Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 23 минути, miro20 написа:

Добра тенденция. Обаче не сме изолирани и трябва д асе следи и при съседите как е.

Между другото, мерките се оказват наистина ефективни, и е хубаво да се спазват / не със заповеди а поне всеки лично/ и при редовните зимни епидемийки и грипни вълни

И кои мерки са толкова ефективни?

Миенето на ръце, да не дишаш във врата на другите, да не кашляш и кихаш в лицата на другите, когато си болен да си седиш в къщи?

Че ти сега ли ги откри?

Не само при епидемии, препоръчително (задължително) е да ги спазваш целогодишно, поне що се отнася за културните хора.

И престани с тези "съчки" и Мангъров, съмнявам се, че си толкова ...хм, не знам как да го кажа без да прозвучи като обида, за да не схващаш какво имаше предвид Мангъров.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, andiay написа:

И престани с тези "съчки" и Мангъров, съмнявам се, че си толкова ...хм, не знам как да го кажа без да прозвучи като обида, за да не схващаш какво имаше предвид Мангъров.

Толкова е. Че и малко отгоре.

преди 1 час, FusE написа:

Епидемията от коронавирус у нас е в предпоследната си фаза

https://www.mediapool.bg/epidemiyata-ot-koronavirus-u-nas-e-v-predposlednata-si-faza-news307752.html

Тя не е започвала бе, ква предпоследна фаза?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, andiay написа:

И кои мерки са толкова ефективни?

Миенето на ръце, да не дишаш във врата на другите, да не кашляш и кихаш в лицата на другите, когато си болен да си седиш в къщи?

Че ти сега ли ги откри?

Не само при епидемии, препоръчително (задължително) е да ги спазваш целогодишно, поне що се отнася за културните хора.

Маски не сме носили. Нито сме се пазили в тълпите в хипермаркета, нито на улицата че да се говори "както културните хора винаги са  правили целогодишно"

За съчките на Мангъров много добре го разбрах. Излишните възрастни хора които са в тежест на обществото. Точно това е смисъла на лафа за "съчките в гората" .

Или ти имаш някакъв друг смисъл на този лаф ?

преди 15 минути, Радул написа:

Толкова е. Че и малко отгоре.

Ти що си ми все на г'за бре ? :)  Да те перефразирам и аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама те в щаба и математик ли имали?!? Сигурно е трябвало да брои чувалите с труповете, ама се оказал излишен, също както останалите щабаджии. А звездоброец дали са си назначили? :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, halek написа:

Ама те в щаба и математик ли имали

Вирусолог и инфекционист само нямат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комична картинка.Човек греши, нормално е, случва се.

Не е нормално обаче въпреки, че добре осъзнава грешката си, да настоява колко е прав.

Какви мерки давали резултат бе хора.В момента няма никакви мерки, такива няма от 13дни.А случаите намаляват при все че има поне 1500 вирусоносители.

Ако от това има по категоричен резултат здраве му кажи.Какви мерки и дивотии, като без мерки резултата е същия че и по-добър.

Изгря слънцето и настинката приключи.Толкова за страшната чума, за камионите с трупове, за якото умиране. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, miro20 написа:

Ти що си ми все на г'за бре ? :)  Да те перефразирам и аз.

Да съм те цитирал нещо?

Иначе... ми огромен е бе. Накъде се завърти човек все твоя дирник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Радул написа:

Да съм те цитирал нещо?

Иначе... ми огромен е бе. Накъде се завърти човек все твоя дирник.

На овцата дирника изчезна, ама се появи шаро.

Закона за запазване на овцете. Като изчезне овца се появява куче

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, miro20 написа:

Маски не сме носили. Нито сме се пазили в тълпите в хипермаркета, нито на улицата че да се говори "както културните хора винаги са  правили целогодишно"

За съчките на Мангъров много добре го разбрах. Излишните възрастни хора които са в тежест на обществото. Точно това е смисъла на лафа за "съчките в гората" .

Или ти имаш някакъв друг смисъл на този лаф ?

Мда, явно наистина си..., тъй де.

Сега внимавай, пиша ти бавно, защото явно четеш трудно!

1. Маски не ти и трябват, ако спазваш онези неща, които писах по-горе.

2. Не знам ти как процедираш в хипермаркетите и на улицата, но културните хора по принцип отбягват тълпите и със сигурност не се блъскат в другите. За тебе явно е новост, но много хора постъпват така целогодишно.

3. И по-рано ти писах, че Мангъров употреби думаата "съчки" алегорично, като искаше да каже, че по-високата средна възраст в някои страни е предпоставка за повече усложнения от вируса, респективно повече болни (не само заразени) , респективно повече смъртни случаи. Каква е връзката със "съчките"? Сега чети внимателно, че трети път няма да ти го пиша! В една гора сухите съчки са първите, които пламват при пожар и спомагат за разрастването му. Сега вдяваш ли вече?

