Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,на всички.Сега съм на 25г.Повярвах в бог преди 7г.Започнах да чета библията.Вярвам истински в Исус.Има много библейски въпроси,които не са ми ясни.Попаднах на християнски блог,които даде отговори на мои въпроси.От къде сме се взели?Защо има зло?Ако и вие искате да научите повече за библията и Исус Христос вижте:https://lamb.blog.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, fairplaybg написа:
Здравейте,на всички.Сега съм на 25г.Повярвах в бог преди 7г.Започнах да чета библията.Вярвам истински в Исус.Има много библейски въпроси,които не са ми ясни.Попаднах на християнски блог,които даде отговори на мои въпроси.От къде сме се взели?Защо има зло?Ако и вие искате да научите повече за библията и Исус Христос вижте:https://lamb.blog.bg

Супер, печелиш приза за най-скапана реклама на блог

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Alex&Vanko. написа:

Ти не си го виждал Исус как пък го обикна?

Ако го види как ще го обикне?

преди 1 час, fairplaybg написа:

Да го последвам ли? Нещо продаваш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито! Нека само да усилваш вярата си оттук нататък и Бог да те закриля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам неккъв блог Мълчанието на агнетата? :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎3‎.‎3‎.‎2020‎ г. в 19:37, fairplaybg написа:

Има много библейски въпроси,които не са ми ясни.

Нека дам и други гледни точки по отношение на библейските случки:

Пътеводител в Библията- Старият заветПътеводител в Библията- Старият заветpytevoditel-v-bibliata-stariat-zavet-ajzyk-azimov.jpg и %D0%9F%D1%8A%D1%82%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%

Този нерелигиозен поглед върху светото писание е свързан с някакви действителни събития случили се в далечното минало.

Трябва да подчертая, че ползването на този вид писание задължително трябва да е свързан и с прочит на самото свето писание, защото в противен случай пак ще доведе до вид неясноти свързани с библейските въпроси разгледани в светото писание.

Има и други: Едно е да вярваш безусловно, а друго го е да вярваш и чрез своето светско образование. Много от нещата в оригиналните текстове на светото писания не са добре преведени на определени езици. В действителност самата библия е сбор от доста легенди и т.н. които към определен момент на историята са били под формата на устни предания, а не под формата на вид книга. С течение на времето, то тя има доста копия и оригиналността е избледняла. Забелязах, че качената в интернет версия на въпросната има съществени разлики спрямо печатно издание от миналия век. (говоря за българското православно копие) Може да се каже, че вече има нов "прочит" на светото писание (тълкование).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.03.2020 г. в 12:43, iИ.дИоNд.Ni написа:

Трябва да подчертая, че ползването на този вид писание задължително трябва да е свързан и с прочит на самото свето писание, защото в противен случай пак ще доведе до вид неясноти свързани с библейските въпроси разгледани в светото писание.

А ти прочете ли го? Останалата част от поста ти говори за обратното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.03.2020 г. в 12:43, iИ.дИоNд.Ni написа:

Нека дам и други гледни точки по отношение на библейските случки:

...

Класика е "Забавна Библия" на Лео Таксил: https://chitanka.info/book/4470-zabavna-biblija

на 4.03.2020 г. в 1:13, Mediterranean написа:

Честито! Нека само да усилваш вярата си оттук нататък и Бог да те закриля!

Как се усилва вяра? Или вярваш или не вярваш. Това да няма ампераж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, badr написа:

А ти прочете ли го? Останалата част от поста ти говори за обратното.

Не. Принципно съм атеист. Това, че съм кръстен не означава нищо. Нагледал съм се на набожни хора и едно съм разбрал - аз съм по-вярваш от тях.

Да, вярващ съм в Бог, да, вярвам в учението на Иисус Христос, но това не означава, че след като не съм го прочел не зная.

Самото писание е свързано с някакъв вид познание, а то, от зората на самата вяра е греховно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, badr написа:

Останалата част от поста ти говори за обратното.

Поне на Вас ше скажа това:

Не е необходимо да си в клира, за да си по вярващ. Нито имате моя личен допир било то до власт, било то до вяра.

