Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Wankata

Положението в Украйна - част 3

Препоръчан отговор

Лесно е да мразиш. Трудно е да мислиш.

Кое те навежда на мисълта, че мразя някой? Между другото това го повтаряш вече няколко пъти в темата, а аз не виждам никъде да съм показал,че мразя някой. Или това, че се опитвам да мисля с главата си и да не се съгласявам сляпо с вас означава, че мразя..... Прекалено ми е сложно вече, а аз съм си прост :D

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не ти се хващам на правописните грешки в поста ти. Например това "нестовете" хич не разбрах какво е.

Имам впредвид,че не правиш забележка и не триеш постовете на миро,реджеп и подобни а караш избирателно. Не си безпристрастен.Кое не е ясно?

Сега грешки имам ли,че не съм проверявал. :D

Би ли посочил кой пост ти например би искал да ми изтриеш ?  и най вече - защо ?

Защото не ти харесва, или защото не е по правилата ?

До момента на 101 % причината е само първото.

А това е... как да кажа..  комплексарско просто...

За руското влияние

В рамките на един час това, което се говори в министерството на отбраната ни, е известно на Кремъл. Това заяви журналистът Иво Инджев пред Нова телевизия в коментар преди утрешното представяне на новата му книга „Течна дружба 3”, където твърдението за изтичане на информация е казал бившият военен министър в служебното правителство на проф. Георги Близнашки Велизар Шаламанов.

По думите на журналиста Русия ни е позволила да влезем в НАТО. Това е казал още Шаламанов за „Течна дружба 3”. Русия ни третира като страна с ограничен суверенитет. Когато Москва иска да каже нещо, което ни касае, тя го прави чрез свой говорител – например АБВ, продължи Инджев. България е единственият бивш сателит на ССР, където съветското влияние се трансформира и си остана за целите на един  режим, който целият свят го разбра какъв е, подчерта журналистът. Той даде за пример т.нар. хибридна война – войната с дезинформация и дипломация на тихия фронт, на въпрос дали не си търсим оправдания за състоянието на държавата ни. Пред „Нюзуик” генералният секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен посочва България като една от най-застрашените в тази война, подкрепи тезата си Инджев. А АБВ редактира документа за хибридните войни, който се отнася до България, добави журналистът. Той припомни как като президент Георги Първанов е чел декларация срещу него. Според Инджев камерите пред Паметника на съветската армия са купени от Русия и са с възможно най-висока разделителна способност. "Онзи ден отново арестуваха българи, затова че са написали истината върху паметника, че става дума за окупация. Едно униформено лице от районното управление е признало пред арестуваните, че им оказват натиск от руското посолство", заяви Инджев.

Абсолютно съм съгласен с Иво Инджев
Доста преди тази статия съм споменавал че сме нищо пвоече от един троянски кон в играта на "големите".

И сякаш ми чете мислите.. статията завършва с нещо много важно - и той , както и аз, прави разлика, която никой от опонените тук поне не прави -  путински режим няма нищо общо с русофилството.
И аз съм ви споменавал , колкото и невероятно да ви звучи, че съм русофил , но не и путинист.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти специално ще си идеална вписана до стените на Кремъл - ще го обикаляш по цял ден, ще целуваш стените и портрета на Путин и ще рееш замечтан поглед, в очакване на комунизма.

Мога да ти ходатайствам за руски паспорт - искаш ли?

:lol6: Чак фанатичка не съм, ама социализма ми даде много повече, отколкото мутренското управление на Бойко. Добре беше при Станишев. :)

С удоволствие приемам ходатайстването, ако така с руски паспорт ще имам шанса да спася себе си и близките си от  нещо ужасно, ако и тук стане като в Украйна.

Да, социалист съм, гордея се с това и не се смятам за враг на народа.

Иначе съм бясна на Сталин, че не довърши войната срещу нацистите, укрили се в САЩ. и на Хручшов, че не пусна Цар бомба над Вашингтон. Щото сега можеше да е различно. и съм по - българка от теб.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами някои от на са Българи и ще си останат тук каквото и да се случи. За разлика от други родолюбци.... Имена няма да посочвам, по куфарите ще се познаят.

Да си родолюбец не означава да пребиваваш в кочината, а да я чистиш. Така че, това че някой стои тук не ми дава никаква определеност какъв родолюбец е.

