Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 1 минута, RudeBoy написа:

Ама е хубаво да споменеш какви са и снимките. Защото и на мен 100MB-ите RAW файлове от Nikon D850 ми ги отваря бавничко :) .

Примерно с разширение *.JPG, 2592х1944, 2.17 МБ, както и далеч по-малки размери и резолюции.

FastStone след като го инсталирах отваря всичко мигновено.

@Raze Прикачам снимки от процеси и производителност.

Speccy1.jpg

Speccy2.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 8 минути, iBonev написа:

Супер, радвам се :) . Дано да ти хареса програмата, и да останеш с нея, заслужава си. 

Не знам коя ползваш до момента. Даже не знам коя е по подразбиране в 10-ката :D . Но ако е някоя тип Media Center, и прави разни синхронизации през Интернет, нищо чудно да бави.

Пък и от скрийншотовете по-горе се вижда, че голяма част от RAM-а ти е зает, над 75%. Това се отразява зле на бързодействието на една машина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Raze написа:

Хардуера е доста слаб - бавен процесор, бавен диск, 

Да бе да, ама НЕ !
Бозата си е бъгава.
На жена ми миналата година ѝ сглобих с нови части компютър и го прави също тоя черен екран с едни нищожно малки снимчици даже.
Като кликнеш с десен бутон да ги отвори друга програма и хоп, нищо не е слабо и ги виждаш веднага.
За тоя черен екран писах некъде тука още преди време.
Микромеките не знаят да правят операционни системи, това е истината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, iBonev написа:

Примерно с разширение *.JPG, 2592х1944, 2.17 МБ, както и далеч по-малки размери и резолюции.

@Raze Прикачам снимки от процеси и производителност.

Хардуера е много слаб. Ползвай си faststone, аз също с нея работя, вградените в windows не ги ползвам изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Белгиеца написа:

Да бе да, ама НЕ !
Бозата си е бъгава.
На жена ми миналата година ѝ сглобих с нови части компютър и го прави също тоя черен екран с едни нищожно малки снимчици даже.
Като кликнеш с десен бутон да ги отвори друга програма и хоп, нищо не е слабо и ги виждаш веднага.
За тоя черен екран писах некъде тука още преди време.
Микромеките не знаят да правят операционни системи, това е истината.

Като ползваш 4 браузера едновременно, 4 видеоплейъра едновременно, как ще ти работи системата?  Голямо натоварване, а и компютъра ти е от 2000 година. Щом имаш още DVD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Белгиеца написа:

На жена ми

Кои сме ний, че да се равняваме по жена ти...

на 5.12.2020 г. в 22:01, Белгиеца написа:

Абе тая тъпня 20Н2 що не иска да си запазва програмите и файловете когато се инсталира наново пак върху 20Н2 ?
А при инсталиране върху 1909 си запазва всичко.

При вас IT експертите космосът е крив. При нас простите потребители си стават нещата - картинка преди надграждане от 21270 до 21277:

Snap32.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, iBonev написа:

Много бавно ми се зареждат изображенията, когато ги отворя. Да сменям ли системната програма за преглед или има начин да се оправи? Става дума за чиста инсталация на Windows-а.

Ако само ще разгледаш изображения, можеш с два клика да си върнеш стария инструмент за изображения Windows Photo Viewer. 

Изтегляш и стартираш този рег. файл и задаваш от настройките да се ползва за изображения.

Restore_Windows_Photo_Viewer_CURRENT_USER.reg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, Белгиеца написа:

Бозата си е бъгава.

не е бъгава
от теб зависи какви драйвъри ще качиш
аз получавах  син екран с драйвърите от сайта на DELL на лаптоп DELL E5470 с процесор  Intel Core i3-6100U 
намирам за недостатък това на джама, че тегли не най-доброто за машината от нета, а по точно  драйвър 27.20.100.8681
от както се отървах от този драйвър и качих от сайта на Intel драйвър 27.20.100.8935 , от тогава нямам никакви проблеми
https://downloadcenter.intel.com/download/30066/Intel-Graphics-Windows-10-DCH-Drivers

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, дpъндю написа:

тегли не най-доброто за машината от нета

Ти май и изкуствен интелект искаш. Инсталирал си по-нова версия и е решила проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Ти май и изкуствен интелект искаш. Инсталирал си по-нова версия и е решила проблема.

