад и мизерия и да заявяваш, че уж заради точно този народ го правиш. Разбираш ли ме?

Нима са малоумни(сепаратистите)? Не знаеха ли преди да решат, че искат независимост с оръжие за предпирятията, които няма да работят, за смъртта и страданията... е, не! Не го приемам това тяхното за нормално!

Немислимо е тези хора от полуофициалната власт да докарат нещо различно. САЩ абсолютно никога няма да рискуват с постовянето на кадърни управляващи. По такъв начин винаги държат юздите, ако кадрите им проявят неподчинение.

Колкото ще разберем за кулите близнаци дето сами си ги взривиха, толкова ще разберем и за самолета. Важното е да има интрига и да се създава напрежение. Невинните жертви нямат значение щом е в името на демокрацията.

Само че там мотивите и целите са прекалено ясни. А тук какво се постига не е ясно. Естествено най-голямата вина в случая е на ЕС. Но поведението на Укрите е мистерия.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

?

И след това Нато в Украйна...затова...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Украинските СМИ лъжат и изопачават всичко - за да оправдават своите неадекватни преценки и действия.

Мхм, щом казваш, няма начин да не е така.  :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ванка, що се опитваш да им обясняваш това, което е писано в темата десетки пъти, почти през страница. Просто няма смисъл - все едно да наливаш вода в сито. Те си знаят тяхното и това е..

Все едно да кажеш че американците са демократична държава. Те са най-големия терорист и най-голямото зло на планетата, ама тролчетата си знаят и повтарят това което им е промило мозъка.

Целия свят разбра, и призна, че ФАЩ стоят зад въоръжения преврат в Киев, че всичко е организирано и платено с петродоларите на тая прогнила нация, че тия нацисти-евреи яйценюк, турчинов, порошенко са продажници и са спазарили Украйна.

Защото въпросните съфорумци, са тролове. Доказано е многократно. И си имат, спуснати опорни точки. Виж, че ползват еднакви 'доводи'. Сега новият е, че Донбас искал независимост, и за това няма пенсии. А колко човека им казаха, че това няма нищо общо. Ама 'вятъра', не бил чувал/а еди какво си. Ми той/тя, много неща не е чувал/а. :D  И от всичките им тролски излияния, в последните две странице, казаха ли нещо? Не са. Пак същите лъжи, от тях.

Я гледай ти. Същите неща, стават и тук. В един форум Петатат колона. ;)  И там се качват, профили от фейсбук, на хора харесващи Русия. И не само профили.

Зачестилите убийства в Украйна могат да бъдат свързани със списък, публикуван в сайта „Миротворец”, съобщава сайтът LifeNews.ru. До този извод са стигнали неправителствени организации. Няколко дни преди убийството на журналиста Олес Бузин и на политика Олег Калашников техните адреси за връзка са били поместени в този сайт.

http://www.blitz.bg/news/article/331472

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук отговарям групом и вкупом - едновременно на двамата! Спекулират на борсата, аз се опирам на правната база на Social Security Agency. Отивате на сайта им, поглеждате условията за пенсиониране и се убеждавате самички, че гражданството не е необходимо условие за получаване на пенсия. И да, става въпрос за държавна пенсия на базата на отчисленията за социални осигуровки, а не за частни пенсионни фондове както ги нарече Blago72.

И не е само САЩ, аз сещам за още поне две държави, с подобно отношение към пенсионерите си...

Спекулирам е дума, която разговорно се използва и в други смислови конотации, освен борсови операции.

По отношение на "правната база", по-скоро на първи прочит нека разчитаме на официалните формуляри на Social Security Agency:

http://ssa.gov/pubs/EN-05-10137.pdf

От документа е видно, че има три списъка с държави. Гражданите на страни от първия списък получават неограничено пенсионните си привилегии.

Граждани на държави от втория (там попада и България) - с ограничения.

За граждани на държави от третия списък, плащането спира след 6 месеца извън САЩ (прилагат се изключения).

Правата се възставновяват след пълна една година в САЩ.

Редактирано от Blago72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото въпросните съфорумци, са тролове. Доказано е многократно. И си имат, спуснати опорни точки. Виж, че ползват еднакви 'доводи'. Сега новият е, че Донбас искал независимост, и за това няма пенсии. А колко човека им казаха, че това няма нищо общо. Ама 'вятъра', не бил чувал/а еди какво си. Ми той/тя, много неща не е чувал/а. :D  И от всичките им тролски излияния, в последните две странице, казаха ли нещо? Не са. Пак същите лъжи, от тях.

Я гледай ти. Същите неща, стават и тук. В един форум Петатат колона. ;)  И там се качват, профили от фейсбук, на хора харесващи Русия. И не само профили.

http://www.blitz.bg/news/article/331472

А клипчето, което пуснах, защо не го коментираш?  :D

Нали не си руски трол, защо го пропускаш?