Бил съм десетки пъти в чужбина, със сигурност много над 50. Винаги съм бил обект на уважание и разбиране от страна на домакините, което също така винаги се е дължало не на факта, че съм българин, а на личните ми качества (Синбад, можеш да подминеш без коментар, знам ти мнението. Предварително благодаря за разбирането.).

Добре е това да се разбира от повече хора - оценяват те заради това, което си, а не защото си от (примерно) Оряхово.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си родолюбец не означава да пребиваваш в кочината, а да я чистиш. Така че, това че някой стои тук не ми дава никаква определеност какъв родолюбец е.

Бил съм десетки пъти в чужбина, със сигурност много над 50. Винаги съм бил обект на уважание и разбиране от страна на домакините, което също така винаги се е дължало не на факта, че съм българин, а на личните ми качества (Синбад, можеш да подминеш без коментар, знам ти мнението. Предварително благодаря за разбирането.).

Добре е това да се разбира от повече хора - оценяват те заради това, което си, а не защото си от (примерно) Оряхово.

От всичко написано мога да се съглася, че последните 25 години тук наистина стана кочина. Няма да коментираме как и защо. Но ми е интересно как като си стегнете куфарите и заминете в милия запад ще изчистите кочината ? Или ще го играем баровски, има си прислуга за всичко.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Гражданин на РБългария. Като теб и автора на статията. Ще ви се наложи да се съобразявате с мен и подобните по мислене, колкото и да на ви харесва.

Владко що така бре?

"Ще ви се наложи да се съобразявате с мен и подобните по мислене, колкото и да на ви харесва."

В ролята на какъв се явяваш, че ни плашиш? Я се представи по человечески. А аз останах с впечатление, че си от  по умерените хора. Та какво е това, с което трябва да се съобразяваме, разясни ни за да е всичко точно и ясно.Смяташ ли, че точно такива думи са най-малкото неуместни да заплашваш някого, когото не познаваш?Владко! На този свят има разни хора, моето момче. Не го ли знаеш това правило?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Владко що така бре?

"Ще ви се наложи да се съобразявате с мен и подобните по мислене, колкото и да на ви харесва."

В ролята на какъв се явяваш, че ни плашиш? Я се представи по человечески. А аз останах с впечатление, че си от по умерените хора. Та какво е това, с което трябва да се съобразяваме, разясни ни за да е всичко точно и ясно.Смяташ ли, че точно такива думи са най-малкото неуместни да заплашваш някого, когото не познаваш?Владко! На този свят има разни хора, моето момче. Не го ли знаеш това правило?

Да плаша? Надали. Да се съобразяваш с околните не е заплаха. От гледна точка на нормалните хора.

А конкретно - някой си коментираше, че не искал НАТО. Аз пък искам. И държа другите да се съобразяват с това ми искане - зер, имам толкова права колкото и те.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз не. 

Разбира се не сте повече. Само с поведението си и обидите, отвращавате хората от темата. 

Тези, които не пишат в темата не са на ваша страна. Просто са отвратени от начина ви на водене на дискусия.

Реджеп! Аз не пиша по темата, но съм на ТЯХНАТА страна. Исках да видя до къде може да падне един човек, но тази вечер получих отговор по въпроса. А ти че си - НЕ, на никой не му дреме, както и на мен.Написал съм ти, че точно ти си и ще си останеш 9-тата дупка на кавала, ако вече не са измислили кавали с повече дупки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама социализма ми даде много повече, отколкото мутренското управление на Бойко. Добре беше при Станишев

Социализма фалира. И не е причината само в нас, а бе глобален проблем на системата.

Крак повлече СССР.. и знаем нататък...

А Стани Шеф.. колко . май три пъти червените почти доведоха до фалит в новата ни история...

Кое му е добре, не знам...

Да, социалист съм, гордея се с това и не се смятам за враг на народа.

Всъщност, социализма като утопия бе много добра система, но като реализация - именно той бе враг на народа.

Иначе съм бясна на Сталин, че не довърши войната срещу нацистите, укрили се в САЩ. и на Хручшов, че не пусна Цар бомба над Вашингтон. Щото сега можеше да е различно. и съм по - българка от теб.

Сталин е избил повече свои отколкото жертвите във ВСВ

А да желаеш смърт чрез такива бомби .. не е никак християнско... да не кажа е .. терористично мислене.

И не, ти не си българка, не си и християнка.

Ти си срам за българщината, поради изброените по горе причини .

А междувременно в Одеса...

