Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

psycho_666    663

Дойде време, и AMD изплюха няколко неща... Определено Fury серията е по-интересна от гледна точка на новите технологии, за което разбира се ще има ревю като излязат на пазара самите Fury карти, но в момента, на масата са 300 серията, от които се показват R9 390X, R9 380 и R7 370.

Това са леко променени и подобрени модели от предишни поколения, съответно:

R9 390X = R9 290X

R9 380 = R9 285

R7 370 = R7 265

Разликите основно са в овърклока, някои оптимизации по самите чипове и разбира се пълна подръжка на DX12, FreeSync, TrueAudio, VSR, и т.н. Голямата разлика е наличието на 8GB Vram.

specs4.jpg

specs1.jpg

R9 390X се показва на цени точно 100$ над GTX970 и 120$ по-евтино от GTX980. R9 280 се появява на цени около 219$, което е 20$ повече от GTX960. Но нека не задълбаваме в това. Интересно за публиката е производителността...

Ще използвам едно от ревютата на Sapphire TriX R9 390X 8GB (429$ Newegg) на цена у нас в момента от 959,44лв

card3.jpg

и Sapphire Nitro R9 380 4GB (219$ Newegg) на цена у нас в момента от 489,73лв

card2.jpg

Test System

• Motherboard – Gigabyte X99-Gaming G1 WiFi LGA 2011-3 Motherboard
    • Processor – Intel Core i7 5820K at Stock 3.3GHz
    • RAM – 16GB (4 X 4GB) Crucial Ballistix Sport DDR4 2400MHz
    • CPU Cooler – Thermaltake Water 3.0 with Gelid GC-Extreme
    • Power Supply – BeQuiet Dark Power Pro 11 1200W
    • Main Storage Drive – Crucial M550 512GB
    • Chassis – Lian Li T80 Test Bench
    • Displays – U2868PQU 4K
    • Operating System – Windows 8.1 Pro 64 Bit

batman5.jpgbatman.jpgbatman13.jpgbatman11.jpg

bf44.jpgBF4.jpgbf1.jpgBF41.jpg

bioshock5.jpgbioshock.jpgbioshock13.jpgbioshock11.jpg

gta4.jpggta.jpggta12.jpggta1.jpg

metro5.jpgmetro.jpgmetro13.jpgmetro11.jpg

tomb5.jpgtomb.jpgtomb13.jpgtomb11.jpg

power2.jpgpower.jpg

temp1.jpgtemps.jpg

Няма да коментирам, как R9 390Х, ребрандната карта на 2 години в много случаи наказва над 100$ по-скъпата от нея GTX980, дори в игри, като Metro и Archam Origins, които са Nvidia оптимизирани. Температурите с Aftermarket охладителите на Sapphire не са проблем. Бивайки в общи линии 290Х с по-добри настройки, яде ток, сякаш е края на света. Но за сметка на това цената е сериозно атрактивна а и производителността говори сама за себе си.

Моля, коментирайте. Ревютата вече се показват. 

PS: Интересен е факта, как R9 280 наказва GTX 960... Преди няколко месеца нещата не бяха така, но сега... Що се отнася до R9 380 тя си е сериозно прилична карта за парите си. Представя се много по-добре от GTX960 в 9 от 10 игри.

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

danchobg    306

Добри карти са, малко лакоми, но за pc това едва ли е проблем. Но на хората им писна да гледат едно и също нещо. Някаква идея на колко nm ще е следващото поколение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    psycho_666    663

Fiji (Fury и Fury X) са пак 28nm... За следващото поколение след това вече нищо не се знае за сега... Ако AMD и Samsung се договорят за чиповете може и до 20 да се смъкнат, и т.н. Не се знае нищо от тук нататък...

