Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 1 час, acnekt написа:

Каква изненада света Тройца печели ГЕРБ, БкП и ДСП. Да си направят и арменците в България една партия, поне да има нещо НОВО в този парламент.

Агенти на Държавна сигурност, мутри, олигарси.

Ей, жалко. Моят любимец Пеевски сега ще става евродепутат. На мен ми се искаше млад и успял бизнесмен като него да се кандидатира за министър-председател на България, че да оправи окончателно населението. Тъпи пожарникари и смотани физкултурници, които бъкел не рзбират от икономика, финанси и инвестиции нямат място във властта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, crazy katon написа:

Оттук нататък герберастите ще управляват колкото си искат и както си искат. Не Нинова беше виновна, а тези, които набутаха джендър станишев в листата и по този начин отблъснаха много хора, които ненавиждаха групировката герб.

И аз не съм очаквал Бойко да е първи, след това осиране в последните години. Но очевидно здраво държат юздите на тоя етап. Иначе и аз познавам хора, които не са привърженици на БСП, но са гласували за тях, за да не спечели Бойко. За Станишев не знам. Той е продажник от класа и лъжец по-голям и изпечен дори от Бойко. Нямаше място в листата. Но очевидно бе спуснат от "началниците" - и това не е Кремъл очевидно. Няма как да стане с такива кадри, дори да са го изтласкали назад с преференции.

Иначе аз винаги съм се питал кой толкова подкрепя и харесва Борисов, че да гласува за него? Ами не са много хора. И реално не са - пак към 9 процента от избирателите, което включва партийно обкръжение и купени гласове. За мъртви души дори не говорим. Много малко хора. И зомбита. Докато за БСП тези, които са гласували, поне не са подкрепили тия нещастници и наглеци от ГЕРБ, т.е. виждат че не стават. Та Бойко ако е с 9 процента, какво да кажем за Карадайъ или Радан. Соросоидите имат към 2 %. Революционна маса и нищо повече.

Но може би по-добрата новина е, че 70 % от избирателите не ги бръснат за нищо тия политици. Не подкрепят политическата класа и не са дали гласа си. Тия са проблемни, защото това е доста голяма маса, която може и да избухне в един момент. И не са всички аполитични или незаинтересовани.

"Възраждане" също не можаха да се надскочат. А вчера се случи да слушам Дарик от много време точно след изборите и кого мислите интервюираха? Румен Петков, Радан Кънев и чакаха включване от централата на ГЕРБ. Толкова прозаични! Хвани единия продажник та удари другия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко джихадисти , повече преселници насам-натам , малко жилетки , малко пари тук-там , малко "игра" с данъци , приходи и цени , тук-там игра с пазара.......демократични демонстрации всякакви (даже на извратеняци някакви) , и на края ИЗБОРИ !

Ето , така се прави парламентарно блато ! Парламент който 5 години нищо няма да прави , освен да деградира ....а крадците ще крадат безнаказано още повече... !

.....Тези имат да ни догонват 10 години ! Поне по нещо да им водим ! :)

Казано е : " Която Империя с България се е заяла - хаир не е видяла ! ":lol6:........или обратно .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Психологът Петър Иванов: Защо стана така на евроизборите? Или за злото и за трите смъртни гряха

Цитат
България е в дъното на всички европейски класации, а недоверието в управляващите изключително високо. За резултатите на евроизборите има обяснения и нищо не е случайно, както и нищо не е такова, каквото е. Въпросът е, какво правим оттук нататък?

Това пита психологът Петър Иванов в края на своя пост в  профила си във Фейсбук.

Ето целият му коментар:

При 85% обществено недоверие към Парламента, доминиран от ГЕРБ, и при 72% недоверие към правителството на ГЕРБ, при демографска катастрофа (България е с най-висока смъртност в света, с най-ниска раждаемост, с най-голяма емиграция, световен шампион сме по намаляване и изчезване на населението), при национална катастрофа - срината икономика, нацията е най-болната, най-бедната, най-неграмотната, най-покварената (Bloomberg), най-престъпната, най-корумпираната, най-нещастната и отчаяна нация в Европа и в света, след апартаментгейт и суджукгейт, след къщите за гости, терасите и магистралните кражби, след откраднатите милиарди от еврофондовете, след именията в Барселона и на Женевското езеро, след тризонетите на Шан-з-Елизе, Милиардите на Дънди Прешъс, след сараите с яхтено пристанище и т.н., да спечелиш избори, като получиш огромно предпочитание - това е абсурд, който изглежда напълно необясним.

Но все пак той има обяснения, всичко има обяснение. Ето тези обяснения:

1.) По мое мнение едно от тях са незаконните вотове - купени вотове, принудени корпоративни вотове, включително на гербаджийската държавна и местна администрация със семействата на чиновниците, и вотове на “мъртви души”.
Тези вотове са общо 37,2%, които се разпределят така:
- купени вотове (на циганите) - общо 9,5%;
- принудени корпоративни вотове - общо 17,4%;
- гласове на “мъртви души” - 10,3%.

