Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

70 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      49
    • Парламентарна република
      21

Препоръчан отговор

преди 10 минути, acnekt написа:

България не е социална държава, а пък хората негодуват, че нямало социална, здравна и пенсионна осигуровка. Правилно е да няма, даже и това е много. Дори се чудя и това що дават.

Всяка държава трябва да е социална, защото същите тези мизерстващи пенсионери на избори ги търсят за гласа им. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, acnekt написа:

че нямало социална, здравна и пенсионна осигуровка

Няма съответните видове (задължителни)застраховки, а осигуровките си ги има и НОИ  и НЗОК, си ги прибират безмилостно.

Ае, колега, ти да не си държавен служител, на който държавата служебно да ги плаща тия работи и ти да си в неведение за тях и затова да тачиш и лижеш на герп подметките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, acnekt написа:

Не можеш да задължиш хората да те обичат и не всички хора ще те обичат. Ако ще и в злато да ги обсипиш. Не спори с модератор и обиждай. Поне.

Ти кога ще се научиш да пишеш разбираемо ма? Да не споря с модератор и да обиждам. А сега де?

преди 16 минути, barbuncela написа:

Ако на някой не му харесва, оплавания към собственикът на сайта Калин Карабойчев!

Сега разбрах защо оплакването ми към админа остана, като глас в пустиня.Оплакал съм се на палача!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, herkules2 написа:

Ти кога ще се научиш да пишеш разбираемо ма? Да не споря с модератор и да обиждам. А сега де?

Сега разбрах защо оплакването ми към админа остана, като глас в пустиня.Оплакал съм се на палача!

(Пред)Чувствам, че ще направиш малка ПАУЗА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, herkules2 написа:

:offtopic_s:

Сега и тази ли тема ще оспамиш? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, sliderum написа:

НЗОК,

не е тя, ако погледнеш с всяка година, парите за здраве са все повече

а и по стета сестрите сменят памперси , а санитарката няма контакт с пациента (до коша и са правата)

всичко е до мислене на работещите в системата

преди 1 минута, AAUUXX написа:

:offtopic_s:

Сега и тази ли тема ще оспамиш? 

то и аз неразбрах какво и стана снощи - ама женска логика, иди че е разбери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехааа!!! Влизам в акуратната тема и какво да видя, нещо оранжевко ме подблещава!!! Прочетох го и сърцето ми се стопли!!! Прточетох го още един път и останах леко разочарован!!! Нищо не пише за неграмотността и неграмотното писане!!! Въпреки всичко, вехтият Джугашвили е оптимист и подкрепя тази образователна инициатива, стига да бъде вкаран и правописът в дневния ред!!! По този дневен ред, Мирчо трябва на всеки втори пост да е банван за седмица, а овцата да е с бан за 100 живота напред!!! Все пак да пожелаем успех  в образоването на младите неграмотни люде и да им се обясни, че светът не се върти около тях!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, barbuncela написа:

Значи според тебе въпросът "Защо не подкрепихте минимална пенсия 300 лева." е провокация?

Майкоооо, колко провокативен въпрос !

ИЗвинявай , или се правиш на неразбрала, или и аз не знам .

Въобще не е провокация въпроса, а това че поведението на не-журналистите от Атака си имат предистория на провокациите.

Целта на тези дразнения е да предизвикат именно такава реакция от депутата, да си изпусне нервите.

Това им е цялостното поведение, и тактика.

И някои не издържат и реагират по рязко , както е и случая, и тия веднага почват да реват.

Ми ако при теб върви тази  елементарна тактика, при нормалните хора не е точно така :)

Не всичко което лети се яде... Вечемай съм ти го казвал.

преди 1 час, Джугашвили написа:

По този дневен ред, Мирчо трябва на всеки втори пост да е банван за седмица, а овцата да е с бан за 100 живота напред!!!

И да се разстрелят, нали :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Нищо не измествам, а уточнявам за кой скандал говориш.

второ - Ако ми покажеш клип, но да е различен от публикуваното от субективните журналисти от бАтака, може и да гледам.

Трето - мнението за ГЕРБ ми   е много по широко от тесните ти разбирания. Винаги съм казвал - защо бягате от лустрация ? .

Това е геезиса на всичките тези далавери от които толкова се възмущавате.

Приемаме лустрация и нито ББ ще го има, нито хора "патриоти" с картончета ще са мнистри.

