Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 5 часа, Калин Карабойчев написа:

Вече трябва да ги има линковете в менюто

Да, вече е ОК... Друго си е с форума под ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да добавите броя на коментарите за всяка статия на началната страница?

Оттеглям коментара тъй като сега забелязах, че ги има ако съм на конкретна категория... 

Редактирано от killswitch.engager (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.10.2016 г. в 15:56, Васил Домусчиев написа:

Ползвам 4 устройства с различни размери на екраните, различни резолюции и само си играя на "а сега това къде ли ще се намира". Преди всички у-ва бяха с desktop изглед/агент и без значение, на кое от тях се намирах всичко беше подредено и знаех иновативно кое къде се намира. Сега е....

Нищо лично. Просто иновативното знаене ме сащиса. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, A.com написа:

Нищо лично. Просто иновативното знаене ме сащиса. :)

Да прав си, имах на предвид интуитивно , но не съм забелязал, че ми е подменена думата с иновативно. SpellCheck, случват се такива неща.

Редактирано от Васил Домусчиев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като визия добре , като функционалност зле   :no-no: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако направя UX testing и публикувам резултатите и да речем половината от потребителите се съгласят с резултатите ще бъдат ли направени промени или не? Тази тема е доста странна първото, защото всеки може да троли за визията функциалността и второ поне на мен ми изглежда крайно неефективно администраторът на форума да чете всяко мнение. Добре ето едно предложение, което може да е по-добро - да се направи poll с отметки за кои неща не работят или не се появяват в мобилната версия и да се действа по това. Това би трябвало да покаже дали създателите на форума ценят потребителското изживяване или ценят личното им изживяване.

Редактирано от frozener (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, frozener написа:

Добре ето едно предложение, което може да е по-добро - да се направи poll с отметки за кои неща не работят или не се появяват в мобилната версия и да се действа по това. Това би трябвало да покаже дали създателите на форума ценят потребителското изживяване или ценят личното им изживяване.

Доколкото си спомням, имаше анкета на самият сайт, когато го зърнах в този му вид за пръв път. Резултатите не бяха в полза на новата визия... в пъти. Сега не я виждам.

преди 13 минути, bure_s_barut написа:

Исках да напиша коментар под статия и... Абе как да се логна?!

Интересен въпрос, който и за мен си остана загадка.

Редактирано от RagnerBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се някой администратор ще прочете препоръките ми...

• Визията е красива, модерна, обаче всички елементи са твърде големи. Това означава постоянно скролиране и търсене с поглед наляво, надясно, нагоре, надолу!
  • Картинките на главните новини са чудовищно грамадни. Няма смисъл, заемат половината екран. А и води до ъпскейл, т.е. размазване.
  • Коментарите трябва да са на най-видно място. Да се виждат още като отвориш страницата. Те са по-важни и дори по-интересни от самите новини. Новини на много места могат да се намерят, но смислените коментари са голям плюс.
  • Би било супер, ако интегрирате Disquss. Така може да се следят много удобно разговорите. Disquss е много добре изпипан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Светльо написа:

Надявам се някой администратор ще прочете препоръките ми...

• Визията е красива, модерна, обаче всички елементи са твърде големи. Това означава постоянно скролиране и търсене с поглед наляво, надясно, нагоре, надолу!
  • Картинките на главните новини са чудовищно грамадни. Няма смисъл, заемат половината екран. А и води до ъпскейл, т.е. размазване.
  • Коментарите трябва да са на най-видно място. Да се виждат още като отвориш страницата. Те са по-важни и дори по-интересни от самите новини. Новини на много места могат да се намерят, но смислените коментари са голям плюс.
  • Би било супер, ако интегрирате Disquss. Така може да се следят много удобно разговорите. Disquss е много добре изпипан.

Благодарим за градивната критика. 

За съжаление ерата на малките монитори, малки картинки и сбито съдържание отдавна отмина. Тенденциите са такива за пример сайт, който струва и прави милиарди: http://www.usatoday.com/ - можем само да предположим, че не са идиоти и са си направили добре проучването, както всички други огромни световни сайтове. 

