Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Wankata

Положението в Украйна - част 3

Препоръчан отговор

Толкова спам има тук.  Истината е проста - Украйна от миналата година си спестява пенсии на възрастни хора в Крим, Донецк и Луганск и ги харчи за войната със сепаратистите.За да се избиват взаимно - за сметка на възрастни хора.  Простимо ли е подобно нещо!?     

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова спам има тук.  Истината е проста - Украйна от миналата година си спестява пенсии на възрастни хора в Крим, Донецк и Луганск и ги харчи за войната със сепаратистите.За да се избиват взаимно - за сметка на възрастни хора.  Простимо ли е подобно нещо!?     

Ами Русия като е толкова загрижена за пенсионерите, да си изтегли войските от окупираните територии, за да не и се налага на Украйна да ги харчи за войната с Русия, а да може да ги изплати на пенсионерите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм и твърдял подобно нещо. Само ти зададох простичък въпрос. Обикновена човешка асоциация  :)  :)  :)

Не знам каква ти е асоциацията. Аз асоциации между държави коректно изплащащи пенсиите, несъществуващи руски малцинства в България и хипотетична възможност за анексия на Делиормана не правя!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам каква ти е асоциацията. Аз асоциации между държави коректно изплащащи пенсиите, несъществуващи руски малцинства в България и хипотетична възможност за анексия на Делиормана не правя!

Аз пък правя. Какво лошо има в това ?

Русия анексира Крим защото там имало руско малцинство. Нормално е да направя асоциация с Варна и Бургас, които също са на Черно море, и където също има руски малцинства.

И каква е разликата между Делиормана и Донецка област - все сме братя славяни !!! И почват с Д

А, и между другото, Лудогорието и Луганска област почват с Л  :)  :)  :)

Даже с Лу...

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Русия като е толкова загрижена за пенсионерите, да си изтегли войските от окупираните територии, за да не и се налага на Украйна да ги харчи за войната с Русия, а да може да ги изплати на пенсионерите.

Няма руски военни подразделения там.  Има няколко хиляди доброволци според украинските данни. Пенсионери и пенсионерки не участват в конфликта - защо са така наказани?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересното е, че военните разходи са скочили в Източна Европа. Не само са скочили, а продължават да растат. Те са в рамките на 93.4 млрд. долара, което, в сравнение с 2005 г. е увеличение с 98 %. Най-големи са разходите в Украйна – скок с 23 %, 4 млрд. долара. Експертите уточняват, че тук не са включени разходите за настоящата война. Институтът прогнозира, че военните разходи ще се увеличат до 50%. В същото време световните медии тръбят, че Украйна уж отчаяно води преговори с всевъзможни кредитори за реструктуризация на дълговете и фактически е на прага на абсолютния дефолт.

Да си на ръба на държавния банкрут и да правиш нови и нови военни разходи, извинявайте, но това си е чисто безумие.

Цялата статия - тук: САЩ ще воюват с Русия с чужди ръце

До  2020 г. годишните военни разходи в България ще се запазят на ниво 1,5% от БВП. Част от парите България възнамерява да получи като  военна помощ от Съединените щати.

Както се очаква , размерът на помощта ще бъде около сто милиона долара. Част от тази сума ще бъде изразходвана за модернизиране   фрегатите клас „Дръзки“, които ще бъдат оборудвани с  новата  противоракетна система земя-земя с ракети с   хоризонтален обсег“.

Аз не съм чула да сме получили 100 долара помощ от САЩ. Вие чули ли сте?

Ако съм проспала помощта, моля Барак Обама да ме извини.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма руски военни подразделения там.  Има няколко хиляди доброволци според украинските данни. Пенсионери и пенсионерки не участват в конфликта - защо са така наказани?

Не са наказани. Хилядите руски доброволци пречат на нормалното функциониране на украинската държава. Ако се изтеглят руснаците, изплащането на пенсиите ще продължи.

Сега украинското правителство откъде може да е сигурно, че отпуснатите средства ще отидат по предназначение и няма да бъдат присвоени за дофинансиране на путлерорашистката окупация ?

