Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

АЗ избрах БЪЛГАРИЯ/Затова ме Боли

Препоръчан отговор

Само на Парламента пише: " Съединението прави силата" (сигурно е изплагиатствано от белгийците), а всъщност българите сме хора индивидуалисти (нищо лошо дотук) и разединени (това вече е повече от лошо) и политиците правят всичко възможно да ни разединят все повече, като те самите се цепят на партии, а иначе влизат в тайни и явни коалиции в името на своето си благоденствие.

Евреите (и албанците) са били под робство много по-дълго от нас, но винаги са се държали един за друг и затова успяват да изградят своя държава (която точно така се и нарича Държава Израел) след близо 2 хилядолетия липса на такава. Някои ще кажат, че евреите са богати и затова са успели. Но без единение не биха успели. За нас, българите, това е немислимо – българите, всеки си гледа своя хал и на чужд не помага (особено в чужбина). Ако България бъде под ново робство дори за година само, върви, че я възстановявай.

И все пак в битките и войните българите са учудващо единни, но при една днешна битка много ме съмнява това да бъде тъй – едните ще се втурнем да браним Родината, другите ще стоят безучастно. За това сме виновни и ние самите, и нашите разединители – политиците (и наши, и чужди).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 317
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Като татко Глист и синчето му, което питало, гледайки от дъто околния свят: " А защо живеем в тия ла**а?" и таткото отговаря мъдро: " Какво да правим, синко – Родина."

Това, което ще публикувам, не е мое, но го подкрепям с цялата си душа и сърце. Това е послание от едно прекрасно и интелигентно младо момиче, която е избрала да живее в България, колкото и да я б

В грешка си, твърдо искаме такива като него никога да не споделят от къде са, защото и на нас ни тръгва лошо име на измекяри и вируси живеещи от чуждо подаяние  - същите като циганите за тях имаше нас

Публикувани изображения

преди 3 часа, Кико написа:

... българина си е робска натура...повлиян от робството....168 години от робството...сме с робски манталитет...под Турско Робство...сме с робско мислене...Роби сме си и роби ще си останем...ще сме си пак роби...аз предпочитам да съм бедно нещо, отколкото богат роб!

Нещо ни се разминава терминологията. Ето ти няколко примера на запазени "робски" къщи:

g1490.jpg  031_00_i.jpg  440px-%D0%A8%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%   koprivshtica01.jpg

047.jpg   Raikova%20kyshta.jpg    img_242198_2181929_l.jpg  

Интересно, в какви къщи щяха да живеат собствениците им, ако вместо да са роби, са имали право на собственост, бизнес, 20% ДДС вместо десятък и прочие.

Всъщност иронията е, че последните поколения българи в османската империя са имали несравнимо повече права (собственост, бизнес, жителство, емиграция...) отколкото след стъпването на руския ботуш 1944. Естествено това ти не можеш да го знаеш, защото цялата ти информация за "робството" е фалшифицирана, преувеличена, или старателно подбрана от мрачното средновековие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ето и сега, в какви къщи живее българина:

Spoiler

София, България
20160110.feqpnsgjta.jpg
Тази градска къща се намира във високата част на софийския квартал Драгалевци. Тя се предлага луксозно изпълнена и елегантно обзаведена, пише "Профит". Имотът се предлага от агенция Unique Estatеs за сумата от 3 750 000 евро без ДДС. Естествено не се дават подробности за инвеститора и собственика на луксозното бижу в полите на Витоша.На сутерена разполага със SPA център с вътрешен басейн с подгряване, шестместно джакузи, сауна, парна баня, четири лежанки с подгряване, баня.

2%285%29.jpg

На това ниво е разположен и обособен апартамент, състоящ се от дневна с кухненски бокс, спалня с изглед към двора, баня с душ кабина, който е предвиден за обслужващ персонал. Има и перално помещение с мивка, гардеробна, стая с трезор и котелно помещение.

3%284%29.jpg

На партерното ниво се намират дневна с камина, оборудвана кухня с баня, гардеробна, кабинет и спалня за гости с баня.

4.JPG

На първото полуниво е разположено емпоре, предвидено за бар и релакс зона.

