Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 4 часа, Sinbad_ написа:

Разликите са несъществени за повечето хора, дори бих казал огромната част потребители.... 

Сега пък го подкара от името на "повечето хора, дори бих казал огромната част потребители.... "

Ползвай си опосканата версия , въпреки че за твоите нужди и ОС за телевизор ще ти е предостатъчна, но поне не се изказвай от името на "повечето хора"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До днес бях с драйвъра по подразбиране, сложен от джама за WIFI, но след последния ъп, започна да ми прекъсва.
Опитвах всякакви неща, но не се получи
Омръзна ми да си играйкам и ъпдейтнах драйвъра от папката ми с експортнати драйвъри
За сега няма проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами, забрани актуализирането на драйвърите.

Winkey+R>SystemPropertiesAdvanced > Hardware > [Device Installation Settings]
================
gpedit.msc
Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update
Do not include drivers with Windows Update > двоен клик > Yes
regedit-windows-update-dont-include-drivers.jpg?itok=SF8zy1cQ

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.08.2019 г. в 20:46, Joss Bomon написа:

Сега пък го подкара от името на "повечето хора, дори бих казал огромната част потребители.... "

Ползвай си опосканата версия , въпреки че за твоите нужди и ОС за телевизор ще ти е предостатъчна, но поне не се изказвай от името на "повечето хора"!

Ох боже, големия спец се изказа :D  с "неопосканата " си версия ... 

Предполагам това те прави толкова горд, и вдига самочуствието с 10 точки , а home потребителите лаици спрямо теб :wub: ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Sinbad_ написа:

Ох боже, големия спец се изказа :D  с "неопосканата " си версия ... 

Погледна ли изобщо линка с характеристиките на едното /Home/ и другото /Enterprise/ издание /голямата таблица/, или ще продължаваш да се излагаш г-н Незнайко ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

Ами, забрани актуализирането на драйвърите.

Прав си
Просто дадох инфо за което си мислех, че ще е от полза
Много пъти срещам оплаквания за прекъсване на WIFI и давам насоки за настройка,
а никога до сега не съм се сетил, че причината може да е в драйвъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@DarkEdge 18970 успя ли да сложиш

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, днес ще направя чиста инсталация. Нещо не се разбира инсталаторът със структурата на моя Виндолз.
В, вече съм с 18970.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз надградих успешно до 18970. Гледам в бележките пише, че е оправен проблемът със случайните рестарти, та се надявам наистина да е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10 Insider Preview Build 18970

преди 9 минути, killchain написа:

оправен проблемът със случайните рестарти

При мен не е имало такъв проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Windows 10 Insider Preview Build 18970

При мен не е имало такъв проблем.

• We fixed an issue impacting a small number of Insiders, involving a lsass.exe crash and resulting in a message saying, “Windows ran into a problem and needs to restart.”

Явно аз съм в този малък брой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@DarkEdge защо не отворите тема Windows 10 Insider и да отихне темата Windows 10 Впечатления, така че хората лесно да научават какво се случва със системата на Майкрософт? Все пак помислете, че 99% използват стабилна версия, другите 1% се главоблъскат на безредиците, а хората не искат да ги четат, а да намерят отговор върху настоящите, касаещи тях, проблеми. Този флууд не води до никаква информативност, а напротив - отегчава и тези, които са с оскъдно време остават дезинформирани с обстоятелствата на масово ползваната система! :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можем и изобщо да спрем да пишем...Същото се отнася и за обсъждането на LTSB/C тук. Инсайдърски постове има по по 3-4 месечно. Толкова много ли разводняват темата, а?

преди 11 минути, Бонбон с катран! написа:

Този флууд

Оппа, чак пък флуд...лееко нагло прозвуча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, DarkEdge написа:

Същото се отнася и за обсъждането на LTSB/C тук

То и без друго там няма нищо за обсъждане - всичко си работи безпроблемно със или без ъпдейти и обновявания на версиите. Няма по-скучна ОС - просто работи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същото мога да кажа и за "бъгавата" (според теб) инсайдърка версия. Само, че ти никога (или поне не скоро) няма да видиш някои от хубавините, които се появяват в нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Joss Bomon написа:

