Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Няма как директно да преместиш диска от SATA на USB и да зареди системата от USB. Трябва да се модифицира инсталирания там Windows да работи в режим Windows To Go.

За виртуалната памет - стартирай SystemPropertiesAdvanced, бутон Settings под Perfornance>раздел Advanced> бутон Change. В този прозорец виждаш долу Recommended запомняш стойността. Кликваш Custom и в полето initial size въвеждаш Recommwnded стойността, а в Maximum size въвеждаш 4095

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Само да допълня: трябва накрая да се цъкне и на "Задай" / "Set" за да влязат в сила промените, което аз не направих от първия път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

коя 10-ка е по лека

sshot-16CNpbF17zhBs7BFYkBfj1518637592.pn

че като гледам про то  е натруфено с неща които незнам за какво са и едва ли ще ми потрябват

sshot-2PSw8crAIjmdaPM90R4AG1518637751.pn

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Freem@n написа:

Как предлагате да ускоря работата на Windows ( 10 ) ? Да увелича ли Page файлът ?

Или така

ECNolKf.png

Големия пейдж файл има негативно влияние  върху производителността !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кой ви е излъгал,че така ще се ускори работата на системата?!Това е пожарен вариант при недостиг на рам и стигне ли се до него системата работи още по-бавно.Аз от доста време съм го забранил този фаил,макар че съм със ссд диск,но пък съм си направил и сметката и 8гб рам колкото имам са ми предостатъчни за това,за което използвам компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Gregory House написа:

Или така

ECNolKf.png

Големия пейдж файл има негативно влияние  върху производителността !

А малкият размер на файла на виртуалната памет води или до чести съобщения за недостиг на памет или до голямо фрагментиране на файла и спъване на системата.

преди 5 минути, Слави Маринов написа:

И кой ви е излъгал

И кой те излъга, че с 4GB RAM и изключен файл, машината ще работи, без съобщения за проблеми?
Не мери света по височината на собствената си камбанария!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карал съм и без фаил и с 4гб рам и не съм имал никакви проблеми....................и ако забеляза,оспорих факта,че page file ще ускори работата на системата и съм прав ,че това няма да се случи по никакъв начин,този фаил се слага(заделя)по съвсем други причини,а не за да ускори системата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става дума за ускоряване на системата, а за осигуряване на безпроблемната й работа. И не ми казвай, че с 4GB RAM без swapfile с пуснати 1-2 програми и 5 таба в браузъра (без значение кой) и няма да има съобщение за недостиг на памет....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Gregory House написа:

Как предлагате да ускоря работата на Windows ( 10 ) ? Да увелича ли Page файлът ?

А тук за какво става въпрос?И аз какво отговорих?Нещо грешно да съм изрекъл?Съжалявам,ако е така:shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах само как с тия си постове помагаш на питащия.
Лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

257 са повече от достатъчни при стартиране на системата !

преди 1 час, DarkEdge написа:

А малкият размер на файла на виртуалната памет води или до чести съобщения за недостиг на памет или до голямо фрагментиране на файла и спъване на системата.

Прав сте ето защо съм го дал да е динамично между 257 и 8192 !

След рестартиране се възстановява на 257 !

Играя Кол ъв дюти блек опс 3 зомби режима !

Пейджа удрря тавана !

Системата става мудна и бавна !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Gregory House написа:

След рестартиране се възстановява на 257 !

Това е вярно САМО, ако е зададено при рестартиране да се нулира този файл. Поглеждал ли си колко фрагмента има твоя файл?
Тук има пълен трактат на тема виртуална памет:
https://blogs.technet.microsoft.com/markrussinovich/2008/11/17/pushing-the-limits-of-windows-virtual-memory/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Gregory House написа:

257 са повече от достатъчни при стартиране на системата !

А как ти конфигуриран размерът на файла със разтоварената памет при проблем (син/зелен екран). Сигурен съм, че такъв не се създава...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ново инсайдърче:
17101.1000.180211-1040.RS4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто му казвам ,че с този фаил(малък или голям)НЕ  може да се ускори работата на уйндоуса,както той очевидно си мисли и че целта и ползите на този фаил са съвсем други,тава не е ли помощ?За забързване работата на системата има куп други неща дето може да направи..............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Слави Маринов написа:

Аз от доста време съм го забранил този фаил

Това ли е съветът ти за ускоряване на работата на системата на питащия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Edge ми забива в "калдата" и се налага често да натискам F5
вероятни  причини?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Това ли е съветът ти за ускоряване на работата на системата на питащия?

Изваден от контекста ли?Сериозно ли си пропуснал часта дето казвам,че това при условие,че има достатъчно рам,и да при достатъчно рам това е съвета ми!Мислех,че си по-коректен...........За твое успокоение няма да пиша нищо където и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото заедно с упоменатите 8GB RAM и SSD  си става чиста хвалба (офтопик), а не съвет към питащия. Сега не е извадено от контекста, нали?

преди 49 минути, дръндю написа:

Edge ми забива в "калдата" и се налага често да натискам F5
вероятни  причини?

А блокираш ли рекламите и другите придобивки от сайта? И само тук ли се налага опресняване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, DarkEdge написа:

А блокираш ли рекламите и другите придобивки от сайта? И само тук ли се налага опресняване?

само във форума се налага опресняване
блокерите са ublock и ABP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай временно да изключиш един от блокерите и виж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, DarkEdge написа:

А как ти конфигуриран размерът на файла със разтоварената памет при проблем (син/зелен екран). Сигурен съм, че такъв не се създава...  

Точно така !

При мен главоболията идват или от файъруола или  китаеца  - 360 тотал секюрити !

Tiny wall  е защитната стена !

Имам активиран клиър пейдж файл при рестарт !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при син екран к'во разтоварва? Нищо, да?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   1 потребител

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от TheLiridShot
      Zdraveite kak moga da preinstaliram PC to si bez da mi se istriva windowsa. ps Windows 10 pro sum i mi e kupen!
    • от DarkEdge
      Попаднах на инструмент, работещ без инсталиране и осигуряващ без достъп до настройките на Windows от едно място от WinTools.info:

След стартиране се настанява в областта при часовника и осигуряващ каскаден достъп до различните настройки на Windows 10

Частично поддържа работа в Windows 7/8.1
      Страница
      Изтегляне

• от Този
      Здравейте. Не знам дали това е правилния раздел във форума не видях по-подходящ.
      И така.. Имам лаптоп Асус с видеокарта GeForce 920mx, под уин 10. Днес исках да я използвам, но в device мениджъра видях че е маркирана с жълт удивителен - код 43 (windows has stopped this device). Потърсих решение в мрежата и това което предлагаха беше преинсталация на драйвъра. Това и направих, като използвах оригинален драйвър от диска който беше с покупката на лаптопа - след рестартирането обаче като опитах да отворя отново device manager да видя дали има промяна на статуса всичко блокира, курсорът не помръдваше и се наложи да спра машината от power бутона. Като я включих отново първоначално показва логото на асус но след това когато трябва да зареди уина екранът стои черен. След това компютърът сам се рестартира и изкара едни менюта с предложения за поправка. Ето малко снимки:
      https://i.postimg.cc/50t2h9S3/IMG-20190321-172923.jpg
      https://i.postimg.cc/kGmqnnxz/IMG-20190321-173727.jpg
      Опитах първо с обикновен рестарт и продължаване към уиндоус - никакъв резултат.
      https://i.postimg.cc/6QX0Lgfw/IMG-20190321-173808.jpg
      След това с трабълшутъра (долу в ляво) също не помогна.
      https://i.postimg.cc/Znt6PDNp/IMG-20190321-173650.jpg
      https://i.postimg.cc/BnLDy0CH/IMG-20190321-173701.jpg
      https://i.postimg.cc/7LLgV2WP/IMG-20190321-172116.jpg
      https://i.postimg.cc/xjGcXd66/IMG-20190321-171939.jpg
      Нямам точка за възстановяване.
      Опитах опцията 'възстановяване на системен образ' с инсталационна флашка, но не открива такъв:
      https://i.postimg.cc/j5105PGD/IMG-20190321-181310.jpg

Опитах и опцията 'използване на устройство' което води къмнекран за преинсталация на уин.
      И последното което виждам е нулиране.
      https://i.postimg.cc/43Vng4qk/IMG-20190321-173802.jpg
      Въпросът ми е дали все пак има някакъв начин да се размине без нулиране или преинсталация?

Между другото само да вметна това нещо го писах от телефон и трябва да ви кажа че беше просто ужасно. При всяко местене на курсор заради типографска грешка или да добавя линк екранът се изстрелва горе в началото, и следва едно постоянно скролиране надолу. Да не говорим как въобще мога да маркирам част от текста за да го подчертая примерно, при пложение че щом пипна полето и скача нагоре? Ами не намерих начин за съжаление. Веднъж дори не уцелих и тръгна да зарежда някаква друга страница от форума, добре че поне текста се съхранява. Не знам уеб дизайнерите дали да го тествали за мобилни устройства, но наистина е някакъв ужас, докато го завърша хиляди пъти съжалих че въобще се захванах.
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от andrianivanov
      Да се похваля От време на време чета в KALDATA за намаления на Windows и Office но днес си закупих Windows 10 Home за 3.45 €
      И с това ако ми кажете че не съм изтрепъл рибата Очаквам от Вас промоция от 0.01 цент
  • Дарение

• Добави ново...