Формирането, например, на последното число 10,3%, за другите не ми се обяснява, става така: Ако от броя на цялото българско население 7 000 000 извадим 1 240 000 (толкова са според НСИ непълнолетните български граждани) получаваме около 5 760 000 души над 18 години. От тях гладоподаватели са около 5 700 000; има невменяеми, под запрещение и др. Но според ЦИК гласоподавателите не са тези 5 700 000, а в списъците на ЦИК са включени 6 355 633 души. Разликата е 655 633. Следователно, “мъртвите диши”, които могат да “гласуват” за евродепутати, естествено, за гербаджийските кандидати и за хората на Доган и на агент Иван, са 655 633 на брой. “Мъртвите души” са 10,3% от всички гласоподаватели.

Ако имаме предвид, че на тези избори участват около 30% от избирателите, излиза че “мъртвите души” в списъците на гласувалите ще са около три пъти повече в относителен план - значи около 32,0%.

Тогава в общия обем на подадените гласове имаме 58,9% (9,5+17,4+32,0) нереални вота. Това са цели 60%!

Реалните гласове на неподкупени, незаставени, съществуващи живи избиратели са около 40% от представените на обществото резултати от евроизборите.

Тогава истинските резултати на сега управляващите три партии всъщност изглеждат така:
- ГЕРБ 13%
- ДПС 7%
- ВМРО 3%.

Другите проценти до обявените от ЦИК резултати фактически са откраднати от останалите партии, участващи в изборите - БСП, ДБ, Воля, Иванчева, Атака, Възраждане, КБ и др.

2.) Глухото, мрачно и безумно обществено отчаяние. Народът ни е загубил вярата в себе си, изпаднал е в безизходица, не вижда спасение. Мъчителният безкраен преход уби всяка надежда. Налице са социален деклинизъм (упадък) и социална анхедония (безразличие, апатия), които водят до примирение, леност, отказ от всякаква активност, униние, което си е, както знаем от Св. Библия, един от седемте смъртни гряха при нас, християните.

3.) Безмерната алчност на всички, докопали се до властта; алчността (щението) също е смъртен грях, втори поред тук. Кражбите и измамите подкопаха цялата обществена система у нас, което пряко се отразява на социалната активност на нацията, включително и в сферата на политиката (само 30% активност, най-ниска в цяла Европа).

4.) Липсата на справедливост, корупцията, наглостта, цинизма и гордостта (трети смъртен грях) на властващите.

5.) Масирана фалшификация на изборите чрез почти пълно игнориране резултатите от машинното гласуване.

6.) Крайно влошеното душевно (психично) здраве на народа, ставащ все по-прост, глупав и тъп. Виждаме още и твърде ясни отчайващи симптоми на шизофренизиране както на огромни частични пластове от населението, пребиваващи в паралелна реалност (“грандиозни успехи”, “видими резултати”, пристанища в Делиормана, “завод след завод”, хъбове, конектори и др.), така и на цялото общество.

7.) Намеса на външни чужди фактори и интереси от геополитически и конфесионален порядък и др.

Така че всичко си има обяснения, мили братя, нищо не е случайно, както и нищо не е такова, каквото е.
Въпросът е, какво правим оттук нататък?

...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Мойра написа:

Реално гледа на нещата. Какво като беше сам в листата на "Възраждане"?

А с машинното гласуване какво е станало?

преди 39 минути, Мойра написа:

5.) Масирана фалшификация на изборите чрез почти пълно игнориране резултатите от машинното гласуване.

Но дори да нямаше никакви фалшификации и извращаване на вота, онези пак имат нищожна/много, скандално малка народна подкрепа и одобрение, и защо медиите ИМ не обръщат внимание на това?

Вместо да имаме заглавия от типа "ГЕРБ отново печели изборите", не трябваше ли да пишат нещо от типа на "Въпреки деветте процента народна подкрепа и сигналите за манипулиране на вота, ГЕРБ запазва позиции във властта"? Или "Българите са отвратени - 70% не излязоха да гласуват".

Между другото, заради ниската легитимност на управляващите, ние можем да произнесем дълговете, които те трупат на наш гръб, за ОМРАЗНИ, и договорите им за недействителни. Защото с измама идват на власт, без народна подкрепа и накърняват интересите на държавата. Ако бяхме си ги избрали наистина, това е друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Lumberman написа:

А с машинното гласуване какво е станало?

Но дори да нямаше никакви фалшификации и извращаване на вота, онези пак имам нищожна народна подкрепа и одобрение и защото медието ИМ не обръщат внимание на това?

С машините имаше много проблеми в немалка част от секциите и предполагам, че тези, които са предпочели машинното гласуване, след неуспешен първи опит поради неизправност на машините са загубили правото си да гласуват втори път.

Напрежение пред някои РИК в страната, бюлетини и протоколи в кофите за боклук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, miro20 написа:

Така е. Забравих и този аспект/проблем/ на червената върхушка - как  след като цялото им ръководство са все заможни хора и милионери, как да обясни на "народа" че се грижи з абедните и за доходите на хората :) 

Това е само за червената върхушка , разбира се (ако имаш предвид само БСП , защото така излиза от поста ти) ! :lol6:

Ами те (БСП) колко са бе - една шепа останаха ! 24%x26% знаеш ли колко прави ? Ами да те светна - 6% от населението на България ! То , не че ГЕРБ са много повече де - да не се объркаш ......Те , само назначените тук-там роднини като събереш .... :lol6:

20% (като сложим и ДПС , и някои други) - всичките са толкова . 5% крадци на едро и 15% ятаци.....:nono:

На всичките други - майната им !:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 часа, Lumberman написа:

Какво като беше сам в листата на "Възраждане"?