Думите както всяко материално нещо са тленни. Те биват изменяни във времето. Създали сте в мен образ, че може да мислите. Затова и Ви изписвам тези слова.

Да, нека ги видят точно тук, т.е. в тема за Христа, т.е. и Вие драги не сте толкова убеден в божието слово. Да, то съществува, но то е извън някакви книжа. Малцина чуват въпросното, но то не е от тук, било интернет, Калдата или извън това Ваше схващане за света.

Прощавайте, и Ви благодаря за комплимента, но аз просто съм един грешник, а не потребител, т.е. не се нуждая от спасение, а мога да дам такова!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.03.2020 г. в 19:37, fairplaybg написа:

Моля, разкажете какво се случи преди 7 г. За мен ще е много интересно ако е подробно. Надявам се и за другите. Такива интимни неща рядко се споделят, но надявам се Бог ще ви подкрепи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Myanmar написа:

Как се усилва вяра? Или вярваш или не вярваш. Това да няма ампераж.

Всяко малко или голямо чудо, което срещаш или виждаш е дело на Господ. Това, че сутрин ставаш и тръгваш и функционираш е дело на Господ. Той ни държи на Земята и ни дава енергия и живот. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Mediterranean написа:

Всяко малко или голямо чудо, което срещаш или виждаш е дело на Господ. Това, че сутрин ставаш и тръгваш и функционираш е дело на Господ. Той ни държи на Земята и ни дава енергия и живот. 

Точно обратното – ние му даваме енергия и живот :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Търсещ истини написа:

Моля, разкажете какво се случи преди 7 г. За мен ще е много интересно ако е подробно. Надявам се и за другите. Такива интимни неща рядко се споделят, но надявам се Бог ще ви подкрепи.

Дано сподели. В действителност не е вид интимност това.

Самата вяра в правотата на учението на Иисус Христос се получава постепенно. Да, има книги, свещени при това, но те са иносказателни. Да не забравяме, че са писани през мирогледа на хора от преди повече от две хиляди години. В основата на всяка вяра е любовта. Тя няма плътско изражение. Всеки от малък е любопитен. Така започва. Идеята е елементарна. След някакъв провал да се покаеш и поемеш "пътека" по която да не повториш грешката си. Феномена сам да избереш покръстването на мен е известен. Нямах възможността да разговарям с човека после, за да изкажа кое го е накарало сам да се покръсти. В последствие срещнах и друг човек, който преди някаква случка е бил атеист, но в последствие е станал набожен. Въпросния бе зациклил в някакво спасение. Не можа обаче да обясни със свои думи какво е това. В действителност вярата се крепи в една единствена молитва. Избави ни от лукавия. Амин. Грешно се интерпретира като спасение. Тя душата след материалната кончина отива на съд и там и се отсъжда вечен живот или пълна забрава. Това което ние можем е само и единствено да измолим вместо човека неговото опрощение. В основата на християнството е тайнството наречено молитва, но същата е насочена към друг. Самите мисли за добро на другия ни доближава до праведните. По този начин ние "излъчваме" любовта си към всичко което е ценно за нас. Написано е: Не си създавай кумири и тотеми и т.н., не забравяй, че си само божие подобие, а не самия Бог. Покай се, смири се и насочи своите деяния към създаване на блага за другите. Дай им свободен избор. дори да сгрешат, то прости им. Помоли се за тях. Уважи им тяхната свободна воля и т.н. ...

Това е вид откровение. Да, някъде в светото писание е описано, но то пак повтарям е иносказателно. Когато човек схване учението на Иисус Христос и после прочете въпросното свето писание, може да "преведе" на понятен език даден абзац от същото. Тогава именно идва праведното тълкование, а не буквалност, която към тогавашния момент е била истина, а към сегашния не е. Самата истина е в бъдещето. Там е и критерия дали сме живели праведно или не.

Да, по-лесно е да се прочете това писание, но да се разтълкуват нещата към сегашния момент си трябва отец, човек положил клетва да служи на Бог. За да постъпиш във въпросния клир си има определени тайнства на които трябва да се подложиш. Същите са достъпни само и единствено на човеци които по съответната йерархия достигат до своята преданост към това учение. Да, там ти не избираш, а биваш избран. Дали ще си избран, то си зависи до колко може да се смириш на друг вид живот, а не на светския. Грубо казано да станеш слуга само и единствено на Бог.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Mediterranean написа:

И какво общо има това с въпроса, който съм задал?

