Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Говори се, че Слави и хората му щели да предложат кандидати за кметове на доста места.

Може да стане интересно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

Проблемът не е само в Брисов- ако беше така отдавна да беше решен. Проблемът е че останалите "алтернативи" са така старателно подбрани че ГЕРБ да бъде в крайна сметка най- приемливото решение. Затова и тези избори ще бъдат спечелени от ГЕРБ и все по малко хора ще си правят трудът да отидат до урните. Просто актьорът е Борисов а останалите партии са клакьори докато режисьорът не реши да ги размени но засега не личат такива намерения. Така че и за местните изброри хората които предричат загуба на ГЕРБ ще се наложи да търсят както сега аргументи защо предсказанията им не са се случили.

С повечето от доводите ти съм съгласна.

Според мен нещата ще се случат така, както желаят от ГЕРБ, но не поради лошите алтернативи, а поради добре изградената от Борисовата партия система за печелене на избори.

Не бива да забравяме и това, че в ръцете на ГЕРБ са всички парични ресурси на България, с които тази партия винаги е разполагала и разполага както си иска, без някой да ѝ държи сметка.

Ако не се случи нещо извънредно в държавата ни, което е малко вероятно, местните избори ще бъдат спечелени от ГЕРБ.

преди 1 час, M.Николов написа:

Говори се, че Слави и хората му щели да предложат кандидати за кметове на доста места.

Може да стане интересно.

Дано е вярно!

Слави все още има много почитатели, които биха гласували за предложените от него хора.

СДС иска съюз с ГЕРБ и за местните избори

Доста изгладняха през последните години, та...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се получи Мария Габриел се отказва от изборът на хората за да остане еврокомисар. Аз ако бях грасувал за нея щях да се чувствам подведен не знам какво мисли Миро по въпросът след като обясняваше че е гласувал за ГЕРБ защото много я харесвал. Сега ще трябва да прехвърли любовта си към Лиляна Павлова- нея поне всички я харесват и обичат в целия политически спектър явно има харизма като настоящия си лидер. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За негласувалите не се ли отнася?:rolleyes:

Всъщност проблема няма нищо общо с евроизборите.

По скоро до кога ще търпим да ни правят на глупаци?

Твърди се, че нефта поскъпвал, а той всъщност поевтинява!

И до кога ние ще плащаме за грешните решения в енергетиката?

Вчера разбрах, че държавния ТЕЦ Марица-изток 2, който е затънал в дългове притежава футболен отбор "Берое"!!!:shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

до това положение ни докарват гласуващите
поддават се на манипулацията, че изразяват "свободната си воля"
дръшки на квадрат
докато не осъзнаят, че с гласуването затвърждават статуквото...ъ-ъ-ъ...тъй де, до като има "кворум" , все тъй ще я караме

пп
няма да се учудя, ако въведат задължително гласуване, за да се задържат на власт тия изедници

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, lsmurf написа:

не знам какво мисли Миро по въпросът след като обясняваше че е гласувал за ГЕРБ защото много я харесвал

Разочарован съм, но споменах че гласувах за екипа , а нея я харесвах и като опитна в европейските дела, и затова че размаза  Офшорка Милиончева, толкова че чак БСП пропагандата се наложи да пуска и лансира видеота на орязан дебат само с думите на Милиончева :)

Както и да е. Принципа Пеевски е същия. При ДПС Карада... не моа му нашиша името даже, и Пеевски бяха по скоро пи-ар мотори, като "лице на кампания"  за да не се чуди  нискообразования им електорат кой какъв е .

Но тези неща не са прецедент.  Стани Шеф на предишното си евродепутатство  нали обеща да се оттегли , и после "забрави" :)

Дали това е добре не знам, но не е забранено. Ако ме питаш , аз съм да са забранени таквиа рокади.

преди 1 час, дръндю написа:

няма да се учудя, ако въведат задължително гласуване, за да се задържат на власт тия изедници

Май  наскоро споменах, но ... то си е въведено :)

преди 1 час, дръндю написа:

до това положение ни докарват гласуващите
поддават се на манипулацията, че изразяват "свободната си воля"
дръшки на квадрат

Защо нито един от противниците на гласуването не даде някаква разумна алтернатива ? Или някаква конкретика какво  и как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, miro20 написа:

Май  наскоро споменах, но ... то си е въведено :)

аве ас не чета твои постове, ама ади ено исключение да напраа
https://www.dw.com/bg/лъжата-задължително-гласуване/a-37697899

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, M.Николов написа:

Вчера разбрах, че държавния ТЕЦ Марица-изток 2, който е затънал в дългове притежава футболен отбор "Берое"!!!:shock11:

То с този  ТЕЦ тепърва ще се почват спекулите - е днес ги слушах, ако не повишат цената на тока с поне 15% щели да фалират. Сиреч - готвим голем обир.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, да фалират бре!Как във Великобритания позволиха да фалира вторият им най-голям производител на стомана?

https://news.bg/int-economics/kontsernat-british-steel-obyavi-falit.html

Нали големия зор беше да има конкуренция?

Там нямат ли синдикати?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.06.2019 г. в 13:57, miro20 написа:

Защо нито един от противниците на гласуването не даде някаква разумна алтернатива ? Или някаква конкретика какво  и как.