Само искам да попитам... Наистина ли ще сте недоволни, ако получите за следващо поколение да кажем 480Х ребранд на 390Х с още 20% по-добра производителност на още по-ниска цена? Наистина ли ще е такъв проблем, че е ребранд, ако бие конкуренцията си по производителност? Защото на мен не ми пука честно казано, че е ребранд... Важното е, че дава производителност по-висока от цената си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Tommygun    2247

Има леки неточности по въпроса кое на кое се базира, за поддръжката на функциите и в едната таблица е сгрешено при 380 номера на GCN билда. Но това е грешка на полвания източник не твоя.

Иначе голямо браво за вложения труд. После като се прибера ще допълня ако не съм припаднал. Даже мислех още оня ден да правя твма, но в момента имам страшно много работа. , едва се класирах с темата Уитчера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    LinKuei    228

Мда, очакваше се подобно нещо... Докато не почнат да слагат HBM  (надявам се) в Fiji (Fury) ще си караме на "ние клокнахме картата вместо вас" ...Доволен съм от моята 290X Tri-X и силно се надявах да я подменя с 390X, но явно ще ми излезе по-евтино да "удавя" моята и да постигна същото "оптимизиране" (разбирай честоти). Не съм приритал за 4k, но ми се щеше да изпитам удоволствието...За закупуването на нова карта от серията си заслужава, но за ъпгрейд от предната генерация си е хвъляне пари на вятъра...

Btw, тези тестове с референтни карти ли са? Нещо цифрите ми се струват занижени от към фреймрейт и завишени от към температури и консумация спрямо нереферентни 290/290х?!

Psycho, не, лично аз не бих  бил недоволен, ако ми ребрандират генерацията с нещо повече от 4->8 GB и 10-15% "оптимизация" (разбирай overclock) на ядро/памети и чувствително да повишат ядрата/ROP/TMU. От това, което виждам Hawaii XT получава удвояване на паметта и повишение на производителността с 10-15% при "оптимизация (виж по-горе) с 10-15%. Сиреч от пусто в празно, ако изключим паметта....Такава "оптимизация", която и аз мога да си направя - благодаря, но не....благодаря.....Номерата с фейслифт-a сме ги виждали вече....

Редактирано от LinKuei (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    psycho_666    663

Tommigun, на няколко места четох ребрандите. Така са. 390Х е 290Х а 380 е 285, а не както се очакваше 280Х. Може би това ще е 380Х ако има такава, но за момента това е положението.

LinKuei, 290Х подлежи на овърклок, но нека не се заблуждаваме. 290Х няма вариант, в който с овърклок да бие 980. 980 просто е по-добра. Сега какви точно промени и какви точно настройки по чипа са правени пише в статията и аз напълно целенасочено ги пропуснах, за да покажа, че това не е най-важното нещо. Какво значение има, че е стара архитектура след като показва добри резултати и е сериозно атрактивна като цена? Не е като AMD да са излъгани че няма да са ребранд. Открито казаха ребранд на старото поколение. Но явно производителността не е важна, щом не е ново.

PS: да, референтни модели са използвани.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8031

О, още по-голяма лакомия. Надминаха себе си тоя път. Интересно, как им бягат минималните кадри при GTA5, а уж са с амнайсет битова шина и няколко хиляди гигтабайта памет...

Fiji (Fury и Fury X) са пак 28nm... За следващото поколение след това вече нищо не се знае за сега... Ако AMD и Samsung се договорят за чиповете може и до 20 да се смъкнат, и т.н. Не се знае нищо от тук нататък...

Само искам да попитам... Наистина ли ще сте недоволни, ако получите за следващо поколение да кажем 480Х ребранд на 390Х с още 20% по-добра производителност на още по-ниска цена? Наистина ли ще е такъв проблем, че е ребранд, ако бие конкуренцията си по производителност? Защото на мен не ми пука честно казано, че е ребранд... Важното е, че дава производителност по-висока от цената си.

Ами проблемът е в 377-те вата консумация без клок.  Да взема още отсега за 490x  да сключа договoр с енергото за промишлен консуматор :P. Не, аз бих бил крайно недоволен, ако ми предлагат по-високи честоти на по-висока цена.  Всъщност как е клока на тия карти?