Броя коментари на всяка новина са видими когато разглеждате конкретна категория с новини.

За Disquss го обмисляме от самото начало и най-вероятно скоро ще е факт.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 10/20/2016 в 12:43, Калин Карабойчев написа:

Въобще не го интегрирайте-нежелани последствия ви очакват.Не че съм човека който ще ви дава наклон,но да речем че ще ви донесе проблеми.

Цитат

Не бъди толкова уверен в твърдението си.(Нищо лично,не ме разбирай погрешно)

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Калин Карабойчев написа:

За съжаление ерата на малките монитори, малки картинки и сбито съдържание отдавна отмина. Тенденциите са такива за пример сайт, който струва и прави милиарди: http://www.usatoday.com/ - можем само да предположим, че не са идиоти и са си направили добре проучването, както всички други огромни световни сайтове. 

Броя коментари на всяка новина са видими когато разглеждате конкретна категория с новини.

Поздрави.

Радвам се, че ми е обърнато внимание! Монитора ми е 24. Мисля, че сега това е най-масовото. Като отворя сайта се виждат 6 заглавия на новини без да скролирам. Вече избягвам многото скролиране, че много ме натоварва. Сайта usatoday на пръв поглед изглежда подобно, но с едно сканиране с поглед можеш да прочетеш около 23 заглавия - 4 пъти повече. Според мен, ако дясната колона почва отгоре и се запълни с основно съдържание, всичко ще си дойде на мястото. Блока "Последвайте ни" не трябва да е толкова нагоре. 

преди 9 часа, Вacко написа:

Не бъди толкова уверен в твърдението си.(Нищо лично,не ме разбирай погрешно)

Вероятно говориш от позицията на човек занимавал се с това, но аз говоря само като потребител. Бях уебмастър и админ на един немалък сайт, но беше отдавна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 22 часа, Светльо написа:

Вероятно говориш от позицията на човек занимавал се с това, но аз говоря само като потребител. Бях уебмастър и админ на един немалък сайт, но беше отдавна.

Нещо от сорта,предимно с уязвимостите.Собственика и администрацията си решават дали да го интегрират.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Светльо написа:

Радвам се, че ми е обърнато внимание! Монитора ми е 24. Мисля, че сега това е най-масовото. Като отворя сайта се виждат 6 заглавия на новини без да скролирам. Вече избягвам многото скролиране, че много ме натоварва.

Същото е и при мен. 24" монитор, на началната страница виждам само 4 новини. Ерата на големите монитори дойде, както и ерата на големите резолюции. Аз ползвам по-голям DPI, защото така ми е по комфортно. Всяка по съвременна ОС вече се ориентира към по голям DPI, както и повечето програми, например Firefox, който основно ползвам. Ерата на WinXP, както и на базовият Win 7, отмина, те са правени за малки монитори и резолюции, с нисък DPI. Тези крещящи квадрати с основните новини са гротески, само ме изморяват като скролирам.

Но поне е видно, че хората, които се занимават със сайта, обръщат някакво внимание на препоръките, примерно вече са оправили коментарите под новините. Но категорично не съм съгласен, че метро, гиганто- квадратестата визия е тенденция. Отдавна се доказа като неефективна за нищо друго, освен таблет.

Редактирано от RagnerBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, RagnerBG написа:

Същото е и при мен. 24" монитор, на началната страница виждам само 4 новини. Ерата на големите монитори дойде, както и ерата на големите резолюции. Аз ползвам по-голям DPI, защото така ми е по комфортно. Всяка по съвременна ОС вече се ориентира към по голям DPI, както и повечето програми, например Firefox, който основно ползвам. Ерата на WinXP, както и на базовият Win 7, отмина, те са правени за малки монитори и резолюции, с нисък DPI. Тези крещящи квадрати с основните новини са гротески, само ме изморяват като скролирам.