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде с лъжите да се спреш. Знам, че това ти е работата, ама взе да ставаш, нагъл трол. ;)  Кой ти казва, че има проблеми в Крим? Фашистките медии, на Украйна ли? Или 'свободните' западни? Може да лъжеш, пред своята клика тук, но не и хора дето мислят повече от теб. ;) Колко пъти ти се каза, че в Крим е част от РФ. И действат законите и лицензионните условия, на РФ. Ама ти не, предпочиташ да лъжеш, как злите руснаци спират разни медии. И поредната ти лъжа, нямало фашизъм и бандеровци в Украйна. Десен сектор какви са трол лъжлив? Народен фронт /партията на Яценюк/ каква е? Дете половината ръководители, са командири на бандеровските батальони.  ;)  От както се появи, единственото което правиш, е да лъжеш. И това, е доказано, не само от мен.

За коя тема говориш?

Хем си нахален, хем си подъл, хем сплетни и интриги въртиш непрекъснато.

Не ти ли омръзна???

Дай да видим какво пак съм направил без да знам...

И аз ще ти отговоря. Пък после, може пак да редактираш мое мнение. Или да го изтриеш, както си правил. ;)  Колко мой поста си трил? И колко пъти, си ме 'предупреждавал', а пропускаш троловете, дето са твой хора между другото. ;)

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са наказани. Хилядите руски доброволци пречат на нормалното функциониране на украинската държава. Ако се изтеглят руснаците, изплащането на пенсиите ще продължи.

Сега украинското правителство откъде може да е сигурно, че отпуснатите средства ще отидат по предназначение и няма да бъдат присвоени за дофинансиране на путлерорашистката окупация ?

Как да не са наказани - какви ги пишеш пак!?      Апелативният съд в Киев заради нарушени човешки права в съдебно решение задължи правителството да изплати всички пенсии  на възрастните хора в Донбасс - а те изобщо не смятат да го изпълняват.  Защото им е правова държавата и я ръководи премиер като Яценюк.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера пенсиите в Донбасс са започнали да ги изплащат в… рубли - от 2 мин 45 започва новината:

https://www.youtube.com/watch?v=4hqN88vj-Vc

По-нататък се съобщава за приемането и въвеждането на изключително строги мерки в Украйна от официалните власти. 

Имало е постигнато споразумение за изплащане на пенсиите от украинска страна в Минск, но при така създалите се обстоятелства, напълно са разбираеми действията на украинските власти. Нали искат да са самостоятелни и да не принадлежат към Украйна? Това са само някои от последствията от подобни действия. Отделно, че пенсионните фондове на Украйна са…празни, както съобщи Павел Роженко неотдавна по телевизията.

Редактирано от мо_хи_ни (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера пенсиите в Донбасс са започнали да ги изплащат в… рубли - от 2 мин 45 започва новината:

https://www.youtube.com/watch?v=4hqN88vj-Vc

По-нататък се съобщава за приемането и въвеждането на изключително строги мерки в Украйна от официалните власти. 

Имало е постигнато споразумение за изплащане на пенсиите от украинска страна в Минск, но при така създалите се обстоятелства, напълно са разбираеми действията на украинските власти. Нали искат да са самостоятелни и да не принадлежат към Украйна? Това са само някои от последствията от подобни действия. Отделно, че пенсионните фондове на Украйна са…празни, както съобщи Павел Роженко неотдавна по телевизията.

Ти, знаеш ли какво говориш? Българи в момента, получават пенсия от РФ, за времето което са работели в СССР. ;)  Българи, получават пенсия от Гърция, за времето което са работели. Това да изплащаш пенсии, няма нищо общо дали си част от държавата. Защо ползваш, тролските морафети? :D

Иначе, похвално ако наистина са започнали. Това е едно от условията. на подписаните в Минск документи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти, знаеш ли какво говориш? Българи в момента, получават пенсия от РФ, за времето което са работели в СССР. ;)  Българи, получават пенсия от Гърция, за времето което са работели. Това да изплащаш пенсии, няма нищо общо дали си част от държавата. Защо ползваш, тролските морафети? :D

Иначе, похвално ако наистина са започнали. Това е едно от условията. на подписаните в Минск документи.

