Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Wankata

Положението в Украйна - част 3

Препоръчан отговор

Линка е от април 2014 .. на украинска медия

http://www.segodnya....-rf-510988.html

алооо .. те цитират руското  външно министерство.

А руското м-во освен лъжи друго не генерира :)

2014 г.

-„Това са пълни глупости! – заяви Путин на предложението руски военни поделения да присъстват на изток от Украйна. – Там няма „нито специални служби, нито инструктори”. „Това са все местни хора – подчерта той. – И най-доброто доказателство за това е фактът, че хората, както се казва, буквално свалиха маските”.

-За действията на силовите структури в източната част на Украйна Путин се изказа още по-емоционално: „Тия май съвсем са полудели?! Мъкнат танкове, бронетранспортьори, оръдия. Срещу кого ги мъкнат тия оръдия? Тия да не са откачили?! Системи за залпов огън, летят бойни самолети, летят изтребители!”

Това 2014, и вече знаем че е лъжа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Киев убийствата на значими публични личности продължават ... след убийството на политика Олег Калашников вчера,днес е журналиста, писател и водещ предаване Олесь Бузина  .... и естествено, за това едва ли запада ще писне като за подлогата им  Немцов ... мдаам...

Предполагам естествено укро МВД-то ще намери пак предсмъртно уж писмо... самоубил се с помоща на двама маскирани, самозастреляли го в гръб, понеже еди какво си....

http://ria.ru/world/20150416/1058939428.html

http://ria.ru/authors/buzina/

П.С А относно бълнуващите за немането на хамериканоси в окраината, те самите укри си го признаваха още от началото... не само ЧВК-та и наемници, но и специални подразделения ... а в момента над 300 уж инструктори само от ФАЩ, отделно бритиши, канадци и така нататък сие паплач плъзнала от запада с мераци на изток...

http://www.segodnya.ua/ukraine/amerikanskie-voennyeuchastvuyut-v-specoperacii-na-yugo-vostoke-ukrainy-mid-rf-510988.html

Ами типично за новите демокрации в кавички.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, мирча вика че нема наемници и зaпадни военни в Окраината .. мдааам, да видим видеото от мариупол тогава ...тези са просто съветници към Азов например нали :D  

https://www.youtube.com/watch?v=zm-sxqdZWL8

А всички сведения за такива са просто руска пропаганда... 

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, мирча вика че нема наемници и зaпадни военни в Окраината .. мдааам, да видим видеото от мариупол тогава ...тези са просто съветници към Азов например нали :D

https://www.youtube.com/watch?v=zm-sxqdZWL8

А всички сведения за такива са просто руска пропаганда... 

Е ти какво чакаш, да ти отговори един трол? Дето се подвизава, само в политическите теми, на няколко форума? Все пак, този трол има наглостта, да отрича изгарянето на хора в Одеса. И да казва, че руснаците били виновни. Показваш му, социологическо проучване, направено от западна агенция, той ти вика руски лъжи. :ph34r:

• Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А са там още преди да падне Янукович... специално подбрани наемници на ФАЩ.... не напразно те още отпреди това търсеха рускоговорящи за военно обучение при тях....

Имаше клип и с цял отряд, които набързо бяха евакуирани , понеже се опитваха да провалят антимайдански митинг ...ще го потърся

П.С А това е от Харков според видеото, след започване на АТО-то ... както казва момичето " бoйни негри " :D

П.П.С Капитане , на какво основание махаш с нищо не скандализиращо видео??? кой трол пак се е изакал  с доклади дори без да е изгледал видеото ...

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като предната тема надхвърли 100 страници и натежа доста, отварям част трета.

Приятно писане!

А четенето?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, то май се случва по-рядко от писането...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ми е странно-от повечето постове в сайта разбирам че , Америка и Украйна са фашисти а Русия и Путин са техни жертви ,както и че бъдещето на България няма да е розово без съюз с Русия...малко ми е мъгляво .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Путин по време на традиционната „Пряка линия“, в рамките на която отговаря на въпроси на руски граждани.

Украйна

Украйна е самостоятелна държава. Ние я освободихме от себе си пред 90-те години на миналия век и трябва да се отнасяме с уважение към това, допълни президентът.