всичко си работи безпроблемно

Свалих си инсталационен файл на Windows 10 LTSC , на който пише издание 2019г, купих си продуктов ключ от EBay и за моя радост се активира веднага. За два дни , освен конфигурирането, протекоха две кумулативни актуализации и такива за дефендера. Сега версията е 1809  ОС 17763.720. Рових из мрежата за повече информация, но да попитам и тук-какво още да очаквам от актуализациите, ще има ли надстройване до 1903, или ще си остане на това положение дълго време. Освен това не може да се свали нищо от магазина на Майкрософт, може би защото съм с локален акаунт, трябва ли да минавам на такъв от Майкрософт? Вие по-отдавна се занимавате с тази версия , кажете какво да очаквам. Иначе работи без грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B3M2W0, LTSC версиите са така, ще си останеш на 1809 и ще получаваш само секюрити и подобни ъпдейти. Поне засега - завинаги. То нали това е и целта на тези версии, които максимално се доближават до предните версии на Windows (XP, Vista, 7...), които за да ъпдейтнеш, просто преинсталираш с по-новата. Имам инсталирани и Win2016 Server-и, те са също така, преди малко ъпдейтнах един, получи си многобройни ъпдейти и си остава 2016, няма да получава разни feature updates.

Който си цени времето и цени предвидимостта и ползва машината си за работа, LTSC са спасението. След няколко години просто ще инсталирам където трябва Win2019, който реално е 1809 и ще си остане 1809, докато Win2016 примерно си е 1607. Майкрософтския магазин (store) не е достъпен за Win2016/9 и предполагам в LTSC-тата. Не ми е и изтрябвал. За не-таблет машини тоя store е напълно излишен за мен, за всичко си слагам нормални и ползваеми десктоп версии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B3M2W0 написа:

Свалих си инсталационен файл на Windows 10 LTSC , на който пише издание 2019г, купих си продуктов ключ от EBay и за моя радост се активира веднага. За два дни , освен конфигурирането, протекоха две кумулативни актуализации и такива за дефендера. Сега версията е 1809  ОС 17763.720. Рових из мрежата за повече информация, но да попитам и тук-какво още да очаквам от актуализациите, ще има ли надстройване до 1903, или ще си остане на това положение дълго време. Освен това не може да се свали нищо от магазина на Майкрософт, може би защото съм с локален акаунт, трябва ли да минавам на такъв от Майкрософт? Вие по-отдавна се занимавате с тази версия , кажете какво да очаквам. Иначе работи без грешка.

Най накрая стигна до заключението, което бях ти подхвърлил. Аз също съм много доволен но съм със старата 1607 LTSB, единствено и само заради домашната мрежа, която използвам много активно. А ползването на това store не ми е ясно за какво ще го използваш. Аз дори не ползвам акаунт на Микрософт, а само Gmail и колкото и да не ти се вярва, ми върши прекрасна работа. Честито от мен! Версиите са много стабилни и работят отлично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Колев60 написа:

това store не ми е ясно за какво ще го използваш

Благодаря за добрите пожелания, в пустото му сторе има едно приложение за правене на колажи-PhotoTastyc Colage, дето е много хубаво и не можах да го сваля от другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, B3M2W0 написа:

Благодаря за добрите пожелания, в пустото му сторе има едно приложение за правене на колажи-PhotoTastyc Colage, дето е много хубаво и не можах да го сваля от другаде.

Има много такива приложения. Не си мисли че щом е в store-то, , то е най истинското. Сега ще ти го проверя, но ако е платено, ти имаш думата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, B3M2W0 написа:

пустото му сторе

https://github.com/kkkgo/LTSC-Add-MicrosoftStore

преди 28 минути, Колев60 написа:

домашната мрежа

netsh advfirewall firewall set rule group="File and Printer Sharing" new enable=Yes
reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkstation\Parameters /v AllowInsecureGuestAuth /t REG_DWORD /d 1 /f
sc config fdPHost start=auto
sc config FDResPub start=auto
netsh advfirewall firewall set rule group="Network Discovery" new enable=Yes

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Аз не правя експерименти с операционни системи. За мен, дали ще е 1607 или по нова е без значение. Поддържам я както пише по книгите, много съм доволен и това дето си ми написал - няма да го правя!

Не че се притеснявам. Имам едно златно правило от 50 години: Това, което ти работи безупречно - не го разваляй. Не си разбрал, че аз съм от тези хора!

И още веднаж благодаря за инфото - нека го ползва друг!