Пак ги изловиха платените червени бабички и младежи продали се за 100-130 гривни... :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всичко написано мога да се съглася, че последните 25 години тук наистина стана кочина. Няма да коментираме как и защо. Но ми е интересно как като си стегнете куфарите и заминете в милия запад ще изчистите кочината ? Или ще го играем баровски, има си прислуга за всичко.

А, не, не сме баровци. Бачкаме си сериозно и бихме се радвали да изкараме втората половина от живота си на по-приятно място от България.

Слава Богу, такива места бол, включително и на Изток ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Има хора, които заминават без куфари и без пари в джоба.

При това положение тях като какви ще ги определите?

Приятелю!

Не задавй такива въпроси ако обичаш, а се помъчи да намериш малко сили и да успокоиш страстите, та макар и темата да не се затваря. Ванката я поднови. Най- лесно беше, ако бях помолил него, но както виждаш от такава тема можем да си извадим заключение  за дъното, в което сме паднали и продължаваме все още да падаме.  А да попитам! Освен Руски и Американски интереси, ние нямаме ли наши си, български?Никой няма да си събира куфарите, никой няма да пострада защото това е само идеология, от която имат полза две ВЕЛИКИ нации - никой повече. Никакъв Европейски съюз не преде пред Русия и Америка - колкото и да не Ви се вярва! На всички Ви благодаря, ако успокоите "топката" , а на Алгор - за намесата. Ами ние ако сега, в този момент се срещнем, ще се изпоколим бре хора!!! На вас Ви е шега тази работа, защото не го изпитвате до задниците си!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така де.. виж как ти лайкнах поста :)

Разликата е че точно пропутинската агитка имате  нужда от ревизия на общата си култура и водене на диалог без постоянни обиди и постоянните натяквания за тролове, лъжи и какво ли не.. - това че не ти харесва дадена позиция, не означяава че е тролска , спамерска или лъжа.

Това че някой ти е оборил поредната спекулация, не означава че е лъжец и трол

А за българщината, аз виждам много паралели , и си ги казвам... за съжаление няма почти никакво разбиране.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О боже мой, да вземем да отидем всички на куп в Донбас освен. Ще им писне да ни слушат и ще спрат войната, няма да се притесняваме зимата дали ще има пари за дърва, поне въглища ще има ако не ни ги вземе някой

Редактирано от Трябва ми: (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да плаша? Надали. Да се съобразяваш с околните не е заплаха. От гледна точка на нормалните хора.

А конкретно - някой си коментираше, че не искал НАТО. Аз пък искам. И държа другите да се съобразяват с това ми искане - зер, имам толкова права колкото и те.

Не можещ да заповядаш или кажеш на даден човек, че щом на тебе ти е приятно да сме си в НАТО, то и той трябва да те послуша. Ти си бил в много страни, но с тези си думи не се изкарвай че си над останалите. Ако утре паднеш, може би точно някой от тези, които са против NATO -ще ти подаде ръка! Всичко се случва на този свят. Малък си още за да го видиш. Ходил си само на разходка като РЕДЖЕП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Социализма фалира. И не е причината само в нас, а бе глобален проблем на системата.

Крак повлече СССР.. и знаем нататък...

А Стани Шеф.. колко . май три пъти червените почти доведоха до фалит в новата ни история...

Кое му е добре, не знам...

Всъщност, социализма като утопия бе много добра система, но като реализация - именно той бе враг на народа.

Сталин е избил повече свои отколкото жертвите във ВСВ

А да желаеш смърт чрез такива бомби .. не е никак християнско... да не кажа е .. терористично мислене.

И не, ти не си българка, не си и християнка.

Ти си срам за българщината, поради изброените по горе причини .

А междувременно в Одеса...

Пак ги изловиха платените червени бабички и младежи продали се за 100-130 гривни... :)

Прощавай, но като ти гледам ника, си на 20 и не знаеш нищо. Тъй че не ме поучавай, щото аз съм на 31 и съм видяла много повече от теб в живота. Ясно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Така де.. виж как ти лайкнах поста :)

Разликата е че точно пропутинската агитка имате  нужда от ревизия на общата си култура и водене на диалог без постоянни обиди и постоянните натяквания за тролове, лъжи и какво ли не.. - това че не ти харесва дадена позиция, не означяава че е тролска , спамерска или лъжа.

Това че някой ти е оборил поредната спекулация, не означава че е лъжец и трол

А за българщината, аз виждам много паралели , и си ги казвам... за съжаление няма почти никакво разбиране.