Не, парите за пенсиите не са от Украйна. Но са в…рубли.  :)

Сега, кажи ни ти, Духче, как предлагаш украинското правителство да разреши създалата се ситуация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, парите за пенсиите не са от Украйна. Но са в…рубли.  :)

Сега, кажи ни ти, Духче, как предлагаш украинското правителство да разреши създалата се ситуация?

Като спазва това, което е подписала украинската страна. ;)  Просто е, дори за вас. :ph34r: 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като спазва това, което е подписала украинската страна. ;)  Просто е, дори за вас. :ph34r:

Как да го спазват? Няма пари. Има нужда от спешно рефинансиране на пенсионните и социалните фондове.

Да речем - намерили са начин да ги рефинансират. Какво става с тези пари?

Украинските власти, след като направят превода, нямат никакъв контрол над парите в Донбасс. Хубаво, ще направят преводите в банките, но дали хората ще си ги получат?! Има ли гаранции? Няма. Или ще потънат някъде в нечий джоб, в най добрия случай, или ще бъдат употребени за въоръжаване и задълбочаване на конфликта? 

Можеш да попиташ гражданите на Прибалтийските държави дали са очаквали пенсии от СССР, след като станаха независими, а СССР спря да съществува?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го спазват? Няма пари. Има нужда от спешно рефинансиране на пенсионните и социалните фондове.

Да речем - намерили са начин да ги рефинансират. Какво става с тези пари?

Украинските власти, след като направят превода, нямат никакъв контрол над парите в Донбасс. Хубаво, ще направят преводите в банките, но дали хората ще си ги получат?! Има ли гаранции? Няма. Или ще потънат някъде в нечий джоб, в най добрия случай, или ще бъдат употребени за въоръжаване и задълбочаване на конфликта? 

Ах колко били загрижени. Това вече, не е техен проблем, както се казва. От тях се иска, да превеждат пенсиите на хората. ;)  Дай по твоята логика /ако може да се нарече логика/, Гърция, РФ, или която и да е друга страна, да спре пенсията на българите, получаващи такава. Както казах, не ползвай тролските морафети.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах колко били загрижени. Това вече, не е техен проблем, както се казва. От тях се иска, да превеждат пенсиите на хората. ;)  Дай по твоята логика /ако може да се нарече логика/, Гърция, РФ, или която и да е друга страна, да спре пенсията на българите, получаващи такава. Както казах, не ползвай тролските морафети.

Е, как така Донбасс е независим, пък зависи от Украйна за пенсии?!

Или са независими само, когато им изнася? :D

Естонците, литовците и латвийците, като станаха независими, реваха ли, че Русия не им плаща пенсиите повече?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гражданите на прибалтийските държави са внасяли пенсионни вноски в същите тия държави и по времето, когато те са били в състава на СССР, и след това. И са си получавали пенсиите от същите тия държави.

Колкото до контрола над парите в Донбас - там има международни организации. Съществува и системата SWIFT, чрез която може да се проследи всеки цент, всякак копейка или в каквото там си получават пенсиите. И при непревеждане ще има основания и за още писаници по медиите, този път основателни, и за още санкции, и за международен съд.

А в момента хората не си получават пенсиите именно поради същата причина - с тях се купува оръжие, част от което после се препродава на трети страни, а печалбите потъват в джобовете на управляващите. А останалата част и в момента се използва за въоръжаване и задълбочаване на конфликта в нарушение на договореностите.

Що за логика? "Няма да ти преведа пенсията, щото може и да не си я получиш"...

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, как така Донбасс е независим, пък зависи от Украйна за пенсии?!

Или са независими само, когато им изнася? :D

Естонците, литовците и латвийците, като станаха независими, реваха ли, че Русия не им плаща пенсиите повече?!

Виждам, че написаното от мен, минава като вятър през ушите ти. :ph34r:  Казах ти го и преди, ще го кажа и сега. Няма значение, къде живееш и на коя страна си гражданин. Дадох ти приемер, с българи работели в СССР, и сега получаващи пенсия от РФ. Ти пак си знаеш своето, да правиш вятър.  ;) 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гражданите на прибалтийските държави са внасяли пенсионни вноски в същите тия държави и по времето, когато те са били в състава на СССР, и след това. И са си получавали пенсиите от същите тия държави.