Народа ясно показа как оценява фейковете на "възраждане" . :)

НАли смяташ проценти. Колко процента е 13 хил . спрямо 6 млн ?

преди 11 часа, M.Николов написа:

Я, и ти да напишеш вярно.:)

Както всичко друго казано до сега . Не веднъж съм споменавал милионерската червена върхушка, последно мисля беше за енергийните милиончета на Кирил Добрев.

То и Офшорка Милиончева не е никак бедна де... с тези препрани през КтБ и офшорката и пари , и самоопределена заплата от 12 хил лв... доста над прага на бедност е , нали ?

Е сега в ЕП ще си легализира още  някой друг милион.

За агенциите и прогнозите :

Я да видим все пак кой позна най близо резултата ? :)

image.png.11ed4c70bf2768343429209d36dc8a08.png

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, miro20 написа:

Просто не намерих по подходящ пример. Да го кажа и с друг пример - за да се лекуваш, не можеш да отидеш на лекар и да мълчиш. И да казваш - докторе, имам право да мълча, ак оне ме излекуваш болницата ти е скапана. :)

Не се хващай буквално за мобилните оператори или болницата, а извади принципа който искам да ти обясня.

Ето , виждаш какви са реакциите и в медиите и тук - то малко гласували, то така то онака... Ами именно ч за да има представителност, за да работи демокрацията, трябва да има по голям процент гласували.

Проблема не е че те карат задължително. А дали има контрол, далис а честни, дали няма корпоративен, манипулиран, купван и др вот. Обратния полюс е соц принципа, който е симулация на "избори" или феодални порядки, каквито наченки вече има в лидерски държави озурпирали властта. Виж турция и мачканите будни хора, мачкането на интелигенцията, учителите и т.н. които са против Ердоган.

За путлерова Русия дори не говоря... Там са толквоа нагли че не се срамуват и от публичните клипчета с фалшифициране и тикане на бюлетини в урните / даже и тук се пускаха такива от слави, представяйки ги за избори в България от ГЕРБ :)

Говориш от презумцията че ти вече знаеш кой е неадърник, кой е добър, или че този който ТИ харесваш а АЗ например НЕ, е по добър , направо най добър вариант. Е не е така !

Аз не искам да "харесвам" тоя ил ионя, да се водя за носа от кампании като по реклами от ТВ ! А искам да му вЪЗЛАГАМ и ИЗИСКВАМ.

И не, няма идеални хора и месии. Особенно в политиката. С това не си ли съгласен ? Именно това доказва че винаги избираме по малкото зло. Но трябва да имаме възможнбост да го коригираме.

А това става с ВОТ. :)

Пак говориш от презумцията че знаеш кой е некадърник и правиш компромис с него. Не е така. Избора не е против съвестта си /ти/ . А оценка между някокло коня на кой да заложиш.

Против съвестта ти ще е ако някой те е изманипулирал, принудил да гласуваш ЗА НЯКОГО , платил ти е, изнудил те е , или нещо подобно, за което казах именно че е вече нарушение и най голям проблем.И е въпрос на контрол.

Та.. нищо лично, просто си разсъждавам. :)  

Преди им се чудех и аз откъде такава злоба, обиди, агресия, гаменско надменно отношение...

После просто разбрах че хората изпускат парата тук. Всичките които го правят , виждаш че просто избиват комплекси и неща които иначе в живота очевидно не могат да кажат.

Нека си разпускат :)

Мойра, аз например не се радвам на резултатите, просто защото Офшорка Милиончева така или иначе, влизаше в ЕП.

Щом хората гласуват за доказано компрометирани хора, повтарям - доказано. И за офшорките , и за схемите с КТБ , и за лъжите с които тя и БСП проведоха доста активна кампания, та... щом 23 или 25 % от хората гласуваха за тях, а не за тези които са доста по чисти и качествени като евродепутати,  е.... наистина им трябват "хапчета и операции" както  си показала :)  Или лоботомия.

Ами че Габриел я разпиля в дебата бре. Ама бсп-арските медии /които таквиа като теб само тях четат/  изрязаха от дебата Габриел и оставиха монолога на Милиончева :) 

Или наделя пак партийния принцип, а не личния, според листата. Което пак е лош принцип.

Извинявай че отново ще ги оспорвам обаче се опитваш просто да намериш доводи за да обясниш нещо което трудно се подава на обяснение - демократ използва метод за репресия за да накара някого да си ползва демократичните ПРАВА . Именно права а не задължения. Няма никаква логика да караме някого да прави нещо което е твърдо убеден че не бива да прави само за да ни е "представителна" демокрацията. За мен е важно разбира се че имам право да дам вота си но считам също така за свое право и да не го дам. Защо ще ми го отнемеш като от това ще спечели единствено статуктвото. Кагато не са принудени да търсят нови хора и нови начини за справяне с проблемите да не мислиш че политиците ще си мръднат пръста да го правят. Единствения начин да ги принудим е да ги накареме да се почустват заплашени от отлюспване. Е , сега президента правилно спомена че ниската избирателна активност е шамар за политическата класа и не само. Да видим дали ще се замислят, ако не следващия ще е още по звучен. Това е начина другото е детски залъгалки .  " Ние ще ви предложим хора които ще правят едно и също - пък вие си играйте на демокрация и избирайте само от тях" ето това е постановката на тези които дирижират "прехода" и го правят всъщност доста добре. Пък ние тук във форумите ще си изпускаме парата ще се заяждаме един с друг за спорта или за някакви дребни стотинки и толкоз.