Възрастните и тежкоболните са тези "съчки" при тази епидемия, ако не се насочат усилията да се предпазят те, то първи ще "изгорят". Това имаше предвид Мангъров в онова интервю, а и от първите си интервюта винаги е твърдял, че мерките трябва да бъдат насочени към опазването на тези "съчки", а не в премахването им. Единствено уточни, че в България тези "съчки" са по-малко, защото години наред систематично сме ги "отстранявали". При положение, че самият той е на възраст, че майка му е на 98 години, да вярваш, че той смята възрастните за излишни и тежест за обществото, и че трябва да се отстранят, то значи просто не умееш да мислиш. Но то запалените русофоби, антикомунисти, анти-незнамквоси и подобни, са в болшинство немислещи. 

Самият факт, че в едва няколко страни от над 200, които можеш да преброиш на пръсти, тази епидемия придоби мащаб подходящ за думата, трябва да накара във всеки един да светне сигнална лампа, че не всичко е толкова страшно, колкото го представят по медиите.

За разлика от Мангъров, генерала си изпусна нервите, защото той не иска и да допусне, че някой може да го критикува. Друг е въпроса, че Бенатова наистина не беше подготвена за подобно интервю и вместо да го захапе за някои явни лъжи, тя упорито повтаряше едни и същи неща. Но това няма как да оправдае реакцията на Мутафчийски, просто човека е нагъл егоцентрик и кариерист. Като хирург и мениджър може и да е голям, но като човек е джудже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, andiay написа:

Това имаше предвид Мангъров в онова интервю, а и от първите си интервюта винаги е твърдял, че мерките трябва да бъдат насочени към опазването на тези "съчки", а не в премахването им

О не , не към "опазването им"  . Пределно ясен бе в интервюто при Георги Любенов по БНТ, даже няколко пъти с насмешка говореше за многото старчески домове...

Изгледа ли му цялото участие ?

"съчките" в гората, говоря бавно , па дано схванеш от първия път, щото много твои колеги не са схванали тази  поговорка.. са именно тези "непотребни, сухи, некачествени, нежизнени, излишни " части от живата активна гора, които всички остават да гният. Да умират, да не са в тежест.

Точно това визираше Мангъров когато коментираше многото старчески домове в Италия, Испания и т.н.

Въобще не е ставало грам дума да се ПАЗЯТ. Никога не е споменавал тази дума спрямо старческите домове.Никога.

Така че... тълкувай си и оправдавай нациста Мангъров както си искаш... той е нищо повече от обикновен фашист, мразещ старите и немощните които за него са "тежест" в обществото.

Няма грам съмнение в думите му , особенно ако изгледаш , пак повтарям, интервюто  му за "сухите съчки "

Другия негов провал е мнението за "колективния имунитет" и колко беше... 70% трябва да се заразим ?

преди 24 минути, andiay написа:

Друг е въпроса, че Бенатова наистина не беше подготвена за подобно интервю и вместо да го захапе за някои явни лъжи, тя упорито повтаряше едни и същи неща.

Кои са тези негови "явни лъжи" ?

преди 24 минути, andiay написа:

Но то запалените русофоби, антикомунисти, анти-незнамквоси и подобни, са в болшинство немислещи. 

Тук ме загуби. Ясен си и миришеш отдалеч. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, FusE написа:

Епидемията от коронавирус у нас е в предпоследната си фаза

https://www.mediapool.bg/epidemiyata-ot-koronavirus-u-nas-e-v-predposlednata-si-faza-news307752.html

Харесах си един коментар под статията, ама чак сега сколасах да го пусна.

Screenshot_2020-05-25 Епидемията от коронавирус у нас е в предпоследната си фаза - Mediapool bg.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През март месец хакнаха Worldometer.

EY3m8pOUcAYEt-R?format=jpg&name=medium

До март месец се водеха дебати дали се предава от човек на човек и нужно ли е карантиа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

О не , не към "опазването им"  . Пределно ясен бе в интервюто при Георги Любенов по БНТ, даже няколко пъти с насмешка говореше за многото старчески домове...

Изгледа ли му цялото участие ?

"съчките" в гората, говоря бавно , па дано схванеш от първия път, щото много твои колеги не са схванали тази  поговорка.. са именно тези "непотребни, сухи, некачествени, нежизнени, излишни " части от живата активна гора, които всички остават да гният. Да умират, да не са в тежест.

Точно това визираше Мангъров когато коментираше многото старчески домове в Италия, Испания и т.н.

Въобще не е ставало грам дума да се ПАЗЯТ. Никога не е споменавал тази дума спрямо старческите домове.Никога.