Колкото до контрола над парите в Донбас - там има международни организации. Съществува и системата SWIFT, чрез която може да се проследи всеки цент, всякак копейка или в каквото там си получават пенсиите. И при непревеждане ще има основания и за още писаници по медиите, този път основателни, и за още санкции, и за международен съд.

А в момента хората не си получават пенсиите именно поради същата причина - с тях се купува оръжие, част от което после се препродава на трети страни, а печалбите потъват в джобовете на управляващите. А останалата част и в момента се използва за въоръжаване и задълбочаване на конфликта в нарушение на договореностите.

Що за логика? "Няма да ти преведа пенсията, щото може и да не си я получиш"...

Могат да си ги получат, ако напуснат зоната на обявена "независимост". Поне така четох в пресата. Дали това наистина е така - не знам.

Но няма логика в това да искаш да си независим, да окупираш украински територии и да ги обявиш за неукраински, да сееш хаос и несигурност, а след това да плачкаш, че няма украински пари за пенсии. Намери начин - нали си независима държава, да се финансираш и да платиш пенсиите и социалните помощи на хората. Това не е повече грижа на държавата Украина. Или спри да създаваш хаос, спри да воюваш и да претендираш за независимост и си получи парите. Просто е. На война, като на война - всички средства са позволени.

Украинските власти постъпват правилно - защитават си интересите и нямат намерение да подпомагат финансово ситуацията в проблемните райони. Мерките са крайни, но са необходими от тяхна гл.т. Какви предтексти ще ползват, за да дестабилизират революционерите, не е толкова важно. Важно е дали стратегията ще сработи в техен интерес.

Закупуването на оръжие с тези пари, също е стратегически напълно оправдано от украинска гл.т. Просто им извиват ръцете по всички възможни начини. И ще става още по-зле.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Н-ти път - територията няма НИЩО ОБЩО с парите. Те са внасяли пенсионни осигуровки в Украйна. Дали сега са зависими или независими, дали се намират в ДНР, ЛНР, Русия, САЩ или на Луната, няма никакво значение. Никой не "плачка" - искат си това, което им се полага по закон. На война са позволени всички средства срещу воюващите. Бабата и дядото, дето едва ходят с бастуните, нямат никаква вина за войната.

Украинските власти постъпват правилно... Мерките са крайни, но са необходими... Закупуването на оръжие с тези пари, също е стратегически напълно оправдано от украинска гл.т.

Ай бегай оттука...

С едно съм съгласен - да, ще става още по-зле. За съжаление.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че написаното от мен, минава като вятър през ушите ти. :ph34r:  Казах ти го и преди, ще го кажа и сега. Няма значение, къде живееш и на коя страна си гражданин. Дадох ти приемер, с българи работели в СССР, и сега получаващи пенсия от РФ. Ти пак си знаеш своето, да правиш вятър.  ;)

Не си прав. Както виждаш, има значение. Аз не познавам и един българин, работил в СССР, която вече не съществува, който да получава пенсия от РФ?! :tongue2:

За Н-ти път - територията няма НИЩО ОБЩО с парите. Те са внасяли пенсионни осигуровки в Украйна. Дали сега са зависими или независими, дали се намират в ДНР, ЛНР, Русия, САЩ или на Луната, няма никакво значение. Никой не "плачка" - искат си това, което им се полага по закон. На война са позволени всички средства срещу воюващите. Бабата и дядото, дето едва ходят с бастуните, нямат никаква вина за войната.

Ай бегай оттука...

С едно съм съгласен - да, ще става още по-зле. За съжаление.

Бля-бля. В случая написах защо се получава така. Украйна стратегически си презследва интересите и ще използва всички възможни средства, за да сломи всякаква съпротива. Пък вие ходете и се оплачете на арменския поп, ако искате.  ;) И ние оревахме толкова теми за незаконната анексия на Крим, но това с нищо не промени нещата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.capital.bg/vestnikut/konsult/2001/06/30/209679_mejdunarodni_spogodbi_reglamentirat_pensiite_na/

Съгласно спогодбата пенсиите на работилите в СССР се изплаща на НОИ, който пък изплаща пенсията на българския пенсионер, като му признава осигурителния стаж в СССР (всички страни, с изключение на Литва, Латвия и Естония).