Но поне е видно, че хората, които се занимават със сайта, обръщат някакво внимание на препоръките, примерно вече са оправили коментарите под новините. Но категорично не съм съгласен, че метро, гиганто- квадратестата визия е тенденция. Отдавна се доказа като неефективна за нищо друго, освен таблет.

Сложих Калдата на 75-80% зуум в браузъра и заспа. Би било върха, ако можеше всеки да си аранжира притурките, блоковете или както там им се казват по свой начин, както админа го прави в контролния панел. Но такава глезотия никъде не съм срещал досега. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22/10/2016 в 11:57, Светльо написа:

Сложих Калдата на 75-80% зуум в браузъра и заспа. Би било върха, ако можеше всеки да си аранжира притурките, блоковете или както там им се казват по свой начин, както админа го прави в контролния панел. Но такава глезотия никъде не съм срещал досега. 

Отвори www.abv.bg 

Там можеш да си гласиш отдолу блоковете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.10.2016 г. в 12:57, Светльо написа:

Не става със зуум, иначе да съм го направил отдавна. Блоковете не се пренареждат според резолюцията, а си стоят в средата като на 4:3 монитор. Иначе съм съгласен, че не може да се угоди на всеки, обаче по горе имаше изказване, че това е тенденция, което предполага, че трябва да е удобно за мнозинството, с което вече не съм съгласен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RagnerBG написа:

обаче по горе имаше изказване, че това е тенденция, което предполага, че трябва да е удобно за мнозинството, с което вече не съм съгласен.

Ква тенденция !!!! Глупости на търкалета. Оправдания също!  Всеки използва това с което разполага или пък му е удобно и приятно и пет пари не дава за тенденции. Гледам, гледам из интернет и "Български" тенденции не виждам! 

Това относно тенденциите! Изобощо уникално малоумно е да изполазвате 20 GB RAM и 1000W захранване за да „гледате просто флаш / видео или да сърфирате при положение, че може д асе направи със стотици пъти по малък ресурс. Никак не е удобно да кореспондирате от пряка близост на двуметров диагонал на LED монитор, но пък -тенденция!

Относно обаче визията на сайта аз все още слагам +, но гледам има някакви промени в началната страница, които както обикновено от + винаги клонят към -

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на October 20, 2016 в 22:43, Калин Карабойчев написа:

Поздрави.

Сайтът е оправен и работи на смартфон. Има един проблем, че когато от сайдбар влезеш в менюто и скролнеш на Форуми линка се повтаря два пъти и това е от доста време насам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мина доста време от прехода.

Да скоростта се оправи, но не мога да свикна м***а му.

Всичко е супер разтегнато. Повече картинки от колкото новини/текст. Играя си на разпознай картинката/логото.

Скролирам нагоре надолу като ненормален. Да харесва ми стилът MaterialDesign като цяло, но реализирането му в частност........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Васил Домусчиев написа:

Мина доста време от прехода.

Да скоростта се оправи, но не мога да свикна м***а му.

и аз така  ...

всичко е отвратително голямо и се повтаря ???

всеки ден очаквам с първото си влизане да видя някъде бутон за логване но ... уви !

още очаквам да виждам темите по които хората пишат на заглавната страница но ... уви !

докога ще е уви незнам ... месец ,два,то ще дойде време за смяна на визията отново докато го оправят ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали и колко е паднала посещаемостта на сайта.

Вярно повечето читатели тук са лоялни, но ако съдя по себе си ...

Преди проверявах горе долу на час за ново съдържание, сега едвам едвам 2 пъти на ден се насилвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Васил Домусчиев написа:

Преди проверявах горе долу на час за ново съдържание, сега едвам едвам 2 пъти на ден се насилвам.

ей това го казвам и аз

това е пример как един добър сайт се разбива заради идеята на админа да се  прави на велик и съвременен ...

с една дума  - Калине  " осра го " ...

Редактирано от Петроff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо изчезнаха шрифтовете

:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...