Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Как да ви го обясним по-ясно, че да се разбере от всички. От дни се работи постоянно нормално е да спира сайта да започва да бави. Правят се стотици промени. Когато всичко е готово ще забележите и по 50 пъти на ден да пишете, че е бавно няма да стане по-бързо докато всичко не приключи :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В допълнение към предишният ми пост:

- Много бавно зарежда наистина (предполагам ще се оправи в бъдеще)

- Много грешки и неработещи стари статии и линкове (пак предполагам ще се оправи в бъдеще)

- Защо не сложите линк към старият дизай и вижте колко се ползва единият, другият и после решете кой да оставите....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Кумчо вълчооо написа:

Сега пак 112 грешка!

при мен беше 502 преди малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старият дизайн е история няма да има линк към него. И с всяка промяна е така. Същото го слушахме от същите хора когато пуснахме предишния дизайн изказаха се пак десетки колко бил зле искаха линк към по стария. Сега същите хора искат линк към предишния. Винаги е така всяка промяна е трудна, но е неизбежна рано или късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Калин Карабойчев написа:

Как да ви го обясним по-ясно, че да се разбере от всички. От дни се работи постоянно нормално е да спира сайта да започва да бави. Правят се стотици промени. Когато всичко е готово ще забележите и по 50 пъти на ден да пишете, че е бавно няма да стане по-бързо докато всичко не приключи :) 

добре добре няма да плачем повече

лека работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Калин Карабойчев написа:

Старият дизайн е история няма да има линк към него. И с всяка промяна е така. Същото го слушахме от същите хора когато пуснахме предишния дизайн изказаха се пак десетки колко бил зле искаха линк към по стария. Сега същите хора искат линк към предишния. Винаги е така всяка промяна е трудна, но е неизбежна рано или късно.

Е извинявай, но като отнемеш изборът на човек, после разправяй "ми то новото не го харесваха и много мрънкаха, но като нямат избор и новото вече го харесват..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Васил Домусчиев написа:

Е извинявай, но като отнемеш изборът на човек, после разправяй "ми то новото не го харесваха и много мрънкаха, но като нямат избор и новото вече го харесват..."

Няма начин да поддържаме няколко дизайна - колкото и да ни се иска и на нас и на вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо Карабойчев да подскача в негов си стил, да бе пуснал едно предупреждение - ще правим това и това, ще има проблеми, но неее!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Кумчо вълчооо написа:

Вместо Карабойчев да подскача в негов си стил, да бе пуснал едно предупреждение - ще правим това и това, ще има проблеми, но неее!

Не подскачам, седнал съм много удобно :) Иначе съобщихме още вчера тук: 

Но се пишат пак същите неща :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бавничък е, но аз не виждам форума да се е променил, само главния сайт т.е. там е проблема. Всъщност са доста проблемите. Форума си е форум. Иначе новата визия ми харесва, малко е объркващо менюто... ама както и със фейсбук, щем не щем ще свикнем :D:D:D 

Форума е по-бърз от сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ама господин Админа ако беше погледнал отзивите са новата шитня в сайта,май там отзивите са коренно различни и са на моеот мнение,че е пълно лайно буквално,не могат да се видят и последните теми от форума,да прочетеш новина си е цяло приключение,абе с две думи Убава работа,ама Българска. Има един принцип = Нещо което работи,не се бара,но явно тук е решено да си правят експерименти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо се озорих да вляза - три пъти ми казва че името или паролата са грешни! Едва открих форума, но в него всичко си е както преди, ще свикваме...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новата визия е меко казано отвратителна. А най много липисва секцията за проследяване на форума. Да не говориме че платформата зарежда със лагове въпреки изрядният пинг и уж перфектната връзка.  А зора с логването - направо не желая да го коментирам. Няма такова циклене и толкоз лаг на едно място.

Редактирано от КОЛЯ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная, аз лично си мисля, че когато се прави нещо ново, то трябва да е по-добро и по-удобно за потребителите, а в случая не виждам да е така!Напротив повечето потребители не харесват новия изглед, но от ръководството ни заявяват това е, оправяйте се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Калин Карабойчев написа:

Не се работи след официалното пускане, а преди това.
Днес обнових един от сайтовете, които поддържам. Става дума за онлайн планинг на институция с над 1000 служителя.
От месеци си тествам на втори сървър с копие на реалната БД.
Днес след подмяната се наложи да променям само един ред в JavaScript-a(проблемът беше в правилната визуализацията на един елемент), а вашето мята проблем след проблем. В съседната тема съм пуснал шотове от телефона ми с грешки.