5.JPG

На второто полуниво къщата предлага две спални със самостоятелни дизайнерски бани, които са естествено осветени. Всяка от спалните разполага със собствена тераса с панорама към планината.

6.JPG

На второто ниво се намира трета спалня, която има просторен дрешник и голяма тераса, както и собствена естествено осветена баня, с джакузи.

7.JPG

Къщата разполага още със система за автоматично управление на всички сградни инсталации, която се управлява с вградени в стената панели или чрез мобилни устройства. Тя има и система за видеонаблюдение с 52 камери и собствена пречиствателна станция. Имотът се предлага от агенция Unique Estatеs за сумата от 3 750 000 евро без ДДС.

и са оплакват......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, karadzha написа:

Само на Парламента пише: " Съединението прави силата" (сигурно е изплагиатствано от белгийците)...

При белгийците, ако не греша, е "Обединението прави силата". Разликата е огромна. Ние защо сме се съединили, а не сме се обединили не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък се чудя, нормалните българи дето не са глупави, що не взимат мерки децата им да говорят добре я английски, я немски, я френски.
Ако знеха децата един от големите европейски езици, свободно щяха да могат да работят за европейски заплати. Да, ама явно мама и тате са егоисти и не искат децата им да се махнат от родината, предпочитат да мизерстват ама да са си близо то тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, darco написа:

Покажи скритото съдържание

София, България
20160110.feqpnsgjta.jpg
Тази градска къща се намира във високата част на софийския квартал Драгалевци. Тя се предлага луксозно изпълнена и елегантно обзаведена, пише "Профит". Имотът се предлага от агенция Unique Estatеs за сумата от 3 750 000 евро без ДДС. Естествено не се дават подробности за инвеститора и собственика на луксозното бижу в полите на Витоша.На сутерена разполага със SPA център с вътрешен басейн с подгряване, шестместно джакузи, сауна, парна баня, четири лежанки с подгряване, баня.

2%285%29.jpg

На това ниво е разположен и обособен апартамент, състоящ се от дневна с кухненски бокс, спалня с изглед към двора, баня с душ кабина, който е предвиден за обслужващ персонал. Има и перално помещение с мивка, гардеробна, стая с трезор и котелно помещение.

3%284%29.jpg

На партерното ниво се намират дневна с камина, оборудвана кухня с баня, гардеробна, кабинет и спалня за гости с баня.

4.JPG

5.JPG

На второто полуниво къщата предлага две спални със самостоятелни дизайнерски бани, които са естествено осветени. Всяка от спалните разполага със собствена тераса с панорама към планината.

6.JPG

На второто ниво се намира трета спалня, която има просторен дрешник и голяма тераса, както и собствена естествено осветена баня, с джакузи.

7.JPG

Къщата разполага още със система за автоматично управление на всички сградни инсталации, която се управлява с вградени в стената панели или чрез мобилни устройства. Тя има и система за видеонаблюдение с 52 камери и собствена пречиствателна станция. Имотът се предлага от агенция Unique Estatеs за сумата от 3 750 000 евро без ДДС.

Лошо няма. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Белгиеца написа:

Аз пък се чудя, нормалните българи дето не са глупави, що не взимат мерки децата им да говорят добре я английски, я немски, я френски.
Ако знеха децата един от големите европейски езици, свободно щяха да могат да работят за европейски заплати. Да, ама явно мама и тате са егоисти и не искат децата им да се махнат от родината, предпочитат да мизерстват ама да са си близо то тях.

Защото някои ги боли. Сигурен съм, че теб не те.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Спокойно взели сме изпратили сме ги . А тези дето ги боли да ги боли колкото им е необходимо. Някои хора умират да се правят на мъченици.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, darco написа:

Покажи скритото съдържание

София, България
20160110.feqpnsgjta.jpg

2%285%29.jpg

3%284%29.jpg

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

и са оплакват......

Ти в такава ли живееш!? Колко българи живеят в такива къщи??? От сън ли се пробуди, та плясна това!? Жалко че имах стотици снимки за това как живее доволният масов българин в днешни времена! Отнесе ги криптовируса дето пипнах преди време!