Нищо не са направили:

2015-06-19_151416.jpg

2015-06-19_151700.jpg

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Tommygun    2247

Не се заблуждавайте, не само честотите и не са чист ребранд. Мнооогоооо кофти се пише от телефон карайки едновременно с писането така че ще ви просветля по късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    LinKuei    228

LinKuei, 290Х подлежи на овърклок, но нека не се заблуждаваме. 290Х няма вариант, в който с овърклок да бие 980. 980 просто е по-добра

....

Какво значение има, че е стара архитектура след като показва добри резултати и е сериозно атрактивна като цена?

За цената, която съм платил, когато съм купувал моята съм сметнал, че си заслужава... Ако случайно съм целял да търся и купя нещо, което да бие бъдещите отрочета на Nvidia щях да се насоча към двуглавите лами....Но целта ми беше да си взема карта, която да ме устройва като цена и производителност! Ако исках да летя из облаците, че имам най-бързата карта, то щях да взема 295X или Titan, когато излезе...или респективно 395X да ми бъде следващия ъпгрейд... Да, обаче на този етап 3-5 фрейма до 10 фрейма разлика при 2k резолюция ме устройва абсолютно (особено когато не ползвам основно за това картата, а заради DirectCompute-а и ядрата). Както казах - вече имам карта, която ме устройва, а AMD се опитват да ми продадат същата карта на същата цена...уж "оптимизирана"... Е, няма да си я купя, разбира се.... Ако ще се купува нова карта - да, заслужава си да вземе новата генерация... Но се съмнявам някой (като мен), който притежава старата генерация да се излъже да мине към новата за същата сума...при положение, че е същата карта (последното подлежи на критика). Надявам се, че сега разбираш какво имам предвид :)

Относно второто цитирано изречение: Атрактивна ще е цената, ако бъде под стартовата на предната генерация! Да речем, че съм купил моята 290X на цена $549 (примерно)... Кое е атрактивното на цената, ако 390X е със същата стартова цена?! Само това, че е по-евтина от конкуренцията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Tommygun    2247

Колега такива като нас не са и целевата група на 390Х. Когато сме ги купували са били топ 3. Ако сега искаме същото трябва Титан Х ,980 Ti или Fury. Едва ли някой очаква да плеснем с ръце да си купим още веднъж същия продукт на същите пари. Как ме е яд, че нямам процесорче да ви я симулирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8031

Не се заблуждавайте, не само честотите и не са чист ребранд. Мнооогоооо кофти се пише от телефон карайки едновременно с писането така че ще ви просветля по късно.

То това е ясно, ама да стане малко спор, че само хвалби не става. Карртата може би си заслужава парите заради новите неща, които предлага, въпреки малкото кадри. Аз точно затова и говорех последните месеци когато спорехме дали GTX970/960  или нещо като R9 280X,  че и R9 290. Една карта струва толкова, колкото предлага. Кадрите не са всичко, защото ако бе така, професионалните видеокарти щяха да са пет пъти по-евтини.  В интерес на истината не съм чел подробности за новите карти, защото 3 дена се занимавам с една моя грешка, която поправям ( затрих 2 GB  хард, само защото не чета какво ме пита). Както и да е, възстанових почти всичко с изключение на специалната папка за DSR/VSR ( Хубаво, че съм разхвърлял нещата и по други хардове, както и в тема тук). Общо взето така най обичам - да почвам всичко отначало и начисто, със знанията които са останали в главата от предишния боклук. Та за R* 3**  ще кажа в заключение, че най-сетне AMD имат нещо подобаващо. За жалост е доста бавно, за да смъкне цените на NVIDIA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Tommygun    2247

Не искам да се заяждам, но много странно зелените намалиха цената на 980 няколко дена преди излизането на серия 300. Иначе дано да успея да си спомня цялата информация която изчетох и изгледах последните 2-3 дена. Ще останеш дори и ти изненадан. Според мен са успели да направят от пръдня боя с този рефреш/ребранд. Тази картинка горе е много хубава, я погледни другите игри как са нещата. Прочетох целия тест и едно нещо ме подразни зверски. И тея са копирали стари резултати със други драйвъри и версии на игрите. Специално по този показател немците удрят в земята всички тези елитни страници.