В Минск бяха обсъдени важни въпроси за съдбата на Донбас – за конституционни промени, за възраждане на икономиката на региона. Киев обаче няма желание да работи в тази посока.

В момента в Донбас има пълна блокада – на пенсиите, на банковата система.

Жители на Донбас излязоха, за да отстояват правата си с оръжие. Дали е правилно или не – няма да коментирам. Има и такива хора обаче, които нямат нищо общо с това – те имат право на пенсии, но не им се изплащат. Украинските власти сами отрязват Донбас от себе си.

Правителството на Украйна прави много грешки и ще има последици. Уговаряхме ги да не предприемат бойни действия в Донбас, но те не послушаха. Порошенко също имаше възможността да започне мирни преговори, но вместо това отново започнаха бойни действия. Това е голяма грешка. Изходът е само един – да се изпълняват Минските договорености. Ние нямаме намерение да се намесваме, но имаме право да изкажем мнението си, посочи Путин.

Не си избираме партньорите и нашата работа не трябва да е свързана със симпатии, а с това да се върши работа.

Голяма част от постъпилите въпроси били свързани с факта, че Русия продава на Украйна евтин газ и евтина електроенергия, евтини въглища, предлага кредити и т.н., а в замяна получава лошо отношение от страна на Киев.

На това Путин отговори, че причината за предложените от Русия отстъпки са с цел да се помага на хората.

Политическата ситуация се сменя, а народът остава. Това е близък до нас народ, аз дори не правя разлика между руснаци и украинци – те са един народ. Ние помагаме на хората, имаме интерес Украйна да излезе от кризата, защото е наш съсед и винаги е добре да имаме икономически връзки с добър партньор – не сме длъжни, но това е нашата цел, подчерта президентът.

През 2013 г. предложихме на Украйна 15 млрд. долара кредит с помощта на ценни книжа. Намалихме цената на газа, която сега е в пъти по-ниска в сравнение с международните цени. В същото време Украйна получи от своите партньори кредит от 17,4 млрд. долара за 4 години. Не е ясно защо беше направено всичко това, но се стремим да възстановим отношенията си с Киев, допълни той.

Помагахме на Украйна дори в много трудни за нас времена. Хората са уморени от корупцията, от олигарсите във властта, от тяхната алчност – започват да търсят изход от тази ситуация. Има такива, които се възползват от тази ситуация – националисти. И при нас имаше такива през 90-те години. Те се възползваха от ситуацията в Украйна и това доведе до сегашната ситуация, коментира Владимир Путин.

http://offnews.bg/news/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82-_12/%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%9D%D0%B5-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B5-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%BC-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D0%B1%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%B2-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0_490955.html

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
  • Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, то май се случва по-рядко от писането...

Не е точно така. Ако трябва да чета нещо от тримата тролове, отговарящи на някой, не го правя. Но ако примерно Мойра пусне нещо, го правя ;) Иначе противопоставянето в тая тема е ясно и освен да се заяждам и остроумнича отново и отново, няма какво друго интересно да стане. По принцип, темата може да бъде приключена с 2-3 по нецензурни думи. Всичко друго е жив спам и тролстване. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Киев убийствата на значими публични личности продължават ... след убийството на политика Олег Калашников вчера,днес е журналиста, писател и водещ предаване Олесь Бузина  .... и естествено, за това едва ли запада ще писне като за подлогата им  Немцов ... мдаам...

Предполагам естествено укро МВД-то ще намери пак предсмъртно уж писмо... самоубил се с помоща на двама маскирани, самозастреляли го в гръб, понеже еди какво си....

http://ria.ru/world/20150416/1058939428.html

http://ria.ru/authors/buzina/

П.С А относно бълнуващите за немането на хамериканоси в окраината, те самите укри си го признаваха още от началото... не само ЧВК-та и наемници, но и специални подразделения ... а в момента над 300 уж инструктори само от ФАЩ, отделно бритиши, канадци и така нататък сие паплач плъзнала от запада с мераци на изток...

http://www.segodnya.ua/ukraine/amerikanskie-voennyeuchastvuyut-v-specoperacii-na-yugo-vostoke-ukrainy-mid-rf-510988.html