ами в сайта на DELL, този драйвър го няма
а джама дърпа драйвър от там

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и се е обновил до 27.20.100.9030 което за мен е странно, защото преди да кача интелския,
не искаше да се обновява...смяташе че е най-добрият за машината

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, дpъндю написа:

смяташе че е най-добрият за машината

Защото Intel не са пратили на M$/Dell новия драйвър. А и едните, и другите преопаковат драйвърите на произвопдителите на модули. M$ в cab, Dell в саморазархивиращи се файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, дpъндю написа:

и се е обновил до 27.20.100.9030 което за мен е странно, защото преди да кача интелския,
не искаше да се обновява...смяташе че е най-добрият за машината

тия номера ми ги прави през зимата и на мене, все викаше че си бил имал вече най-добрият, ама аз като не му вярвах и му слагах от производителя каквото имаше

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Белгиеца написа:

тия номера ми ги прави през зимата и на мене, все викаше че си бил имал вече най-добрият, ама аз като не му вярвах и му слагах от производителя каквото имаше

и после син екран
:lol6:
те сега разбрах защо толкова се оплакваш от джама
качи нещо дет не е стъклено, нещо като лайнъкс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, дpъндю написа:

качи нещо дет не е стъклено

... нещо по-мързеливо... дет всичко си слага само...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@iBonevЛошо, Седларов... Ползваш остарял, амортизиран механичен диск като системен И като склад. Не очаквай никаква пъргавина. Да не говорим за браузъра, 4GB ram и процесора.

Давам ти един примерен вариант за системен диск: http://nikem-bg.net/computer-components/Crucial-BX500-120GB-3D-NAND-SATA-2.5-inch-SSD-CT120BX500SSD1/ (да, ще ти трябва и още едно SATA кабелче, примерно)

Сегашния хард го правиш едно голямо D:\ и го ползваш за склад. Механичен диск, когато е разтоварен от длъжността "системен диск" под windows 10, става доста по-приемлив за ползване. SSD-то ще се справи предоволно с претенциите на windows 10 откъм склада.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, hudyr написа:

Давам ти един примерен вариант за системен диск: http://nikem-bg.net/computer-components/Crucial-BX500-120GB-3D-NAND-SATA-2.5-inch-SSD-CT120BX500SSD1/ (да, ще ти трябва и още едно SATA кабелче, примерно)

Сегашния хард го правиш едно голямо D:\ и го ползваш за склад. Механичен диск, когато е разтоварен от длъжността "системен диск" под windows 10, става доста по-приемлив за ползване. SSD-то ще се справи предоволно с претенциите на windows 10 откъм склада.

Здравейте, въпросът ми е аматьорски, но по-добре да питам!

Подариха ми този диск от 120 ГБ за настолния компютър, който е с 16 ГБ рам и процесор ryzen 5 2600. До момента за системен ползвам HDD (Баракуда) от 2TB и не е разделен (всичко ми е на едно място) - аматьорска работа :shy11:

Ще ми стигне ли мястото от 120 ГБ да го ползвам за системен, а ХДД да го направя за "склад"?

Имам си ключовете от регистрацията на Win10 и MSOffice. Имам и две игри, които на са в Steam и не знам дали при преинсталацията мога да им задам да се инсталират на ХДД вместо на системния SSD.

И всичко ли там ще се инсталира или нещо ще се запише на SSD-то? 

Затова питам дали ще ми е достатъчно мястото. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Street Life написа:

Ще ми стигне ли мястото от 120 ГБ да го ползвам за системен

Да, дори и да инсталираш 1-2 игри по 15-20GB 
А и можеш да мигрираш всичко инсталирано на HDD  на SSD. Без да се налага да инсталираш отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш просто да видиш колко е в момента заетото място на C:\ и да си направиш сметката. Ако в Properties на дяла е сложена отметката за компресия, може да очакваш нещата в даден момент да се "разширят" с да кажем 10%, така че си предвиди и това място.

6CYQG1Z.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще се мигрира, добре би било преди това да се пипне този диск - да се раздели на две части, папките с личните данни - филми, музика, снимки, инсталатори да се прехвърли във втората част(тази без Windows), ако трябва да се пренасочат папките с игри от steam и тогава да се мигрира системната част.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, как мислиш, дали 415 гигабайта ще се поберат в 120 (реално използваеми от които ще са да кажем 105)?

Ще се наложат допълнителни упражнения, аз виждам няколко варианта:

• дискът да се раздели на дялове и игрите да се преместят на другия дял преди клонирането
  • да инсталираш на чисто Windows на SSD-то и да оправиш инсталациите на игрите една по една (Steam има опция или да премести игра, или да верифицира файловете, след като вече е преместена и е посочена новата локация)

Отделно от това, преди да пробваш каквото и да е, може да пуснеш примерно Tree Size и да си направиш сметката колко заема всичко без игрите (т.е. от тези 415 GB вадиш размера на папката на Steam и общия размер на всички игри, инсталирани отделно), за да знаеш дали има смисъл занимавката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване