Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

57 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      39
    • Парламентарна република
      18

Препоръчан отговор

Заради Ф-16! Очаква се правителството да поеме 200 млн. лева нов дълг

Честит да ни е поредния дълг и д*пе да ни е яко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, Мойра написа:

Айде на ББ не вЕрваш, ама и на международната агенция Фитч ли ?  :)

преди 1 час, Мойра написа:

Заради Ф-16! Очаква се правителството да поеме 200 млн. лева нов дълг

Честит да ни е поредния дълг и д*пе да ни е яко!

Чакай малко ...  Вчера ББ се похвали че дал 82 млн за ремонт на Су-25 .

Кое е по добре , другарко ? 

Да инвестираш в бъдещето , или да загробваш доказано загубени в тотална безвъзмездна дупка, пари в Су - 25 ?

Но ти не каза че емитираните ДКЦ  са за СУ, а за Ф16. Защото така ти внушават от пропагандните медии. 

Реално никъде никой не прави такава взаимовръзка. :) 

Само се казва че можем да поемем 1 млрд. И се отпускат книжа, в рамките на допустимото / около 900 млн/

Виждаш ли поредния красноречив пример как се налива пропаганда в малоумните шарани ?

Но разбира се, никога ти не би се асоциирала че си именно такъв шаран :) 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, miro20 написа:

Айде на ББ не вЕрваш, ама и на международната агенция Фитч ли ?  :)

На папагал каквото и да пише - никой нищо не му вярва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, miro20 написа:

Кое е по добре , другарко ? 

Да инвестираш в бъдещето , или да загробваш доказано загубени в тотална безвъзмездна дупка, пари в Су - 25 ?

Но ти не каза че емитираните ДКЦ  са за СУ, а за Ф16. Защото така ти внушават от пропагандните медии. 

Реално никъде никой не прави такава взаимовръзка. :) 

Само се казва че можем да поемем 1 млрд. И се отпускат книжа, в рамките на допустимото / около 900 млн/

Виждаш ли поредния красноречив пример как се налива пропаганда в малоумните шарани ?

Но разбира се, никога ти не би се асоциирала че си именно такъв шаран :) 

Мирча, аз не виждам нищо лошо в това, българските работници и пенсионери да дават част от заплатите и пенсиите си за да помагат на братския американски народ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега не съм видял папагал да разбира и от самолети - ама не искам и без това малката ми пенсия да помага на други народи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като прочетеш коментарите да ти настръхнат косите. Направо искам да видя онзи философ, който ще даде гениалната идея, как по мирен/ демократичен начин да се спре този геноцид над българите - щото поне аз обмисляйки положението от всички възможни страни, за които съм се досетил, освен с бой друг начин не виждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, insec написа:

А като прочетеш коментарите да ти настръхнат косите. Направо искам да видя онзи философ, който ще даде гениалната идея, как по мирен/ демократичен начин да се спре този геноцид над българите - щото поне аз обмисляйки положението от всички възможни страни, за които съм се досетил, освен с бой друг начин не виждам.

И от кого трябва да се почне боят според теб . Май от нас народа дето търпи вече 75 години тези паразити . Ами явно така ни е добре и ще продължават да си безчинстват на воля. Да разделим днес съществуващите партии на добри и лоши е просто безумно, но тук общо взето преобладаващото мнение е че трябва да сменим например провалилият се Борисов с някой от друга съвсем явно доказала се че не умее да управлява партия. Ами тези упражнения със смените ги правим вече 30 години - явно не се получава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Мойра написа:
Цитат

Това, което направихме в областта на образованието, също много привлича инвеститори в България.

Е тука направо онемях !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.08.2019 г. в 18:09, halek написа:

Всъщност експертите ни казват -  до 2023-а въобще да не си помисляме, че може да въведем еврото.

След 2023-а - не се знае.

На нас евро въобще не ни и трябва. Пък че онези натискат да го въвеждат, те от нас не са.

И ето пак трупат дългове на главите ни:
Нов дълг от 200 млн. лева поема правителството под формата на държавни ценни книжа

И за какво са ни тия самолети като нямаме нито армия, нито сме държава? Може би някой печели от сделката повече от нас?!

преди 14 часа, gagodrago написа:

Мирча, аз не виждам нищо лошо в това, българските работници и пенсионери да дават част от заплатите и пенсиите си за да помагат на братския американски народ.

Така трябва - бедният да помага на ботатия, да гладува, за да може някой друг да охолства. Евроатлантически ценности, какво да ги правиш! Търсят се хора, които наистина вярват в тях (не платени клакьори, които и негри ще се изкарат за пари).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко образования на бандит, не са като няколко нормални светски образования, които биха му били в помощ на легалната дейност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Lumberman написа:

Така трябва - бедният да помага на ботатия, да гладува, за да може някой друг да охолства. Евроатлантически ценности, какво да ги правиш! Търсят се хора, които наистина вярват в тях (не платени клакьори, които и негри ще се изкарат за пари).

Всъщност много ми е смешна тази ваша опорка дето издънения трол с руска клавиатура повтаря също .

