Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за ESET NOD32/Smart Security - част 3

Препоръчан отговор

• Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

ESET NOD32 Smart Security 7.0.104.0 Beta 

• New: Specialized cleaner
  • New: Progress bar for currently scanned files
  • New: Configuration of action to be taken after a removable device is connected
  • Fix: Resolved bugs discovered in version 7.0.28.0

http://www.eset.com/us/download/beta-versions/detail/family/212/fileflag/beta/#offline,121,ENU

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано са оправили и бъга с краш на GUI-а.

Между другото да чукна на дърво не го виждам със шестицата вече седмица.

edit 23.07.: Отново краш на GUI-a - просто изчезна програмата. В Уайлдърс, гледам решение - изключен хипс...Ми, на обучаващ режим ми е. 

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Здравейте, не знам дали му е тук мястото но да опиша моя проблем.

Имах нод32 версия 4. от 2 дена не се обновяваше пробвах с 10 триал усернаме, не ги приема накрая реших да реинсталирам програмата, но ми изписваше грешка  http://prikachi.com/images.php?images/357/6418357C.jpg  свалих нова версия 6 пак същатата работа после намерих това http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN2289&locale=en_US та имам въпрос ако използвам този унинсталлер дали ще ми изтрие интернет настройите свързвам се чрез PPOE

Warning:

Using the ESET Uninstaller may reset your Windows network settings.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е един от гадните бъгове съпровождащи програмата в определен момент, можеш да опиташ да използваш RevoUninstaller през SafeMod.. .. така съм се оправял аз, но не винаги помога.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На две различни системи съм ползвал деинсталатора, не съм виждал проблем. Не забравяйте - под сейф мод. Не бих ви препоръчал различни деинсталатори. Аз съм ЕСЕТ фен и до излизането на 5-ицата не ми се е налагало да ползвам този деинсталатор, но за съжаление от 5-а версия нагоре, почти винаги, когато я махам, за да чекна някое друго решение... Да ги ресетне не означава, че ще ги крашне.

Ако ще ви успокои - направете една точка за възстановяване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата за отговорите , но мен повече ме притеснява е то това

Warning:

Using the ESET Uninstaller may reset your Windows network settings.

Дали ще ми изтрие настройките за свързване в интернет, защото се свързвам чрез PPOE

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свалих унинсталера тъкмо щях да унинсталирам НОД32 реших да пробвам за последно с усернаме та взе че се упдейтна може би фикс от страна на есет не знам, малко търпение и проблема се реши благодаря на хората които се опитаха да ми помогнат :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спрял съм авто-актуализациите на уиндоус и Нод32 прави проблем, това ми изписва (виж снимката по-долу): 

снимка    

Като цъкна "тук" излиза на преден план прозорец с актуалицазиите, които "windows update" системата е открила за нужни.  

Има ли начин да го оправя това нещо без да пускам автоматичните актуализации ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разширени настройки-Инструменти-Системни обновявания и цъкаш "Няма обновявания".

Публикувано изображение

Благодаря ти много :) !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тествам ВЕТА версията на ESET Smart Security 7.0.104.0.

Днес цял ден иконката долу се върти като откачена. Опитва се да направи ъпдейт на модула,но...

Вирусните дефиниции ги ъпдейтна /8704/. Рестартирам,спирам,пускам-не. Кротва се за малко и пак....

Има ли такъв проблем при някой който тества БЕТА версията ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес цял ден иконката долу се върти като откачена. Опитва се да направи ъпдейт на модула,но...

Вирусните дефиниции ги ъпдейтна /8704/. Рестартирам,спирам,пускам-не. Кротва се за малко и пак....

Да, има проблем и при мен, и при доста хора - има цяла тема във форума им.

https://forum.eset.com/topic/774-ess-the-never-ending-update/

Редактирано от zerotox (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да попитам Методи, който остана най-върлия фен на НОД-а: има ли съществена разлика в детекцията между 3-а и 6-а версии? Изключвам хипса от сметките, като имам впредвид чистият антивирус!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа и при мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да попитам Методи, който остана най-върлия фен на НОД-а: има ли съществена разлика в детекцията между 3-а и 6-а версии? Изключвам хипса от сметките, като имам впредвид чистият антивирус!

Ми аз поне не мисля, че трябва да има разлика. И черните списъци с лоши сайтове и обновленията би трябвало да са същите. Различното е хипса, но...то няма дефиниции за него. Виж при седмицата не знам, понеже там има, доколкото знам и некъв нов модул за уязвимостите ли, не съм сигурен. Карам на шест.

Ако мислиш тройката да слагаш бих препоръчал по-добре 6 или 4, но и с 3-та не мисля, че ще има грижи. Няколко пъти ми е правила проблем и не знам дали са ги оправили. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз поне не мисля, че трябва да има разлика. И черните списъци с лоши сайтове и обновленията би трябвало да са същите. Различното е хипса, но...то няма дефиниции за него. Виж при седмицата не знам, понеже там има, доколкото знам и некъв нов модул за уязвимостите ли, не съм сигурен. Карам на шест.

Ако мислиш тройката да слагаш бих препоръчал по-добре 6 или 4, но и с 3-та не мисля, че не  ще има грижи. Няколко пъти ми е правила проблем и не знам дали са ги оправили. 

Значи малко съм се объркал, като съм писал. Имах впредвид 4-а версия (последната без хипс), спрямо сегашната 6-та

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е в някои неща, които няма общо с детекциите. В 6 има полезни функции, като родителски контрол (стига да го ползваш е добър), хипс и технология против кражба - също полезни неща, но макар и свързани със заздравяване на защитата (една от функциите на хипса, може да го ползваш в обучителен режим и да го запознаеш с всички програмчета, след, което да преминеш в "режим базиран на правила" и да си заключиш компа все едно и разни други неща за про-та) не са свързани с детекцията. Тя си една за всички продукти. Но! защитата, която можеш да "сготвиш" с 6 (най-вече с хипса и родителския контрол) е далеч пред 4-ката (липсва и предните неща).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е в някои неща, които няма общо с детекциите. В 6 има полезни функции, като родителски контрол (стига да го ползваш е добър), хипс и технология против кражба - също полезни неща, но макар и свързани със заздравяване на защитата (една от функциите на хипса, може да го ползваш в обучителен режим и да го запознаеш с всички програмчета, след, което да преминеш в "режим базиран на правила" и да си заключиш компа все едно и разни други неща за про-та) не са свързани с детекцията. Тя си една за всички продукти. Но! защитата, която можеш да "сготвиш" с 6 (най-вече с хипса и родителския контрол) е далеч пред 4-ката (липсва и предните неща).

при положение обаче, че стената е със хипс, излиза, че реално 5 и 6-а версии са излишни, и може да се кара с 4-а, която е малко по-лека

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стената на Смарт Секюрити 4 не е хипс. Стената те пита за интернет свързванията, а хипса за промени в системата и програмите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стената на Смарт Секюрити 4 не е с хипс. Стената те пита за интернет свързванията, а хипса за промени в системата и програмите.

не, не.....имах впредвид за външна стена..да речем Комодо или Аутпост...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ок, ми просто не ползваш хипса на НОД. Ползваш го в режим "Автоматичен режим с правила". Да, при положение, че стената е с хипс, няма нужда от втори хипс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 седмици по-късно...

Искам да попитам има ли разлика във функционалността на програмата EAV, ако лиценза е триал или закупен освен в продължителността му?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...