И забрави за сравненията които правиш защото са крайно неподходящи . Хората които ни се предлагат са далеч от лекари които могат да лекуват болното ни общество по скоро са случайни врачки и шамани които се преструват че имат намерение да го правят. Не мога разбира се да кажа че всички са некомпетентни но преценявам за себе си има ли някакъв шанс тези хора да свършат огромната работа която има да се върши и тогава решавам. Така мисля че е редно. Ти имаш друго виждане - ами всеки да действа според разбиранията си и да не се опитва да ги наложи на другите . Ако може да ги убеди с аргументи това е друго нещо. Ти казваш че трябва държавата да приложи аргументите на силата - аз казвам просто "Насила хубост не става".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, lsmurf написа:

Извинявай че отново ще ги оспорвам обаче се опитваш просто да намериш доводи за да обясниш нещо което трудно се подава на обяснение - демократ използва метод за репресия за да накара някого да си ползва демократичните ПРАВА . Именно права а не задължения. Няма никаква логика да караме някого да прави нещо което е твърдо убеден че не бива да прави само за да ни е "представителна" демокрацията. За мен е важно разбира се че имам право да дам вота си но считам също така за свое право и да не го дам

Подозирам че прекалено повърхностно ме четеш. За което аз съжалявам, но това е моята позиция, и тя не е толкова прибързано оформена.Само това мога да кажа.

преди 33 минути, lsmurf написа:

Защо ще ми го отнемеш като от това ще спечели единствено статуктвото.

Ето. Всъщност е точно обратното. Статуквото печели именно от твоето негласуване. Последните избори са прекрасен пример.

преди 35 минути, lsmurf написа:

Кагато не са принудени да търсят нови хора и нови начини за справяне с проблемите да не мислиш че политиците ще си мръднат пръста да го правят.

Именно при твоето НЕгласуване, статуквото си остава, позициите се бетонират, появяват се всички признаци на самозабравяне , злоупотреба с власт и т.н. В което както виждаш и сега обвиняват ГЕРБ.

преди 36 минути, lsmurf написа:

Единствения начин да ги принудим е да ги накареме да се почустват заплашени от отлюспване. Е , сега президента правилно спомена че ниската избирателна активност е шамар за политическата класа и не само.

Е наи точно заради това политиците ги е страх от висока избирателна активност. При малка активност, твърдия електорат и дори малка кампания , ще им е достатъчна да си бетонират позициите ОТНОВО.

т.е. пак статуквото печели от твоето НЕгласуване.

С "нищо неправене" на никого не накривяваш освен на себе си  и никого не принуждаваш за нищо :)

преди 39 минути, lsmurf написа:

Да видим дали ще се замислят, ако не следващия ще е още по звучен.

Звучно какво ? Негласуване ? хехе... дори ще ти благодарят.

преди 40 минути, lsmurf написа:

Ние ще ви предложим хора които ще правят едно и също - пък вие си играйте на демокрация и избирайте само от тях" ето това е постановката на тези които дирижират "прехода" и го правят всъщност доста добре.

Ами някой обърна ли внимание на преференциите ? Доста млади и кадърни хора имаше, но виждаш че хората заложиха на популярните и на старите муцуни. Дори  фактите за Офшорка Милиончева не промени мнението на 23 % от избирателите.

Ето , например дори момчето от Атака , която знаеш ми е "любима" в кавички, изглеждаше доста кадърно , но реално събраха някокло хиляди само . А съм сигурен би свършило повече работа в ЕП спрямо много други. Смешна работа.

Та, защо според теб толкова голям процент избират именно тези за които без съмнение знаем че са стари  изтъркани муцуни ? Защо наглостта им е толквоа голяма че да предлагат икономиста, агент от ДС и съсипник от времето на Жан Виденов ... - другаря Румен гечев за евродепутат ???

Това  е толкова комично и тъжно едновременно , но е показателно !

преди 45 минути, lsmurf написа:

И забрави за сравненията които правиш защото са крайно неподходящи .

Прикючвам с това, и само да кажа че очевидно не си разбра нищо от акцента в примерите.

Нито как по принцип функционира демокрацията. Алтернативите съм ги споменавал, да не се повтарям.

Стандартното " то ония големите ни дирижират всичко" също е банално и доста пресилено . Да, дирижира се, манипулират се настроения и насоки в хората с пропаганда, няма спор. Но имаш и избор.

Може да не е идеален, но по добре от нищо , каквито примери има в много други псевдо-демокрации в момента по света.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, miro20 написа:

Подозирам че прекалено повърхностно ме четеш. За което аз съжалявам, но това е моята позиция, и тя не е толкова прибързано оформена.Само това мога да кажа.