П.с. ОФ ще се блъсна някъде с тези форуми и страници по цял ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8031

А, не знам. Аз казах, че са направили нещо, но не в посока на повече кадри, а в друга. Ама явно все още карате по инерция вие, АМД заслепените фенове.  Аз за какво говоря последните месеци че и година, след излизането на Maxwell? Ами говоря за новите неща, които навлизат с новите карти. АМД правят същото, но на много по-късен етап. Това е. Кадри нямат, но като цяло картите са по-добри с изключение на пустата му консумация. Казваш, драйверите виновни. 80% от обикновените геймъри са с драйвери на по година, че може и повече. Тогава какъв е изобщо смисъла да спорим за тия неща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Tommygun    2247

Ние не спорим а си ланкаме и обсъждаме теми засягащи общото ни хоби ;). А аз даже и пари изкарвам през това време .. Процесорче процесорче идва ти лек полек реда ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8031

Тя темата започна като...ох, олекна ми след...малко странно ми се стори да се твърдят някои неща. Добре е, че има нови неща. Лошото е, че тия нови неща са скъпи и в същото време не толкова добри, че да смъкнат цените наполовина, както това стана с GTX970. Сещаш ли се как R9 290X падна наполовина само за 10 дена? Е, сега такова щастие няма да има, щото едно, че цените са високи и второ, че производителността е съвсем малко над R9 290X. Да не говорим, че и клока така като гледам го няма никакъв. 1050/6000 на 1200/6600. 13-14% за ядрото и 10% за паметта. При NVIDIA  тия показатели са малко по-големи за Maxwell. Ако всичко бе наред при новите карти, то щяха да ги предоставят поне с 20% клок спрямо стандартната честота. Вместо това са завишили стандартната честота за сметка на клока. Е, кого ще лъжат така? И за да не е съвсем спам поста ми, ето една картинка от Techpowerup:

2015-06-19_214736.jpg

Оценка 8  за картата на MSI. GTX970  получи 9.9! Каква разлика само! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    psycho_666    663

Билдера, колега, хубаво нещо е страстта ти към рейсинг игрите. Благодаря за единя тест в една игра. http://www.overclock3d.net/gfx/articles/2015/06/17120011103l.jpg

http://www.overclock3d.net/gfx/articles/2015/06/17115439703l.jpg

Такива коментари нямаше когато се разбра, че енвидиа открито лъже клиентите си. Странно, тогава народа се събра да защитава мултимилярдна международна корпорация, която лъже клиентите си.

Чешем си езиците момчета. Факта, че е 200+ лв по-евтина от 980 и на някои игри се представя по-добре от нея... Ама кадрите не са всичко. Не ми го побира акъла как може някой да каже, че кадрите не са всичко за гейминг видеокарта, още повече по-евтина от конкурентите и в някои случаи по-добра.

Не разбирам... Не се заяждам, наистина. Не разбирам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8031

Билдера, колега, хубаво нещо е страстта ти към рейсинг игрите. Благодаря за единя тест в една игра. http://www.overclock3d.net/gfx/articles/2015/06/17120011103l.jpg

http://www.overclock3d.net/gfx/articles/2015/06/17115439703l.jpg

Такива коментари нямаше когато се разбра, че енвидиа открито лъже клиентите си. Странно, тогава народа се събра да защитава мултимилярдна международна корпорация, която лъже клиентите си.