Готин виц, Колев.  ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи опълченците били започнали военните действия, те са бомбардирали заводите, те са обрекли населението на блокада, глад и мизерия.... поредната глупост и поставяне на каруцата пред коня....

Опълченците завзеха администтрации- да, това е факт... по подобие на майданутите в западна Укропия, и да отбележа, доста след тях по време..при това без кръвопролития за разлика от майданутите в западна укропия

Опълченците си направиха блокпостове, подобно на мйаданутите от западна Укропия- пак факт, и пак доста след тях и техния преврат в Киев..

Опълченците обаче, не започнаха военните действия -- и това е факт, но  срещу тях бяха хвърлени първо специални части на МВД, а после и регулярната армия...и се започна с жертвите и войната ...

Опълченците не прекъснаха икономическите връзки , дори напротив, опитваха се да ги потдържат- факт, Киеевската хунта, реши да накаже целия регион който им се опълчи чрез икономическа блокада, спиране на плащания, и дори, спиране на комуналните услуги ( вода, ток, газ - къде с разрушаване, къде с отрязване на достъпа) .. затова и ЛНР и ДНР се принудиха да си изградят директни връзки към РФ и ел, и газови, а водата от местни свои източници... та за какво плащане ми говориш за ток, вода и газ??  Когато РФ каза че газта за ЛНР и ДНР ще влиза в сметката на Киев, хунатта нададе вой до небесата и каза че не ще плаща, а ЛНР и ДНР заявиха тогава че ще си поемат сами сметките... а в момента, газта за тях е почти като хуманитарната помощ от РФ... безплатна ...

Та преди отново да се опитваш да си използваш "русата" главица за мислене и опит за мнение ,  запознавай се с фактите, иначе приказваш само глупости....

П.С А иначе предприятията в региона са главно на Ахметов, и той човека си се опитва да ги потдръжа, и плаща на хората си.. а разрушеното от хунтовските каратели, естествено че не може да работи вече.... инфраструктура, икономика, социални услуги, всичко беше разрушено от действията които хунатат в  Киев предприе срещу несъгласните с нея региони.... а после видите ли, ми реват че те не са виновни, а сепаратистите така наречени от тях ....  И после очакват хората там да ги харесват, и да са единни с тях ... късно либе за китка му се вика на това..... за терора наложен над другите региони като Харков, Одеса, запорожие да не говорим, навсякъде терор срещу другомислещите, и то тотален, като с епочне с медии, промивка на мозъци, и силови действия... арести за каквото се сетиш, подстрекаване на битовото доносничество, дори магазинер който не искал да говори на мове, го уволниха наскоро , понеже видите ли, великите укри требе само на мове да бъдат обслужвани ..... не че и те повечето на руски си шпрехат като на роден и майчин...

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, не е нормално, Нелка. Някаква адска гротеска е. Адска, защото са заложени животите на милиони невинни хора. Но на кой му пука? Путин си работи по тайната агенда, която има, и какво тук значи някаква си личност, когато е за благото на Россия? Вече плащат пенсии в руски рубли. Как, по какъв начин става това - никой от путлеристите дори не си задава този въпрос.

Опълченците обаче, не започнаха военните действия -- и това е факт, при това без кръвопролития, но  срещу тях бяха хвърлени първо специални части на МВД, а после и регулярната армия...и се започна с жертвите и войната ...

Опълченците не прекъснаха икономическите връзки , дори напротив, опитваха се да ги потдържат- факт, Киеевската хунта, реши да накаже целия регион който им се опълчи чрез икономическа блокада, спиране на плащания, и дори, спиране на комуналните услуги ( вода, ток, газ - къде с разрушаване, къде с отрязване на достъпа) .. затова и ЛНР и ДНР се принудиха да си изградят директни връзки към РФ и ел, и газови, а водата от местни свои източници... та за какво плащане ми говориш за ток, вода и газ??  Когато РФ каза че газта за ЛНР и ДНР ще влиза в сметката на Киев, хунатта нададе вой до небесата и каза че не ще плаща, а ЛНР и ДНР заявиха тогава че ще си поемат сами сметките... а в момента, газта за тях е почти като хуманитарната помощ от РФ... безплатна ...

Така де, подготвя се бавно почвата за следващата анексия към Россия. Въпрос на време е само, ако украинците не затегнат нещата. Дори си мисля, че вече е късно, изтърваха и тази територия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи Украйна с парите за пенсиите купува оръжие от Запада, а Русия  била обричала пенсионерите на глад. Русата ми главица не го побира, но според мен на това му се вика адска гротеска.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...