преди 21 минути, B3M2W0 написа:

Проверих поне на 10 места и го няма.Всички ме насочват към store на Микрософт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

netsh advfirewall firewall set rule group="File and Printer Sharing" new enable=Yes
reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkstation\Parameters /v AllowInsecureGuestAuth /t REG_DWORD /d 1 /f
sc config fdPHost start=auto
sc config FDResPub start=auto
netsh advfirewall firewall set rule group="Network Discovery" new enable=Yes

Значи като изпълня това цялото "на едно" в cmd ще имам добрата стара домашна мрежа която си е и в Windows 7 ?

Ако не е така, то поне ще мога да свързвам Windows 10 машини с Windows 7 машини, нали ? Доколкото си спомням в 1511 и преди нея си я имаше и на "десятката".

Всъщност аз използвах някакво заобиколно решение, но то е за споделяне на папките за всички в локалната мрежа или нещо такова...

Както и да е, домашната мрежа на мене лично ми харесваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от TheLiridShot
      Zdraveite kak moga da preinstaliram PC to si bez da mi se istriva windowsa. ps Windows 10 pro sum i mi e kupen!
    • от DarkEdge
      Попаднах на инструмент, работещ без инсталиране и осигуряващ без достъп до настройките на Windows от едно място от WinTools.info:

След стартиране се настанява в областта при часовника и осигуряващ каскаден достъп до различните настройки на Windows 10

Частично поддържа работа в Windows 7/8.1
      Страница
      Изтегляне

• от Този
      Здравейте. Не знам дали това е правилния раздел във форума не видях по-подходящ.
      И така.. Имам лаптоп Асус с видеокарта GeForce 920mx, под уин 10. Днес исках да я използвам, но в device мениджъра видях че е маркирана с жълт удивителен - код 43 (windows has stopped this device). Потърсих решение в мрежата и това което предлагаха беше преинсталация на драйвъра. Това и направих, като използвах оригинален драйвър от диска който беше с покупката на лаптопа - след рестартирането обаче като опитах да отворя отново device manager да видя дали има промяна на статуса всичко блокира, курсорът не помръдваше и се наложи да спра машината от power бутона. Като я включих отново първоначално показва логото на асус но след това когато трябва да зареди уина екранът стои черен. След това компютърът сам се рестартира и изкара едни менюта с предложения за поправка. Ето малко снимки:
      https://i.postimg.cc/50t2h9S3/IMG-20190321-172923.jpg
      https://i.postimg.cc/kGmqnnxz/IMG-20190321-173727.jpg
      Опитах първо с обикновен рестарт и продължаване към уиндоус - никакъв резултат.
      https://i.postimg.cc/6QX0Lgfw/IMG-20190321-173808.jpg
      След това с трабълшутъра (долу в ляво) също не помогна.
      https://i.postimg.cc/Znt6PDNp/IMG-20190321-173650.jpg
      https://i.postimg.cc/BnLDy0CH/IMG-20190321-173701.jpg
      https://i.postimg.cc/7LLgV2WP/IMG-20190321-172116.jpg
      https://i.postimg.cc/xjGcXd66/IMG-20190321-171939.jpg
      Нямам точка за възстановяване.
      Опитах опцията 'възстановяване на системен образ' с инсталационна флашка, но не открива такъв:
      https://i.postimg.cc/j5105PGD/IMG-20190321-181310.jpg

Опитах и опцията 'използване на устройство' което води къмнекран за преинсталация на уин.
      И последното което виждам е нулиране.
      https://i.postimg.cc/43Vng4qk/IMG-20190321-173802.jpg
      Въпросът ми е дали все пак има някакъв начин да се размине без нулиране или преинсталация?

Между другото само да вметна това нещо го писах от телефон и трябва да ви кажа че беше просто ужасно. При всяко местене на курсор заради типографска грешка или да добавя линк екранът се изстрелва горе в началото, и следва едно постоянно скролиране надолу. Да не говорим как въобще мога да маркирам част от текста за да го подчертая примерно, при пложение че щом пипна полето и скача нагоре? Ами не намерих начин за съжаление. Веднъж дори не уцелих и тръгна да зарежда някаква друга страница от форума, добре че поне текста се съхранява. Не знам уеб дизайнерите дали да го тествали за мобилни устройства, но наистина е някакъв ужас, докато го завърша хиляди пъти съжалих че въобще се захванах.
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от andrianivanov
      Да се похваля От време на време чета в KALDATA за намаления на Windows и Office но днес си закупих Windows 10 Home за 3.45 €
      И с това ако ми кажете че не съм изтрепъл рибата Очаквам от Вас промоция от 0.01 цент
  • Дарение

• Добави ново...