Защото най ярък пример за държава ограбена от 100-на милиардера олигарси и върхушка на гърба на 20 млн официално бездомни и бедни , и население 79% от които трудно могат да си позволят стоки от първа необходимост ... е... РФ.

А страните , постигнали що годе някакъв добър социален минимум и висок стандарт са... в злата Европа и злия Запад. :)

Та, не , не са това евроатлантическите ценности. А са ценности в "матушката".

Наистина е забавно колко тъпи хора повтарят подобни неща в стил черното е бяло, а бялото черно.  :)

При това за очевидни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, lsmurf написа:

И от кого трябва да се почне боят според теб .

Oт ниво общини може би. В парламента е мъгла, докато в общините местното население много добре ги знае кой, какво и що. Например вчера, докато писах този ми коментар, до един часа през ноща циганска сватба ни надува главите на цял град. Сто пъти звънях на 112, накрая онези взеха мен да предупреждават, че щели да ме глобят, щото съм ги притеснявал. Е - тази сватба нима ченгетата не я чуват, нима са разпънали масите на стадиона без разрешението на кмет и община, нима няма закон за такива положения. Аз, ако си надуя музиката у дома посред нощите, ще дойдат и ще ми съставят акт нали - е що същия закон и мерки не важат за циганите. Много просто що - щото кмета иска бой, а началника на полицията в момента го съдят: поредния. Само, че пак като предните няма да го осъдят нещо кой знае какво, ми просто ще се раздели с пагона и съответната пенсия, следователно и той иска бой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ваклин Пederastin се оплака на Цацаров и Гешев от Биволъ, медии уронвали доброто му име след ареста на Иванчева

Не знаех, че тая гнида някога и някак е успяла да придобие добро име, че да има какво да му се уронва. Сещате се, че заглавието не е в оригинален вид, предполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабинетът пое нов дълг от 200 млн. лева заради изтребителите

Цитат

На 26 август 2019 г. Министерството на финансите преотвори емисия 20-годишни държавни ценни книжа (ДЦК), деноминирана в лева, пусната в обращение на 21.06.2019 г., с падеж 21.06.2039 г., съобщиха днес от ведомството.

На проведения аукцион бяха пласирани успешно ДЦК за 200 млн. лв. съвкупна номинална стойност при постигната средно-претеглена доходност в размер на 1,42 %. Общият размер на подадените поръчки достигна 244,2 млн. лв., което съответства на коефициент на покритие от 1,22.

Разпределението на придобитото количество ДЦК по видове инвеститори е както следва: най-голямо количество ДЦК на аукциона придобиха банките – 61,4 %, следвани от застрахователните дружества с 17,5 %, пенсионни и гаранционни фондове – 16,6 %, инвестиционни посредници – 2 % и други инвеститори – 2,5 %.
Финансовото министерство предложи облигации от 20-годишната емисия, отворена през юни тази година. Именно тогава за първи път в историята на България на пазара бяха пуснати държавни ценни книжа, чийто падеж е след 20 години, съобщи БНР.

Тази година страната ни има право да поеме максимум 1 милиард лева нов дълг. Освен 20-годишните облигации, финансовото министерство на няколко пъти пуска и книжа за 10 години и половина, като към тази емисия също има сериозен интерес, особено от страна на банките. Това е обяснимо, тъй като ценните книжа се считат за сигурен инструменти, макар и със сравнително ниска доходност.

Така общо новопоетият дълг за годината ще бъде 900 млн. лева или близо до лимита, записан в бюджета.
Новите задължения се налагат заради сделката за изтребителите, която частично се финансира по този начин.

В средата на август министърът на отбраната Красимир Каракачанов обяви, че парите за военните самолети вече са преведени в САЩ в специална сметка на България, както е записано по договор. Неведнъж управляващите са заявявали, че страната ни може да плати техниката наведнъж.

Новопоетият дълг отива във фискалния резерв, чието ниво правителството поддържа много над изискуемия в бюджета минимум.

Тежко и горко не само на народа ни беден, но и на следващото правителство!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Мойра написа:

преди 7 часа, Мойра написа:

Премиерът: Пламен Георгиев е с няколко образования, хиляди награди няколко езика

Това може да го каже само един човек без срам и морал!

Тоя тип не може ли поне веднъж да се изкаже поне мъничко интелигентно ... все някакви простотии, които сам той смята за оригинални. Не мога да повярвам, че това нещо управлява вече толкова години, струва ми се лош сън, но като прочета поредния му идиотизъм тук (аз нито го гледам, нито чувам или поне се опитвам), разбирам че кошмарът продължава. Напълно съм съгласен с insec, че без бой няма да мине.

И мисля, че е време да повторя това, което казах в зората на моите изяви тук:

Съществото, управляващо в България е най-нисшата форма на живот, достигнала до най-висша форма на власт. :angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, crazy katon написа:

че това нещо управлява

Ше се сетиш ти, както и аз съм споменавал вече, с риск да получа наказание заради някои правила...Че има "неща", които само външно изглеждат на хора и макар да не са нито извънземни, нито паранормални явления, в тях няма останало нищо човешко, освен външният им вид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук е мястото да изразя доволството си от БНТ и БНР.