преди 6 часа, bornofash написа:

Това е според атеистите, които смятат, че идеите създават богове.

Има един американски сериал, мисля се казваше Gods. С много висок рейтинг е, но изисква да не сте твърде прости за да може да му се насладите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Myanmar написа:

Има един американски сериал, мисля се казваше Gods.

https://www.imdb.com/title/tt1898069/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, bornofash написа:

Това е валидно за всяка представа. Затова и представите на хората за едно и също нещо могат да се различават съществено. Бог не е изключение. А дали е само представа или не, сигурно може да се спори до безкрай.

преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

не забравяй, че си само божие подобие, а не самия Бог

В библията пише: Бог създаде човека по свой образ и подобие, но също и: Богове сте вие. Всички сте чеда на Всевишния (цитирам по памет). По отношение на подобието е безсмислено да се споменава, ако не сме наясно за какво се отнася това подобие и за какво не може да се приложи. Ти примерно към какво би го отнесъл?

Какво означава да сме деца на Бога? За мен това означава предимно, че всичко, което е възможно за Бог е възможно и за нас. И тук няма прекомерна гордост и надменност, няма изключителност, няма избрани - има път, който всеки може да извърви, но сам си решава дали и как. Децата растат, учат, искат да знаят - те не могат много неща, но за тях това е нормално. Възрастните много държат да учат другите, да споделят опита си, да дават съвети и това не би било проблем, ако успоредно с това желанието да се учат и развиват не е угаснало. Така няма обмен, а само опит да се налее нещо в главата на другия. Това води до закостенялост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Shiniasu написа:

А дали е само представа или не, сигурно може да се спори до безкрай.

Ами например какво може, което останалите ни представи не могат?

Като има само характеристиките на представа, трябва да е представа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блога не ми го зарежда за да го видя ,но едно е ясно ,,,още един излъган" -дето ще си губи времето в четене на библията и поучаване на другите,даже може и пастор да стане.

И така да си изложа доказателствата ,че Исус не е месията - важно пророчество не се е изпълнило -,,Ето девица ще роди син ,и ще го нарече Емануил"-Исая 7:14 .И така да допълня ,че Исус Христос не е наречен нито един път ,,Емануил" в библията -следователно не е е месията.Исус се е молил да го отмине участа на кръста -Матей 26:39 -,,Отче мой,ако е възможно,нека ме отмине тази чаша"-,,следователно ,,на кого се моли Исус?!"като е създателя би трябвало да се моли на себе си,но не е!!!.

Така това е шок за християните,защото се получава така ,че изведнъж осъзнават ,че са излъгани и заблудени(то признавам си ,че и аз бях излъган и  заблуден,НО).Появява се въпроса ,,какво да правим ,щом Исус не е Господ,и кого да следваме?",ами много просто следвайте правилото ,,Всичко се връща!".Отказах един да става пастор,защото осъзна ,че четенето на библията и тълкуването и ,и да искаш пари за това ,не е правилно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shiniasu написа:

А дали е само представа или не, сигурно може да се спори до безкрай.

Може да се спори до безкрайност, когато не се намира решение,
но когато бъде намерено истинско решение, няма защо да се спори.

Всяка представа е свързана с някаква реалност.
Например, виждаме един реален предмет и възниква представа за него.

Или някой изобретател има представа за нова, невиждана машина, след което работи,
построява тази машина и тя става реален предмет, отговарящ на представата.

Даже в крайни случаи на лъжлива представа за нещо несъществуващо има съвсем определени
реални причини, които са я предизвикали.
Нищо на тоя свят не се появява просто така - без нищо и за нищо.

За религията може да се реши, като се види нейния произход - откъде и как започва.
Това започва с откровения на пророк.
Източникът на тези откровения изглежда явно надчовешки -
надвишаващ обикновените качества на човешката личност.

P.S. По-нататък, с отдалечаването от източника, следват различни изкривявания,
загубване на части от истината.
Идват и злонамерени клеветници, които започват да се борят срещу, защото били против.
И така стигаме до нашето състояние на спорове, раздор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Myanmar написа:

И какво общо има това с въпроса, който съм задал?

