Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Momolord

АЗ избрах БЪЛГАРИЯ/Затова ме Боли

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Това, което ще публикувам, не е мое, но го подкрепям с цялата си душа и сърце.

Това е послание от едно прекрасно и интелигентно младо момиче, която е избрала да живее в България, колкото и да я боли...

TGierUG.jpg

Цитат

Всичко, което се случва в България след 1989 година е спекула. По рецептата на фашизма и комунизма, у нас се привличат най-неморалните и най-слабите елементи от обществото ни, за да се възпитават да станат безскрупулни хищници, а по-късно те стават нашите капиталисти, за да държат в ръцете си България и политическата власт. А всеки опит на хората да извикат със "зов за помощ" е заглушен.

Кой чу гласа на българската интелигенция и народ: НЕ БЪРКАЙТЕ НАРОДА НИ С ТЕЗИ, КОИТО СА НА ВЛАСТ. Не нашият народ е с робска натура, а тези, в които ("великите играчи" на Европа/ според мен) поставя политическата власт. А от робски натури не могат да се появят свободни институции. От крадци и паразити не може да се роди демокрация и обществена справедливост.

Задачата на поставените за политическо лице на България за дълго бе: да заблуди онази част от света, която пожела да работи за демокрация, за възможен мир, обединяване на човечеството. Затова в началото на пост-комунизма у нас, тази власт си сложи маската на "демокрация": многопартийна система, "свобода на словото", неполитически организации, фондации.

Ако в миналото комунизмът изгражда една фасада без съдържание, в периода пост-комунизъм у нас властва една нова каста - съюза между децата на фашизма, на комунизма, на дивия капитализъм и оцелелия средновековен манталитет - тя директно обсеби отвътре всички институции. Не само, за да присвоява средствата на народа ни, ресурси на държавата ни, но да запуши каналите на демокрация, да елиминира политическата и културна толерантност на българите, развиването на самодисциплина, ясно съзнание, солидарност, отговорност, справедливост.

Така бе ограничена възможността Света да вижда и познава истината за България, а България да не разбира истината за Света. И това с една цел - да се почувстваме изоставени и от Бога, а в България тази каста да се разхожда свободно, без притеснение, без маска и без грим - да изпробва новите си оръжия срещу демокрацията и радостта в света..............

Казват, че злото е разпознаваемо именно, защото се повтаря и не проявява творчество. Ако познаваме историята на България, на света - като някакво обобщено знание и широка просвета или култура - ние бихме уловили всяка негова стъпка, бихме разпознавали всяка маска, която то си слага.

Не "Дългата ръка на Москва" руши България, защото Москва няма полза от това. Ние сме контролирани от там, където нашите политици се разхождат свободно, без свян, че са докарали един народ и държава до разруха и мизерия; и даже получават потупване по рамото за добре свършена работа.

Българският народ по темперамент е най-близък с американския, руския и балканските народи, разбира арабския и азиатския свят, но никога в историята ни, ние не сме приемани от "великите" на Европа, за нея само сме умирали, защитавайки я.

Редактирано от momolord (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не ни е виновен за нищо! Никой не ни е виновен за овчедушието! Царе сме на празните приказки!

Няма такъв народ, който да изгони управляващите от властта и  веднага след това отново да ги върне на бял кон.

Няма такъв народ който все да трае за хубост и тая хубост никога да не я вижда.

Ревем, че искаме промяна, но никой реално не иска такава.

Едно говорим и пишем,а друго вършим накрая.

За това нищо не ме боли и за никой и нищо!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този път съвсем съзнателно и спокойно решиха да го поемат мижитурките от кръглата маса с приемането на плана Ран-Ът.Всички сме си грешници и нямаме дяволи пазачи на котлите в ада.Желю Желев-като дойде и моят ред,чакай ме да ти натискам главЪта в казана,продажнико неден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, _nib_ написа:

Този път съвсем съзнателно и спокойно решиха да го поемат мижитурките от кръглата маса с приемането на плана Ран-Ът.Всички сме си грешници и нямаме дяволи пазачи на котлите в ада.Желю Желев-като дойде и моят ред,чакай ме да ти натискам главЪта в казана,продажнико неден.

и аз така мисля - от самато начало нещата не се направиха както трябва !