Ама не щете. :)   Щото и БСП ще е нещо като извън закона :) 

Та за скандала на Атака :

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/iachev-zashtiti-sypartieca-si-dumite-za-belioto-sa-izvadeni-ot-konteksta-2201158

„Тази телевизия от месеци провокира колегите от „Обединени патриоти“, не само г-.н Петров. Затова от нашата парламентарна група е внесено искане до председателя на парламента да бъде ограничен достъпа на тяхната телевизия, които в продължение на месеци провокират, търсят сензации от мухата да направят слон, създават напрежение сред колегите. Мисля, че вече днес им е отказан достъпа“, коментира Борис Ячев.

По думите му в ОП са постоянен обект на атаки от всички екипи на партийната телевизия.

„Репортерите са различни, но поръчката идва от едно и също място. Каквото и да се каже, винаги се търси някакъв скандал и опит да се търси напрежение. А ние не търсим напрежение“, заключи Борис Ячев.

За лустрацията съм съгласен напълно с теб,но трябваше да се случи много отдавна,вече е безмислено и късно.ХОРОТО е с много участници,навързани един за друг,здраво и недосегаемо.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, hristo58 написа:

За лустрацията съм съгласен напълно с теб,но трябваше да се случи много отдавна,вече е безмислено и късно.ХОРОТО е с много участници,навързани един за друг,здраво и недосегаемо.....

по добре късно отколкото никога, но невиждам налични хора които ще останат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лустрацията просто беше предишната пиеса, разигравана в политическият цирк. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, sliderum написа:

защо, някои държави успешно е приложиха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, вие за какво пишете ? Нищо не ви се разбира. Тук сте като събрани от кол и въже в шумна зала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

овцата по-далече от родното поле не може да отиде. вари я, на чеверме печи я, ........ за нищо не я бива

// не знам защо си мислиш, че някой ще гледа някво дълго видео с неизвестен замисъл-идея ???? ; хи4 не бих си направил излишният труд //

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Silver Patrik написа:

Абе, вие за какво пишете ? Нищо не ви се разбира. Тук сте като събрани от кол и въже в шумна зала.

В темата пишеха много свестни хора и всичко вървеше добре, докато не се появиха троловете, благодарение на които голяма част от пишещите напуснаха не само темата, но и форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Без умствен капацитет написа:

колко си ував

Направил е извода,че като види някой,който е заинтересуван от машината,да вложи в него капитал,да го обучи и обвърже с договор,но и да му гарантира подобаващо заплащане,примерно 2000 лв  и тогава чий ще го дири в чужбина.

Ама///едва ли.Всеки иска да експлоатира,никой не иска да инвестира в ЧОВЕКА(РАБОТНИКА).

Това е истината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Мойра написа:

В темата пишеха много свестни хора и всичко вървеше добре, докато не се появиха троловете, благодарение на които голяма част от пишещите напуснаха не само темата, но и форума.

И кои са те ?

Дай примери дай конкретни имена.

Защото "троловете" със фейк пропагандата са тези които именно гузно бяха наритани .

И наритани не заради тяхното лично мнение и позиция,  а затова че реагираха комплексарски и с обиди на  ТОВА че бяха ОПРОВЕРГАНИ.

Направи си изводите.

преди 34 минути, sliderum написа:

Само в България и в РФ май не бе разиграна тази "пиеса" .

Дори подозирам не знаеш за акво става въпрос.

Проста аксиома, която всеки път ви повтарям

- Страните от бившия соц лагер, които по навреме бяха приели и провеждат устрация, са в пъти по добре. Само тези в които по бавно или никак , както в НРБ, кретат на дъното.

Пряка зависимост, която дори вие може да разберете. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Мойра написа:

не всички мислят като теб, свикни с тази мисъл - и помисли колко пъти си ме нарекла трол, а аз не ти казвам - защо ли, може ли да си отговориш

преди 5 минути, hristo58 написа:

Направил е извода,че като види някой,който е заинтересуван от машината,да вложи в него капитал,да го обучи и обвърже с договор,но и да му гарантира подобаващо заплащане,примерно 2000 лв  и тогава чий ще го дири в чужбина.

Ама///едва ли.Всеки иска да експлоатира,никой не иска да инвестира в ЧОВЕКА(РАБОТНИКА).

Това е истината.

казва / вероятно и това ще дойде / а не че сега е така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, barbuncela написа:

Ето ви излагацията на Гешев на български!

Той ги размаза с конкретните си и делови отговори, тези тъпи лаладжийски еврочавки. 

Човек (или жена) требва да е много тъп (или тъпа), за да твърди обратното - "Ето ви излагацията на Гешев". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Без умствен капацитет написа:

защо, някои държави успешно е приложиха

Що дрънкате глупости? Кои я приложиха и колко успешно?! В Чехия м? Знаеш ли изобщо какво става в Чехия, или квото доловят пеленгаторите от облъчването. Или в Словакия...