Бля-бля. В случая написах защо се получава така. Украйна стратегически си презследва интересите и ще използва всички възможни средства, за да сломи всякаква съпротива. Пък вие ходете и се оплачете на арменския поп, ако искате.  ;) И ние оревахме толкова теми за незаконната анексия на Крим, но това с нищо не промени нещата.

Т.е. признаваш, че неизплащането е незаконно и в нарушение на договореностите?

Хайде и аз да си направя асоциации и да поспекулантствам - "с всички възможно средства" може да означава и вземане на заложници, да речем. Щото ще е по-ефективно. "Плащате или ще застрелваме по един на всеки два часа", примерно. Нали на война всичко е позволено и трябва да се извиват ръце...

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да казвам аз? Този статут тепърва ще се решава и не от мен. Но забележи, пенсиите не трябва да се изплащат на ДНР или ЛНР, а на конкретни баби и дядовци, с известни три имена, адреси и признат статут на пенсионери!

Няма какво да се урежда юридически. Да сипват пенсиите в украински банки, а пенсионерите да си ги вземат от там сами. Те ще си намерят начин! Може дори и по-цивилизовано, но пенсионерите ще са доволни и на това.

Аз не спекулирам с нищо, но повече от ясно е, че украинското правителство лишава пенсионерите си от препитание!

Този, при когото са си влагали пенсионните отчисления! Не мога да знам кой е...

Добре запона с първото си изречение.. но до там.

Точно така - и аз не знам какъв е статута на измислените от никого непризнати терористични групировки ДНР и ЛНР .

След това изречение всичкото е твои спекулации.

"адресите на бабите и дядовците" както казваш не са вече Украйна. След като е обявена независимост, какво означава това според теб ?

Отдавна няма никакви украински властови механизми там, което е логично - все пак това са сепаратистки окупирани територии .

Има ли война в която някой да е успял да раздели мирно население от войски ?

Когато  Путин изтегли войските си , независимо доброволни или кадрови / а то има и от двете, доказвано многократно/ , тогава населението няма да страда.

А и нали затова се бият наричащите себе си "опълченци" - за своите баби и дядовци, които да не живеят под "украинско иго" ... Да им осигурят тогава и социалния живот.

То мн хубаво да си револю'ционер, ама на "гол тумбак пищофи" ... точно това поражда стотици неуредени въпроси, като този .

Теоретически казано - излизат двете армии на полето и се думкат.

Да ама не.. терористите стрелят от жилищни квартали , после реват - ау.. получихме "ответка" от украинците :)

Даже руски медии се изложиха с точно такъв репортаж, цитирал съм го много отдавна.

:)

Никой не "плачка" - искат си това, което им се полага по закон. На война са позволени всички средства срещу воюващите. Бабата и дядото, дето едва ходят с бастуните, нямат никаква вина за войната.

По кой закон ? на коя държава ? :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.capital.bg/vestnikut/konsult/2001/06/30/209679_mejdunarodni_spogodbi_reglamentirat_pensiite_na/

Съгласно спогодбата пенсиите на работилите в СССР се изплаща на НОИ, който пък изплаща пенсията на българския пенсионер, като му признава осигурителния стаж в СССР (всички страни, с изключение на Литва, Латвия и Естония).

Т.е. признаваш, че неизплащането е незаконно и в нарушение на договореностите?

Хайде и аз да си направя асоциации и да поспекулантствам - "с всички възможно средства" може да означава и вземане на заложници, да речем. Щото ще е по-ефективно. "Плащате или ще застрелваме по един на всеки два часа", примерно. Нали на война всичко е позволено и трябва да се извиват ръце...

А, това не го знаех. Мерси за инфото. Все пак е нещо - съвеЦкия стаж на някои другари не е отишъл на вятъра. :D Когато семейството на дядо ми бягаше от червените, няма този шанс.

Разбира се, че е в нарушение. Но на кой му пука? Само на гладните и изтерзани люде - жертви на конфликта.

На война - като на война. Не украинците започнаха този хаос, а Русия реши да се възползва от временната политическа ситуация в Украйна, за да я срине. Това са последствията. Междудругото украинците твърде дълго се мотаха с приемане и прилагане на по-сериозни мерки, но очевидно без тях страната няма да се стабилизира. 

А ти си спекулирай както си искаш. Така или иначе от теб нищо не зависи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...