Чешем си езиците момчета. Факта, че е 200+ лв по-евтина от 980 и на някои игри се представя по-добре от нея... Ама кадрите не са всичко. Не ми го побира акъла как може някой да каже, че кадрите не са всичко за гейминг видеокарта, още повече по-евтина от конкурентите и в някои случаи по-добра.

Не разбирам... Не се заяждам, наистина. Не разбирам...

Освен кадри има и друго. Например възможности на тая видеокарта за странични дейности. Качеството на картината, която предлага. само един прост пример, защото с теб и други спорихме дали R9280 и R9 280X  си заслужават. Само ще кажа, че R9 380 си заслужава, защото не е наследник на нито една от двете карти. Всички R9 3** вече поддържат VSR  доколкото разбрах, а точно това имах предид като казвам, че една карта не е само кадри. Току що публикувах един пост в друга тема, давам ти линк, прочети го и го разгледай добре. Тогава ще разбереш, защо едните кадри не са предимство. Когато аз вадя 60  fps  и в двата случая, като във втория вадя много по-качествена картина, тая GTX970  не струва ли повече от една 280X, която няма възможност за подобни изпълнения? Дори в случая трябваше да сравня GTX960,  а не GTX970.  

А това, кои игри вървят добре или не...знаем мнението на АМД феновете за камъчетата на NVIDIA. Само дето тия камъчета отдавна не са само камъчета, а огън, вода, пушилка...И когато ти кажеш, че не искаш тия неща, ти отричаш прогреса и истинската картина, която се стремят да изобразят производителите на видеокарти. Много е просто в случая. Щом не искаш, изключваш DX11 и караш с DX9. Но тогава за какво ти е карта за 800 лева, като същата работа върши и карта за 200 лева?

А сега за едната игра. Не е една игра. Чисто и просто тия игри са направени за NVIDIA.  Даваш постоянно примери с Метро. И ти и други. Но Метро от край време си върви по-добре с карти на АМД. Само дето като боднеш една GTX750Ti  за физика (може и GTX460  или каквото ти скимне от тоя сорт), нещата коренно се променят. Получаваш същите кадри, но с по-качествена картина. Особено ако минаваш нивото, където е пълно с огньове в една пещера. там ще усетиш какво е да имаш карта за физика, която не ти смъква кадрите.  

Махате половината настройки на игрите и се биете в гърдите, как AMD  били по-бързи. Ами махнете и DX11,  така хептен ще биете NVIDIA. Аз ако махна и настройките за процесора, ще почна да се бия в гърдите с тоя Xeon. Дори ще си го пусна с две ядра, както съм го пуснал вече седмица и си джиткам с GTX750Ti. 

Ставате смешни. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    psycho_666    663

Освен кадри има и друго. Например възможности на тая видеокарта за странични дейности. Качеството на картината, която предлага. само един прост пример, защото с теб и други спорихме дали R9280 и R9 280X  си заслужават. Само ще кажа, че R9 380 си заслужава, защото не е наследник на нито една от двете карти. Всички R9 3** вече поддържат VSR  доколкото разбрах, а точно това имах предид като казвам, че една карта не е само кадри. Току що публикувах един пост в друга тема, давам ти линк, прочети го и го разгледай добре. Тогава ще разбереш, защо едните кадри не са предимство. Когато аз вадя 60  fps  и в двата случая, като във втория вадя много по-качествена картина, тая GTX970  не струва ли повече от една 280X, която няма възможност за подобни изпълнения? Дори в случая трябваше да сравня GTX960,  а не GTX970.  

А това, кои игри вървят добре или не...знаем мнението на АМД феновете за камъчетата на NVIDIA. Само дето тия камъчета отдавна не са само камъчета, а огън, вода, пушилка...И когато ти кажеш, че не искаш тия неща, ти отричаш прогреса и истинската картина, която се стремят да изобразят производителите на видеокарти. Много е просто в случая. Щом не искаш, изключваш DX11 и караш с DX9. Но тогава за какво ти е карта за 800 лева, като същата работа върши и карта за 200 лева?

