Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

преди 1 час, vpvelev написа:

слагам само драйвер за видеокартата

Автоматично (info)
sources\$OEM$\$1\Drivers\Amd\*.inf
или на ръка?

преди 12 минути, Богатир написа:

за онлайн "образованието"

Покрай тази "онлайн пандемия" търговците продават като изоглавени лаптопски боклуци на не съвсем разумни цени. Ще видим цените след 3-4 месеца като се понасити пазарът...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 13,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Тия микромеките си направиха гавра с мене.
От компютъра с Уин 7 свалям с техния тул последния Уин 10 и се записва на буутваща флашка.
Да де, ама оняден викам да инсталирам и драйвърите на двата ми Канонски принтера и греда с по-новия. Стария се инсталира и бачка като скенер ( не го ползваме повече за принтер). А на новия инсталацията не стига докрай.
Хайде инсталирам от същата флашка на друг твърд диск същия писледен Уин 10 и на него пак не иска да си довърши инсталацията. Мамка му ...
Свалям само ISO на 1909 версията и я пускам да се инсталира въху смотаната от флашката правена от мискромеките. И после в 1909 о чудо, принтерът си се инсталира нормално. И втория си се инсталира нормално, само трябва да се укаже на текстовите редактори да печатат от новия.
И тогава с едно ISO на последния Уин ( свалено пак от мекромекия сайт, ама с линк по заобиколен начин) приема да се инсталира запазвайки програмите и файловете от 1909.
Да де, ама активацията е за другия твърд диск на който прави мизерии.

И сега какво правим ?
Да се развеждам ли и да ми мирне главата от тия Уиндоуси или да преинсталирам пак 1909 върху активирания диск , като всичко ще бъде изтрито и после да сложа в него драйвърите на принтерите и пак наново последната версия ама не от смотаната флашка , ами от ISO-то което ще запази всичко да си работи ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Белгиеца написа:

Хайде инсталирам от същата флашка на друг твърд диск същия писледен Уин 10 и на него пак не иска да си довърши инсталацията.

Проверяваш на сайта на Канон за нова версия на инсталатора.

преди 31 минути, Белгиеца написа:

ама активацията е за другия твърд диск

Тя не е свързана с диска, а с машината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Проверяваш на сайта на Канон за нова версия на инсталатора.

Тя не е свързана с диска, а с машината.

И със свален от канонския сайт инсталатор с цели 3 проби пак не искаше и не искаше.

През зимата като правих активация на стара версия на Уин 1511 с едни файлчета които никак не ми харесваха и после се опитах да прехвърля активацията на друг твъд диск, значи без да трябва да ги ползвам въпросните .exe опасности, не иска сървъра на микромеките да го активира втория диск. Та се наложи да форматирам този който беше активиран и на него пак да инсталирам 1511 и тогава го активираха микромеките. Та сега ми е чистичък без никакви буболечки нито бълхи у него.

Абе представям си сега тия дето трябва да бачкат от вкъщи с някой лаптоп на който няма да му работи принтера / скенер как ще ги уволнят заради не справяне с работата, заради един боклучих уиндоус, който си прави апдейти и ти изкарва черни прозорци и си до тук.
Ако няма някой едни 1000 лв за нов лаптоп да го купи спешно, става много интересно просто защото е извадил късмет уиндоуса баш него да го прекара, баш когато най-много не трябва .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Паак дрънкаш много тенджери. Лаптоп и за 3-400лв прекрасно може да се справя с онлайбн дейностите и печата/сканирането....
Това, че ри теб все се случват разни работи, май, не е проблем в хардуера, а в maintenance дейностите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Белгиеца написа:

Да се развеждам ли и да ми мирне главата от тия Уиндоуси или да преинсталирам пак 1909 върху активирания диск

Развеждай се, защото поддръжката на жената е по-скъпа от тази за Windows-a. Същото важи и за драйверите в двата хардуера :)

Използвай случая!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, цър-вул написа:

Windows 10 Iron
20270.1.201124-1440.FE

Още вчера се обнови при мен.

Интересно, че много бързо се обнови. Свалянето повече време отне, но след това бързо протече инсталацията и рестарта също мина за около 2-3 минути.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

И аз, но сега дойде ред да пиша... :) 

Предните инсайдерски версии ги бях надградил в/у съществуваща "нормална" версия. Не помня вече коя беше. Но като все се надгражда и имам чувството че не всичко може и да е наред и да не се махат неща, които създават проблеми. Затова предпочитам всичко да е начисто, а не с надграждане. И оня ден реших начисто да си инсталирам инсайдерска и си свалих  от тук  20262. И тъкмо я инсталирах и вчера дойде и тази новата.

Засега всичко лети и няма проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 2 часа, vpvelev написа:

Засега всичко лети и няма проблеми.

Ти, пък - най-бъгавата версия и летяла...😎

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, цър-вул написа:

:offtopic_s:

Ти, пък - най-бъгавата версия и летяла...😎

За да знаят коя версия да слагат тия, които имат проблеми с Windows 10 ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, цър-вул написа:

- ей тъй както си работеше...

=== излезе някакво съобщение цъкнах на него и компютъра се рестартира и не иска да пали....

Добре де , какво беше съобщението? Какво пишеше?

=== ми нещо на английски ... 

:speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не помня кой беше писал, че напоследък надграждането минава доста бързо, но и при мен беше така - днес надградих до 20270, преди рестарта инсталацията отне да кажем 20 минути, но след рестарта чаках може би само около 5.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, hbuchtev написа:

Моят windows 10 е лицензиран, така че не разбирам посланието ти vpvelev.

Става въпрос за масовия случай, а не за единични полватели на ваксината и ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, hbuchtev написа:

Нямам

Хайде да се поспреш вече - разбрахме. Нито впечатления споделяш, нито проблем описваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе тая тъпня 20Н2 що не иска да си запазва програмите и файловете когато се инсталира наново пак върху 20Н2 ?
А при инсталиране върху 1909 си запазва всичко.

---------------

Сега направих на булката един Д партишън и заврях у него един имидж ( копие на активрано 20Н2 работещо) и едни файлове отделно и ще си я връщам до безкрай, може и всяка седмица ако жената успява да я гъделичка така, че да изкарва пак черни екрани. И буутващ диск на ЦД записах за ремонтиране, ехее ... голем зор с тая бозица бе, киселка резлива та те пререже стомаха от нея ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От всичките уиндоуси, които имам ( 7, 8.1, 10про 10 хоум и LTSC) , по отношение на грешките, отчетени в Event Viewer, уиндоус 10 про е направо безгрешен.

224.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...