Ето. Всъщност е точно обратното. Статуквото печели именно от твоето негласуване. Последните избори са прекрасен пример.

Именно при твоето НЕгласуване, статуквото си остава, позициите се бетонират, появяват се всички признаци на самозабравяне , злоупотреба с власт и т.н. В което както виждаш и сега обвиняват ГЕРБ.

Е наи точно заради това политиците ги е страх от висока избирателна активност. При малка активност, твърдия електорат и дори малка кампания , ще им е достатъчна да си бетонират позициите ОТНОВО.

т.е. пак статуквото печели от твоето НЕгласуване.

С "нищо неправене" на никого не накривяваш освен на себе си  и никого не принуждаваш за нищо :)

Звучно какво ? Негласуване ? хехе... дори ще ти благодарят.

Ами някой обърна ли внимание на преференциите ? Доста млади и кадърни хора имаше, но виждаш че хората заложиха на популярните и на старите муцуни. Дори  фактите за Офшорка Милиончева не промени мнението на 23 % от избирателите.

Ето , например дори момчето от Атака , която знаеш ми е "любима" в кавички, изглеждаше доста кадърно , но реално събраха някокло хиляди само . А съм сигурен би свършило повече работа в ЕП спрямо много други. Смешна работа.

Та, защо според теб толкова голям процент избират именно тези за които без съмнение знаем че са стари  изтъркани муцуни ? Защо наглостта им е толквоа голяма че да предлагат икономиста, агент от ДС и съсипник от времето на Жан Виденов ... - другаря Румен гечев за евродепутат ???

Това  е толкова комично и тъжно едновременно , но е показателно !

Прикючвам с това, и само да кажа че очевидно не си разбра нищо от акцента в примерите.

Нито как по принцип функционира демокрацията. Алтернативите съм ги споменавал, да не се повтарям.

Стандартното " то ония големите ни дирижират всичко" също е банално и доста пресилено . Да, дирижира се, манипулират се настроения и насоки в хората с пропаганда, няма спор. Но имаш и избор.

Може да не е идеален, но по добре от нищо , каквито примери има в много други псевдо-демокрации в момента по света.

Със тия "разсъждения" още дълго ще кретаме на опашката на цивилизования свят "По добре от нищо" :D

Висока избшрателна активност -глупости на търкалета - трябва да има образователен ценз и даже предварителен тест за интелигентност и минимални познания за изборите и тогава да ни допускат до урните . При тези 80 процента както се изрази господин професора какво може да се очаква от масово гласуване - според мен нищо добро. Пък ти си бъди горд и щастлив че знаеш "как работи демокрацията" :D  Слушаш заклинанията на разни медийни шамани и ги повтаряш без да помислиш малко. Както и да е вече споменах че не държа никой да мисли като мен. Спинкай спокойно със заблудата че живееш в най- хубавата възможна демокрация където се грасува под строй.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, lsmurf написа:

Слушаш заклинанията на разни медийни шамани и ги повтаряш без да помислиш малко.

Не само малко, доста повече "мисля" . Особенно че може да съм всякакъв, но именно по " медийни шамани" никога не се водя. Доказвал съм го стотици пъти тук.

Ама както и да е.

преди 6 часа, lsmurf написа:

Спинкай спокойно със заблудата че живееш в най- хубавата възможна демокрация където се грасува под строй.

ето . Отново демонстрираш пълно неразбиране какво говоря. Каква "хубава демокрация" какъв "под строй" ???

Ти до сега едно така и не можа да разбереш.Едно е да те карат както едно време да гласуваш за НЯКОГО,  съвсем друго е да си ДЛЪЖЕН да отидеш до урните.

Примера с болницата е най подходящ , ама така и не вдяна . Здраве да е.

За да си недоволен от нещо , трябва да го КАЖЕШ. Това става с ВОТ.

Парадокс, но факт - щом не искаш да гласуваш, значи именно ти живееш в най хубавата демокрация и нямаш абсолютно нищо от което да се оплакваш.

Ами живей си в твоята "най хубава демокрация", и спинкай спокойно . Благородно ти завиждам.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Не само малко, доста повече "мисля" . Особенно че може да съм всякакъв, но именно по " медийни шамани" никога не се водя. Доказвал съм го стотици пъти тук.

Ама както и да е.

ето . Отново демонстрираш пълно неразбиране какво говоря. Каква "хубава демокрация" какъв "под строй" ???

Ти до сега едно така и не можа да разбереш.Едно е да те карат както едно време да гласуваш за НЯКОГО,  съвсем друго е да си ДЛЪЖЕН да отидеш до урните.

Примера с болницата е най подходящ , ама така и не вдяна . Здраве да е.

За да си недоволен от нещо , трябва да го КАЖЕШ. Това става с ВОТ.

Парадокс, но факт - щом не искаш да гласуваш, значи именно ти живееш в най хубавата демокрация и нямаш абсолютно нищо от което да се оплакваш.

Ами живей си в твоята "най хубава демокрация", и спинкай спокойно . Благородно ти завиждам.  :)

Интервю с гласоподаватели:

"- Вие за какво гласувахте днес

-Ами не знам.

-А за кого гласува.

- За когото всички гласуват."

Втори , трети същите или подобни отговори.