Да, напълно си прав. И няма много информация, за тези демократични 'самоубийства' по 'свободните медии'. А да видиш, какъв тролски рев, щеше да има, ако бяха в Русия. Те за покойният Немцов, що сълзи проляха. :) 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ето това е леко хумористично описание на западните хамерикански главно наменици в Окрайната, как и защо изчезвали :D

http://voicesevas.ru/yugo-vostok/2224-missiya-nevypolnima-zapadnye-naemniki-begut-iz-ukrainy.html

"В рядах же самих наёмников лёгкая, родом из детства, тщательно взращиваемая и культивируемая голливудом паника в отношении русских, после последних событий плавно переросла в парализующий ужас. Страх вызывала ещё и подозрительная схожесть мужского населения Украины и особенно её юго-востока с обычными киношными русскими мужиками, о недюжинных бойцовых и волевых качествах которых с детства известно каждому американцу. Воевать с такими придёт в голову разве что полному, ничего не знающему об их нечеловеческих способностях и склонностях к насилию над иностранцами идиоту.

...

Особенно тяжкое впечатление на тонкие западные натуры произвели зелёные вооружённые человечки, увиденные среди охраняющих, самовозведённые с какой-то изуверской стратегической хитростью блок-посты, и твёрдо ассоциирующиеся у американцев если не с самими терминаторами из спецназа ГРУ, то уж точно c где-то там прошедшими углублённую длительную подготовку и ожидающими момента на них применить все эти навыки отчаянными головорезам.

Вот уж с кем с кем, а с этими нелюдями и душителями истинных демократических свобод наёмникам не то, что связываться, а даже находиться на расстоянии видимости армейского лазерного дальномера было невыносимо жутко."

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно така. Ако трябва да чета нещо от тримата тролове, отговарящи на някой, не го правя. Но ако примерно Мойра пусне нещо, го правя ;)Иначе противопоставянето в тая тема е ясно и освен да се заяждам и остроумнича отново и отново, няма какво друго интересно да стане. По принцип, темата може да бъде приключена с 2-3 по нецензурни думи. Всичко друго е жив спам и тролстване. 

:offtopic_s:

Явно стремежа на тролчетата от датата е темата да заприлича на тия в data.bg там има теми за рубладжии и соросоиди в другият форум Пета колона пък правят списъци на несъгласните с тях. Тия списъци дали не си ги правят като база за едно бъдещо саморазправяне? Тук темите на неудобните им се толерират от админите трият се мнения. Не ги хранете тия гадове - просто ги игнорирайте.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само че темата не е за войната на САЩ с Украйна, а за войната на Русия с Украйна.

Реджеп такава война-няма!не видя ли,че на Минск-2 всички искаха Русия да бъде страна в конфликта,но Путин като гениален политик им показа,че той не е страна а наблюдател както е Меркел,Оланд!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А са там още преди да падне Янукович... специално подбрани наемници на ФАЩ.... не напразно те още отпреди това търсеха рускоговорящи за военно обучение при тях....

Имаше клип и с цял отряд, които набързо бяха евакуирани , понеже се опитваха да провалят антимайдански митинг ...ще го потърся

П.С А това е от Харков според видеото, след започване на АТО-то ... както казва момичето " бoйни негри " :D

П.П.С Капитане , на какво основание махаш с нищо не скандализиращо видео??? кой трол пак се е изакал  с доклади дори без да е изгледал видеото ...

Да бе гледал и коментарите към видеото с негрите ли ? :)

А да.. пък първото видео чак се учудвам на наивновстта ви ... - това е международнаполицейска значка, нещо като полицейски синдикат.

То така и пише  - IPA

Много милиционери и в България имат такива.

Дори името както виждате е на латиница, но си е руско-украинско.

хех :) ама вЕрвайте си за "наемници".,... не ме четете, това са злите хамериканци ... А ако видите опаковка сникерс, да знаете.. там е бил хамерикански снайперист...

Оглеждайте се внимателно , навсякъде "врагът дебне" /прословут соц лозунг/

:)

Както и да е.. аз мнението си за присъствие на чужди граждани в Украйна, и на страната на Украйна съм го казвал многократно :

https://www.kaldata.com/forums/topic/227354-положението-в-украйна/?p=3082590

И няма какво да добавя.

За обидите , спама и офтопиците - също.