Приложили успешно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

И кои са те ?

Дай примери дай конкретни имена.

Ванката, Никишарк, Духчо, Тони (и на него му писна от латерните), Никси... Ти верно ли си мислиш, че си наритал някой от тях? Не Мирко, ти си една супердосадна досада. Толкова досадна, че хората предпочитат да се разкарат. Само истински трол може да бъде толкова досаден. Човек без съвест, без мнение, без социална позиция... слуга!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Без умствен капацитет написа:

по добре късно отколкото никога, но невиждам налични хора които ще останат

Ти прочете ли онова в оранжевото??? За теб е отнасяше!! Сега си виж и правописа!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, _Belial_ написа:

Ти верно ли си мислиш, че си наритал някой от тях?

Да. При това категорично и еднозначно . Всичко писано си седи по назад, всеки може да види / прецени :)

преди 56 минути, _Belial_ написа:

Що дрънкате глупости? Кои я приложиха и колко успешно?! В Чехия м? Знаеш ли изобщо какво става в Чехия, или квото доловят пеленгаторите от облъчването. Или в Словакия...

Приложили успешно...

Да, приложиха лустрация,  и това даде резултати.

Никъде няма такова мислене като вашето, токова плоско промиване на мозъци, и държавите са в доста по добро състояние и стандарт спрямо нас.

Цитат

Чехословакия (Чехия) Първите законодателни лустрационни действия в Чехословакия са още преди разделянето на Чехия и Словакия — през 1991, когато се предприемат ефективни мерки, изключващи комунистическия елит, репресивните органи на тайната полиция и сътрудниците на ŠtB (чехословашката Държавна сигурност, Štátna bezpečnosť) от ключови позиции в държавната администрация. Допусканите изключения са свързани с това, лустрираният да бъде понижен до пост, който не подлежи на лустрация. След разделянето на Чехия и Словакия лустрационните норми се възприемат от чешкото законодателство безсрочно. Лустрационните действия са под контрола на Офиса за документация и разследване на престъпленията на комунизма за периода 1948-1989, които не са били наказани по време на чехословашкия комунистически режим. Полша В Полша има няколко неуспешни опита за лустрация преди 1997, когато се приема Закон, с който се създава Комисия, която има функцията да разкрива истината и да помирява. Обществените постове са “разменяни” за истината. Кандидатите за ключови длъжности подписват Клетвени декларации. Комисията ги подлага на проверки и интервюта, след което, по решение на комисията, кандидатът можеше да бъде допуснат до желаната от него длъжност. Имената на личностите, минали през “проверка” са публикувани в Държавен вестник, а подалите неверни данни — изобличавани публично, след което им е забранявано да заемат държавни постове за период от 10 години. Може да се каже, че Законът адресира по-скоро нечестното отношение и неистината, а не принадлежността в миналото и дава възможност за “Втори шанс”. Действията по лустрацията са в юрисдикцията на Института за националната памет и Комисията за преследване на престъпленията срещу полската нация за периода 1939-1989. Унгария Лустрацията в Унгария започва през 1994. Комисии, търсещи истината, изследват фактите и разкриват самоличността на тези държавни служители, чието име е било опетнено. Вината е посочвана от Комисии, търсещи истината. Съставът им е минимум тричленен. Подлежащи на проверка са принадлежността към репресивния апарат на компартията и дори на нацистката. Държавните служители, които желаят да запазят постовете си, са можели да го направят, при условие, че имената и обвързаността им към режима бъде оповестена. Изборът е бил да се оттеглят, без да бъдат публично оповестени или да запазят поста си, на цената на това, миналото им да бъде оповестено. Двата принципни подхода и традиционно българският “трети начин”... Чешкият подход по-скоро изключва всички опетнени държавни служители — те нямат право да запазят постовете си, докато Полша и Унгария им дават възможност да бъдат включени при определени “изкупителни” процедури и правила — основно свързани с разкриване на истината. Това са двата принципни лустрационни подхода: изключващ и приобщаващ. България пое по свой, “трети” път и стигна до… кривата круша на прехода.

Прочети още : https://www.actualno.com/columnist/article/935/author_id/80
© Actualno.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Автор: Асен Генов

Прочети още : https://www.actualno.com/columnist/article/935/author_id/80
© Actualno.com"

Му-ха-ха!:lol6:
Ако не вярвате на  Мирко, питайте Асен Генов.:wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...