Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 42 минути, DarkEdge написа:

Изчакай да зареди опциите

Страхотно важно нещо, да си жив и здрав! Само да попитам( за последно)-на лаптопа, където няма UEFI, дали ще стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На MBR машина няма активна UEFI BIOS опция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, B3M2W0 написа:

Страхотно важно нещо, да си жив и здрав! Само да попитам( за последно)-на лаптопа, където няма UEFI, дали ще стане?

Или просто да беше изгледал клипа, който приложих. На стара машина, която не поддържа UEFI, нямаш опция за fast boot.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Или просто да беше изгледал клипа, който приложих. На стара машина, която не поддържа UEFI, нямаш опция за fast boot.

Изгледах го, но това ми се видя по-разбираемо. И горното не отговаря на истината-на лаптоп Тошиба, който няма UEFI,  има  Fast Boot. По-рано, като го направих, трябваше да го рестартирам 10 пъти, до като закачи и да се отвори биоса и да върна положението. В същност там , ако го има, ще е най-ценно, ще пробвам и ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, B3M2W0 написа:

Изгледах го, но това ми се видя по-разбираемо. И горното не отговаря на истината-на лаптоп Тошиба, който няма UEFI,  има  Fast Boot. По-рано, като го направих, трябваше да го рестартирам 10 пъти, до като закачи и да се отвори биоса и да върна положението. В същност там , ако го има, ще е най-ценно, ще пробвам и ще пиша.

А hibernation активна ли е? За да е активна fast startup трябва hibernation да е активна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е серия, има модели с първо и второ поколение Inte I процесори, което е разлика ~1-2 години. Точен модел? В BIOS/Advanced какви опции има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

А hibernation активна ли е? За да е активна fast startup трябва hibernation да е активна.

Не е активна, защото на този лаптоп само преди два дни смених конвенционалния ХДД 500ГБ с ССД на Самсунг пак 500ГБ и сега той работи само на него (много добре). При това положение изключих хибернацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, B3M2W0 написа:

При това положение изключих хибернацията.

Така губиш fast startup...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Това е серия, има модели с първо и второ поколение Inte I процесори, което е разлика ~1-2 години. Точен модел? В BIOS/Advanced какви опции има?

33.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, B3M2W0 написа:

33.jpg

???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Така губиш fast startup…

Сега ще пробвам и ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Два въпроса:
1. Защо се мъчиш само с 4GB RAM
2. Защо ползваш Win 10 Home?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, DarkEdge написа:

Така губиш fast startup...

Със SSD няма никаква разлика, освен това, че хибернацията скъсява живота му.

Не случайно фабричния софтуер на повечето SSD-та включва в оптимизацията си и спирането на хибернацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, DarkEdge написа:

Два въпроса:
1. Защо се мъчиш само с 4GB RAM
2. Защо ползваш Win 10 Home?

За баналните работи, за които се използва този лаптоп, това е предостатъчно. Той беше купен с Уиндоус 7 НОМЕ и беше надграден със същия 10. А на Raze ще допълня- лаптопът е Toshiba Satelite C 660 1MT. Мнооого добър-нито загрява( никакви пасти не са му сменяни), достатъчно бърз, особено сега, с новия ССД Самсунг. В настройките на биоса има опция за Boot-Fast/ Normal, но е голяма беля-като изчезне биоса, много трудно се влиза пак в него, за жалост, даже и с включена хибернация (което сега направих), не може да се използва рецептата за през уиндоуса. Пускам снимки , които не се промениха след активиране на хибернацията.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

преди 27 минути, Raze написа:

???

4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се опитвам и аз да кажа - ако няма UEFI, няма Fast boot. Най-вероятно се бъркаш с quick boot, което е подобно, но по-различно:

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000006699/mini-pcs.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Това се опитвам и аз да кажа - ако няма UEFI, няма Fast boot. Най-вероятно се бъркаш с quick boot, което е подобно, но по-различно:

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000006699/mini-pcs.html

Има-виж го. Мога да те уверя, че си познавам добре нещата.