То ясно се вижда кой троли, спами , обижда , с каква информация се аргументира и т.н..

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реджеп такава война-няма!не видя ли,че на Минск-2 всички искаха Русия да бъде страна в конфликта,но Путин като гениален политик им показа,че той не е страна а наблюдател както е Меркел,Оланд!

Лъже

За обидите , спама и офтопиците - също.

То ясно се вижда кой троли, спами , обижда , с каква информация се аргументира и т.н..

Така е. Хем те обиждат, хем се правят на изнервени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1egk3q3WU-I

Само вижте и реакцийката на девойчето водеща, направо ококори очички, ама как така може да се говори за Окраина .... оооооо  :D  опита се дори да го прекъсне ...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1egk3q3WU-I

Само вижте и реакцийката на девойчето водеща, направо ококори очички, ама как така може да се говори за Окраина .... оооооо  :D  опита се дори да го прекъсне ...

Дааа, това е западна демокрация, с пълната поддръжка на протежетата на ФАЩ. Свобода на словото ;) Човекща казва истината, но затова трябва да си плати.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно убийствотона горния... много спекулации се наслушах.. но за сега освен спекулации, нищо друго няма.

А дали е заради тезуи думи убит, е.. леко несериозно.. има много хора, които също ги приказват тези неща, всеки знае , дори и аз съм го твърдял че Украина тепърва я очакват много трудности и сътресения , през които минахме всички бивши соц държави, след свалянето на ленински и др подобни паметници ... 

И корупция, и олигарси и и всичко  започва да изплува като цирей , който е расъл толкова години проруско управление.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще има ли шарлита и други такива? Марш на мира и солидарността с фашиста Порошенко начело? :D Този как са го утрепали така, не знам. До вчера го докарваха "самоубийство". Що народ се самоуби - не е истина. Явно са имали угризения, заради "проруското управление". 

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сериозно ли даваш линк към този апокрифен материал?!

Най-забавна е историята с голямата карта, Горбачов и неразпространението на НАТО в бившите соц държави. Въпреки, че не отговаря на историческата действителност, е отличен пример за мислене по руски - мнението и желанието на самите източни държави няма никакво значение.

На нас ни трябва повече НАТО, опонирам на неизвестния автор.

Че ти пък кой си?

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно убийствотона горния... много спекулации се наслушах.. но за сега освен спекулации, нищо друго няма.

А дали е заради тезуи думи убит, е.. леко несериозно.. има много хора, които също ги приказват тези неща, всеки знае , дори и аз съм го твърдял че Украина тепърва я очакват много трудности и сътресения , през които минахме всички бивши соц държави, след свалянето на ленински и др подобни паметници ... 

И корупция, и олигарси и и всичко  започва да изплува като цирей , който е расъл толкова години проруско управление.

Айде бе. Я кажи, кой друг в Украйна, си позволява да говори така? ;)  Тези дето го правят, като гледам ги самоубиват. Колко вече, станаха? Ама да, ти ще се извъртиш нещата. А говореше едни неща, за смърта на Немцов. :ph34r:  Щото това ти беше, опорната точка.

Коя друга соц.държава, е правела фашиски преврат? Що пак говориш глупости?

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не иска да се връща в Украйна, твърди лидерът на ДНР

Лидерът на самопровъзгласилата се Донецка народна република Александър Захарченко заяви, че рано или късно Мариупол ще влезе в състава на ДНР. Пред агенция "Блумбърг" той казва, че т.нар. опълченци биха могли да превземат града, без да срещнат сериозна съпротива.

"Мариупол лесно ще падне, а те (силите за сигурност – бел.ред.) сами ще се предадат. Спокойно можем да го направим, без дори да обстрелваме града", казва Захарченко.

"Не забравяйте, там живеят нашите майки, сестри. Затова не бива да ни превръщате в кръвожадни зверове, които ще унищожат всичко по пътя си", допълва той и посочи, че в силите на сепаратистите има 23 хил. Бойци и още 30 хиляди резервисти.

По думите на Захарченко териториите под контрола на ДНР не искат да се връщат в Украйна. "Повярвайте, никой не иска да се връща в Украйна в какъвто и да е вид. Не мога да си представя такъв вариант", казва той. Според него фундаменталните противоречия между сепаратистите и Киев не са изчезнали, а обратното – всеки ден те все повече и повече се увеличават.