Така че... тълкувай си и оправдавай нациста Мангъров както си искаш... той е нищо повече от обикновен фашист, мразещ старите и немощните които за него са "тежест" в обществото.

Няма грам съмнение в думите му , особенно ако изгледаш , пак повтарям, интервюто  му за "сухите съчки "

Другия негов провал е мнението за "колективния имунитет" и колко беше... 70% трябва да се заразим ?

Да, гледал съм му цялото интервю.

Ти само до "съчките" ли го гледа?

Хайде изгледай го пак, ама цялото и тогава ела да ми обясняваш, какво казва, кого сочи, че трябва да пазим и т.н.

Хайде, от мен да мине, ще ти помогна - послушай от 13:50 мин.

https://news.bnt.bg/news/doc-mangarov-tryabva-da-se-nauchim-da-zhiveem-normalno-no-zatova-tryabva-um-i-opit-1052433news.html

Аз нямам грам съмнение, какво казва и защо го казва, това как на теб ти звучи, не е нито негов, нито мой проблем.

Колективният имунитет към устойчив вирус е единственият начин за ограничаването му. Това е и идеята на задължителните ваксинации.

Кои са тези негови "явни лъжи" ?

Ами да започнем с това, че още на Йордановден 06.01.2020-а бил убеден, че този вирус ще плъзне из Европа и ще предизвика мор, затова и бил подготвил Военна болница за епидемията.

Да оставим настрана, че към тази дата дори Китай още не бе признал за епидемия от Ковид 19, то това му твърдение по никакъв начин не кореспондира с изявлението му през февруари, че грип Б е по-страшен. Само не тръгвай да ми сочиш Тръмп и Джонсън, защото никой от тях не е казвал, че в началото на януари е предвиждал мора.

Измъкването му, че той не носи отговорност за останалите лечебни заведения по време на епидемията. Той като шеф на щаба за борба с коронавируса координира действията на всички болници, които са избрани за лечение на заразени. Той и колегите му от щаба правят препоръките. Видинската болница пламна не поради нехайство на персонала, а защото никой в щаба не реагира месец по-рано, когато от болницата алармираха, че нямат условия. Когато там се откри първият заразен и всичките му колеги поискаха да им се направят тестове, то пак от щаба им отказаха, а пробите им бяха унищожени. Като следствие от тези решения в болницата пламна огнище, което по-късно се прехвърли от там в близкия старчески дом, при '"сухите съчки", които естествено изгоряха, а щаба отчете пика си.

Мога да ти давам примери за поне една дузина лъжи, които изговори това човече, но смятам,че с оглед събеседника си, това е донкихотовщина.

Тук ме загуби. Ясен си и миришеш отдалеч. :) 

Умееш ли да губиш неща още преди да си ги намирал?

Аз, не!

Следователно, пак правиш грешни заключения.

Ако ти мирише на нещо, то остави компа и се огледай, ако не откриеш нещо подозрително, то значи е крайно време да посетиш банята.

Нали помниш, че хигиената е важна целогодишно, а не само по време на епидемия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Мурка А написа:

изтритиса ми боквите  на клавятурата  за тва  иначе верно го пиша

Като я риташ така ще е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, nikssi написа:

Като я риташ така ще е. 

😂

Но същинската драма ще настане ако клавиатурата рита него

преди 8 минути, andiay написа:

Колективният имунитет към устойчив вирус е единственият начин за ограничаването му. Това е и идеята на задължителните ваксинации.

няма как да се спрат да се пишат глупости... в темата.

Но както написа един Списващ, макар и сред друга тема - "всички си пишем просто за кеф, и да си губим времето". Въпроса е - че някои още не могат да различат фантазираното от тях, с това отвъд фантазиите им. А това са когнитивни отклонения, които довеждат до системна самозаблуда. И до други... работи, но там вече е главно за кабинети и бели стаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ааа, не - без маска. Според фантазьорката , цитирана по-напред в темата - с маска само се давало възможност на вирусът отвътре да те зарази. Така, че - никакви маски. Никой сериозен човек не носил маски. Даже според големите специалисти ( в същия популистки клип) - нямало лекари които да носят маски, защото знаели че носят само вреда, а не ползи.

Няма такава тъпня, но именно заради "съдържанието" се намериха нужните съответни "ползватели" за да си го линкват и хвалят колко "истини" говорят в него.

така, че усмирителната риза - е новата модна линия. Има време - ще стигнат все повече до "модата"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, andiay написа:

https://news.bnt.bg/news/doc-mangarov-tryabva-da-se-nauchim-da-zhiveem-normalno-no-zatova-tryabva-um-i-opit-1052433news.html

Аз нямам грам съмнение, какво казва и защо го казва, това как на теб ти звучи, не е нито негов, нито мой проблем.