Ето днес чух един много точен коментар което ще отговори на твоятвъпрос. "Когато хората не виждат избранници за които да гласуват с главата си те гласват с краката си"

Това ли е целта на задължителното гласуване да принуди хората да гласуват с краката си тоест да хванат пътя извън страната. Да ти кажа този вот вече се ползва от по умните българи не от вчера така че закъснели сте с въвеждането на задължителното гласуване. :D Друг е въпросът ако темповете с които се обезлюдяваме не са ви достатъчни - тогава наистина трябва даже да го криминализирате , ще се ускори процесът значително.  Ако тази алтернатива не ти харесва помисли дали трябва да се върви по пътя който предлагаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, lsmurf написа:

Ето днес чух един много точен коментар което ще отговори на твоятвъпрос. "Когато хората не виждат избранници за които да гласуват с главата си те гласват с краката си"

Това ли е целта на задължителното гласуване да принуди хората да гласуват с краката си тоест да хванат пътя извън страната. Да ти кажа този вот вече се ползва от по умните българи не от вчера така че закъснели сте с въвеждането на задължителното гласуване. :D Друг е въпросът ако темповете с които се обезлюдяваме не са ви достатъчни - тогава наистина трябва даже да го криминализирате , ще се ускори процесът значително.  Ако тази алтернатива не ти харесва помисли дали трябва да се върви по пътя който предлагаш.

Разбирам те много добре, но ще дам /отново/ примера с Германия. По точно ИЗточна Германия.

Там си нямат бойко борисовци, нямат си вече и комунисти, но и до ден днешен, 30 г след промяната, след тахното обединение, след 2 трлн евро наляни в бившото ГДР, те все още не могат да изравнят стандарта си и икономическтие показатели на региона.

Но акцентирам на последния аспект който ще кажа - И там "краката"  правят избор !  Младите източногерманци и те мигрират в по развитите региони на ФРГ.

Давах достатъчномного инфо и линкове и за обезлюдяването , характерно за тези райони, и че все още не могат да се справят.

И това в най могъщата икономика в ЕС се случва. Не в България !

Виж как на този фон, теориите за нашите кандидати , как имало или нямало такива, как "краката" правели избор... са доста.. как да кажа правилната дума..  спекулативни е най мекото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, miro20 написа:

Разбирам те много добре, но ще дам /отново/ примера с Германия. По точно ИЗточна Германия.

Там си нямат бойко борисовци, нямат си вече и комунисти, но и до ден днешен, 30 г след промяната, след тахното обединение, след 2 трлн евро наляни в бившото ГДР, те все още не могат да изравнят стандарта си и икономическтие показатели на региона.

Но акцентирам на последния аспект който ще кажа - И там "краката"  правят избор !  Младите източногерманци и те мигрират в по развитите региони на ФРГ.

Давах достатъчномного инфо и линкове и за обезлюдяването , характерно за тези райони, и че все още не могат да се справят.

И това в най могъщата икономика в ЕС се случва. Не в България !

Виж как на този фон, теориите за нашите кандидати , как имало или нямало такива, как "краката" правели избор... са доста.. как да кажа правилната дума..  спекулативни е най мекото.

Знаеш ли има един стар виц от соц времената.

Цитат

Сменяват директор на едно предприятие. Идва заместникът му и секретарката му връчва три запечатани плика от предшественикът му с указание да ги отваря последователно когато нещата започнат да не вървят. След известно време се наложило да отвори плик номер 1. Там пишело "Обещавай" . Започнал младежът да обещава нещата потръгнали обаче след известно време работниците видели че обещанията не се изпълняват и нещата отново забуксували. Отворил вторият плик и там пишело "Оправдавай се с мен" Започнал да се оправдава че не може да изпълни обещанията заради старото ръководство - хората му повярвали и му дали още кредит на доверие но след известно време им омръзнало и не желаели да чакат повече. Нещата се влошили силно обаче нашето момче не се отчаяло а смело отворило третия плик. Каква била изненадата му когато прочело "Готви три плика !" :D

Та ти май считаш че си във времената на вторият плик като гледам как се опитваш да намериш оправдания ,обаче според мен е време управляващите да отворят третият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Европейските правила и българският Изборен кодекс са били прегазени като с валяк.

Този извод прави разследващият журналист Григор Лилов обосновавайки се с редица факти.

https://www.facebook.com/grigor.lilov/posts/2211442932304967

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АТАКА иска минимален праг за признаване на избори | Блиц

Някой твърдеше, че има мининален праг за легитимност на изборите. Изглежда сега няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.06.2019 г. в 14:13, M.Николов написа:

Даа.....щом стигнах до Кремъл и се отказах.:getout:

Ето това е част от проблема. Не знам с какво ви е изпран мозъка, но наистина някой е сложил каменна стена, опре ли нещо недай боже НЕГАТИВНО за "матушката".

Край. Приключвате, пощурявате, побеснявате , и почвате за "Вечната признателност" . Независимо от историята, или съвременните факти  такива каквито са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оппааа.. някой трие неудобни истини за него :)  Евала :)  

Радвам се на комплексарската ти реакция , която показва че много добре си ме разбрал и си гузен че ти наврях истината в очите.

:)

Ако бе подминал без внимание, и ако не триеше няколко пъти като бесен, нямаше да знам че съм прав /отново/

Редактирано от miro20
не дописвай след няколко дни! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, някой скрива отговори, които не са по темата!

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквано! Президентът насрочи местните избори за 27 октомври

Цитат

Президентът Румен Радев насрочи със свой указ избори за общински съветници и кметове да се състоят на 27 октомври 2019 г.
Указът на държавния глава е на основание чл. 98, т.1 от Конституцията на Република България във връзка с чл. 4, ал.1 от Изборния кодекс.

Това означава, че вторият тур ще е на 3 ноември

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДПС е против отмяната на машинното гласуване

Не съм изненадана.

Отмяната на машинното гласуване е от полза само за една партия, знаем коя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Мойра написа:

Не съм изненадана.

Айде бе ? Нали тръбяхте как ДПС е с ГЕРБ :)

Ох.. хайде да ви оставям че мястото ми е в кухнята . Нали така, Мойра ? :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...