Захарченко оценява вероятността за подновяване на военните действия след двумесечното примиери на 90%.

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост е прав. Голяма е възможността, фашагите в Киев, да започнат отново. И преди съм го казвал, очаквам около 9-ти Май, да стане нещо. Бесните кучета, Ярош и подобните му бандеровци, няма да допуснат мир. Все пак, фашисти са на власт в Киев.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Anita Hristova Trifonova
      Ива Тодорова. «Back to Black» - Слепые прослушивания - Голос - Сезон 8
      стил - джаз, соул, фънк, рок, блус и R&B.

• от Анита Христова Трифонова
      https://www.youtube.com/watch?v=ZKu1J15ExQU
      Новые русские сенсации - "Наталья Поклонская. Путь на Родину" 
      http://peperutka.blog/tq-i-toi/2019/09/04/vnimanie-nagla-anti-bylgarska-akciia.1673144
       germantiger написа:
      глупости и лъжи 2030 ще има премного българи както по света, така и в България чудесен пример е детето на което съм кръстник на млада бг двойка
       БЪЛГАРИЯ Я РАЗРУШИХА РУСКИТЕ БЪЛГАРСКИ КОМУ ОНАНИСТИ ТЕ СЪЗДОДАХ МУТРИТЕ, ТЕ СЪЗДАДОХА ДРУГАРИТЕ НАЗНАЧЕНИ ЗА КАПИТАЛИСТИ С КУФАРЧЕТА
       БЪЛГАРИЯ Е КУРВАТА НА ТУРЦИЯ И КУЧКАТА НА РУСИЯ
       !!!!!!!!!!!!!!!!!
       sekirata - ПЪК моят стих и клип - "Загубен, прост народ как да те обичам" беше спрян и забранен?! Моето Е болка не друго. Защо админ не спи , когато се оплакват ОРГАНИЗИРАНО от мене точно тези , дето СА ЗА ОПЛАКВАНЕ? :))
      germantiger.blog.bg Сигурно и детето на което е кръстник така псува на българче, но това го допускат сайтовете наши уж бЪлгарски като блогбегето!
       !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
       3. germantiger - гяуриии 
      22:17
      И НАЙ-ВАЖНОТО

В БЪЛГАРИЯ НАЦИСТИ НЯМА

ВСИЧКО СА КОМУНИСТИ ПО ВЪРХОВЕТЕ

МАЙКА ВИ БУГАРСКА ДА ЕБА В ПОРОБЕНИЯ 5 ВЕКОВЕН ЦЪФНАЛ ГЪЗ.

sekirata -Умишлено всяване омраза на бълг.народ срещу Русия. Така сме по - лесна плячка.
      Парад победы 2018, который испугались показать на Западе! Полная версия!
      9 май -празник - Русия
      На безимянной висоте
      Смуглянка

9 май празник РУСИЯ - Лев Лещенко -День победы
      Мила Нитич - Нам нужна одна победа
      А.Х.Т.sekirata cekupama
      Денят на Победата е празник по случай победата на СССР над Нацистка Германия във Великата Отечествена война. Установен е с указ на президиума на Върховния Съвет на СССР от 8 май 1945 г. и се празнува всяка година на 9 май. Денят на Победата е официален неработен ден в Азербайджан, Армения, Белорусия, Казахстан, Киргизия, Молдова, Русия, Таджикистан, Туркмения, Узбекистан. През 2000 г.Кнесетът приема закон за ветераните от Втората световна войнаи оттогава Денят на Победата е официален празник в Израел.[2] Следва да се отбележи, че Съюзниците от войната честват на различни дати. Причината за това е разликата в часовото време и усложнената процедура по капитулацията на Германия. Затова в Европейския съюз и САЩ Денят на победата над Германия се празнува на 8 май, а в Русия – на 9 май.

• от Soviet Soldier
      Владимир Волфович Жириновски, краен руски националист и лидер на политическа партия ЛДПР, заяви в свое предизборно изказване, че Русия в момента технологически превъзхожда НАТО с 10 години и е готов да нанесе превантивен удар по САЩ и Европа, ако бъде избран за президент.

• Дарение

• Добави ново...