А сега за едната игра. Не е една игра. Чисто и просто тия игри са направени за NVIDIA.  Даваш постоянно примери с Метро. И ти и други. Но Метро от край време си върви по-добре с карти на АМД. Само дето като боднеш една GTX750Ti  за физика (може и GTX460  или каквото ти скимне от тоя сорт), нещата коренно се променят. Получаваш същите кадри, но с по-качествена картина. Особено ако минаваш нивото, където е пълно с огньове в една пещера. там ще усетиш какво е да имаш карта за физика, която не ти смъква кадрите.  

Махате половината настройки на игрите и се биете в гърдите, как AMD  били по-бързи. Ами махнете и DX11,  така хептен ще биете NVIDIA. Аз ако махна и настройките за процесора, ще почна да се бия в гърдите с тоя Xeon. Дори ще си го пусна с две ядра, както съм го пуснал вече седмица и си джиткам с GTX750Ti. 

Ставате смешни. 

1. Прогреса е да направим нещо, което не дава почти никакъв визуален ефект, но смъква фреймрейта? Физекс е обречена технология. Защо всички използват DX? Защото всички могат да използват DX, защото не е заключена от майкрософт и т.н. Не отричам прогеса, отричам, че това е прогрес.

2. Много е хубаво да правим сравнение на АМД и Енвидиа с игри, правени за енвидиа. И за да кажа защо показвам Метро, защото и метро е правена за енвидиа - има физекс и другите благинки на енвидиа.

3. Няма как да не махна половината настройки, когато играта е платена от Nvidia, и са вкарани всички глупости вътре. По-рано сравнението беше кадри, защото нямаше глупости, които енвидиа плаща за да влизат в игрите. Сега вече не е така.

Но е хубаво да виждам, че даваш шанс на конкуренцията да покаже нещо... Били скъпи. Еми не са. Докато има игри, в които има повече кадри от по-скъпите кадри на Nvidia, не е скъпа. Много атрактивна си е даже. Ама няма физекс. Не е енвидиа, няма физекс. Hairworx... Не е енвидиа, няма Hairworx... Не е енвидиа. Нормално е. Няма ги тея неща. За това е и по-евтина. И на места изкарва и повече кадри. Да, камъчетата не са реалистични, да, огъня не е 3% по-реалистичен, и т.н. Но е по-евтина. А и не ми казвай, че тея технологии не смъкват кадри...

Ясно е положението. Феновете на енвидиа ще си ги защитават, както феновете на амд ще защитават амд. Ама моля ви се, заключение т.нар. Proprietary технологии никога не са били полезни за прогреса. Не използвайте думата прогрес и Nvidia... Защото двете нямат нищо общо...

Прогрес? Мантъл излезе, 2 години по-късно излиза DX12, който всички навсякъде казват е същото нещо. Това е прогрес. Мантъл можеше да се използва от всички. Но накара DX12 да се покаже.

Freesinc - стандарт в Display Port. Стандарт. Nvidia могат да го използват, Intel могат да го използват. Това е прогрес. Нещо, което да позволява на цялата индустрия да върви напред.

PhisX - това не е прогрес. Това е екстра, която работи само на един производител на хардуер. Нито един от другите два производителя не може да се възползва от тази технология. Не е прогрес това батко. И да не съм чул как енвидиа сами са го създали от някой незнаещ. Енвидиа си купиха PhysX...

Прогрес... Пари ако питаш мен. Наливаме пари и готово - игрите вървят за нашите продукти по-добре. Прогрес...

PS: Ето няколко теста на игри, специално оптимизирани за енвидиа:

farcry4_1920_1080.gifbatman_ao_1920_1080.gifacu_1920_1080.gifbioshock_1920_1080.gif

И за къде сме без Crysis 3:

crysis3_1920_1080.gif

120$ по-евтина карта, преди физиките и т.н. да свалят още повече кадрите на енвидиа... Ама те хората не купуват видеокарти за да играят игрите с повече кадри...