цялата комунистическа пасмина трябваше да бъде извадена на светло !

подходът беше грешен - впоследствие всичко се изроди ,мутри ,банкери ,политици ...

поне в началото се разчистваха един друг ,а сега не могат (искат) да вкарат някого в затвора

лежат само кокошкарите ... останалите се мислят за богоизбрани и вечни ...

лакомията алчноста и зависта са най долните им качества !

продават си Родината за комисионни ... сган ...

Редактирано от Петроff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно българина си е робска натура. От него зависи какви ще са му политиците и управляващите. И проблема не е от 89 година насам. Проблема е още преди турското робство. И не знам защо след като на някой не му харесва България е решил да остане тук. Свят широк, сега няма такива забрани както по времето на комунизма.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 часа, momolord написа:

Това е послание от едно прекрасно и интелигентно младо момиче, която е избрала да живее в България, колкото и да я боли...

Ако беше интелигентно, щеше да знае, че като остарее, ще си умре със 150лв пенсия, ако въобще доживее до такава. И че англичаните ходят на море, за да си почиват, а българите - за да работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, simtech написа:

Ако беше интелигентно, щеше да знае, че като остарее, ще си умре със 150лв пенсия, ако въобще доживее до такава. И че англичаните ходят на море, за да си почиват, а българите - за да работят.

Ами ако не работи, може и 150 лв.пенсия да получава(социална), но ако работи и си плаща осигуровките, няма да е точно тази сума. Колкото до доживяването, нали знаеш... за ТАМ ред няма... Пък и не всички българи ходят на море, за да работят, нещо повече - процентът на българите, които почиват в чужбина с всяка изминала година се увеличава. Разбира се, няма как хората с нисък доход да си го позволят, но някаква светлинка в тунела(и не е влак) :D има.

Пък и Родината и родителите си никой не избира, но пък може да избере да се отрече от тях. Хора всякакви.

Истината е, че не успях да разбера какво точно иска да каже въпросното интелигентно момиче - освен една до болка известна ни ретроспекция на последния четвърт век.

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 24 минути, Нел написа:

Пък и не всички българи ходят на море, за да работят, нещо повече - процентът на българите, които почиват в чужбина с всяка измината година се увеличава. Разбира се, няма как хората с нисък доход да си го позволят, но някаква светлинка в тунела(и не е влак) :D има.

Колко твои приятели и познати от Плевен(Северозападнала България) карат нови коли и ходят на луксозни круизи? Колко процента от хората имат достойни доходи? По статистически извадки не повече от 1/3 от цялото население имат не достойни доходи, ами просто са над прага на бедността/мизерията. Това не означава, че живеят много добре.
На почивки и с лъскавите коли са хора, които или имат връзки и източват някакви фондове или са работили в чужбина. Или работят в Столицата.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, simtech написа:

Колко твои приятели и познати от Плевен(Северозападнала България) карат нови коли и ходят на луксозни круизи? Колко процента от хората имат достойни доходи? По статистически извадки не повече от 1/3 от цялото население имат не достойни доходи, ами просто са над прага на бедността/мизерията. Това не означава, че живеят много добре.

Не питай за моите приятели, защото ще те разочаровам-всички сме добре материално, работим, пътуваме в чужбина-доближаваме средната класа с прилични и съвсем достойни доходи, които ни осигуряват спокоен живот тук, в България.

Което не означава, че нямам идея за бедността в България и/или поглед върху хора, които трудно се справят и едва свързват двата края. При тази слаба икономика и липса на конкуренция на пазара на труда, какво искаш да бъде?

Някакви предложения да имаш или само си критикуваш?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, Нел написа:

Не питай за моите приятели, защото ще те разочаровам-всички сме добре материално, работим,

Аха. И от кои изброени по-горе сте Вие? Защото всички, освен циганите и инвалидите работят, но много малко могат да си позволят това, което сте изброили за Вас?
Лично аз имам предложения, но за такива предложения прибират в ареста и те разследва прокуратурата.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, simtech написа:

Аха. И от кои изброени по-горе сте Вие? Защото всички, освен циганите и инвалидите работят, но много малко могат да си позволят това, което сте изброили за Вас?
Лично аз имам предложения, но за такива предложения прибират в ареста и те разследва прокуратурата.