В интерес на истината ви имах за по-големи професионалисти от показаното последните дни. Поне такова впечатление правихте.

Редактирано от bure_s_barut (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, bure_s_barut написа:

Не се работи след официалното пускане, а преди това.
Днес обнових един от сайтовете, които поддържам. Става дума за онлайн планинг на институция с над 1000 служителя.
От месеци си тествам на втори сървър с копие на реалната БД.
Днес след подмяната се наложи да променям само един ред в JavaScript-a(проблемът беше в правилната визуализацията на един елемент), а вашето мята проблем след проблем. В съседната тема съм пуснал шотове от телефона ми с грешки.

В интерес на истината ви имах за по-големи професионалисти от показаното последните дни. Поне такова впечатление давахте.

Всеки път се появява по един специалист. Свикнали сме. А сега си представи че компанията за която си пуснал сайт с 1000 служители има 250 000 защото ние имаме толкова потребители. Сега вади елката и смятай колко са 34 ГБ база данни и колко работа сме свършили да за мигрираме всичко. В контакти на сайта може да видиш адреса на офиса ни. Заповядай утре ще ти възложим работа и разбира се ще ти платим. Винаги има нужда от още специалисти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Калин Карабойчев написа:

Всеки път се появява по един специалист. Свикнали сме. А сега си представи че компанията за която си пуснал сайт с 1000 служители има 250 000 защото ние имаме толкова потребители. Сега вади елката и смятай колко са 34 ГБ база данни и колко работа сме свършили да за мигрираме всичко. В контакти на сайта може да видиш адреса на офиса ни. Заповядай утре ще ти възложим работа и разбира се ще ти платим. Винаги има нужда от още специалисти!

Калине, 34GB изобщо не са много.

Работя за голяма държавна институция с над 80 000 служителя. Тези 1000 са само от една малка агенция.
Ако прецакам нещо сериозно, може да летят оставки на директори и дори на министри.(не съм в България)

Казах ти как се прави. Между другото нямате нужда от цялата база данни, за тестовете, а само на част от нея, защото е важна структурата, а не какво има вътре. Нали знаеш, че сайта, ако работи с 1GB база данни, ще работи и със 1TB, защото структурата е същата? Предполагам, че го знаеш.
Искаш да ми кажеш, че 6 месеца го тествате и сега се оказа, че една камара народ ревна от него, така ли? Не ти вярвам.
За дизайна даже дума няма да обеля колко е недъгав и непрактичен. 27" ми показва почти същото инфо като телефона ми. Разсипия...

Кликвам да сменя следващите 3 в софтуер и чакам по... 1800милисекунди за смяна. Това е много, бе човек! Отвори си който искаш браузър(FF,Chrome,IE/Edge) натисни F12 и виж данните от заявката. 1,8s...

Редакция: Тествах и от комп в България с Хром и хубав оптичен интернет. Смяната става за времена между 1,5-2,5секунди. Бавно, бавно, бавноооооо...

Сори, ама този дизайн не струва. И анкетата в сайта ви казва същото.

Това беше последния ми пост тук относно новия ви дизайн.
Лека вечер и успехи!

П.П.: Както каза един по-горе, новото трябва да дава нещо в повече, а не да взема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Калине, 34GB изобщо не са много.

Работя за голяма държавна институция с над 80 000 служителя. Тези 1000 са само от една малка агенция.
Ако прецакам нещо сериозно, може да летят оставки на директори и дори на министри.(не съм в България)

Казах ти как се прави. Между другото нямате нужда от цялата база данни, за тестовете, а само на част от нея, защото е важна структурата, а не какво има вътре. Нали знаеш, че сайта, ако работи с 1GB база данни, ще работи и със 1TB, защото структурата е същата? Предполагам, че го знаеш.
Искаш да ми кажеш, че 6 месеца го тествате и сега се оказа, че една камара народ ревна от него, така ли? Не ти вярвам.
За дизайна даже дума няма да обеля колко е недъгав и непрактичен. 27" ми показва почти същото инфо като телефона ми. Разсипия...