Миро! В този форум съм от 2004 година и не заради лайкове оценки и други подобни. До 2014 година по страниците му не е имало такова чудо - можеш да ми вярваш, защото преглеждам изключително много раздели и теми.И едното и другото е агитка Миро. Вашата, също е агитка. Сега за да сме наясно трябва да кажа следното.На лично, преди месец получих съобщение от "ваш другар". Там освен всичко, за което си писахме имаше и думи, които гласяха така "провокирам ги за да ги дразня и ядосвам". Понеже не е разрешено, а и не е редно да се цитират лични съобщения, няма да го направя, но ако някой от глобалните модератори се заинтересова, бих могъл веднага да му пратя цялото съобщение или кореспонденцията между двама ни. И накрая да попитам лично теб: Смяташ ли, че от страниците на този или който и да бил форум, можеш да постигнеш нещо реално? Решението се взема само от двама ЧОВЕКА - Путин и Обама. Ти или аз - кои сме бе приятел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Киев бе убит опозиционният журналист Олес Бузина

0c9ad94867.jpg

Днес в 13.20 ч. в Киев в района на ул. „Дягтерьовская“ двама неизвестни мъже с маски са застреляли украинския журналист Олес Бузина, съобщи LifeNews. На мястото на престъплението в момента работи следствено-оперативна група под ръководството на изпълняващия длъжността ръководител на МВР на Украйна Василий Паскал, съобщават на официалния сайт на министерството.

Украинските медии пишат, че Бузина е бил изписан от болница само преди няколко дни.

Убийството на журналиста в Киев вече бе коментирано и от руския президент Владимир Путин по време на „Пряката линия“. Според руския държавен глава, това е поредното политическо убийство в Украйна.

Олес Алексеевич Бузина е опозиционен журналист, писател и телевизионен водещ, известен със своите антиукраински изказвания. Автор е на книгите „Вурдалак Тарас Шевченко“, „Съюз на плуга и тризъбеца. Как измислиха Украйна“. В средата на март Бузина напуска длъжността главен редактор на вестник „Сегодня“, която заема от януари 2015 г. По думите на журналиста, решението му е свързано с цензурата в изданието, липсата на пълномощия за промяна на кадровата политика, както и със забраната за общуване с пресата.

Припомняме, че вечерта на 14 април 2015 г. в Киев бе убит бившият украински народен депутат от Партията на регионите Олег Калашников. Роднини на убития разказаха пред журналисти, че в последно време той е бил заплашван с физическа разправа. Украинското МВР образува наказателно производство за убийство, като сред основните версии са политическата дейност на бившия депутат, в частност организацията на Антимайдана в Киев, както и конфликт в бизнеса.

Експерти, цитирани от LifeNews са убедени: властите в Киев отстраняват неизгодните за тях украинци, които е възможно да разполагат с компромати срещу действащото правителство. През последните няколко месеца в Украйна при странни обстоятелства загинаха няколко високопоставени държавни служители, в това число и от обкръжението на бившия президент Виктор Янукович.

Съпредседателят на народния фронт на „Новорусия“ Константин Долгов заяви, че в близко време можем да очакваме нови съобщения от Украйна за странната смърт на хора, близки до бившия президент на страната.

Руският президент Владимир Путин коментира убийството на Олес Бузина така: "Това не е първото политическо убийство, има цяла серия такива убийства, но това предпочитат да не го забелязват в цяла европа и в Америка"

Read more: http://europe.actualno.com/V-Kiev-be-ubit-opozicionnijat-jurnalist-Oles-Buzina-news_468004.html#ixzz3XWGOqYAv

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, похвали САЩ, Миро е прав.

Всъщност ти в поста си сравняваш САЩ с Украйна и доказваш, колко по справедливи са САЩ от Украйна, и колко повече си държат на думата САЩ в сравнение с Украйна.

...

Тц! На miro20 му бе нагледно демонстрирано, как една солидна държава си изпълнява поетите задължения докрай, за разлика от една друга държава, дето не си гледа гражданите, пък после се сърди, че бягат от нея.

...

Само че темата не е за войната на САЩ с Украйна, а за войната на Русия с Украйна.

...

Темата е за положението в Украйна (поне заглавието е такова). А положението е, че Украйна не си плаща пенсионните задължения, въпреки, че нищо не я спира, освен желанието и!

...

И проблема не е че Украйнапостъпва така, както ти изкарваш - че нарочно и умишлено го правели, че мачкат хората едва ли не.

...

Да бе, без да искат го правят. В полза на пенсионерите...

...

Проблема е че никога не е имало такива правила каквито са в САЩ.