Друго! Хайде да не сравняваме времена грубо разминаващи се като технология, дизайн ,финаси!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе...поне къщи си имаме или имахме повечето българи, щото хора около моето поколение рядко имат собствен дом. Днес изборът е "Дом и бедност". "Кола и бедност", "Живот и бедност" и така нататък. Избираш нещо хубаво, имаш го, а нямаш останалите хубави неща. Това е истината за поне половината от българите. Останалите са или прекалено бедни за да могат да си позволят поне едно хубаво нещо или прекалено богати, за да влизат в статистиката.  Ако прочетете тоя форум  и по-точно подфорума "автомобили", ще видите как периодично се появява някое мнение "...абе ти що не си купи апартамент, а кола?" или " Егати, няма да си купя, апартамент, а кола на лизинг!". Ето това е българина - показва, че има нещо, ама няма останалите неща, дето би трябвало да притежава заради труда, който полага всеки ден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Кико написа:

Абе...поне къщи си имаме или имахме повечето българи, щото хора около моето поколение рядко имат собствен дом. 

И кое е твоето поколение? Защото аз не познавам много зрели хора живеещи под наем. Предимно тепърва прохождащи младежи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, zemonti написа:

И кое е твоето поколение? Защото аз не познавам много зрели хора живеещи под наем. Предимно тепърва прохождащи младежи.

Всички около мен живеят под наем или при родителите си. Или почти всички. Например аз нямам собствен апартамент, но и не живея под наем. Брат ми също няма собствен апартамент с жена си, не живеят под наем, но пак не могат да разполагат с жилищната площ. Много мои колеги направо са си на квартира под наем. Имам и доста колеги от други градове, преселили се тук от +300 км( Северозапада), нямат апартаменти  и живеят под наем. Нищо, че някъде там родителите им имат къщи. От роднините ми единствено една от братовчедките ми има апартамент, купен със заеми, защото е доктор, завършила единствена от випуска си във Варна със златен медал. А, сещам се за един колега, дето в ония мътни времена преди кризата използва момента, тегли малък заем и си взе апартамент. Само че горкия така и не се качи на кола, по-нова от +15 години. Ей за това говоря. Аз мога да имам апартамент, но не мога да имам нова кола или обратното. Съгласен ли си? Ти не бе ли от Канада или те бъркам с някой друг?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избягваш въпроса: "Кое е твоето поколение?"

Защото и тук в Канада рядко някой взима жилищен кредит преди да се е установил професионално и семейно.

Редактирано от zemonti (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

Ти в такава ли живееш!? Колко българи живеят в такива къщи??? От сън ли се пробуди, та плясна това!? Жалко че имах стотици снимки за това как живее доволният масов българин в днешни времена! Отнесе ги криптовируса дето пипнах преди време!

Друго! Хайде да не сравняваме времена грубо разминаващи се като технология, дизайн ,финаси!

Нещо бавно загряваш. Не схващаш иронията.:) Ама карай.....кой разбрал, разбрал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Кико написа:

Всички около мен живеят под наем или при родителите си. Или почти всички. Например аз нямам собствен апартамент, но и не живея под наем. Брат ми също няма собствен апартамент с жена си, не живеят под наем, но пак не могат да разполагат с жилищната площ.

Аз пък имам наследствена къща в София, в която никой не живее.
А би могло да живее някои в две стаи, с отделен вход са, ама къде да го намериш свестен човек, на когото да му имаш доверие. Те тия дето ми се водят уж роднини, само гледат да ме прецакат нещо, пък чужд човек ... не знам.
Тъпа ситуация, ама какво да правиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Кико написа:

Абе...поне къщи си имаме или имахме повечето българи, щото хора около моето поколение рядко имат собствен дом.

Потретвам въпроса: Кое е това твое поколение, дето даваш за пример?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

А би могло да живее някои в две стаи, с отделен вход са, ама къде да го намериш свестен човек, на когото да му имаш доверие. Те тия дето ми се водят уж роднини, само гледат да ме прецакат нещо, пък чужд човек ... не знам.

“С роднини разговарям само в присъствието на адвокат...“

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, zemonti написа:

Потретвам въпроса: Кое е това твое поколение, дето даваш за пример?