Казвам ти как се усилва вярата. Като осъзнаеш тези неща и всеки ден ги осъзнаваш и оценяваш. Защото сложната машина организъм се зарежда и държи функционираща не от теб или от само себе си, а от Господ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

- Knock knock.

-"Who's there?".

-Jesus Christ, I'm come here to save you.

-"Save me from what?".

-From whatever I'm gonna to do you if you don't let me in.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, A.com написа:

Това е тъпотия. Господ не прави нищо срещу хората. 

А под "спасение" се има предвид само и единствено спасение от смъртта. Спасение = Вечен живот (но не на Земята, разбира се)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Shiniasu написа:

В библията пише: Бог създаде човека по свой образ и подобие, но също и: Богове сте вие. Всички сте чеда на Всевишния (цитирам по памет). По отношение на подобието е безсмислено да се споменава, ако не сме наясно за какво се отнася това подобие и за какво не може да се приложи. Ти примерно към какво би го отнесъл?

Какво означава да сме деца на Бога?

Господари на този свят сте вие....  Различен прочит, разтълкуване ... по памет ... или цитат от някакъв препис ...

Отнасям подобието на човек спрямо този свят. но не и вселената. Човек тъй както Бог може с нещо от този свят да създаде подобие на себе си, но не и на Бог. За да създаде нещо божествено, то той първо трябва да възкръсне за вечен живот и застане до Бог.

Грубо звучи, но има доза приближено: Човек в живота тук се учи, допуска грешки, и в тоя смисъл е грешник. Изповядвайки (споделяйки) своите грешки, той чрез това тайнство се покайва. Друг е въпроса, че тази изповед трябва да се прави пред божи служител. За всяка енория си има избран такъв от клира. Има и друго, човек трябва да се изповядва само и единствено пред енорийския си свещеник, за да е тайнство.

Нарича се тайнство, но в него няма тайна, а е вид обред посредством който става това чудо - избавяне от лукавия. И аз не съм достатъчно запознат с редът и порядъка на клира, но поне едно съм разбрал - има си дисциплина, йерархия  която трябва да спазваш, за да стане някакво чудо. Има доста богослужители които са отлъчени (анатемосани) от клира в църквата, но има и такива хора, които не желаят да се присъединят към клира по една и/или друга/други причина/и. Всичко е до волния и/или волеви, и свободен, избор.

Изказа деца на Бога е иносказателен. В своята същност означава, че сме създадени посредством любовта. Много хора обаче свързват това с плътската любов, а де факто не е точно така. Да, има заченати в грехопадение, но ако поне един от родителите е вярващ, то за детето му може да се измоли избавлението от лукавото и същото да разбере божията любов. Самата божия промисъл не всеки успява да проумее. Тя е извън този свят. На човек всичко което му е необходимо в този свят му е дадено и той трябва просто да се научи да твори благо за другите. По този начин става праведен и в последствие да се присъедини към вечния живот редом до Бог. Всеки опит да се предположи (познава, опознае) вечния живот е утопия. Всеки който предлага (нарежда, казва) какъв е той, е лъжец, измамник и т.н. Да се говори за някакъв вид задгробен живот, друг живот по-хубав от този или пък за паралелен живот е долна инсинуация. Принципно всяка намеса на даден човек в божествените дела си има и своите последствия. Тези последствия обаче касаят "заблудените" души, а не праведните. Те, праведните, души, знаят какво да направят, за да се избавят от последствията на/за лукавите.

Някои казват, че трудно се става вярващ, но в действителност има два начина - със осъзнаване или чрез много грешки. В тоя смисъл няма фатални грешки, а натрупване на грешки водещи до нелепа (преждевременна) смърт. Остават обаче близки на починалия, които могат да измолят опрощаването на волните и неволни грешки. Опелото е също вид тайнство, чрез което се измолва (изповядва) въпросното прошение. Дори да няма близки, то все има добри хора от църквата, които могат да измолят прошката, ако са познавали човека и са счели, че е бил добър човек.

Вечна памет на всички нелепо разделили се с този свят. Амин.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...