...

Ми нали ги спрягаш Украинците, че следват демократичен път на развитие. Да постъпят справедливо и демократично тогава. Кой ги спира?

...

Защо даваш пример с една демократична що годе справедлива социална политика /то идеалносправедлива няма никъде/ и сравняваш с дивия изток ???

...

Хайде сега се уточни, Украйна демократична страна ли е или е от Дивия Изток и постъпва дивашки с пенсионерите си?

...

А да.. почти забравих ... ти започваш със презумцията - отива г-н Х в САЩ с право на работа...

Хайде да спрем на тази мисъл - как отива някой с право на работа ? та нали точно това право на работа в САЩ е уредено в междудържавните спогодби, правила, вътрешни закони на САЩ и т.н... ?

Така че....

Човек отива да работи в САЩ при изпълнени две условия:

1. Ако страната в която живее пусне гражданина си зад граница (има страни с изходен визов режим, ограничения за престой зад граница и т.н.)

2. Ако човека има легален имиграционен статус позволяващ му работа в САЩ (да се отбележи, че може да работи в САЩ и да плаща социални осигуровки, без да се намира на територията на САЩ)

И двете условия се покриват изцяло от вътрешно държавни нормативни уредби. Няма международни спогодби тук.

Така че, няма "Така че..." ;)

...

Но пък може да поразсъждаваме... какво ще стане с твоя американец ако се откаже от американско гражданство ? Дали все така спокойно , навсякъде по света ще може да си тегли пенсията ?

Имам едни съмнения...

...

Ако разбирам правилно, в предишния си пост ти твърдиш, че ако се откажа или загубя американско гражданство, все пак американската държава ще ми плаща пенсия?

Това не е вярно. Вероятно спекулираш с частните пенсионни фондове, които са гръбнакът на Американската пенсионна система. Всеки вложител в тях има отношения, подобни на тези между вложител и банка (с ограничения и допълнителни регулации). Съвсем възможно е подобен фонд да продължи да ти изплаща "пенсия", но това не е пенсия в смисъла, в който я разбираме в Европа.

Тук отговарям групом и вкупом - едновременно на двамата! Спекулират на борсата, аз се опирам на правната база на Social Security Agency. Отивате на сайта им, поглеждате условията за пенсиониране и се убеждавате самички, че гражданството не е необходимо условие за получаване на пенсия. И да, става въпрос за държавна пенсия на базата на отчисленията за социални осигуровки, а не за частни пенсионни фондове както ги нарече Blago72.

И не е само САЩ, аз сещам за още поне две държави, с подобно отношение към пенсионерите си...

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прощавай, но като ти гледам ника, си на 20 и не знаеш нищо. Тъй че не ме поучавай, щото аз съм на 31 и съм видяла много повече от теб в живота. Ясно?

Ясно.

Е.. къде съм аз дето съм си програмирал на Правец първите стрелялки в стил пиупиу ...  а програмките си г изаписвахме на аудиокасети...

:)

Всъщност, ще предположа само съвсем дискретно да спомена, че .. може би пък съм нвидял малко повечко от социализъма..... ама.. ти си знаеш :)

.....И едното и другото е агитка Миро. Вашата, също е агитка......

....

И накрая да попитам лично теб: Смяташ ли, че от страниците на този или който и да бил форум, можеш да постигнеш нещо реално?

..

Не мисля че е "агитка" когато аргументирано оборвам много от про-путинските лъжи.

Стоя зад всяка моя дума, дори любезно помолих по яростните разгневени тук - посочете кой мой пост искате да изтриете ?

Посочете ми, цитирайте ме , и аз съвсем благонамерено ще се коригирам ако не съм прав, или ако съм обидил някого.

За "постигането на нещо" не знам.. просто когато виждам как се лее  путинска едностранна субективна, в много случаи лъжлива дезинформация , коментирам това.

Защото не го смяам за нормално да се леят по този начин лъжи.

Тц! На miro20 му бе нагледно демонстрирано, как една солидна държава си изпълнява поетите задължения докрай, за разлика от една друга държава, дето не си гледа гражданите, пък после се сърди, че бягат от нея.

Темата е за положението в Украйна (поне заглавието е такова). А положението е, че Украйна не си плаща пенсионните задължения, въпреки, че нищо не я спира, освен желанието и!

Да бе, без да искат го правят. В полза на пенсионерите...

Ми нали ги спрягаш Украинците, че следват демократичен път на развитие. Да постъпят справедливо и демократично тогава. Кой ги спира?