Ето хората са спазили закона и са отишли да гласуват. Мислиш ли че са допринесли с нещо за демокрацията и въобще за България ? Единствения ефект е че не се наложило да им се плаща а просто някой ги е "агитирал" без дори да им обясни за какво точно гласуват и какво ще се промени ако грасуват за този а не за другия кандидат и си е спестил парички които в противен случай трябва да раздаде на разни "тарикати" за да получи същия ефект. Точно това "спестяване " искат да постигнат някои налагайки задължителното гласуване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основната заплата на един евродепутат е 8757 евро, пенсията - 1500 евро!

spacer.png

Цитат
Основната заплата на един депутат в ЕП е 8757 евро. Заедно с това, те получават и над 4500 евро за раздходи за офисите си. Това обаче не е всичко.

Отделно към заплатата, за участие във всяко заседание на ЕП или на комисия, евродепутатът взема по 320 евро дневни. Така заплатата му може да достигне до 11 - 12 хил. евро месечно, ако ходи редовно на работа, съобщи още bTV.

Заедно с това членът на Европейския парламент може да получи до 25 хил. евро на месец за сътрудници. По този въпрос вече има скандали в различни страни в Европа и затова от 2009-а е изрично забранено пост на сътрудник да се заема от роднина.

Евродепутатие получават и допълнителна пенсия, която не е обвързана с тази, която вземат в страната си. Ако изкарат пълен мандат от 5 години, когато навършат 63-години те могат да получат до 1500 евро пенсия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О-о-о, ти да видиш!

Скандал! 2616 врачани са дали преференциално гласа си за Александър Йорданов

Цитат
Yavor Dachkov
преди 2 часа

Мариела Балева:Кой подправи резултатите за Александър Йорданов във Враца?
Много моля ЦИК и прокуратурата да се самосезират – причината е един изборен „феномен”, който умът ми не го побира, и е АБСУРДЕН.
Както мнозина знаят, съм врачанка и най-отговорно мога да кажа, че резултатите във ВРАЦА за шестия в листата на ГЕРБ – Александър Йорданов Александров, са абсолютна фалшификация. В обратното дори Мишо Константинов не може да ме убеди.
Значи – оказва се, че във Враца гласувалите с преференция за прословутия АЛ ЙО са забележете – 1985 души! Повтарям – 1985! Това е НЕВЪЗМОЖНО! Пак го повтарям – невъзможно е. Никъде в България този човек не е получил толкова преференции за себе си. Дори в София, в нито един столичен район. Ето какви са резултатите му в София: 23 МИР – 1639, 24 МИР – 1282, 25 МИР – 712, а в София област – само 310.
Никой не може да ме убеди, че врачанските избиратели на ГЕРБ са избрали да гласуват за АЛ ЙО, а не за Лиляна Павлова или за уважавания лекар от града д-р Иво Ралчовски, който беше в листата за евровота. В сайта на местната РИК може да се види, че Ал Йо бие с преференции дори Мария Габриел, която има само 1396, Емил Радев - 1268, а Лиляна -едва 777. Единствено врачанинът д-р Ралчовски има маааалко повече от седесаря. Не съм сигурна, че на симпатизантите на ГЕРБ това ще им хареса, най-нормалното е да ги разгневи. Ако въобще им пука... Подобни глупави и антидемократични задачки се спускаха в едни други времена. Познавам много добре повечето врачани, които биха гласували за АЛ ЙО. Повярвайте – те едва ли са повече от 50-100 човека. Освен това ако не знаете, да ви кажа. Точно врачани го избрахме за шеф на РДП някога на един конгрес, защото така ни бе казано. Никой не може да ме убеди, че старите седесари, вместо да подкрепят кандидатите на „Демократична България” - а в листата им на 5-о място бе младата и много перспективна Цецка Бачкова от уважавана врачанска фамилия, са предпочели да дадат своя глас за ГЕРБ, заради АЛ ЙО. Има само едно единствено обяснение – на ГЕРБ в града е била спусната гадната партийна задача АЛ ЙО да получи достатъчно преференции. Или още по-възможното е машинациите да са направени от „запознатите със заверата” на централно ниво. Освен това много съмнителни бяха неразбориите и хаоса около предаването на протоколите.
Обръщам се с нещо като съвет и към Лиляна Павлова - да потърси правата си от своите съпартийци, защото малко не й достига да измести стария АЛ ЙО. Такава грандиозна и смешна шашма отдавна не бях виждала. Във Враца АЛ ЙО да получи най-много преференции за себе си в страната?! Жива да не бях... Хем се смея от сърце на тая дивотия и небивалица, хем ми е мъчно за излъганите демократи в града.
Написаното от мен е напълно сериозно и мога да го повторя още 100 пъти. ГЕРБ – Враца, убедена съм, че сте въвлечени в ужасна манипулация, която дори не сте и сънували.
ВРАЧАНИ, зомбирани ли сте, спите ли или сте безгласни букви?

Викам да касират изборите за Враца! И как беше - да закрият партия ГЕРБ заради тая работа, направо разпускане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, lsmurf написа:

"агитирал" без дори да им обясни за какво точно гласуват и какво ще се промени ако грасуват за този а не за другия кандидат и си е спестил парички които в противен случай трябва да раздаде на разни "тарикати" за да получи същия ефект. Точно това "спестяване " искат да постигнат някои налагайки задължителното гласуване.