мдаммм... какво по ясно от 4:30 мин. Как там заради високата продължителност на живота имат много сухи съчки които ние, видиш ли , "отдавна сме разкарали"....  и т.н.

И за мен няма съмнение. Какво се разбира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, _ramus_ написа:

Никой сериозен човек не носил маски.

Добре, че съм несериозна и чета и пиша глупотевици...с маска е идеално

Ще си я нося форевър 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, _ramus_ написа:

няма как да се спрат да се пишат глупости... в темата.

Но както написа един Списващ, макар и сред друга тема - "всички си пишем просто за кеф, и да си губим времето". Въпроса е - че някои още не могат да различат фантазираното от тях, с това отвъд фантазиите им. А това са когнитивни отклонения, които довеждат до системна самозаблуда. И до други... работи, но там вече е главно за кабинети и бели стаи.

Мда, прав си, няма как.

Ето някои са приели фантазията си, че са психоаналитици, за реалност. Само лекуващият им лекар знае дали са за бели стаи. Ама то в днешно време Наполеоновците и Фройдовците се смятат за безобидни, така че едва ли ще видят бялата стая. Но трябва да проявяваме разбиране към тях, те не са виновни.

преди 34 минути, miro20 написа:

мдаммм... какво по ясно от 4:30 мин. Как там заради високата продължителност на живота имат много сухи съчки които ние, видиш ли , "отдавна сме разкарали"....  и т.н.

И за мен няма съмнение. Какво се разбира.

Да, отдавна сме се погрижили да няма такива "сухи съчки", това бяха думите му. Ама не търси вината в него за това.

И за мен вече няма съмнение, че си сложил маската си неправилно, пречи ти да чуваш и да виждаш, ама пък фантазията ти гради паралелна реалност.

Щом те прави щастлив, продължавай, на мен не ми пречи.

Просто е досадно да се четат глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, [email protected] написа:

Маска и усмирителна риза...новата модна линия.

Аз нося бурка. Понякога и хиджаб. Едно време и тях ги забраняваха, но сега си крие лицето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, acnekt написа:

Аз нося бурка. Понякога и хиджаб.

:ph34r:

Да спим, че утре да не влезем в статистиката на Димов 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, [email protected] написа:

:ph34r:

Да спим, че утре да не влезем в статистиката на Димов 

Спорт в Афганистан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, miro20 написа:

Факт е че коронавирусите са известни от много години. Проблема е че КОВИД19 е нов и непознат вирус, който само си прилича по симптоми с предишните.

По същия начин имаше снимка на флакон в чието описание има написано "...и против коронавирус" . И се скъсаха конспиролозите да сочат - Ето ви "доказателство" че коронавируса е известен не от сега, а е планиран и създаден отдавна.

Факт е ,че ти и още няколко на различно мнение , се гърчите и усуквате на всичко , което ви се представя с факти . И ти имаш наглостта да сравняваш издание на учебник по ветеринарна медицина , по който са учили и дипломирали не знам колко випуска , с някакъв флакон , произведен на село под навеса , или някое забутано мазе . Балонът ковод 19 се спука навсякъде и такива като теб не им остава друго , освен да всявате страх с троленето си , други платени по медиите и т.н . Я си припомни нещо  от началото на април , ако си го пропуснал , да си спомниш насадения страх у хората , докъде беше стигнал . Последните две минути от интервюто казват всичко и човека завършва с думите " Психозата е доста по-голяма от реалния проблем ".

https://www.bnt.bg/bg/a/d-r-yanovski-veterinarnomeditsinskite-produkti-sa-samo-za-veterinarna-upotreba

И още един здравомислещ човек , който не се е отметнал от позицията си и до ден днешен .

https://www.facebook.com/Plamen.Paskov.65/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, andiay написа:

Колега,това са противоконституционни изисквания,които не са прилагани даже в концлагерите на нацистите.От къдя на къдя?Миенето на ръце нарушава правата на човека!Дишането във врата и плюнченето в лицата на останалите е изконно право на всеки кретен,който си въобразява,че е безсмъртен и недосегаем от болести или бедствия.Въпреки,че са залепени 24 часа за компютъра и са се самоизолирали по къщичките си от времето когато са съумели да се логнат някъде на подобни безмозъчни революционери е напълно безсмислено да се пише за ред,изисквания,правила...За тях това са конспирации,заговори и машинации,които те винаги потушават с революции и бунтове в които,разбира се,участват от вкъщи.Така или иначе епидемията отмина.Този факт,обаче,дразни още повече шепата идиоти,които трудно ще намерят поприще за сутрешните си форумни кросове от по десетина страници спам дневно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...