Премини към съдържанието

Смъртта.  

47 гласували потребители

1. 1. Факт ли е, че хората умираме?

• Да.
        33
      • Не.
        14

Препоръчан отговор

И така - предварително се извинявам за безумната тема, но ми е интересно до къде ще стигне с лиготиите и превземките си нашия съфорумец Реджеп, който много настояваше за същата, за да ми покажел, колко и как греша. Та пускам тази тема- анкета, с ясния и недвусмислен въпрос: факт ли е, че човешките същества умираме. Разбира се, могат да се предложат още много отговори, освен посочените два, като например - умираме, но само понякога; или умираме, ама малко; или от време на време умираме; и прочие, но в опит да не се разводнява много, много темата, ще оставя само тези два. 

Благодаря на включилите се - моля, гласуването нека започне сега. :Д

п.п. ще помоля модераторите, да не бързат да я трият. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е нали имате подобна тема. И има ли значение кой какво мисли,. Има няколко теории и течения и всеки може да си избере което иска. Така или иначе колкото и да спорите пак няма да стигнете до консенсус.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За физическото тяло ако питаш, то има милиард факти, че умира тялото. В редки случаи е имало и има индивиди, които са напускали тялото си и се връщат в него (не говоря за будисти или осъзнано сънуване и т.н.). Какво става след това с "душата", разума, тази искра която движи мозъка  и т.н. мисля, че всеки сам за себе си ще разбере един ден. Иначе е факт че хората сме смъртни и умре ли тялото вече не е много ясно какво става след това, иначе домисли и вярвания по темата мноооого.

Като раса сме способни на самоунищожение и също така сме способни да се затрием като вид и не само да не успеем да разгледаме и пробваме да заселим други планети, но и да изтребим живота и нас самите като вид на тази планета.

Общо взето не е лош въпроса, очаквам и аз Реджеп Иведик, чета с интерес хора които имат чувство за хумор.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 25 минути, Емил Костов написа:

Е нали имате подобна тема. 

Тази е съвсем конкретно питане - без "какво е след смъртта", "какво причинява смъртта", "как да избегнем смъртта", "можем ли да възкръсваме", "в бъдеще науката ще ни направи ли безсмъртни" и т.н. За това подчертах, че въпроса е недвусмислен - без разсейване по други казуси, само този: факт ли е, че умираме. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, sound написа:

Тази е съвсем конкретно питане - без "какво е след смъртта", "какво причинява смъртта", "как да избегнем смъртта", "можем ли да възкръсваме", "в бъдеще науката ще ни направи ли безсмъртни" и т.н. За това подчертах, че въпроса е недвусмислен - без разсейване по други казуси, само този: факт ли е, че умираме. 

Физичеси да, душевно не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, Емил Костов написа:

Физичеси да, душевно не. 

Ами да речем според Исус, някои и душевно са мъртви - още преди да са умрели - но това е друг казус.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, sound написа:

Ами да речем според Исус, някои и душевно са мъртви - още преди да са умрели - но това е друг казус.

Това какъв иска да бъде човек си е лично негов избор. Затова е дошъл тук на тази Земя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"и се върне пръстта в земята, както е била, и духът се върне при Бога, Който го е дал." (Еклесиаст 12:7). 

" Където е началото ,там ще бъде и краят. Благословен да е този ,който ще  заеме мястото в началото ,той ще узнае края и няма да изпита смърт. " - Библията 

"- Сбърка ,че дойде. Ще ти бъде тежко. Ще изглеждам мъртъв ,но няма да е вярно... Аз мълчах.

- Разбираш ли ? Много е далече. Не мога да взема това тяло. Много е тежко....Аз мълчах.

- Но то ще е като стара изоставена черупка. В старите черупки няма нищо тъжно......Аз мълчах "

" Малкият принц " , Антоан дьо Сент -Екзюпери

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, sound написа:

A ти лично как мислиш? И щом въпросът е риторичен, защо си го задал и защо има отговор не и някой даже отговаря с не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, サムライオートバイ написа:

........

Защо някой отговаря с не - нека самия отговорил да каже. Задавам го, по желание на Реджеп - и заради моята слабост, да се забавлявам с усуквачите. Инак - не го мисля, а просто виждам, че хората в някакъв момент умираме, нещо което няма мегдан да отрека. (освен в мислите си разбира се)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И след като установихме че хората умираме..?

преди 3 минути, sound написа:

..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, サムライオートバイ написа:

И след като установихме че хората умираме..?

Нека не бързаме - по някое време ще влезе Реджеп и ще ти каже, че нищо такова не сме установили. Може би има някаква работа и за това се бави - щото голям зор даваше за тази тема. (която е абсурдна за мен, но .....)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм безсмъртен. Казано ми е в началото! 

PS. Ае вие покемони нямате ли си, че насирате и интелнет пространството с ла*на. Извинети

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, velony написа:

...

Ами, ако ти не пишеш, в интернет пространството ще има едно ла'но по- малко. :Д

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никой не умира. Не бъдете лаици. Умира обвивката, защото се износва.
    В началото Холивуд го предстви така;

Но представата за безсмъртието се избистри. Прсто се клонира паметта и съзнанието в реципиент и по-този начин живота продължава.

Същото, но на ниво синапси, нещо като директна връзка между двата мозъка.

И в двата случая след операцията/размяната на инфо се събуди нов човек с спомени и привички от умиращия.
    Процесори и памети стават все по-мощни и това е другия вектор на направление по въпроса. В "Планентата намаймуните" съзнанието и паметта бе клонира в компютри, което не буди такова доверие като в човек. Разбира се не е далеч деня, когато Холивудските продукции ще станат реалност. Първоначално ще е по възможностите на състоятелни хора, докато китайците не го качат на конвейера и го пуснат за шепа грошове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Profruit написа:

Никой не умира. 

Ама на кино - предимно Холивудско. :Д Хубаво, но това вече бе предвидено.

Тъй - темата се приключи още в началото. Както и очаквах, Реджепа се навря в миша дупка. Мерси на участвалите - темата може да се трие или заключва, или каквато е там процедурата в този форум.

Редактирано от sound (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, sound написа:

Ама на кино - предимно Холивудско. :Д Хубаво, но това вече бе предвидено.

Тъй - темата се приключи още в началото. Както и очаквах, Реджепа се навря в миша дупка. Мерси на участвалите - темата може да се трие или заключва, или каквато е там процедурата в този форум.

Темата ти, както и ти сте пълен абсурд!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, velony написа:

Темата ти, както и ти сте пълен абсурд!

Добре, че си ти, да ми кажеш - друго да се сетиш, което вече съм написал? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, sound написа:

Добре, че си ти, да ми кажеш - друго да се сетиш, което вече съм написал? 

Няма смисъл.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм лаик, при това съм и жена:P, но някак фактът, че електронът може с лекота да преминава от състояние на частица в състояние на вълна, ме кара да си мисля, че и смъртта не е толкова "елементарно" явление, колкото и да ни изглежда на пръв, втори и дори "фактически" поглед.

Цитат

Ако електронът се описва чрез вълна, то тогава какво представлява вълнението? На този въпрос отговорил физикът Макс Борн, според когото тези вълни представляват в действителност вероятностни вълни. Вълните разкриват само възможността един отделен електрон да бъде открит на някое място по някое време. С други думи, електронът е частица, но вероятността да бъде открита тази частица ни се предоставя от вълната на Шрьодингер. Колкото по-голяма е вълната, толкова по-голяма е възможността да бъде открита частицата в определена точка.

Тази неопределеност накрая била систематизирана от Хайзенберг, когато предложил принципа на неопределеността, т.е. представата, че не можете да знаете и точната скорост, и точното местоположение на един електрон по едно и също време.12 Нито пък можете да знаете каква точно е енергията му, когато бъде измервана в течение на даден период от време. На квантово равнище всичките основни закони на здравия разум биват нарушени: електроните могат да изчезват и да се появяват другаде, както и да се намират на много места по едно и също време.

От тук

Темата съвсем не е "тъпа", нито за форум "религии". Ако човек се поразрови, може да намери достатъчно любопитни материали от квантови физици, биолози и нюросайънтисти в тази връзка.

Редактирано от мо_хи_ни (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, sound написа:

И така - предварително се извинявам за безумната тема, но ми е интересно до къде ще стигне с лиготиите и превземките си нашия съфорумец Реджеп, който много настояваше за същата, за да ми покажел, колко и как греша. Та пускам тази тема- анкета, с ясния и недвусмислен въпрос: факт ли е, че човешките същества умираме. Разбира се, могат да се предложат още много отговори, освен посочените два, като например - умираме, но само понякога; или умираме, ама малко; или от време на време умираме; и прочие, но в опит да не се разводнява много, много темата, ще оставя само тези два. 

Благодаря на включилите се - моля, гласуването нека започне сега. :Д

п.п. ще помоля модераторите, да не бързат да я трият. 

Факт ли е, че сме живи ?

Ако е факт, тогава следва правилото "Всяко нещо, което е живо, рано или късно ще умре". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, cybercop написа:

Факт ли е, че сме живи ?

Ако е факт, тогава следва правилото "Всяко нещо, което е живо, рано или късно ще умре". 

и кой го написал това правило

:lol6:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, haidukpikaso написа:

и кой го написал това правило

:lol6:

Нещо смешно ли има ?

Като се абстрахираме от хората (от цар Соломон до братя Уашовски), това правило е създадено със самия живот. И, досега не е имало изключение от него. С всяка глътка въздух, която поемаш, ти се приближаваш към смъртта. Всеки биолог ще ти го обясни.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
    • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Емил Костов написа:

Физичеси да, душевно не. 

Тоест душата се преражда? Ама само за хората нали? За успокоение! А за животните валидно ли е? Не! Там няма религия!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 18.08.2016 г. в 22:44, _Alex&Vanko_ написа:

Тоест душата се преражда? Ама само за хората нали? За успокоение! А за животните валидно ли е? Не! Там няма религия!

Това е мое вярване. Доказателство няма. Изпитвал съм чувството какво е да се отдели душата от тялото, но не мога да го докажа. Чел съм доста книги по този въпрос. Няма да споря тук. Не искам. Всеки има право сам да избере в какво да вярва.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.