Да, имаме Национални медии, които със завидна журналистика вече не само по телевизията, а и по радиото отразяват случващото се в България и Света.

Дали са под влияние на действащото правителство или .... просто във въпросните медии има достойни журналисти.

Браво!

п.п. Нека някои хора говорят, че няма свобода на словото било то в България, Света или форума ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възмущения отсам , възмущения от там , възмущения от всякъде - файда никаква . Клоака за оттичане на зловредни емоции....Вярно , че все е нещо.....ама вонята вече едва се трае....

Къде са РЕШЕНИЯТА , по възможност реалистични ? :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, miro20 написа:

Всъщност много ми е смешна тази ваша опорка дето издънения трол с руска клавиатура повтаря също .

Защото най ярък пример за държава ограбена от 100-на милиардера олигарси и върхушка на гърба на 20 млн официално бездомни и бедни , и население 79% от които трудно могат да си позволят стоки от първа необходимост ... е... РФ.

А страните , постигнали що годе някакъв добър социален минимум и висок стандарт са... в злата Европа и злия Запад. :)

Та, не , не са това евроатлантическите ценности. А са ценности в "матушката".

Наистина е забавно колко тъпи хора повтарят подобни неща в стил черното е бяло, а бялото черно.  :)

При това за очевидни неща.

Тъповатият бай Мирчо пак се мъчи да ни "информира" със стари "новини" отпреди 20 години. 

Преди 20 години при пиянката Елцин е било така в Руската федерация, но при Путин нещата се промениха много.

Публична тайна е, че злият Запад и Щатите се издържат като ограбват ресурсите, суровините и природните богатства на бананови републики в които местното население обикновено е с умствен капацитет на стадо шебеци.

Боко прахоса над 2,5 милиарда за старо американско желязо и даде още една златна мина, а злите американци не щат и не щат да махат визите за българи. Що така бе Бай Мирчо? Да не би американците да ви считат за ненадеждни,  заради бившето ви съветско минало?:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, insec написа:

Например вчера, докато писах този ми коментар, до един часа през ноща циганска сватба ни надува главите на цял град. Сто пъти звънях на 112, накрая онези взеха мен да предупреждават, че щели да ме глобят, щото съм ги притеснявал. Е - тази сватба нима ченгетата не я чуват, нима са разпънали масите на стадиона без разрешението на кмет и община, нима няма закон за такива положения. Аз, ако си надуя музиката у дома посред нощите, ще дойдат и ще ми съставят акт нали - е що същия закон и мерки не важат за циганите.

В свободните държави такива постановки не се търпят, но не и в "свободния свят". Нас зорлем ни направиха циганска държава. Но за да не кажат някои, че това си било наш вътрешен проблем - нека погледнат по на север и на запад - Швеция, Германия, Белгия, Франция, Англия - и как там тачат новата "революционна маса" с тъмен цвят на кожата, че и армията от джендъри.

Тъй че като забележите такива "мерки" (или по-точно липсата на такива), може да си правите изводите за статута на въпросната държава, която няма право дори с такива неща да се разпорежда. За сметка на това БХК е на първа линия да съди някой служител, който вземе да си свърши работата по изключение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 8 часа, gagodrago написа:
преди 15 часа, miro20 написа:

Тъповатият бай Мирчо пак се мъчи да ни "информира" със стари "новини" отпреди 20 години. 

Преди 20 години при пиянката Елцин е било така в Руската федерация, но при Путин нещата се промениха много.

О не, товаришч от тролската фабрика.  никакви 20 г. Преди 20 г. нямаше 100 милиардера, а се появиха при Путя.

Кое се е променило ? я да видим :

https://www.putin-itogi.ru/itogi-2018/

Чети и реви :)  Доклада е доста подробен.

И още :

https://zen.yandex.ru/media/rim/chto-izmenilos-s-2000-goda-itogi-20-let-vstavaniia-s-kolen-5cb8acfb5f8be700b131d19e?fbclid=IwAR0jxrW-9J1vQQRWbXkuuyVT_YAhTEduKfxe94CmPUSBUMgBScstRYukfRA

И пак :

https://news.rambler.ru/other/40977427-realnye-itogi-18-letnego-pravleniya-putina/

21млн под прага на бедност  спрямо предишни 18 млн https://www.9111.ru/questions/777777777747717/

и т.н.

А ето и интересни статистики и сравнения  , които и аз често съм цитирал :

https://twitter.com/alyonapopova

По темата

Цитат

"Затова много се дразнят другите институции, няма какво да покажат. Взели сме решение, инвестирали сме, построили сме и сме го дали на хората"

Като гледам реакцията и на някои тук,прав е ББ -  определено МНОГО се дразнят :laughing4:

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, gagodrago написа:

Да не би американците да ви считат за ненадеждни,  заради бившето ви съветско минало?

Не бе човек , миналото си е минало ама като виждат колко много като теб има в Българи напълно са прави да не искат да ни отменят визите. Пазят си държавата хората защото отменят ли ги точно тебе подобни ще ги налазят първи а простотията е заразна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...