ПС2: Видя ли защо според Techpowerup картата заслужава ниска оценка?

8 GB VRAM provides no benefit - правилно. За това си седим с 1GB щото от 8 няма нужда... Нищо, че има игри, дето запълват 4GB без проблем. А и хората не гледат вече към 4К гейминг...

DVI ports have no analog VGA signal - защото не сме 2015-та година и аналоговия сигнал е най-важното нещо...

Lack of HDMI 2.0 - MSI не са сложили... Могат. Все пак е custum pcb...

Memory overclocking limited by BIOS - MSI така са си направили биоса...

еми... аз нямам ко да кажа...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8031

Забравяш и над 400 вата консумация според други немски сайт. Нали тук се тачат немските, та аз гледам как R9390X  захапва 412 W  без проблем. 

А щом не разбираш за какво говоря, едва ли има смисъл да се повтарям. В оная тема, към която ти дадох линк, повторих по три пъти нещата белким ме разберат. Тук явно и 30 пъти да ги повторя, капаците са сложени. Боли ме оная работа какво криели NVIDIA  от AMD,  след като игра като Project cars, Която бих казал е една от най-добрите, излезли досега, върви с близо два пъти по-малко кадри с карти на AMD. Там каквото и да махаш, не може да си докараш кадрите до 60. Сигурно с 300 зора на Low  ще го направиш де. 

Просто АМД отбиват номера с трета серия, признай си го. Хората им писна да чакат. Още преди нова година чакахме тая трета серия, че дори и миналата есен. Вместо това девета серия на NVIDIA  остаря, а вие така и не можахте да играете новите игри като хората. Не, благодаря. АМД ще вземе, когато ми предложат всичко на момента и с голяма скорост. Няма да чакам месеци за някакъв си скапан драйвър, дето вдига кадрите с 5. А да видим сега Fury. Дано там не се изложат, както с тая R9 390X. Поне затвориха страницата с R9 280X и R9 280, което може да се окачестви като голям плюс. Излагация бе да продават почти върхови карти сумати време, без да поддържат най-новите им технологии. И тук дори не става дума за нещата, които крие NVIDIA,  а за собствения им VSR,  както и за други нещица. Знам, че купувачи на коли за по 2000 лева много в България. Но това не означава, че това е изборът на кола, нито пък че аз някога ще си взема такава.  Нарочно дадох снимки от картата на MSI,  защото е почти едно към едно с моята. Прочети и другите неща - шум. Къде забравяш шума? Споменава се, че R9 390X  не може да достигне нивото на GTX980 при игри. Точно заради тия неща получава сравнително слаба оценка за тоя сайт. Защото девета серия на NVIDIA  е бърза, тиха и се клоква достатъчно. Притежаваше технологии, за които АМД само можеха да мечтаят. най-сетне им се отдаде възможност и те да имат това, което имат NVIDIA. Постигнаха го, но чак 8 месеца след това. За тия 8 месеца NVIDIA  се налапаха с пари. и кой е виновен на АМД, че не пуснаха тия ребрандирани карти преди 7-8 месеца на тия цени? Никой. Просто толкова си могат. Добре, че има хора като вас, които вярват в правотата си, та да не фалират АМД. Умря Марко с bitcoin-ите. И като умря се видя, че АМД се чудят какво да правят. нямат ли си анализатори, които да им кажат че само на едни миньори няма как да се разчита за продажби и че след залеза им пазара ще се наводни с евтини карти втора ръка? Явно е нямало. И това са негативи на АМД, не ваши. Не разбирам защо търсите вината в NVIDIA,  които и една карта не продадоха преди GTX750Ti  за копане. Как можаха NVIDIA  без копачите да си останат на крака, а АМД не?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Tommygun    2247

Картата физически не е в състояние да дръпне 400 вата. Може целия компютър , но това го постигнах и аз още преди 5 години. И тогава не беше проблем и сега не е. Или колко от вас познават човек с 970,980,290,390 и примерно 400 вата китайско захранване .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Julius Decimus    1044

Здравейте!