Е за какво според теб се харчат хиляди левове за толквоа масирана кампания ? Очевидно е че има такава, и това е нормално .

Примера ти го разбирам много добре, но това е част от незибежния манипулируем вот както го наричат. Дали поради незнание, ниско образование, някой го агитирал и той не мисли и гласува, всичко това е един вид манипулация на човека.

Въпроса тук е ... кога е изгодно да има повече такива и на КОГО е изгодно ? Какъв е процента ?

на 1000 гласували ако 100 са неграмотни  колко процента е това ? 10 нали ? Я сега сметни на 100 000 гласували колко процента е това ??

КАкво излиза ? с твоя НЕгласувал глас, ти увеличаваш тежината на тези неграмотни. И то в пъти .  Кого улесняваш  ? помисли.

Но това го казах и преди. Че като негласуваш, ти затвърждаваш статуквото и то с много по малко усилия от тяхна страна. А ти твърдеше обратното.

преди 3 часа, Мойра написа:

Основната заплата на един евродепутат е 8757 евро, пенсията - 1500 евро!

Това се знае много тдавна. Даже затова споменах че всеки евродепутат става з амандата си съвсем официално и легално милионер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Мойра написа:

Ето, ще вдигаме стандарта на българина и от някъде трябва да се почне. 17 човека като за начало. 320 евро дневни! Винаги "службата" на народа (или народите на Европа) изисква жертви! Е, как да лаеш срещу "началниците в Брюксел" при такива привилегии, кажете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти последно : https://breaking.bg/politika/цик-герб-317-бсп-2462/?fbclid=IwAR0c3sf__EKfAjPj9edkvCZNIHq_Ao3Eu6okBH-MqyuIa915z0RZdTg6U8E

Ако има някаква изненада , това все пак е ДБ.

Според мен атаките , апартаментгейтовете и т.н. по ГЕРБ се обърнаха в гласове за ВМРО и ДБ. Просто този маък процент-отлив от ГЕРБ, осъзнаваха мн добре че колкото и зле да са ГЕРБ,  БСП са в пъти по зле и не са никаква алтернатива . И гласовете на този спад от ГЕРБ отиде към  всички други, но не и към Офшорка Милиончева  и г-жа Лъжа.

Добър показател са и преференциите. - повече от 1/3-та са употребили такава. Значи мислят и преценяват.

Е... в БСП нещата бяха поставени ребром спрямо СтаниШеф... Доста тръбяха да го избутат с преференции /но назад/  :)   но това е друга тема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен атаките са довели само до по-ниската избирателна активност. ВМРО и ДБ само си взеха своето. Иначе спрямо изборите 2014-та, ГЕРБ имат 150 000 гласа по-малко, отчитайки гласовете на СДС, а БСП имат с 25 000 повече. Нека все така печелят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фургон в средата на нищото е избирателна секция с рекордна активност в Бургас

spacer.png

Цитат

В този фургон, който е на полето, зад което са строителни отпадъци, по обяд избирателната активност е била над 50%. Към края на избирателния ден избирателна активност там е над 62% на фона на Бургас, където към 17:30 избирателната активност е 25.96%.

Там гласуват хората от гетото, изселени от незаконните си постройки в разрушения кв. "Мандрата" в Царево. Те ползват ток и вода през чужди партиди, стана ясно от разследването на Нова.

Някои от гласоподавателите пристигнаха с автомобили, за да гласуват в поставения за целта фургон.

Запитани кой е настанил хората там, те обясниха, че кметът Лапчев им дал тези постройки.

Запитан как така е образувана секция в средата на нищото, представител на властта обясни, че секция може да има там, където реши ЦИК, съответно РИК. Според Изборния кодекс кметът на общината образува избирателните секции.

На въпрос към представител на ОИК: "По каква причина хора са преместени да гласуват в село Граничар", тя заяви, че там никога не е имало секция.

На следващия въпрос: "Защо хората от Мандрата са преместени да гласуват в там", прекъсна телефонната връзка.

Като организатор на новоизградената секция е сочен Петко - тарторът на квартала, който предоставя ток и вода на хората от гетото и който пред изборния фургон стоеше с табелка на наблюдател.

Познайте за коя партия са гласували и срещу какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, miro20 написа:

Но това го казах и преди. Че като негласуваш, ти затвърждаваш статуквото и то с много по малко усилия от тяхна страна. А ти твърдеше обратното.

Не само че го твърдях но и продължавам да го твърдя защото съм сигурен в това което казвам. Това че ти не можеш или не желаеш да осъсъзнаеш аргументите ми си е твоя работа. Не мисля да водя напразни дискусии повече.

Какво стана госпожи и господа "критици" на ГЕРБ Борисов спечели убедително след като по едно време БСП водеше. Казвах ли ви аз че с тези кокошкарски критики за апартаменти асансьори и тераси само ще го направите герой в очите на някои. Така и стана . Човекът дръпна настрана Цветанов яхна черния кон пардон джип и ви би самостоятелно. :D

Сега вече можете да си измисляте сто причини защо е станало а то стана само защото Бойко е по-умен от вашите лидери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тодор Живков беше най-умният от всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изплуваха схемите на ГЕРБ за отчитане на купения вот

И още неща ще изплуват, но вече е късно да се поправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Изплуваха схемите на ГЕРБ за отчитане на купения вот

И още неща ще изплуват, но вече е късно да се поправят.