6.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е quick boot, нищо, че пише fast. Като го активираш пак можеш да влезеш в BIOS, но трябва да спамиш клавиша за влизане, защото времето за изчакване е минимално. Ако имаш UEFI, единствения вариант да влезеш в BIOS е като го нулираш или през ОС, ако си активирал тази опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

но трябва да спамиш клавиша за влизане,

Може ли да го преведеш на български?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При старт/рестарт на машината, ако не стартираш хибернация, започваш да натискаш много бързо и постоянно клавиша за влизане в BIOS, докато влезеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

натискаш много бързо и постоянно клавиша

Това са взаимно изключващи се понятия-много бързо означава многократно през малък интервал от време, а постоянно-да го държиш непрекъснато натиснат. Кое е верното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, B3M2W0 написа:

но е голяма беля-като изчезне биоса, много трудно се влиза пак в него

Пробвай при включен лаптоп да задържиш бутона за вкл./изкл. за 6-8 секунди докато изключи напълно. След това, при включване си влизаш в биос с познатия клавиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

2-JPG-b0865939aed2da8d7e390d5b33fa40e9-jfif.jpg

1-JPG-64e701adcd35b7155c3c97a488c79037-jfif.jpg

Точно това правих и аз. Третата снимка е резултатът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от TheLiridShot
      Zdraveite kak moga da preinstaliram PC to si bez da mi se istriva windowsa. ps Windows 10 pro sum i mi e kupen!
    • от DarkEdge
      Попаднах на инструмент, работещ без инсталиране и осигуряващ без достъп до настройките на Windows от едно място от WinTools.info:

След стартиране се настанява в областта при часовника и осигуряващ каскаден достъп до различните настройки на Windows 10

Частично поддържа работа в Windows 7/8.1
      Страница
      Изтегляне

• от Този
      Здравейте. Не знам дали това е правилния раздел във форума не видях по-подходящ.
      И така.. Имам лаптоп Асус с видеокарта GeForce 920mx, под уин 10. Днес исках да я използвам, но в device мениджъра видях че е маркирана с жълт удивителен - код 43 (windows has stopped this device). Потърсих решение в мрежата и това което предлагаха беше преинсталация на драйвъра. Това и направих, като използвах оригинален драйвър от диска който беше с покупката на лаптопа - след рестартирането обаче като опитах да отворя отново device manager да видя дали има промяна на статуса всичко блокира, курсорът не помръдваше и се наложи да спра машината от power бутона. Като я включих отново първоначално показва логото на асус но след това когато трябва да зареди уина екранът стои черен. След това компютърът сам се рестартира и изкара едни менюта с предложения за поправка. Ето малко снимки:
      https://i.postimg.cc/50t2h9S3/IMG-20190321-172923.jpg
      https://i.postimg.cc/kGmqnnxz/IMG-20190321-173727.jpg
      Опитах първо с обикновен рестарт и продължаване към уиндоус - никакъв резултат.
      https://i.postimg.cc/6QX0Lgfw/IMG-20190321-173808.jpg
      След това с трабълшутъра (долу в ляво) също не помогна.
      https://i.postimg.cc/Znt6PDNp/IMG-20190321-173650.jpg
      https://i.postimg.cc/BnLDy0CH/IMG-20190321-173701.jpg
      https://i.postimg.cc/7LLgV2WP/IMG-20190321-172116.jpg
      https://i.postimg.cc/xjGcXd66/IMG-20190321-171939.jpg
      Нямам точка за възстановяване.
      Опитах опцията 'възстановяване на системен образ' с инсталационна флашка, но не открива такъв:
      https://i.postimg.cc/j5105PGD/IMG-20190321-181310.jpg

Опитах и опцията 'използване на устройство' което води къмнекран за преинсталация на уин.
      И последното което виждам е нулиране.
      https://i.postimg.cc/43Vng4qk/IMG-20190321-173802.jpg
      Въпросът ми е дали все пак има някакъв начин да се размине без нулиране или преинсталация?

Между другото само да вметна това нещо го писах от телефон и трябва да ви кажа че беше просто ужасно. При всяко местене на курсор заради типографска грешка или да добавя линк екранът се изстрелва горе в началото, и следва едно постоянно скролиране надолу. Да не говорим как въобще мога да маркирам част от текста за да го подчертая примерно, при пложение че щом пипна полето и скача нагоре? Ами не намерих начин за съжаление. Веднъж дори не уцелих и тръгна да зарежда някаква друга страница от форума, добре че поне текста се съхранява. Не знам уеб дизайнерите дали да го тествали за мобилни устройства, но наистина е някакъв ужас, докато го завърша хиляди пъти съжалих че въобще се захванах.
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от andrianivanov
      Да се похваля От време на време чета в KALDATA за намаления на Windows и Office но днес си закупих Windows 10 Home за 3.45 €
      И с това ако ми кажете че не съм изтрепъл рибата Очаквам от Вас промоция от 0.01 цент
  • Дарение

• Добави ново...