Хайде сега се уточни, Украйна демократична страна ли е или е от Дивия Изток и постъпва дивашки с пенсионерите си?

Човек отива да работи в САЩ при изпълнени две условия:

1. Ако страната в която живее пусне гражданина си зад граница (има страни с изходен визов режим, ограничения за престой зад граница и т.н.)

2. Ако човека има легален имиграционен статус позволяващ му работа в САЩ (да се отбележи, че може да работи в САЩ и да плаща социални осигуровки, без да се намира на територията на САЩ)

И двете условия се покриват изцяло от вътрешно държавни нормативни уредби. Няма международни спогодби тук.

Така че, няма "Така че..." ;)

Тук отговарям групом и вкупом - едновременно на двамата! Спекулират на борсата, аз се опирам на правната база на Social Security Agency. Отивате на сайта им, поглеждате условията за пенсиониране и се убеждавате самички, че гражданството не е необходимо условие за получаване на пенсия. И да, става въпрос за държавна пенсия на базата на отчисленията за социални осигуровки, а не за частни пенсионни фондове както ги нарече Blago72.

И не е само САЩ, аз сещам за още поне две държави, с подобно отношение към пенсионерите си...

Нищо не каза за статута на ДНР ЛНР :) Това какво е ? държави ? области ? последно към РФ ли са, щото приеха и такава декларация веднага след обявяването на "независиомст от украинскотоиго" ?

:) :)

И да, Украйна е поела пътя на демократично развитие, но естествено, не е станала като САЩ или Германия.

Тези неща юридически с недоносчето "Новоросия" не са уредени , ДНР и ЛНР не са признати от никого , ВКЛЮЧИТЕЛНО и от Путин.

. Това е повече от ясно , и не разбирам защо спекулиращш с това ?

И понеже обичам аналогии и нагледни  сравнения - Пенсиите на ИДИЛ или Боко Харам , кой им ги изплаща ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сред тези две държави, които визираш не фигурира държавата България, то следва ли от това, че поради тази причина, Русия има право на законно основание да анексира Варна и Бургас (поради големите руски малцинства там и тъй като руския език няма статута на официален език в България) и да окупира Делиормана ?

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Нищо не каза за статута на ДНР ЛНР :) Това какво е ? държави ? области ? последно към РФ ли са, щото приеха и такава декларация веднага след обявяването на "независиомст от украинскотоиго" ?

:) :)

...

Какво да казвам аз? Този статут тепърва ще се решава и не от мен. Но забележи, пенсиите не трябва да се изплащат на ДНР или ЛНР, а на конкретни баби и дядовци, с известни три имена, адреси и признат статут на пенсионери!

...

Тези неща юридически с недоносчето "Новоросия" не са уредени , ДНР и ЛНР не са признати от никого , ВКЛЮЧИТЕЛНО и от Путин.

...

Няма какво да се урежда юридически. Да сипват пенсиите в украински банки, а пенсионерите да си ги вземат от там сами. Те ще си намерят начин! Може дори и по-цивилизовано, но пенсионерите ще са доволни и на това.

...

. Това е повече от ясно , и не разбирам защо спекулиращш с това ?

...

Аз не спекулирам с нищо, но повече от ясно е, че украинското правителство лишава пенсионерите си от препитание!

...

И понеже обичам аналогии и нагледни сравнения - Пенсиите на ИДИЛ или Боко Харам , кой им ги изплаща ?

Този, при когото са си влагали пенсионните отчисления! Не мога да знам кой е...

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно.

Е.. къде съм аз дето съм си програмирал на Правец първите стрелялки в стил пиупиу ...  а програмките си г изаписвахме на аудиокасети...

Аз бях направил на машинен език програма за нареждане на 8 царици, дето да не се бият. Велики компютри бяха 8 битовите Правец. С "CALL 151" ставаше и набиваш числата.

Какви компютри имаше на времето. Сегашните компютри, компютри ли са ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сред тези две държави, които визираш не фигурира държавата България, то следва ли от това, че поради тази причина, Русия има право на законно основание да анексира Варна и Бургас (поради големите руски малцинства там и тъй като руския език няма статута на официален език в България) и да окупира Делиормана ?

Аз за анексия не съм говорил, а за прости и обикновени пенсии...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за анексия не съм говорил, а за прости и обикновени пенсии...

Аз не съм и твърдял подобно нещо. Само ти зададох простичък въпрос. Обикновена човешка асоциация  :)  :)  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...