мдаааа :

Цитат

Ето друга показателна секция - от пернишкото село Драгичево. Там гласовете за ГЕРБ са 76. Мария Габриел печели 9 преференции, Лиляна Павлова - 4, Ивелина Василева - 5. Горе-долу така изглеждат резултатите във всяка неманипулирана секция. Червената лампичка обаче светва при номер 12 в листата - Младен Шишков, за който в тази секция са дадени 10 гласа. Шишков не събира преференции почти никъде в страната.

направо съм изумен. 10 преференции.... хм.. не трябва да си Шерлок Холмс, за да не ти светне "червената лампичка" нали ??? !!!  :)

Да, принципно това е мн добра идея за контрол/отчетност  на купен вот. Допускам и да има такива.

Но все пак числата са смешни. Дори тия 221 гласа в онова село дето споменават също .

А и не говорим само за ГЕРБ , каквото е внушението на заглавието :) 

преди 1 час, lsmurf написа:

Това че ти не можеш или не желаеш да осъсъзнаеш аргументите ми си е твоя работа. Не мисля да водя напразни дискусии повече.

Напротив. Много добре ти разбирам позицията, но за разлика от теб не смятам дискусията за "напразна".

Самия факт че говориш напълно противоположни неща като извод, показва че ти нищо не си разбрал за "статуквото" .Знам че не си съгласен, но не си прав. Точно ти , с негласуването си, бетонираш статуквото.

Дори смятам дискусията за много важна.Дали да е задължително или не. Дали да има ценз или не .Аз например също съм зА образователен ценз, даже съм говорел за много други "стимули"  ,които да привлекат хората.

Например - отстъпка от местни данъци и такси при гласуване за местни избори, или отстъпка в здравните осигуровки при гласуване за национални избори.

Така работещите и хората пряко живеещи по места ще имат стимул за участие в демократичния живот. Циганите, неработещите, неосигуряващите се, и др няма да имат келепир от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като говорим за образование,  я да видим кой от коя група гласували е ? :)

"Във възрастта 30-50 години сме първи, сред работещите и младите, висшистите, интелигенцията... Губим от БСП при над 60-годишните. И нискоинтелигентните - с основно образование", обобщи той.

https://clubz.bg/83558-borisov_bsp_ni_biqt_pri_niskointeligentnite_nie_sme_pyrvi_sred_mladite_i_raboteshtite

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от А.Х.Т. sekirata cekupama
      Fire in Notre Dame Cathedral in Paris, France (April 15, 2019)

• от Soviet Soldier
      Владимир Волфович Жириновски, краен руски националист и лидер на политическа партия ЛДПР, заяви в свое предизборно изказване, че Русия в момента технологически превъзхожда НАТО с 10 години и е готов да нанесе превантивен удар по САЩ и Европа, ако бъде избран за президент.

• от Viktoria Nikolaeva
      Здравейте, трябва ми отговор на посочения въпрос. Как глобализацията влия на качеството на живот, кои са положителните и отрицателните страни?
      Благодаря!
    • от acnekt
      https://www.bundestag.de/#url=L2Rva3VtZW50ZS90ZXh0YXJjaGl2LzIwMTcva3czOS13YWhsZXJnZWJuaXMvNTI3MDU2&mod=mod493052
      След милионният наплив от емигранти, след множеството атентатори в Европа, след много терористични нападения в Европа. Някой все още изненадва ли се, че Европа се ориентира все повече в крайно дясно управление. Аз лично не. И Германия пое, тя не престанно бе в крайно дясно, но поне тази година 2017  вече и официално.
      Но все пак да честитим 4 победа на Ангела Меркел с 33 процента.  Партньорите на Ангел Меркел и нейната партия CDU/CSU  социалдемократическата партия спечили 20 процента. 
      И сега нещо уж ново. Крайно дясната партия AfD  е трета по сила влиза в парламента с 13 процента.
      И така колко места в Бундестага.  246 места за CDU/CSU,  153 места за социалдемократическата партия SPD, и 94 места за крайно дясната партия AfD.  
      Друго интересното е че FDP Свободната демократична партия отново е в Бундестаг с 90 места. Което през 2013 година няма ни едно място, защото събраха едва 4,8 процента през 2013 година
      https://www.bundestag.de/parlament/plenum/sitzverteilung_18wp
      Както виждате местата в Бундестаг са се увеличи с още 78 места.
      Процентът на гласуване е по-голям от 2013 и е 76,2 процента. През 2013 година е бил 71,5 процента. Право на гласуване са  имали 61, 5 милиона немски граждани, от които 6,3 милиона са с е/имигранти. 42 партии и 4828 кандидати желаещи  за Бундестага.
      Най-много гласоподаватели има в Берлин, Байерн и Баден-Вюртемберг. Почти всеки трети е гласувал чрез пощата или Briefwahl.https://de.wikipedia.org/wiki/Briefwahl
      В Берлин освен избори се решаваше дали да затвори врати летището в  Berlin-Tegel Otto-Lilienthal.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.