Всъщност не съм изброила нищо, Сим, за мен(лично) нито новата кола, нито луксозния круиз, нито палатите на няколко ката, са мерило за спокоен и достоен живот.

Е, задръж си тогава предложенията :D щом като са толкова опасни, редно е обаче да сме реалисти - поне на този етап в България няма вариант нито за добра социална политика, нито за добри доходи, така че избирайки България, ни остава  да работим и да отстояваме правата си, всички заедно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току що, Нел написа:

...така че избирайки България, ни остава  да работим и да отстояваме правата си, всички заедно.

И понеже не сме народ, а паплач нищо няма да отстоим. И ще има 3-ма, които ще си направят някоя не съвсем легална групировка, а останалите ще пият ракия и ще псуват пред телевизора или ще пишат празнословия по форумите. Ще се борим - ой..борците ми.. 20 години така се пребориха с комунистите, че още 200 години ще ядем х*я, дело на тая ситуация, тъз борба веуика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, simtech написа:

И понеже не сме народ, 

Да , прав си! Борци сме само на думи! 

И хайде стига с тия комунисти! Много млади хора дори и идея си нямат какво са това комунисти, а и определено не ги интересува! В страните от бивфшия соц. блок отдавна забравиха за комунистите, направиха си реформите и дръпнаха икономически. Ние все оправдания  си намираме!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

Да , прав си! Борци сме само на думи! 

И хайде стига с тия комунисти! Много млади хора дори и идея си нямат какво са това комунисти, а и определено не ги интересува! В страните от бивфшия соц. блок отдавна забравиха за комунистите, направиха си реформите и дръпнаха икономически. Ние все оправдания  си намираме!

То ако питаш мен и тези които наричаме комунисти идея си нямат какво е това но това е друга дълга тема .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, ncl написа:

Какво да я правиш - Родина.

Като татко Глист и синчето му, което питало, гледайки от дъто околния свят: " А защо живеем в тия ла**а?" и таткото отговаря мъдро: " Какво да правим, синко – Родина."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Нел написа:

Ами ако не работи, може и 150 лв.пенсия да получава(социална), но ако работи и си плаща осигуровките, няма да е точно тази сума.

С тази демографска катастрофа в която се намираме и това не е много сигурно. Хубаво си плащаме осигуровки но те отиват за сегашните пенсионери . Докато дойде време да се пенсионират тези които сега са на 40 примерно ще трябва да им я плащат тези които сега се раждат а те миналата година са били с 10000 по малко в сравнение с предишната. Страх ме е да си помисля какво ще стане ако този темп се запази през следващите години .  Да не говорим че голяма част от родените деца са от ромски произход а повечето от тях не внасят във пенсионния фонд а чакат на социални помощи . Да не говорим че масово младите хора се изнизват от България а пенсионерите остават защото няма как да се реализират в чужбина. Така че може да се окаже че ще се радваме и на 150 лева пенсия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявайте, ние няма да доживеем до пенсия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Емил Костов написа:

Точно българина си е робска натура. От него зависи какви ще са му политиците и управляващите. И проблема не е от 89 година насам. Проблема е още преди турското робство. И не знам защо след като на някой не му харесва България е решил да остане тук. Свят широк, сега няма такива забрани както по времето на комунизма.

Аз също смятам, че българина си е робска натура или поне е доста повлиян от робството. 140 години са малко, за да се заличи тоя манталитет и тия рани. Преди 30 години попаднах на една статия, където според периода на бременност, се изчисляваше и продължителността на живота при бозайниците. бяха изчислили за човека 168 години, дадени от Бог така да се каже. Ами ние още не сме минали тия 168 години от робството, как да не сме роби? Минали са 3-4 поколения. Прабаба ми бе родена 1905, а нейните родители по турско. Друга прабаба бе 1899 година, малко след Освобождението. И как да не сме с робски манталитет, след като прабабите ми са били възпитавани от родители и дядовци, живели под Турско Робство, а прабабите ми са възпитавали и мен? няма как да не сме с робско мислене и няма как да не сме озлобени срещу това!  Роби сме си и роби ще си останем още няколко поколения. 