Тез карти не изглеждат никак атрактивни. 390 е 290 с повече памет , а прираста дето предлага не си струва парите. Има 970 за толкова , както и Билдера е писал. По-добър съпорт , по-ниска консумация , ясно ви е . С 980 не виждам да може да се сравнява. Е като излезе Фюрито може и да е по-итересно.

P.S. Билдера , то си твоя работа , каквото искаш това ползвай, ама да не би да казваш че с Xeon-а 750 си е по-добре от 970 и няма дроп ? HD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8031

Здравейте!

Тез карти не изглеждат никак атрактивни. 390 е 290 с повече памет , а прираста дето предлага не си струва парите. Има 970 за толкова , както и Билдера е писал. По-добър съпорт , по-ниска консумация , ясно ви е . С 980 не виждам да може да се сравнява. Е като излезе Фюрито може и да е по-итересно.

P.S. Билдера , то си твоя работа , каквото искаш това ползвай, ама да не би да казваш че с Xeon-а 750 си е по-добре от 970 и няма дроп ? HD

А, защо сравняваш GTX750 ti  с GTX970? Xeon e добър процесор и точно там бъркаш нещаtа. Тое е отличен за GTX750Ti, отличен за GTX960, но когато опреш до GTX970  и искаш с дадените настройки на 1920х1080  да хванеш 60 фпс  защото картата го позволява, няма да успееш при доста игри. Не, че с GTX750Ti  би успял, но пък и картата няма как да даде 60  fps  при еднакви условия. Тоест, може и да ги хванеш при доста намалено качество на картината, но ако намалиш само резолюцията, а качеството на останалите детайли оставиш същото, няма да успееш и с GTX750Ti.  След малко ще кача 4 клипчета да илюстрирам, как Xeon-a  и с GTX750Ti  ограничава нещата при Race Room Racing Experience. Ако искаш наистина да играеш нормално тая игра, то ти трябва нещо много повече от Xeon  на стандартна честота. Тук вече се надяваме на DX12, но пък тая игра си е все още само с DX9  поддръжка, какво остава за DX12. Вярно, че всичко може да се оправи при по-добро отношение на разработчиците към нещата, но фактът си е факт, че вече повече от година не го правят за тая писта и за някои други. 

Ето и клипчетата. Резолюцията е 1280х720, AA е изключена, за да може кадрите да са над 60.

При GTX970  ограничението е подобно, дори при резолюция 1920х1080. Ако не вярваш, ще сложа сега GTX970  и ще направя същите клипчета.

@Tommygun,  естествено че говоря за обща консумация. Никой не го интересува колко поотделно харчи видеокартата, защото когато тя работи, работят и останалите компоненти, от които може да зависи консумацията на видеокартата. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Julius Decimus    1044

Нищо няма сменяш  :no-no:  . Виж след 3 часа има Формула 1 квалификация. Канала може да превключиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8031

Нищо няма сменяш  :no-no:  . Виж след 3 часа има Формула 1 квалификация. Канала може да превключиш.

Късно, смених картите, а и клиповете направих. Кадрите са абсолютно същите, а GTX970  дори смъкна честотите си по време на игра. Толкова "много" се товари. А F1  е нормално да я изпусна, сефте. Язък дето плащам 4 лева за Diema Sport. 

Внимание(!!!), карта за 700 лева на 1280х720:

Чудя се, защо ли всеки ден се връзвам на акъла на някой невежа, дето си няма понятие изобщо от игри, видеокарти и процесори. А такива много в тоя форум. Седнете малко, прочетете, замислете се и тогава ръсете глупости. Може и да потествате за по-сигурно.Това е от мен, бачо ви Киро.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.