Кликвам да сменя следващите 3 в софтуер и чакам по... 1800милисекунди за смяна. Това е много, бе човек! Отвори си който искаш браузър(FF,Chrome,IE/Edge) натисни F12 и виж данните от заявката. 1,8s...

Сори, ама този дизайн не струва. И анкетата в сайта ви казва същото.

Това беше последния ми пост тук относно новия ви дизайн.
Лека вечер и успехи!

П.П.: Както каза един по-горе, новото трябва да дава нещо в повече, а не да взема.

Кой реве и за колко проблема. 4-5 проблема се съобщават от всички, едни и същи работи се по тях както и основно по бързодействието. И разбира се че ще оправим всичките. Даже повечето са отстранени. В момента са насочени усилията ни към подобряване на бързодействието. 

И да не само сме работили 6 месеца ами и сме тествали. Пропуски винаги е имало и винаги ще има. И няма как точно да се тества какво ще е натоварването когато има онлайн 1000 човека. Каквито и тестове да правим няма как да предвидим напълно кой какво ще отваря точно колко пъти и така. За това сега се прави мониторинг и постепенно се оправя всичко което бави. . Само си губим времето да пишем кой какво е направил. Казах ти заповядай утре ще ти възложим работа да помагаш и ти и ще ти платим повече от колкото ти плащат в държавната институция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скрийншота е от комп във В.Търново с хубав оптичен интернет. Картинките се зареждат бързо, но AJAX-a е суууупер бавен.

Само за информация относно шота, че е правен само при смяната на следващите 3 в софтуер и не съм бил логнат.

Натоварването може да се симулира. ;) Примерно с нещо от рода на Apache Benchmark(дали така се казваше...) или друг подобен инструмент.

screenshot.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скрийншота е от комп във В.Търново с хубав оптичен интернет. Картинките се зареждат бързо, но AJAX-a е суууупер бавен.

Натоварването може да се симулира. ;) Примерно с нещо от рода на Apache Banchmark(дали така се казваше...) или друг подобен инструмент.

Кое точно не разбра от: В момента са насочени усилията ни към подобряване на бързодействието.

Ако няма с кой да си пишеш цяла вечер, не съм аз човекът

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не намирам в писането на съобщението как да редактирам под форма на чист html код. При избиране на "непрочетено съдържание" е много по-удобно да е странирано, вместо да се ползва бутон "зареди още активности".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо много объркана стана началната страница. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз смятам, че е объркана. Всеки раздел е подреден по различен начин:

IT новини - 2 големи новини и 4 по-малки под тях;

Софтуер - 3 сравнително големи новини, подредени хоризонтално;

Хардуер - 1 голяма новина и 4 по-малки вдясно, подредени вертикално;

Телефони - 4 сравнително големи новини, подредени вертикално;

Игри и Фотоапарати - поставени една до друга с по 1 голяма новина и по 3 по-малки под тях.

Ако може да се уеднаквят, тъй като в момента е някак неудобно. Като че ли вариантът Хардуер най ми допада. Останалите по вертикала са прекалено дълги за монитор с резолюция 1366x768 и когато се кликва на стрелките за показване на по-старите новини е необходимо постоянно да се скролира нагоре надолу, за да се види най-горната новина от съответния раздел и да се достигне отново до стрелките.

Малко по-надолу има 3 големи картинки с надписи и звезди върху тях, като за да разбера какво представляват трябва да преместя мишката върху тях и да видя пътя, до който водят - www.kaldata.com/ревюта, за да се сетя, че това са ревюта.

847205.png

Обаче, по-нагоре вдясно пак има категория Ревюта и не схващам, защо трябва да ги има на две места?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

посещавам чужди сайтове и там правят смяна на дизайна си и всичко си е тип топ после нищо не липсва . Тука в нашите сайтове съм забелязал като се прави смяна на дизайна все нещо важно липсва абе българска му работа ..

Ще дам пример с един руски сайт за музика миналата седмица тръгнаха да правят нов дизайн липсваше само чата им . Снощи влизам чата си е там в новия дизайн тука за една седмица се избихме да казваме , че най - важното в сайта липсва -Последните мнения от форума /

Редактирано от adersa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълна "манджа" с грозде е в момента сайта .Дори насила да се опитвам да прочета нещо просто не мога защото всичко е разхвърляно.Май че това беше ще се търси друг източник на новини и без това сайта пожълтя в последно време адски много.Поне форума е добре за сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...