А за това, дали да бягаме навън или не...ами навън ще сме си пак роби :) каква е разликата? Че там ще миеш чинии за малко повече пари, а тук ще си нещо за малко пари? Лично аз предпочитам да съм бедно нещо, отколкото богат роб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, Кико написа:

Аз също смятам, че българина си е робска натура или поне е доста повлиян от робството. 140 години са малко, за да се заличи тоя манталитет и тия рани. Преди 30 години попаднах на една статия, където според периода на бременност, се изчисляваше и продължителността на живота при бозайниците. бяха изчислили за човека 168 години, дадени от Бог така да се каже. Ами ние още не сме минали тия 168 години от робството, как да не сме роби? Минали са 3-4 поколения. Прабаба ми бе родена 1905, а нейните родители по турско. Друга прабаба бе 1899 година, малко след Освобождението. И как да не сме с робски манталитет, след като прабабите ми са били възпитавани от родители и дядовци, живели под Турско Робство, а прабабите ми са възпитавали и мен? няма как да не сме с робско мислене и няма как да не сме озлобени срещу това!  Роби сме си и роби ще си останем още няколко поколения. 

А за това, дали да бягаме навън или не...ами навън ще сме си пак роби :) каква е разликата? Че там ще миеш чинии за малко повече пари, а тук ще си нещо за малко пари? Лично аз предпочитам да съм бедно нещо, отколкото богат роб!

Проблема не е от турското робство. Проблема с робската натура е още от създаването на държавата България. Българина просто винаги си е бил такъв и като гледам така му харесва. Докато не си промени начина на мислене:" Не е важно аз да съм добре, а Вуте да е зле" винаги ще стои в тинята и калта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, веселия Роджър написа:

Не се притеснявайте, ние няма да доживеем до пенсия...

Както си мислиш че няма, така пенсията чука на вратата ти. Имаше една приказка...човешкия живот е гаден, но за сметка на това продължителен. Гади ти се цял живот и като се обърнеш, ето ти пенсийката от 150-200 лева. Както си мислиш за ДРЕВНИТЕ, дето кучета ги яли, така и ти утре си сбръчкан дъртак, чудейки се какво да прави - да мре или да живее с подаяния.

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Проблема не е от турското робство. Проблема с робската натура е още от създаването на държавата България. Българина просто винаги си е бил такъв и като гледам така му харесва. Докато не си промени начина на мислене:" Не е важно аз да съм добре, а Вуте да е зле" винаги ще стои в тинята и калта.

Българин е понятие, въведено на доста по-късен етап. Реално в България има поне 50 народности. Няма как 50 племена да са роби. По-скоро 49. Реално животът на българина е бил прекъснат близо 500 години, а преди това близо 200 години от гръцко робство. На практика ние сме били хора едва 50% от времето, през което сме се смятали за поданици на държава с име България. А какви сме били...славяни, прабългари, чергари, татари, хуни...няма значение. Навремето, когато България е била Велика, немците никой не ги е и чувал. Това не пречи Германия сега да е горда държава. Така, че не обременената ни наследственост е причина за робското ни мислене, а откъсването ни от тоя свят за доста дълъг период от врема, в случая 500 години турско робство. Това е империя със съвсем различна религия, срещу която и до днес се бори нормалния свят - исляма. Няма как да не сме роби в една такава обстановка. Но не корените ни са причина за робството, а нашите така наречени комшии, които всъщност са си хора като нас, но с приведени глави и пречупени кръстове. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Кико написа:

Лично аз предпочитам да съм бедно нещо, отколкото богат роб!

В целия си пост обясни защо си с робско мислене и накрая изтърси това.

Струва ми се въобще не знаеш какво предпочиташ.Накрая винаги завършваш с такова "робско"  изречение.

То и по флаговете ти си личи де.. .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

В целия си пост обясни защо си с робско мислене и накрая изтърси това.

Струва ми се въобще не знаеш какво предпочиташ.Накрая винаги завършваш с такова "робско"  изречение.

То и по флаговете ти си личи де.. .

Не, говорех за теб. А в поста си поясних, защо българина злобее. Нещо изтърва ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив. Май ти не ме разбра.

Понякога е хуваво да се вгледаш в себе си . Не мислиш ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...