Явно човека е от 60-ти набор нагоре:) Моите родители направиха къщите, макар и с ниски заплати. Но да ви светна как – всеки крадеше квото може от държавата. Тухлите и керемидите си ги плащахме, ама курсовете, които правеха камионите бяха "черни" и те така.

Днес да живееш в България с минимална или дори 2 минимални заплати и да направиш къща е мисия невъзможна. В най-добрия случай да си спретнеш някаква барачка от шперплат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, karadzha написа:

Днес да живееш в България с минимална или дори 2 минимални заплати и да направиш къща е мисия невъзможна.

Не мисля, че има много прилични градове по света където с минимална заплата можеш да си позволиш нещо повече от стая под наем. Най-фрапиращ за мен е Ванкувър, където и минималната заплата за цял живот не стига за закупуване на къща. Да не споменаваме данъци, лихви и това, че минималната заплата не стига за живот даже и вече да си имаш къща.

infographiccanada.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, zemonti написа:

Не мисля, че има много прилични градове по света където с минимална заплата можеш да си позволиш нещо повече от стая под наем. Най-фрапиращ за мен е Ванкувър, където и минималната заплата за цял живот не стига за закупуване на къща. Да не споменаваме данъци, лихви и това, че минималната заплата не стига за живот даже и вече да си имаш къща.

infographiccanada.jpg

Ми то в България 80% от населението е със заплати до 700-800 лв. И нали се сещаш, че тези хора живеят в къщите и апартаментите на бащите, дядовците и прадядовците си. А вече има и бездомни, по западен почин.

После соца бил лош. Приказката "гладен, но свободен" вече не върви. Който помни соца, вече му омръзна тая свобода.

1990-та като ходехме на митингите на СДС се надявахме, че ще живеем свободни и сити като тези хора от ЕС. Но дори днес на Запад вече трябва да внимават какво приказват, че да не обидят с нещо мигрантите (все още си им стоят някои други свободи и високия стандарт на живот).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Белгиеца написа:

Ами ти си белгиец, не може се равняваме с теб. Все пак живееш в столицата на Европа или поне в държавата, където е столицата. Аз също имам една четвърт от наследствена къща на село, но откак почина баща ми, не съм стъпвал там. А и къщата е почти разрушена или предполагам, че е така. Все пшак една четвърт не е цяла къща и може да се пренебрегне. Ако и искам пари, едва ли някой ще извади повече от 2-3000 лева и то за цялата къща с двора. Къщи в БГ малко хора имат. Ако имат от наследство, то те обикновено се наследяват от няколко човека. 

преди 2 часа, karadzha написа:

Явно човека е от 60-ти набор нагоре:) Моите родители направиха къщите, макар и с ниски заплати. Но да ви светна как – всеки крадеше квото може от държавата. Тухлите и керемидите си ги плащахме, ама курсовете, които правеха камионите бяха "черни" и те така.

Днес да живееш в България с минимална или дори 2 минимални заплати и да направиш къща е мисия невъзможна. В най-добрия случай да си спретнеш някаква барачка от шперплат.

По принцип както казах по-горе, къща може да си построят много хора. Но това означава да се заробят с 20-30 годишни заеми и заради пустта му къща, да не правят нищо друго в тоя живот. Такъв ни е стандарта просто, такива са ни началниците и управниците. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zemonti написа:

В Белгия с минимална заплата си позволяваш апартамент под наем, пък ако си нещо сбъркан и не искаш да се жениш, може и да си го купиш със заем. Но обикновено първо се женят и го изплащат заедно жилището.
А ако не си с две леви ръце, можеш да си купиш къща да я ремонтираш постепенно. Понеже те тия тука са едни големи мързеливци, като видят че има за ремонт по някое жилище и цената му е доста по-ниска. Ремонтите струват скъпо, ако плащаш на майстори. Но ако не бързаш, може да намериш и доста по-евтино работещи румънци например.
Това от по-горе не важи за Брюксел, където цените са надути изкуствено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Кико написа:

По принцип както казах по-горе, къща може да си построят много хора. Но това означава да се заробят с 20-30 годишни заеми и заради пустта му къща, да не правят нищо друго в тоя живот. Такъв ни е стандарта просто, такива са ни началниците и управниците. 

и като умрат де ще си носят къщата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване